Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avdi i.Kurr ne jeten time se kam njohur Liman Gashin!Kukuku

 :: sport

Aller en bas

Avdi i.Kurr ne jeten time se kam njohur Liman Gashin!Kukuku Empty Avdi i.Kurr ne jeten time se kam njohur Liman Gashin!Kukuku

Message  Perparimi Sam 25 Jan - 5:44

.Ja Avdi genjeshtari spo e njifka Liman Gashin nga Gjinovci??

Avdiu shkruane;Po a ka shpifje e rren më të kulluar se kjo,kurrë në jetën time nuk e kam takuar e as që e kam njohur këtë fare, “Liman Gashi”,e lëre më të kem marrë pjesë në pajtime gjagjesh siç rren e shpif Haxhiu.
............................................
http://www.zemrashqiptare.net/news/id_29365/Avdi-Ibrahimi:-Reagim-ndaj-rrenave-t%C3%AB-Haxhi-Ku%C3%A7it-!.html
......................................

Avdi po ta rikujtoj pra ngjarjen.

Viti nuk me kujtohet a ka qen 1997 apo 1998,sepse shume ngjarje tronditese kam perjetue nga ti.

Ke ardhe me ke marr te taxistat,dhe kemi shkue ne Sallagrazhde me marr Riza Vaten dhe pastaj me ke que ne prizren te i ndjeri profesor Bajram Kurti dhe  kemi shkue ne Grejkovce,tek mesuesi emrin ja kam harrue dhe kemi hyre ne oden e tyre dhe ja keni nise  bisedave qe tja falin hakun  nje Berishes nese nuk gaboje nga fshati Gilance.Ai i shkreti ju tha se ai eshte i lidhur me serb,ju i thojshit qellimi jone me ju pajtue e mos me que ma large.Pasi jemi que nga ata te Grejkovcit,Bajramin e kam que ne Prizren,Rizen ne Sallagrazhde e tye ne rreugen e Reqanit,ne shtepin tende.A me keni bere pagaesa per kete udhetim pasi une isha si taxiste ?Por po e harrojna pagesen.
Te nesermen kam shkue ne Grejkovce dhe i kam pyetur fqinjet se a bene me pajtue kete njeri qe e ka gjuajte me revole nje te Grejkovcit?Nuk po hy ma tutje,dhe jam kethye per ne suhareke.Pase disa diteve ti,me profesorin Bajram,me Rizen dhe ne kerr qe ju voziste ishte Liman Gashi,dhe me the ti vete Avdi Ibrahimi,hajde me shkue mi pajtue te Grejkovcit me Gilancin.A te thashe;me kane bre me shkue me kete Liman shpiunin ?A me the ,le te kujtojne se edhe na jemi shoke me kete?Pis ,qen hedepsez qe je ore Avdi shpiuni.A ja pata bere profesorit,mos shko,zbrite e hyne te une e leji keta le ti pajtojne.Por ti ,tani e shohe se ma i rrezikshem se Limani paske qen qindra here .A ma bejshe ti je i poshter ,u ndave nga ne....Jo Avdi as Arkan skam njohur as Limanit sja kam rrase kurr.Por Liman Gashin e paskan vrare gabim ne vendin tend.
................................
Per Arkanin ti je ai qe me the se ta paskan hyp me qellim.Dhe nuk ka qen lufte,o qen,se tek e fundit çdo taxist ka bartur  me taxi kush do qe ka kerkue me que diku.

Marsi i vitit 1998 me duket ka qen,por ti i shkruan datat dhe e dine me se miri.Kur nje serb,me kerkoj qe ta qoje per ne Mushtishte,dhe me tu nisur,mbase meje jane nisur edhe dy kerre,dhe kur kemi hyre rruges per sopi edhe dy kerr tjera para meje jane nisur me shpejtesi.Ky serb ja nisi te me provokoje;çka po lypin shqiptaret,qe po qohen ne protesta?Po ja bera çka po lypin serbet edhe shqiptaret.Ne me thote ua kemi dhene shkollat shqiptareve.Po ja bera ti ma ke dhene shkollen.Po kqyri se çfare kisha e manastir te bukurise kemi ne serbet ne Kosove?Dhe Kosova me beri eshte djepi i serbise?Po more si jo keto kisha e manastire i keni pervetsue ju se kan qen tonat dikuri.Dhe je bera ;A ka ma shume ne Kosove kisha e manastire,apo xhamija ?Po me tha ma shume ka xhamija.Ateherit mbasi paska ma shume xhamija, Kosova po del e turqise ose e arabise.Dhe e ndalova keri tek varrezat e so^pise dhe ja bera;Te kujt jane keto varreza?Te shqiptareve me tha.Ateherit Kosova po del vetvetiu qe eshte e shqiptareve.Nese e doni Kosoven me marr ju shqiptaret qohunu e me lufte merrne e mos u bani si kurvat me protesta,por luftoni si burrat e jo si kurvat.Dhe pasi arritem ne Mushetishte ka zbritur dhe une jam kethye tek taxistat dhe ti si çdo here mrrine mrrine te une dhe hyre ne taxin tim ku te tere situaten ta tregova dhe pa nje pa dy me the,se pasha zotin ta paskan shtie ne kerr Arkanin me qellim qe te vrasi.Une per here te pare emrin e Arkanit e kam ndegjue nga ti Avdi qeni.Dhe nese ky me paska thene luftoni e merrne me lufte Kosoven,pse te diqka tani?A mos valle ty tu paska dhimbsur aq shume Arkani qe e paskan vrare serbet ?Ra ky mort e te zbulova ty dhe argatet e tu.
.........................................
Sa here qe me ke marr qe tju bashkangjitemi demostratave kur e vrane Adem Jasharin,ti Avdi ne demostrata sa here qe kalojshim prane policeve serbe me krih me shtyjshe ne drejtim te poicise qe te me marrin,apo te me vrasin.Dhe a te kujtohet Tripki,kur ishte para portes se komunes,kur te beri me koke ka une,a ja bere se e kam ne dore,dhe kur te bera pyetje çka ja bere Tripkut me koke?A ma the se une po te pergjoje me kane po foli.
.......................................
Kur me ke marr atehere kur Besim Ndrejcaj e pate vrare ate policin serb,qe ta gjejme Besimin e ta mshefim diku,ti me paske marr qe  mua beshk me Besimin te na vrasin.
..................................................
Avdi;dikushi duhet mi bere pyetje,Riza Vates edhe Bajram Kurtit kur keni shkue ne pamje te heroit nga Podujeva,?Dhe kur ju kane rrahur policia ne podujeve ,Riza Vaten dhe Bajram Kurtin per spital i paten bere e ty policet nuk te meshojshin pos ne vend te trupit tend i kane meshue karrikave dhe ti piskateshe kinse po te meshojne.Kete ma kane thene Riza Vata dhe i ndjeri Bajram Kurti.Riza Vata ende eshte ne jete ,dhe munden ta marrin ne pyetje a po genjeje.
.............................................................
Ate dite qe e vrajten Adem Jasharin,ne prani te te gjithe Taxistave u pata thene shoke ma buka e taxistave eshte nda,dhe duhet tju bashkangjitemi luftes dhe a i thejm firamt e taxistave te gjithe?Po me thane.Une u thashe,nanen e grat qeni ua shkerdhefte kush nuk i thene.Ata ma beren nisja i pari e ne mbase teje ?E kam hekur firmen dhe meshue per toke dhe cope e grime e bera dhe tane ja nisen e po qeshini si dhite,dhe me thane na sjemi bidalla si ti me thye.Jane gjalle taxistat le tju bejne pyetje a po genjen Haxhiu o qeni i shkive bashk me zagaret e tu qe lehin e lehin dhe lehni se nuk e kam ndermend tju dorezohem juve ore lagojt e shkive.Por skeni faj ju,fator jane ata qe ju besojne genjeshtrave te juaja qe ju ka pergaditur nana serbijaqka,dhe enver qeni.Per kete qe ju lajne ne jete,kam thene tane shqiptaret mi shti ne nje grope per se gjalli.Ndre Mjeda tek poezia "Lisus Skodra"une e nenerisi neper mendjen time pa dallim nga i ndjeri Mjeda me nje tjeter poezi "Lisus Kosova"
............................
Avdi Ibrahimi: Reagim ndaj rrenave të Haxhi Kuçit !
| E Merkure, 03.10.2012, 04:41 PM |

Shkruan: Avdi Ibrahimi
Reagim ndaj shpifjeve dhe rrenave pa kripë të Haxhi Kuçit !
E Marte, 02.10.2012, 05:56”.Lexova shkrimin:” “Haxhi Kuçi: Kunder replike ndaj Avdi Ibrahimit”,të dërguar juve në,“Zemra Shqiptare”, nga ana e Haxhiut. Më erdhi shum keq që ky njeri po etiketon dhe përmend emra pa patur qoftë edhe argumentin më të vogël për çfarë ai shkruan në shkarravinat e tij dhe flet kodra pas bregut dhe, po t'i lexosh çfarë thot dhe shkruan të krijohet bindja se kemi të bëjmë me një rrenacak që vazhdimisht vetëm këtë avaz di dhe ushqehet me rrenat e tij.Edhe pse këtë kundër replikë Haxhiut ja ka shkruar dikush nga soji siç është Haxhiu,sepse po të lexosh forumin-portalin e tij personal,”Diskutime Shqiptare”,Haxhiu nuk din të shkruaj e as ti komentoj shkrimet që ai i merrë nga forume-portale dhe gazeta ditore dhe ato i boton pa marrë lejen e autorëve,dhe kjo ndryshe quhet edhe plagjiatur.
Natyrisht nuk është ndonjë gjë e re të thuash se në faqe interneti u botua,u shkrua në komente,nga ky apo ai “X” personi-e, pro apo kundër “Y”prsoni-e, dhe nga shkruesit e komenteve ka persona tejet të papërgjegjshëm që nxjerrin akuza pa asnjë fakt për “Y” personat.Këto akuza bëhen me qëllime pse ata kanë inate personale për njeri- tjetrin,apo janë të motivuara nga sherbimet sekrete të huaja që veprimtaria e tyre është këmbë e krye antishqiptare. E themi këtë sepse në antishqiptarizmin e tyre serbët,grekët,maqedonët,malazezët,shqipfolësit, janë sistematikë, konstantë dhe përherë e më shumë arrogantë,shpifës të pacipë e racist të pandrçshëm.Këta smirëzinjë janë shumë të organizuar dhe haptazi por edhe të kamufluar kur u paraqitet nevoja,prodhojnë akte terroriste,shkruajnë skenare nga më të poshtra që mund t’i pjellë e imagjinoj vetëm mendja e djallit,botojnë të pavërteta,rrena të kulluara,shkruajnë histori të pa baza.të pa argumentuara,apsulotisht të pa verifikuara,këta janë një mori dreqnish,që vijnë nga politika,dhe angazhohen si: “politikanë,si shkrimtar,si poet kinse të “popullit”,si historian,si klerik,si gazetar,si mergimtar të vuajtur”,që luftojnë vazhdimisht me armë e pendë kundër Shtetit Shqiptar dhe kombit shqiptar.
Se çfarë kanë shkruar serbët,grekët,maqedonasit,malazezët e të tjerë kundër Shetit Shqiptar dhe kombit shqiptar,na janë të njohura nëpër shekuj.Por çfarë shkruan një shqipfolës një i ikur nga Kosova bashkë me aparatin e dhunës shtetërore serbe i tjetersuar në ashkali,që ai edhe vetë shkruan në faqe internet për tjetërsimin e tij dhe se e ka vozitur edhe Arkanin me taxin e tij nëpër Kosovë dhe se ka patur kontakte me pesë akademikë serbë të cilët e kanë frymëzuar se si duhet shfarosur popullin shqiptar.Ky është Haxhi L. Kuçi (Krasniçi) nga Suhareka, i cili ka shkruar kështu për kombin shqiptar,kjo më së miri shifet në mesazhin që ka shkruar dhe cituar për Haxhiun,Fatlum Shala, si më poshtë :
“Fatlum Shala në 08/04/2010 07:06:30Ka kohë që po llomotit e po shkruan komente e mesazhe raciste,fyese e denigruese për shqiptarët në përgjithësi ky farë Haxhi Kuçi nga Suharekë,i cili sëbashku me Serbinë ka ikur nga Kosova. Po ky Haxhiu e ka vozitur me makinen e tij nëpër Kosovë Zhelko Razhnjateviç Arkanin dhe Milicin e paramilitarët serb gjatë luftës së UÇK-së.Personalisht e njoh Haxhiun dhe njeri më të poshtër nuk di se ka mbi këtë dhe. Ai patriotët dhe luftëtarët e lirisë i quan tradhtar e spiuna e gjithçka tjetër.Të merresh me Haxhiun do të thot se ke punë me një të çmendur. Se kush është Haxhiu lexoni këta rreshta të shkruar prej tij:Në një forum-portal interneti të cilen e posedon vetë Haxhiu:”Diskutime Antishqiptare”,mes tjerash ja çka shkruan më poshtë ky shpirtëzi:
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat,me tradhetin
Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin
Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!
Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.
Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka ,ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grpe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose
Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t’pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!
Sujet: Re: Historia e Haxhi Latif Kuçit(Krasniqit) pyet per plagos.e Fe Jeu 5 Oct – 16:31
Per perfundim shkurte:Kombi shqiptar eshte nje popull i vjeter,por enciklopedi re shkruar ne te vertete nuk ka!Flasin si Marin Barleta por si ?Ne gjuhen latine,dhe permendin albanet e jo shqiptaret!Gjuha shqipe mos u prekni se edhe une rrejdhi si ju tan eshte gjuhe artificiale siq jan tana gjuhet e ballkanit(sikurse e ndertojna nje kali artificial)Por per te krijue nje gjuhe te re nuk eshte kushedi probleme une me ja nise e beje qe do quditet tere rruzulli tosor!
Bene pyetje sa te done se nje ta dini se kurrr nga e verteta nuk do te iku!!!Dhe ta dini se akrepat e ores per tan njerezin jan shume afer!
Haxhi l.Kuçi”.
Kjo që shkruan ky rrenacak është vërtet mjerim i tij djallëzor.Të kërkosh ta varrosësh për së gjalli tërë kombin shqiptar është më shum se racizëm.Por edhe për mua autorin e këtij shkrimi, ai po shpif e rren njejt sikur shkijet e Serbisë e shqipfolësit e tyre që kanë rrejt e shpifur të gjithë ata shqiptar që kanë luftuar ditë e natë kundër pushtuesve serb,grek,maqedon,e malazezë. Nuk kam patur kurr deshir te merrem me komentuesit e shkrimeve te mia,i falaenderoj te gjith lexuesit-komentuesit qe thon të vërtetën,por edhe ata qe ndonjiher nuk ju pëlqen shkrimi im.Por kjo që shkruan si më poshtë ky shkarravin letranxirës ndër të tjera Thotë:” ju Avdi Ibrahimi paskeni bere shoqeri me Liman Gashin nga Ginovci ,e pajtue hesmerit e shqiptareve spiuna”.Po a ka shpifje e rren më të kulluar se kjo,kurrë në jetën time nuk e kam takuar e as që e kam njohur këtë fare, “Liman Gashi”,e lëre më të kem marrë pjesë në pajtime gjagjesh siç rren e shpif Haxhiu.Nëse dikush kërkon të gjejë një model të rrencit Haxhi, mjafton të mos gjurmoj shumë profilin e këtij rrenci por vetëm të shikojë “punën” dhe “veprën” e tij. Të gjithë djajt dhe rrenacakët mundohen t`i ngjajnë atij. Prandaj në të gjitha shkrimet,komentet,mesazhet e Haxhi Kuçit, kanë rrencin dhe racistin Haxhi. Ky i fundit ka mbi të pesëdhjetat.Tërë jetën e tij lehu dhe volli helm e vrer kundër shqiptarëve që kanë dëshmuar me vepra për atdhetarizmin e tyre ndaj Shtetit Shqiptar, më tepër se çdo armik apo fondamentalist, aqsa me poezin e djallosur të cituar ma lart nga Fatlum Shala, ku Haxhiu kërkon varrosjen për së gjalli të gjithë kombit shqiptar.Nisur nga kjo, të krijohet bindja se Haxhiu për çdo gjë mund të jetë por vetëm njeri dhe shqiptar nuk mund të jetë. Në fund të fundit nuk kemi se ç`farë presim më tepër, sikur Haxhiu të kishte force çfarë në të vërtetë do të bënte kundër shqiptarëve dhe botës mbarënjerëzore,e në veçanti ndaj autorit të këtij reagimi.
Në pyetjen tuaj:”Neqoftese ke ndonje pyetje rrethe meje bene e shkruajm haptas”,atëherë kam shum pyetje për të bërë mbi rrenat tua që po i boton ndaj meje ne forumin tuaj personal”Diskutime Shqiptare”,ku ky forum nuk ka asgjë profesionale mediatike.Ja çfarë ju keni publikuar në portalin tuaj dizinformativ:
”KOSOVA MEDIA MBYLLET NGA aVDI iBRAHIMI” – Kjo mbase është shpifja e radhës së rrencit e shpifarakut Haxhi Kuçit,”përparimi”,Unë nuk kam asgjë në dorë për të hapur a mbyllur mediat informative e në këtë rast portalin informativë,”Kosovarimedia”,për të cilin portal kam respekt dhe i botoj edhe shkrimet e mia në këtë Portal informativ mbarshqiptar.Para se të shpifte në këtë rast rrenci Haxhi Kuçi është dashur ti drejtohej moderatorit të këtij portali informative Muhamet Hoxhajt se si është mbyllur përkohësisht ky portal informative?!E jo të bëjë një gaf shpifës,tejet,të pakrip kinse unë e paskam mbyllur,”Kosovarimadian”.Rrenci vazhdon të rrejë të shpifë e të ofendoj vazhdimisht se këtë zanat ka mësuar nga vetvetja e tij ose nga ata që rrin prapa Haxhiut…Pastaj keni vazhduar me rrenen e radhës:
. “ Avdi Ibrahimi;mut PDK mut VV” – Se çfarë fjalori përdor ky bastard gjatë shpifjeve dhe rrenave të tij duket edhe në këtë rresht të fillimit ku e kam vënë në thonjëza,sepse Unë personalisht në shkrimet e mia nuk përdori një fjalor as edhe një her në jetën time sepse nuk më lejon një gjëtë tillë në radhë të pare edukata ime prej shkrimtari, dhe ajo familjare. “ Avdi Ibrahimi;mut PDK mut VV”,këtë mesazh Hxhiu e ka shkruar vetë për ta mashtruar opinionin dhe vetën e tij,sepse nuk ka asnjë argument se unë një gjë të till e kam shkruar në ndonjë shkrim,apo ti kam dërguar dikujt si mesazh.Pra kjo është një shpifje e kulluar e rrencit,shpifarakut,Haxhi Kuçi Po të kisha shkruar diçka të till unë do të verifikohej fare lehtë nëpërmjet email adresës.Por rrena i ka këmbët e shkurtëra dhe Haxhiu vetë e ka shkruar, dhe vetës së tij iu është përgjigjur,por kuptohet duke manipuluar me emrin tim.Për këtë idiotësi Haxhiu po të kishte sadopak ndërgjegje,por pikërisht kjo ndërgjegje atij prej vitesh i ka munguar dhe i mungon edhe tani, ai duhet ti kërkoj falje publike PDK-së dhe VV,natyrisht që edhe mua duhet të më kërkoj falje pse ka mashtruar opinionin dhe vetën e tij me emrin tim...
Se s,ka të ndalur Haxhi Kuçi duke shpifur,ofenduar e nxitur gjithçka kundër kombit shqiptar shifet edhe në komentet e poshtëshënuara të gazettes”Lajm”,që vërtet është për tu habitur se si kjo gazete mjaft e respektuar të lëshohet në nivele kaq të ulëta dhe të bie pre e manipulatorit,shpifësit,nxitësit dhe njeriu që dinë vetëm të ofendoj mbar shqiptarët.
Haxhi Kuçi në 03/12/2011 07:51:17
Oliver Ivanoviqi nuk guxon nje gje te tille ta beje gjere sa eshte gjalle;
Fatmir Lima
Avdi Ibrahimi
e Hashim Thaqi
dhe
Bajram Bekteshi
Sa te kendon Shkurte Fejza e pizda Merita Halili
Ka mbi 40 shkrime që i kamë të përgaditura për ti demantuar që ju Haxhi Kuçi i keni shkruar në mesazhe e komente të shkrimeve të mija si dhe i keni publikuar në “Diskutime Shqiptare”,që të gjitha janë thash e theme,rrena,shpifje,fyerje,nxitje,prandaj edhe të kamë bërë padi penale në Gjykatë…Por ajo që vlen të theksohet me të madhe, është fakti se modeli i rrenacakut dhe racistit ashkali, është mbrujtur sistematikisht në vite me urrejtje kundër shqiptarëve në atë mënyrë sa që të tjetërsuarit Haxhi dhe sojit të tij të djallosur, po t`u heqësh këtë urrejtje nuk do të dinë se me ç`farë të merren mëpastaj.

P.S. Bashkangjitur këti reagimi po ju dërgoj sa për dijeni: Mirënjohjen për sherbim në Ushtrin Çlirimtare të Kosovës.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi i.Kurr ne jeten time se kam njohur Liman Gashin!Kukuku Empty Re: Avdi i.Kurr ne jeten time se kam njohur Liman Gashin!Kukuku

Message  Perparimi Dim 21 Fév - 17:07

Keto komnete as qe i paskna lexue,ja vlejkan mi postue


Komente
Lahaj
[ Friday, 01.02.2013, 09:52 PM ]

Hagji Kuqi
Qenkeni ngatruar shum nder veti.Per Hagjiun spaskam ndegjuar kurr as per ket Luftetarin e UCK kurr.Por jam duke ju par se nuk paski aspak pervoj ne JET,dhe po me duket se asnji sqenkeni bere synet.Pra nji here pranone rriten hyni ne buluk siq thojm ne Shqiptaret e pastaj kritikone shoqe shojn.Dhe lypne se cili asht rrenacaku e cili asht.Shpijuni tradhtari apo luftetari.Ne bas te shkrimeve qe i lezova te mjerat Nenat e juve qe ju kan lind.dhe perkund ne djep.Dhe se fundi martuar.te mjeret pasardhsit tuej.Te mjerat ato Shtepi qe ju kan pranuar Dhendur,dhe e falenderoj Zotin e madh qe sju njoh dhe sju kam ne far as fis,Se ksi qe rrzojn gurr njeri mbi tjetrin kta jan pjell Shqiptare por shqiptar nuk jan.Emjera Kosova qe ka ksi mikrobav qe mundohen tja ulin vlerat Shqiptari Shqiptarit,Ju jeni aji soj qe Zekrije Cana. Anton Qeta,paten pun me juve dhe i pajtuen 1200 gjaqe ne Kosov,Ju nuk e meritoni te flisni Shqip se fjaloret e jujej e shemtojn Gjuhen ton TE PASTER DHE TE SHTRENJET qe per ket GJUH te paster luftuan dhe flijuan jeta shum Patriot tan.Satka Kosova ksi mikroba qe vllau vllan e shan e ofendon e ngazmon.plotesisht te jemi te vetdishem se Kosov pa gjak e urrejtje ska.DHE KURR KOSOV TE LIR DHE TE QETE SKAMEPAS.SI MUNDET SHQIPTARI KESHTU NDAJ SHQIPTARIT UN JETOIJ NE MERGIM DHE JAM NJERI I SHKOLLUAR POR GHUHEN ME AKSENT GRAMATIKOR PER JU PO PRITOJ TA PERDORI SE ME URREJTJET QE I KENI SHFAQUR NUK JENI TE NGRITUR AS NE MENDJE AS NE QASHTJE TKOMBIT DHE PER JU LIRSHEM KISHA PRANU QE TE MERRENI ME RRUAJTJEN E GOMARVE SE ME TRURIN.DHE KOKFORCIN QE KENI SHUM PERNGJANI NE KETE RAS
Avdi
[ Sunday, 30.12.2012, 07:36 PM ]

Pergjigje komentit Demiri
Kjo mbase është rrena e rrenave te Haxhi Kuçit,por tani paska edhe një emër të rrejshëm me nofkën e re "Demiri",kuptohet tashmë kjo nofkë është që ka kaluar numrin mbi 120 pseudonime ky farë baloshi Haxhi Kuçi.Por kësaj radhe kinse shkruan:"Një te vërtetë",haaaaaaahhaaa,kuptohet pra se deri më tani ky langue ka shkruar rrena,trillime,shpifje,thash e theme e marrëzira tjera,por më në fund e paska zbulue "një të vërtetë",e si ti besohet tani kësaj"të vërtete",kur te gjitha komentet e shkrimet tjera janë 100% (qind për qind),rrena dhe shpifje,edhe kësaj radhe po rrenë qind për qind, Haxhi langoshi që leh dhe vetëm lehë nga Franca për llogari të Serbisë fashiste.Të kam thënë më heret ti vetëm po e shkund pluhurin nga Shkëmbi dhe asgjë më shum nuk je kah bënë more letranxirësi ashkali...
Demiri
[ Thursday, 06.12.2012, 10:52 AM ]

Nje e vertete
Zotri Avdiu;Ju njohim shume mire juve ,kur ne votime ne kohen e luftes shkove ne qender te votimit ne SuhaReke dhe bashk me antaret e tu votove êr zotri Rugoven !
Pse?Pse atehere jeni anti Rugoviqjan ?
Po si mundemi juve tju etiketojm?
Sips shume shkrimeve dhe pyetjeve qe ua kam bere shume Suharekjaseve Haxhiu kishte ikur nga Kosova para qetnikve serb,gjere kur eshte ndare nga shoqeria nga ju.Zotri Avdiu,ju me tu larguar Haxhiu,me urdherin e qetnikve je inkuadruar ne uçk,duke e komoflluar uçk dhe tradhetuar kombin.
Nga kush kishte ikur Ismail Qelaili nga shqiperia ?Nga qetniket,apo nga tradhetaret ?
Nga kush kishte ikur Noli,Konica,e ate Fishta ?Nga serbo qetniket iken ?Mesiuguri se jo, pos nga njerezit si ju.
Qdo gje te keqe ke mundesi ta etiketon Haxhiun,por tradhetar te shqiptareve kurr jo,kete ta kam thene edhe ne mesazhe,dhe neper gazeta.
Shikoje veten ne pasqyre ?Monologo me veten,se a je izghuar nga gjumi ?
Haxhiut nuk ja shohe per te madhe pse paska bere shoqeri me ju,ndoshta ka qen knaqesia e tij qe tjua mbasi impulset qe jeni stermbushur me mekate,duke tradhetuar kombin e veqenerisht shoket.Por nese e krahasojna Haxhiun dhe juve.Haxhiu ka qen i zgjuar,e ju jeni munduar qe ta ulni ne sofren e djajve,ku qellimit famkeq nuk ja paske arritur.Per kete vjedhe vrere mbi trimin e kombit shqiptar.Duke e etiketue kinse tradhetar.
Edhe profeti Isai ka qen ne shoqeri me lajkataret,por Isai ka qen i vetedishem se ajo pjese e shoqerise nuk kane qene te zgjuar ne veprimet e tyre anti njerezore,ndersa Profeti Isai ka qen i zgjuar dhe i ka keshilluar,por kete ka qen ti bindi mekataret,siq e ka kote edhe Haxhiu me juve.
E dim ne Suharekasit se kush eshte Haxhiu e kush jeni ju zotri Avdiu.
Ju jeni vetem nje mashtrues dhe manipuloni me shok,ku mundohesh qe patriotet ti shendrron ne tradhetar.
Sa per qe na tregon se kinse Haxhiu e paska shetitur Arkanin neper lufte;Ne mendon se nuk kemi patur sy dhe Haxhiu paska mundur te shendrrohet ne mikrrobe.Jo zotri Avdiu,kote e ke
Avdi
[ Saturday, 17.11.2012, 11:56 AM ]

Reagim
Shikoni komentin e radhës se çfarë gjuhe prej rrugaçi dhe natyrisht prej shpifaraku përdor Haxhiu i çekuilibrur shpirtërisht.Rrena dhe shpifja tashmë janë bërë monotone për lexuesin e"Zemrës",prandaj thotë urtia popullore rrena i ka këmbët e shkurtëra.Që nga lindja ime dhe deri më sot ku kam hyrë në vitet e 55-ta,nuk kam "spiunuar",as një njeri të vetëm,për këtë jam i sigurt 100%,as nuk ka me dal bir nane me e vërtetu me argumente një gjë të tillë.Këtë gjë e din mirë edhe Haxhiu që është nëna e rrenave dhe shpifjeve.Kurr në jetën time as edhe një njeriu që jeton mbi këtë dhe nuk i kam bërë as të keqën më të vogël dhe as nuk më shkon nëpër mend ndonjëherë një gjë e tillë që ka motive të ulëta njerëzore,këtë gjë nuk ma lejon kodi im personal e familjar dhe njerëzor.Këtë punë e din mirë edhe vetë Haxhiu i gjorë.Shikoni se ëfarë shkruan ai në portalin e tij dizinformativ me pseudonimin"perparimi",por qe pastaj tregon ne fund emrin dhe mbiemrin e tij:Sujet: Re: Avdi Ibrahimi (ne;lirik,Pashtrik Hasi,Leonora Shehu etj) Mar 9 Mar - 21:56"Avdi shoku pershendetje ,e sheh qe jam i kethyeshem,besen po ta japi do behem servil i yti gjere ne amshim,dhe mendo mire ta japi konto numrin e bankes si te mi qesish do....une Haxhi Kuçi shoku yte do i shlyeje te gjitha shkrimet e do i hudhi ne WC,se nuk ka kurgje nga e verteta e mallkume ." Pra ky matrapaz kerkon para nga Avdiu për ti shlyer të gjitha rrenat e shpifjet që ka shkruar për mua.Ky vetë e zbulon qëllimin e tij djallezor duke menduar se unë friksohem nga komprometimi i rrenave të tij dhe pasi ta kem bërë marrëveshjen me profiterin rrenacak e shpifarak Haxhiun,ai nuk do të shkruaj më rrena dhe shpifje për të dinegruar personalitetin tim tejet te paster njerëzor dhe kombëtar shqiptar.Andaj redaksi e nderuar kuptojeni mirë edhe vetë ju se çfarë gracka mundohet të ngrit Haxhiu ndaj juve dhe ndaj meje.Mendoj se ju jeni ata që mund ti ndaloni,shpifjet,rrenat dhe fyerjet që po përhap nëpërmjet portalit tuaj Haxhiu.Mirëmbetëshi.
Hahiu
[ Friday, 16.11.2012, 09:59 AM ]

Hajde rrenat e Avdiosit
Avdi aliosi

E sheh veten se si po gabon me anonime emrash o qyqan ?Here Betush bibani,dhe ne fund e nenshkruan
Bajrush Kuçi siurse rrushi kuq

Avdiosi kari-koshi

Me ty me duket se kurr nuk ka mundesi marveshje se ti je armiku ma i keq i shqiptareve.

T'puuu ta dhefshim ftyren e dhelpres dinake.

Alioso ti as tek thembrat e Haxhiut nuk i ofrohesh.

Ti alioso Avdiosi kur ta bene mend me permend Haxhiu ,se pari duhet ta shperlan gojen me uje te perveluar.
Avdi aliosi ;ti je ai qe ja ngrene buken dhe ja permbyse kupen.
Ti ja hane mikut buken dhe e helmon.
Ti je asi soi qe e vrete shokun dhe nuk e pranone!

Stafin e keti forumit e pergezoi me gjitha te mirat

Miku qe me spionove
Nga Gjonaj
Avdi
[ Saturday, 27.10.2012, 12:05 PM ]

Reagim ndaj rrenave te Haxhiut
Edhe në këtë rast Haxhiu,si gjithnji fshihet prapa emrit te"Ali-Mësues ne Mushtishtit".Edhe në këtë rast ky psikopat i ndyrë shpif,rrenë,fyen,nxit,për me e mbuluar veprimtarin antishqiptare sepse kështu i kanë dhënë detyrë punëdhënësit e tij nga Beogradi.Haxhi ti e din mirë se unë tu të kam njohur aq sai kam njohur edhe qytetarët tjerë në Suharekë dhe asfarë veprimtarie patriotike nuk kam patur me ty siq mundohesh të gënjesh vazhdimisht në komentet e tua idiotike.Kurr me ty s,kam biseduar për besim Ndrecën dhe mos rrej më o psikopat i çmendur.Shko shërou në ndonjë Klinik psikiatrike atje në Francë se vërtet ti ke nevoj për shërim.Nëse dikush kërkon të gjejë një model të rrencit Haxhi, mjafton të mos gjurmoj shumë profilin e këtij rrenci por vetëm të shikojë “punën” dhe “veprën” e tij. Të gjithë djajt dhe rrenacakët mundohen t`i ngjajnë atij. Prandaj në të gjitha shkrimet, komentet, mesazhet e Haxhi Kuçit, kanë rrencin dhe racistin Haxhi. Ky i fundit ka mbi të pesëdhjetat.Tërë jetën e tij lehu dhe volli helm e vrer kundër shqiptarëve që kanë dëshmuar me vepra për atdhetarizmin e tyre ndaj Shtetit Shqiptar.Nisur nga kjo, të krijohet bindja se Haxhiu për çdo gjë mund të jetë por vetëm njeri dhe shqiptar nuk mund të jetë.Të këshilloj o i marr mos u merr kurrë më me shqiptarët dhe popullin shqiptar,se ti je tjetersuar në gabel-ashkali,dhe shko ne rrotë të s,ëmës ti me sojin tënd o faqe zi...O rrenc,o shpifës,o nxitës,o racist që shpejt ke me marr dënimin e merituar dhe ke me u denu me ligj nga Gjykata franceze,për shpifjet dhe rrenat e pa kripë që po shkruan ti në komente shkarravinletranxirëse.
Ali
[ Saturday, 27.10.2012, 07:10 AM ]

Mesues ne Mushetisht
Zotri Avdiu ,juve ju noh shume mire,jeni mikprites kur ju vin njerezit ne oden e juaj.
I kam lexue shume shkrimet e Haxhiut,por me vertete kurr ju Haxhiut nuk ju keni pergjigjur ne ato pyteje kur u ka parashtrue pyetje.
Haxhiu ndoshta nuk ka ditur drejtshkrim,dhe stil te ilustruar siq dini ju.

Ju kam lexue qe vete e pranoni qe pasket punue ne mbrojtjen popullore ne Therande gjate viteve 1984 gjere ne vitin 1987.Ju zotri Avdiu mesiguri ne zyren tende ke pasur makinen e shkrimit,dhe keni mesue e shkrue poezi te urdheruar nga Tripkaja dhe Vitkoja !

A ke qen i nxitur nga keta dy qe ta pergjoni Haxhiun dhe ta shtini ne grusht qe tju behen i juaji ?
Me sa po e shoh une,shkarravinat e Haxhiut jan ka ti qorrojn syt dhe po ta nxirin jeten,sepse tradhetar ke qen dhe kurrefare burrerije te shqiptarit nuk paske.Ty mundemi çdo gje te thome qe je apo ke ne shpirt,por te thome se ke gjak shqiptari kurr nuk mundemi ta them kete.
Nese Haxhiut ja shkruan dikush artikujt kundra teje,vete ti je zagar serbi.
Ti zagar Avdiu çdo te keqe mundesh tja ngjesesh Haxhiut,por tradhetar kurr jo,sepse nuk ke fakte qe dike e ke marr ne qafe,pos ka ndihmue te gjithe shqiptaret ,e sidomos me sa e shoh ty te paska ndihmue pertej normales.Dhe ti zagar te mirat e Haxhiut ja hudh ne shporten e pakthyshme!
Ti zagar sado qe mundohesh te shkruan per patriotet e tjere dhe ta ngritesh veten si luftetar i murrizave .Dhe me ane te kercnimev detyron qe tu leshoin mirnjohje te luftetarit,dhe te arsyetohesh kinse na çlirove.Zagaret din mire te shkruajne poezi e romane ,duke na zbukurue roberin qe na pruret!
Ti zagar Avdiu ndoshta manipulon me te gjithe ,por mos mendo se gjere ne fund do te del triumf me genjeshtrat e tua magjike.
doshta ti zagar do me kundervihesh edhe mua tani,kinse vellau im ka qen polic dhe ka malltretue shqiptaret,por une e ti kemi qen shok te ngusht si grua e burr ,ne Bukosh.Pse mos ta them edhe kete qe kemi fjete bashk,por jo ne kuptimin e sexit.Larg saj.
bejtush
[ Monday, 15.10.2012, 10:15 PM ]

reagim
Une shkurtimisht do te thoja nja dy a po tre fjale rreth shkrimeve dhe genjeshtrave te ketij Haxhi Kuqit qe fshihet pas emrave te tjere.Gjuha ,shkrimi dhe renditja e fjaleve ne tekstet tua flasin me se miri se qfar soj je.Turp te kesh qe perdor kesi fjalori kundra atyre qe qendruan ne istikame edhe ne shi edhe ne bore.E sa per me ju q...nena do te q... ty sepse edhe ashtu me duket se vetem romet dhe serbet paskan bere gjume me te e per ata ke dalur ti si i tille qe as vet nuk din se qfar gjaku ke.Mjeranet si ti fshihen pas emrave te tjere.Mjere per ty ku paske rene e nje dite edhe cungun e presin pasi te hargjohen drute e ty koka ku me e dijte ne qfar grumbull m... ka me tu gjend.Turp te keshe po ti nuk din se qka eshte turpi.Je shitur sepse neper damaret tu rrjedh gjak i perzier se dije nga kush ,por me se paku ndonjehere ke pasur gjak shqiptari.
Bajrush Kuçi
[ Wednesday, 10.10.2012, 08:14 PM ]

reagim ndaj rrenave te haxhi kuçit
Akrepat e orës të janë afruar ty Haxhi Kuçi alias "Bajrush Xhemajli". shpifësi,rrenci,idioti,që asgjë të mirë nuk ka në rradakën tënde të sëmurë,që nuk ke lënë as një njeri mbi këtë dhe pa e sharë,fyer,ofenduar,si nuk u bë asnjë shqiptar i mirë për ty?!...Të këshilloj të shkosh të mjeku të kontrollohesh se ti njeri psiqikisht nuk je mirë...Për ty çdo atdhetar shqiptar është edhe "tradhtar edhe spiun",ty të ka marrë koka erë dhe më nuk je duke i dalluar ngjyrat e jetës.Ti vetës dhe familjes tënde ja ke bërë jetën ferrë...Kurrë mos u merr ma me gjëra që nuk ke asnjë argumont...por vetëm llomotitish si korb i zi...prandaj edhe po jeton këtë botë që të duket se është ferr i vërtetë...se ky ferr është ngulitur në kokën tënde të sëmurë...shko në rrotë të s,ëmës more i çmendur...Se ti askujt nuk mundesh me i bë asgjë...Prandaj ke ikur në Francë,kur kanë ikur forcat serbe nga Kosova.
Bajrush Xhemajli
[ Wednesday, 10.10.2012, 07:17 AM ]

web
Po per çfare mirenjohje jeni ka flisni more Avdi Hajvani.Ku ke luftue ti e Fatmir Lima?Mundoheni te mbuloheni spiunllekun e juaj me mirnjohje nga komandantet e juaj ?Nga eproret e JNA(APJ)
Ku e keni betimin e dhene qe u krekoseshit se po luftojm mi bashkue trojet.
Ku ashte ilirida ?A e bashkuat ?Ku ashte Lugina e Presheves more babadem ?JUuu e keni gjete mi stopue njerezit, duke iu kercnue ;shuni se ne jemi ata qe ja kemi shti kungjin me serb,dhe prape ua shtim nese dojna.
Kurr lufte çlirimtare me shekuj shqiptaret nuk kan udhehequr,pos bashk me armiq keni masakrue popullin e juaj.
Kete e them nga ate qe e kam pare e ndegjue nga uçk ne bashkpunim me shkijet.Sepse tradhetaret e udhehoqen luften e uçk !!!!!!Dhe populli i shkreti mendonte se e ka ne mbrojtje uçk si shkronjat e perendise,kurse ne brendi ishin demonet e kalit te trojes.
Per ne luften e dyte keshtu kishin bere mute shqiptaret(tradhetaret) duke perpilue listen se cilin shqiptar me pushkatue,dhe me ua marr pasurin ne pergjithesi.Keshtu pis edhe ne kete luften e juaj te uçk es e beret.Ka me ju qie nana tradhetar ,bashk me shkijet.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum