Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Nafi Cegrani,flete per Reshat Sahitajn,per Enver Hadrin

 :: sport

Aller en bas

Nafi Cegrani,flete per Reshat Sahitajn,per Enver Hadrin Empty Nafi Cegrani,flete per Reshat Sahitajn,per Enver Hadrin

Message  Perparimi Mar 4 Fév - 11:47

Enver Spahiu https://www.facebook.com/.../Sofra-Llapjane/184009511623549
il y a 3 heures · Je n’aime plus · 2

Nafi Cegrani I nderuar Haxhi Kuçi, me shume keqardhje i lexova rreshtat qe shkruani dhe sjelljet e vagabontit spiun te Reshat Sahitajt , e me rrenqethet lekura, kane qene vite rinie tuat...Por, lere kete! Reshat Sahitaj pasi kinse ka emrigruar ne vitet shume te rrezikshme per shqiptaret, ky dergohet me mision te udbasheve ne nivel Krahinor, qe dijne per te edhe Muharrem dana, edhe disa te tjere te cilet direkt i kane referuar Beogradit.Por Reshat Sahitajn gjate gjithe kohes ne emigracion, e ka mbajte ne te ashtuquajturen ,,lidhje operative,, Selim Brosha. Ne Belgjik pasi i beri njemije e nje te zezet ndaj atdhetarit dhe burrit te mire Rifat Kolgjinit, pse ishte i Ballit Kombetar, ky fare Reshat m..t e solli ne prite te kriminelit Darko Ashaninit etj Enver Hadrin te cilit gjithmone i rrinte ,,ngjeshur,, dhe ate dite duke shkuar Enveri ne veture te zonjes Ebelling / te cilen veture e ka njoh Reshati/ me paralajmerim, ne semafor i zihet prite dhe behet vrasja e Enverit. Ketu ka gisht ky farrburi mender me thene, se nuk dua emrin t ia permend../sic ka gisht edhe ne kombinimet operative te udb qe kane zhvilluar per zenka kinse per ,,lidhe gruaje,, vritet edhe Vehbi Ibrahimi...Ka edhe njerez qe dijne per keto gjera, por heshtin kush nga droja e kush nga halli. Madje, perseri si ,,shume i suksesshem,, perseri me direktiva te udbs ne Njujork futet ne klubin ,,Gervalla,, dhe ingjizojne dramen ,,Procesi,, bashke me Olloman Selen nje spiun i dyfisht si ky ne emigracion e sot gjendet ne Njuxhersi, krah i djath i rezidentit te UDB ne Paterson me emrin Dragan Bogdanoviq, kinse perfaqesues i JATI-t ato vite / kopje te kasetes te drames ,,Procesi,, vete keta e sjellin ne UDB e Struges ku ia dorezojne udbashit me emr Hajrush Toska nga Veleshta, e ky ia jep shefit te tij Angeles.../ Per kete pis Reshat Sahitajn ka dosje sa te duash ne udbn federative ne Beograd, dhe e di mire se cfare mund te thone per te edhe gani Xhafolli, por i ruaj ende rrefimet e Gani Azemit dhe nje profesori nga Struga me te cilet sahitaj kishte jarani...
il y a 3 heures · Modifié · J’aime · 2

Haxhi Kuçi Keto çka i tregoni une ua besoje me plote kuptimin e fjales,por me kane eshte shoqerue ne diaspor nuk e di.Por çka me ka bere ky Reshat Badallaj,me Avdiun edhe ma rende qe ma ka shkatrrue jeten e lumturise zoti ishalla ja kethen.Mu kan shoifur ghana qe vete i kan ba ne kosove e Hanover
il y a 3 heures · J’aime · 2

Nafi Cegrani Mos u ben merrak se edhe ua ka kethye Zoti te tilleve, e kane humbur edhe deren e shtepise duke folur vetmevejti...! Respekte miku im
il y a 3 heures · Je n’aime plus · 2

Kujtim Kurti I nderuri Haxhi Kuçi,ekziston dosja e koduar R83-A/19-KOS,ne min.punve te jashtme ne bruksel,aty jane telefonat e pergjuar te Reshatit me Ibrahim kelmendin.
il y a 3 heures · Je n’aime plus · 2

Haxhi Kuçi Po nese jane te botuara,duhet dikushi me qite,pse mos ti ndegjone i mjeri popull i yni.
il y a 3 heures · J’aime · 3

Enver Spahiu https://www.youtube.com/watch?v=Eiw8raTaLhE
il y a 2 heures · J’aime · 2

Haxhi Kuçi Emigrimi i njerezve ne vitin 1979 paska qen viti i shperndarjes se shpiunave neper diaspore.
il y a 2 heures · J’aime · 1

Enver Spahiu Diku ne vitet 95-6 (?) jam informuar rastesishte nga tre kolege te mij se ne te njejten ndertese me ta banon edhe Riza Salihu Pra .vendi i banimit eshte Stuttgarti. Ne ate kohe koleget pyeten nese une e njof Rizaun ? Pergjegjja ime ishte se personin ...Voir plus
il y a environ une heure · J’aime · 1

Lefter Koxhaj Nafi Çegrani


Dernière édition par Perparimi le Lun 1 Juil - 1:21, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Nafi Cegrani,flete per Reshat Sahitajn,per Enver Hadrin Empty Re: Nafi Cegrani,flete per Reshat Sahitajn,per Enver Hadrin

Message  Perparimi Dim 30 Juin - 23:57

Nafi Çegrani
595 personnes aiment ça
Écriture
23/06/2022 20:57
Vous avez envoyé
Persherndetje Nafi,a e ke lexue ne nji pjese te librit te Reshat Sahitajt qe ju ende jeni ka punoni per udben e serbise ne te kunderten te vrasin ani pse jeni ne penzion
07:12:54
Nafi Çegrani
Përshëndetje dhe faleminderit që kontaktove me ne. Ne e kemi marrë mesazhin tënd dhe e vlerësojmë që u lidhe me ne
a nji citat
Vous avez envoyé
Haxhi Kuqi
Ku ka shkrue Reshat Sahitaj per ju
Deklarata e Bozhidar Spasiqit është thikë me dy teha, por habitëm pse heshtë Xhafer Shatri dhe Xhavit Haliti?! Pse Xhafer Shatri dhe Xhavit Haliti nuk e demantojnë deklaratën e Bozhidar Spasiqit, kur e dinë se nuk është e vertetë?! Xhafer Shatri dhe Xhavit Haliti e dinë se Enver Hadri kurrë nuk ka shkue në takime pa qenë njëri prej këtyre emrave: Reshat Sahitaj, Gani Azemi ose Behare Rexhepi.
Deklarata për propagandën anti shqiptare bëjnë edhe disa ish spiunë të Serbisë, siç është Nafi Çegrani. Nafi Çegrani shkruan se ka punuar për Sherbimin Sekret Jugosllav, dhe tani më shpartallimin e Jugosllavisë ky farë spiuni në emër të “zhgënjimit “ të tij arsyetohet se po i zbardhë disa dosje të shqiptarëve që kanë punuar për Serbinë. Në shkrimet e tij mund t’i gjeni emrat e njohur të letersisë sonë, emra të njohur të poltikës dhe profesorë e gazetarë se si ata paskan punuar për Serbinë. Ndoshta është krejt ashtu siç shkruan Nafi Çegrani, por një gjë dihet se ky individ kurrë nuk do të guxonte të shkruante për bashkëpunëtorët e UDB-së pa lejen e Drejtorit të Sherbimit Sekret në Beograd. Me librin e tij, Nafi Çegrani edhe pse në pension ende është në sherbim të UDB-së dhe mund të “zbardhë” fakte vetëm për ata individë shqiptarë që Beogradi e lejon, në të kundërtën Nafi Çegranin do ta kishte vra Beogradi.
Në anën tjetër lufta psikologjike e Beogradit kundër shqiptarëve vazhdon me botime të ndryshme të librave, ku në ato libra mund të lexojmë për disa shqiptarë të cilët i kanë sherbyer UDB-së por na paraqitën si të rrezikshëm kundër sistemit të Beogradit.
Nafi Çegrani
Nëse Resgat Sahitaj shkruan kështu, janë vetëm pallavra hipokriti apo ndryshe mebdon të kamuflon vehten nëse ka një të kaluar të dyshimtë si mashë e ndryshkur bashkë me informatirin e udb nga Struga Olloman Sela i cili gjendet në Paterson.
Ndryshe, nëse "qenkam" i udbs e Beogradit, përse atëherë Reshati më fton si mysafir i tij dhe Unionit të shkrimtarëve me rastin e Pavarsisë së Kosoves dhe bën recension e lavde në një libër tim....
Hahahaaa
Çfarë do të thotë kjo?
Haxhi Kuqi
i kam pare ketyo foto ne promovim dhe po me vjen qudi pse po mendon qe ende jeni ka punoni per udben serbe

Nafi Çegrani

Nafi Çegrani vous a répondu
Nafi Çegrani
Ngase kanë frijë mos shpalosi fytyrat e rrjetit të spiunazhit jugosllav ku bëjnë pjesë ....hahahaaa dhe mundigen siç thotë populli "të të them sa nuk më ke thënë"
Relacionet e mia me udbn si zyrtar i tyre janë kry herët që nga 1974 kur ua kam thye dhëmbët spiunave dhe jam arratis në Amerikë
Megjithatë shpifje dhe pallavra të kita ka plitë. Unë jam ky që jam, por jo spiun e udbash ! Udba ka pas pribleme me mua, andaj më dënuan 1981 me akuza të trilluara për diçka që nuk kam bërë
Nejse...
Haxhi Kuqi
Eqerem Zenelin e kam shok te klases edhe ne fakulltet kemi qen bashk e njoh si buken e gryte.Ka mersue shume por ne koke mban mend pakes,Ka bumbat ne mesime Po te ishte atdhetar ai kurr ne fakulltet me punue jo,sepse udba se pari i ka vlersue pastaj ja ka dhan lejen.Kam ndegjue nga shoket e burgut se shumica e ish te burgosurve ,jan denue sa per me mashtrue opinionin mbar shqiptar kinse jan ka i buirgosin per qeshtje shqiptare,por ne fakt kan qen operator,disa jan punsue ne atdhe e disave ju eshte dhen urdheri me detyra me kerkue azil neper shtete ka iu jan caktuar personave te tille.Kengen po e di,por ....Ne prizren me ka pas tregue Veli Kuqi ka qen nje shqiptar me emer e mbiemer serb por ka qen shqiptar per mu informue çka mendojne serbet dhe mi evidentue bashkpuntoret shqiptar,me nje fare emrin Gjoka mbiemri nuk me kujtohetShume gjana qe i kan ba shqiptaret si vrasjet ja lajn serbeve a ne te vertete i kan vra shqiptaret.Per Bujar Bukoshin me ka tregue Veliu qe me urdher te Milloshit ka ik me kerkue azil a ne prizren ka qen drejtor gjeneral ne spitalin e Internos,gjere ne vitin 1989,sidomos ata qe e shpallen ne kaqanik Republiken e Kosoves te gjithe e kan pas per detyre me dal azil neper bote per me shti ne grushte diasporen.
Nafi Çegrani
Eqerem Zeneli është burrë i mirë dhe patriot e denjë🤝🤝
Haxhi Kuqi
Po po patriot i madhe
Nafi kam lexue edhe prej juve çka keni shkrue,ma shume keni shkrue per disa hoxhallar qe kan studjue ne bosne si bashkpuntor qe kan qen te rrezikshem.Por per ata qe nuk e njeh populli qe kan bashkpunue tinza kurr nuk i keni qite.
Nafi Çegrani
Ke plotë prej atyre si Basri Musmurati, Ilmi Pllana e qindra të tjerë. Edhe ajo ka qenë një ndër metodat e udbs për veprime antishqiptare.E vërtetë
Haxhi Kuqi
Po i nderuar nisnu tek demostratat e 11 marsit 1981,pse shume studenta i morren per siper kinse i kan organizue demostratat.Kurse demostratat nuk kan qen fare te organizuara,spontalishte jan nis.A e dini si jan nis dhe per çka?A i mesoi serbia keta studenta mi pervetsue kinse keta i kan organizue apo çka eshte ne pyetje?
Nafi Çegrani
E di. Saktë
Haxhi Kuqi
a e dini cili student i ka thye pjatat ne menzen e prishtines.A e din Azem Vllasi kush?
Nafi Çegrani
Ndoshta. Nuk di
Haxhi Kuqi
o ju a keni qen ne dijeni kush i ka thye pjatat i pari ne menzen e studentave
Nafi Çegrani
Po. Besom se kam harruar fare. Por fakt se nisë spontanisht. Madje udba kontribuoi që ti fuste shqiptarët në burgje dhe dajak
Kjo ka qenë filosofia
Haxhi Kuqi
Cili nga qeveritaret e atehershem e din cili student i ka thye pjatat ne menzen e studentave ?
Nafi Çegrani
Besoj se e kanë ditur sakt si Vllasi, Bakalli gjithë. E ka ditur edhe udba
Haxhi Kuqi
a gjindet dikund ne ndonji nga arhivat emri i atij dhe ku mundet me qen ne Kosove apo ne serbi?
Nafi Çegrani
Po. Në arkivat sekrete të udbs në Barajnicë gjendet sajtë
Haxhi Kuqi
Ne Batajnice e ke fjalen?
Nafi Çegrani
Po. Batajnicë
Nafi Çegrani
Nafi Çegrani
Më fal për gabime shtypi.
Haxhi Kuqi
Nuk ka problem e kuptoj,po ne kosove a ka ne ndonji arhive shenime?Pse nuk e tregojne personin qe i ka thye pjatat,ku qendron problemi sipas juve?
Nafi Çegrani
Nafi Çegrani
Nuk tregojnë se madje dalin në shesh dallavere të atij kinspiracioni anti ku kanë gishr edhe shumë shqiptarë
Haxhi Kuqi
Nji ish polic shok i klases fillore,ma patetregue kushe e kishte thye pjaten,dhe te gjithe plicet me tregoi qe e kan emrin e tij dhe ku ta takojne e kishin pas urdherin me likvidue.Edhe neper qytete emri i tij kishte figurue qe as ne fakulltet mos me kalue ne nota as ne mardhenje te punes mos me punsue.Sipas juve tere keta kinse organizator ishin sherbetor te serbise,por edhe luften keta e nisen e vodhen e pervodhen lavdin.Betimi ishte mi çlirue trojet e ne fund mi bashkue.Luginen e iliriden e juaj e riroberuan,kurse kosoven e roberuan nga nato dhe keta vazal te tyre.Qakorrin e zhlebin malit te zi,Veriun Serbise ja keta klysh tradhetine na shesin per patriotizem.Pse nuk e padisin serbine per gjenocide,e dhunime.Me kete heshtje dmth se keta jan te perzier ne krime.Popull luftarak se jo mahi
Nafi Çegrani
Po i nderuar shumë e vërtet€
Mjerisht
Haxhi Kuqi
23/06/2022 22:54
çka ta merr mendja me thirr Azem Vllasin a me tregon realishte.apo frigohet me tregue
Shërbimet serbe kanë rekrutuar zadrugarë (shitsa “shtetëror”) e mësues në fshatrat më të përhumbura të Kosovës, prandaj jam i bindur se të kanë rekrutuar edhe Ty, si student i fakultetit të mjekësisë në Beograd. edhe specializimin që ke bërë me bursë shtetërore në Gjermani ta kanë nostrifikuar si doktoratë, sepse u duheshe si profesor universitar në Prishtinë…
Në momentin kur janë përcaktuar të te kata punojnë në krye të qeverisë kuislinge, kanë improvizuar kidnapimin tënd si truk për afirmim patriotik. Ti nuk ofrove asnjë dëshmi konkrete se vërtet të kishin torturuar fizikisht, siç progandohej në kuadër të skenarit përkatës për afirmim…



Nafi Çegrani


Nafi Çegrani
595 personnes aiment ça
Écriture
Vous avez envoyé
Nji ish polic shok i klases fillore,ma patetregue kushe e kishte thye pjaten,dhe te gjithe plicet me tregoi qe e kan emrin e tij dhe ku ta takojne e kishin pas urdherin me likvidue.Edhe neper qytete emri i tij kishte figurue qe as ne fakulltet mos me kalue ne nota as ne mardhenje te punes mos me punsue.Sipas juve tere keta kinse organizator ishin sherbetor te serbise,por edhe luften keta e nisen e vodhen e pervodhen lavdin.Betimi ishte mi çlirue trojet e ne fund mi bashkue.Luginen e iliriden e juaj e riroberuan,kurse kosoven e roberuan nga nato dhe keta vazal te tyre.Qakorrin e zhlebin malit te zi,Veriun Serbise ja keta klysh tradhetine na shesin per patriotizem.Pse nuk e padisin serbine per gjenocide,e dhunime.Me kete heshtje dmth se keta jan te perzier ne krime.Popull luftarak se jo mahi
Nafi Çegrani
Nafi Çegrani
Po i nderuar shumë e vërtet€
Mjerisht
Vous avez envoyé
çka ta merr mendja me thirr Azem Vllasin a me tregon realishte
Vous avez envoyé
apo frigohet me tregue
23/06/2022 22:54
Vous avez envoyé
Shërbimet serbe kanë rekrutuar zadrugarë (shitsa “shtetëror”) e mësues në fshatrat më të përhumbura të Kosovës, prandaj jam i bindur se të kanë rekrutuar edhe Ty, si student i fakultetit të mjekësisë në Beograd. edhe specializimin që ke bërë me bursë shtetërore në Gjermani ta kanë nostrifikuar si doktoratë, sepse u duheshe si profesor universitar në Prishtinë…
Në momentin kur janë përcaktuar të te katapultojnë në krye të qeverisë kuislinge, kanë improvizuar kidnapimin tënd si truk për afirmim patriotik. Ti nuk ofrove asnjë dëshmi konkrete se vërtet të kishin torturuar fizikisht, siç progandohej në kuadër të skenarit përkatës për afirmim…

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum