Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan

 :: sport

Aller en bas

Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan Empty Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan

Message  Perparimi Mer 21 Fév - 1:48

O Cerku ti je vetem nje revulocionar kunder revulucionit!!! ti kerkon qohuni burra ta qlirojm vendin e ta lem uck-etj, etj Kur uck deshi ta ngriti popullin ne kemb menxi e bani nje ushtri prej rreth 20-30 mij vete nga nje popull prej 7 milun brenda e 3 milun jasht dmth 10 miljon gjithsej. edhe ajo ushtri e ndane ne dy divizjone ne UCK dhe FARC
qe shumica i ukishin veshen UCK se. ku ishin te tjeret??? nga 10 miljon duhej te behej nje ushtri prej 300.000
frymve mas se paku!!! Ku ishin te gjth ata te menqurit qe nuk ju bashkangjiten UCK -se mos vall ner fistanat e grave te veta.apo neper qajtore e kafiqa. Ti thua se gjoja se Titista paskan qen krejt ata qe e udhehoqen uck-en!!!!????
Po qka mendove ti a njerzit qe kurr nuk kan qen as ne shkoll e as ne pun te kohes se Titos me udheheq at luft a? a un qe i kisha vetem 18 vjet e kurr nuk kisha qen as ne studime e as ne nje pun te shtetit se nuk e arrita jugosllavin e Titos qe te punsohem, un ta kisha udheheq at luft a? Po qka je ka thu more lugat i nates a qka po te doket ty vetja se je ma i paster se te tjeret... a ti nuk e paske hanger buken e shtetit te Titos kurr a? A ti nuk koke ul ne bankat e shkolles te shtetit te Titos a? A ti kurr nuk paske shkel ne token e kosoves ku u udhehoqe me pa dashje shumice nga shteti i Titos a? a thua ti se paska ksn duht me ardh nja 100,000 bashkatdhetar vllezer nga Amerika qe kurr nuk e kan henger buken as nuk kan qen ne shkollen e Titos me qliru kosoven a ? Se gjoja se keta qka jan ketu qenkan ish buk hangesit e Titos! se paskan jetu ne kohen kur ka jetu Tito edhe qenkan qe te dy miljonet te gjith tradhetar..
Po Sllovenija, Kroacija e Maqedonija me oficira e gjeneral te kohes se Titos e beri shtetin ata nuk ken tradhetar per popullin e vet vetem te tanet.
Eeeej more skrraj e qenefit trdhtar mbi tradhtar kush ta paska mesu ty alfabetin e gjuhes shqipe qe po dishe me shkru kaq mir sod a mos shkollat e kohes se Titos!?
Tash si pas keti personi kush paska qen i punesuar apo i shkolluar ne kohen e jugosllavis nuk paska pas te drejt me kerku shetet as te drejta te veta se paska hanger do her po buken e ati shteti....
Ti je vetem nje smundje psiqike e popullit ,nje trillues , nje magjistar qergash i pa mshir qe me nje shkrim te ndotur ja jep nje lug helum popullit per qdo fjal qe e thua ne shkrimet e tua.
Ti e ben FATMIR LIMEN "Tradhetar" Fatmiri esht nje i shqiptar i rrall i races arike qe me spikatjen e ti dhe mprehtsin e ti mund tija qesim botes perpara duke ju then se ketu jam un SUPERIOR e jo serrbo-mongolet qe kan ardh nge rrota e sames per te na sundu neve,se aj ne gjyegjin e ti u tregue si EVROPIAN i vertet dhe qe nuk luftoj as pak me shum se per te drejten e kombit vet "PER RODIN E VET" si thet populli ne gjuhen e vjeter dardane (d.m.th Racen e vet autoktone) .
O njeri secili kena te drejt ti kritikojm qeveritaret tan qe sod qeverisin edhe un jam shum kritik per punene e tyre qe e bajn esht shum e vertet per te gjith qe qeverisin i kan edhe kriteret shum te medha nga vet une, por prap ata jan ne un e ti ata jan ata me te miret se Fadil Hoxha i dohershem , Azem Vllasi me Kaqushen ishin me te mir se Fadili e Ali shukrija ?! Ibrahimi ishte ma i mir se Azemi e Kaqusha?! Hashimi e Fatmiri erdhen si edhe me te mir se Rugova!? Tash del Albini se me i mir se Hashimi Fatmiri e Surroi e te gjtih keta te tjeret??????? D.m.th secili vjen me nje produkt me te mir politik se te tjeret por nuk duhet ti quaj te tjeret para ti si tradhetar te kombit se ndoshta esht vet ai?? Nje dit do vjen prap nje tjeter qe e quan vet Albinin si tradhetar.!!!
Ne duhet tju kapemi kriterev e jo tradhetirav!? Vetem nga kriteret permirsohet produkti se nese te gjth na qenkan tradhetar ateher ne qenkemi te gjith tradhetar se keta djem kan dal mu nga zemra e popullit ashtu si ke dal ti......

Pergjigje
Trojan(x)
Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan Pinguini_malesor
Une jam antirevolucionar kunder revolucioneve te spiunave.
UçK ja,nuk ka pranue shqiptar te njemendet,per kete ska mujte mi grumbullue mbas vedit ma teper.
Tani ska uçk,por Ushtria e vetevendosjes se shqiptareve ,ne emer te perendise,dhe nje milion ke mi pare duke u kacafyt jo me shkije por me keta shoket e tu qe po i perkrahesh,me TITISTAT lufte kemi apo si ti quaj komunistat e rugoves e te fadilit,dhe marksistave!!!!!
Popullit spo i lini vrime askund qe ta filloi i gjori luften e vetevendosjes,por po i dilni perpara dhe po ja nxini frymen,e lene FAJIN serbit
Une skrraje po,por ti i ish bir komunsti,ska uçk,por ushtri e vetevendosjes shqiptare ne emer te perendise.
Ti vete po nxihesh dhe thuash a me udhehequr ata qe nuk kan qen te shkolluar ne kohen e RANKOVIQIT(titosit)Ti vete po tregon se spiunat shqiptar me shkolle ma dreqen e ma me pervoje se si me ua ripertri roberin dhe mos mi kuoptue populli!!!U

Une kur sja kam dhier buken e TITOS,por e kam mbajte me forcat e mija familjen,e ti ua pafshe hajrin ne nje varr spiunave shqiptar.
Une jam ule ne bankat e shkolles ne kohen e titos,por une i kam shkekerdhue mesuasat serb,dhe mesuasat shqiptar u hakmerreshin ne mua sikur shkau( demoni)mu keta qe prape i ke ne arsim.
Ata shqiptar qe jane ne AMERIKE kan ik prej qeveritareve shqiptar te kohes se Titos(Fadil Hoxhes,e Rugovaseve),dhe u takon qe te kethehen nga amerika dhe tua shprishin qerdhat e ketyre pisave qe ua mbrone bithuqin.
Pakes ka shqiptar qe ja dojn te miren ketije kombi,por kan vlere me qindra miliona...Sllovenin mos e krahaso me shqiptar kuzicasha,sllovenija u que i madhe e i vogel,nuk e shkelin popullin e vete siq po na shkelen keta si ne kohen e titos,ne kohen e rugoves,ne kohen e luftes na udhehoqen dhe tani spiuna te nderkombetareve bitha dreqte.

Nga kush iku: Ismail Qemajli?Noli,Fishta,Une,??A fole=
Vetem qeta qeveritar te kohes se titos shqiptaroviqat edhe sot jane duke e krijue nje mini jugosllavi a mos je qorrue,apo je i paguar si polic i sigurimi kosovar qe ti pergjon njerezit qe dojne me que amanetin e te pareve ne vend qe kombi yn shqiptar te bashkohet?
Ti thuash qe spake krye shkolle as ne kohen e titos dhe as te sodit qe ta udheheqesh popullin ne lufte per tu çliruar,a demon qe qenke,dhe po dike me fole e me dhene verejtje per gabimet qe po i bajkna ne shkrime;mos je nga qosoviqat mi mesue se si me vdek tjeret e ti mu meshef ne biren .
Une nuk jam trillues i askujt por helem per spiunat qe disave ua kam dhene ate çka e kan merituar dhe ne rts.
Po eshte e saket:Kur mua FatmirLima me quajti spiun,dhe po keshtu edhe serbet(Millan Shipka )kur me nxuren me thane a i ke fole keto fjale ne komanden e uçk)kush me shpionoi?Baba jem qe me ka vdekur?Dhe po ky Fatmiri yt mi qoi policin e uçk dhe deshten te me çarmatosin qe nga ta e bleve 1600dm dhe mu kercnuan qe nese baje e organizoi ndonje mbrojtje te popullates kam me pas pune me ta,ketu jane te perzier edhe te mit e di mire,sepse ai qe i ka bajtur arme fatmirit tend,disa muaj perpara ne bashkpunim me shkije ishin ne pergaditje me me vra shkijet,?Baj bythen more spiun i komunistit
Per qe thuash se Fatmiri paska aftesi,shitja keto pordha shokeve dhe tucave shqipetar,dhe qe thuash se botes mund ti qesish fakte nga fatmiri,mos u mundo me marue petulla me shurre,se bota nuk e hane siq po mendoni se e morret kete popull ne qafe e zoti u vrafte.Kujt po i maron fena rrena qe botes do ti thuash se ketu jam une baba dem superior,vritni vellezer shqiptar e thuani ne e çliruam popullin kujt i bane sehire ?Vetes bani qe te ka kaplue dreqi shejtani dhe lutju perendise qe te qlirohesh nga Kofri yt shqiptaro mongol.
Qka i tregoj botes qe luftoi lima?Ne gjygj ai nuk u denue,e shoku,ushtari tije,...Lima perfitoi nga populli pare nga ndihmat qe ia detikuan ne gjirollogari dhe u ba padron.Dhe e di une e dine lima sa ka luftue,ti keto pordhat e tua mundesh shqiptareve te tu tua shesesh rrenat,e botes nuk ke shance mi shite ,po te kishte luftue limaqi,si kishim mbi koke treqind shtete .

Per çfare race autoktone flet more ,ti je ne thonjeza nacionakist ,nxites i poshter qe meshifesh mbrapa perdeve dhe prete momente qe si te perfundoi diq te kyqesh , skam çka e lodhi gojen.Si thuash?Po kush more e ka zgjedhur kete qeveri titiste qe te tane kane qen spiuna,qe te gjithe cili eshte ne pushtet te kosoves e gjere te ai qe fshin qenefat:Rrofte ushtria e vetevendosjes shqiptare e profetit Albin Kurti?,a po di tani me te shkrue kjarte?
Per kritere qe kan te dobeta e dine ti mire a?Po shkollat e ketyre qeveritareve eshte per mua me fshier bythen ne WC,e shkollen e kan ne shpirte me punue kundra shqiptareve e ne gjepat e vete.
O krye laker,si thuash se Azemi ,Kaqusha,Shukria,Pula,Rugova,Blerimat jane ma te mire se Fadilat,po keta jane pjelle e tije,keta na denuan dhe po na denojne!
Marre te kofte,ti thuash se Hashimi ,Fatmiri jane ma te mire se Rugova?Si mendon qe dolen ne male dhe i zbatuan rregullat e rugoves,ti a e dine qe te dyte kane qen ne LDK,dhe me 1991 ne Skenderaj ky Thaqi ka dashte me dhune me u ba kryetar,sa ishte ne Tirane ky fare Ademaj!!
O sakat truri ti thuash tani do te dele nje ma i mire se Hashimi ,Fatmiri Surroi me emer Albini!Dhe mbas ketije Albinit do te vjen nje tjeter me emrin XXXXXXX e mbase XXXX cili XXXX ?Ti o kokelaker çenke ma i keq se une ti nuk paske shpresa per çlirimin e popullit shqiptar fare!Ti qenke ma i poshter se une kundra spiunave!!!

Ti qenke une e une qenkna ti


Dernière édition par le Sam 24 Fév - 16:04, édité 3 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan Empty Re: Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan

Message  Perparimi Mer 21 Fév - 8:02

Angazhimet e ketyre qeveritareve ne kosove jane tregue jo profesiononalishte te afte ne veteqeverisjen,e tere kojo eshte bere jo nga mosdituria,por nga friga qe mos ti humbin fotelet e buta te ka motshme qe nga koha e jugosllavise dhe kendeje pa ndalure.

Pra populli shqiptar i Kosoves duhet te dije se çka deshirone ne fakte?A dehsirone diçka ne leter ne pakon e Ahtisarit?Po nese deshirone keshtu ne leter,atehere nderkombetaret do te kene veshtire te vendosin diqka reale.
Instituti amrikan ka rishikue qe dyja palet te dyja kombeve tua plotesoi deshirat.Dhe bisedat duhet te vazhdojne edhe per disa vjet gjere sa te pjelle diç qe eshte ne pakon XQe do tja sjelle Kosoves pavaresin nen autoritetit te Beogradit

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan Empty Re: Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan

Message  Perparimi Jeu 22 Fév - 2:31

Trojani
Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan Norway
Norway

Ti Cerku ma qo mallin e nje shqiptari me emrin x qe erdh ketu ne Norvegji mu para dy vitev nga nje vend tjeter i evropes qe kishte qendru nja 14 vjet e gjoja nuk i kish mujt me marr letra se shpiunat shqiptar e udba ja kish pas shti thiken edhe keshtu qe ky njeri patjeter ju kish pas desht me leshu vendin ku ka jetu. edhe me lypfatin e vet se gjoja prej shqiptareve edhe udb-se famkeqe kish pas ardh shpirti me dal.
Ky njeri erdh ketu ne qytet ku jetoj un edhe pas ca dy muajve nuk kishte dal kurr ne qytet as kund gjoja se duke pas frik se edhe ketu udb-ja ose shpiunat po e marrin vesh kush esht ai. Un ketu jam ne nje qytet ne veri ku dreqi nuk jeto e ketu perpos cave qka metum kane nalt se nuk kishim zgjidhje tjera me shku diku me posht se skishim te aferm askend.
edhe pahiri qellova te kampi i aziljantave shkova te nje djal qe ishte aty per me nejt kur po degjoj nga ai se qe dy muaj ishte ketu njani qe po i shajke te gjith politikajt e kosoves po i shajke te gjith shqipetaret kishte pas than se kurr nuk rri me shqiptar as qi du me pa me sy etj.etj
Por un isha nje djal i vetem edhe kisha ardh shum i ri ne ket vend qysh ne poshen 17 vjeqare edhe per arsye se gjith pak ketu shqiptar mezi sprisja ta takoja at njeri te asaj moshe siq ishte aj diku 45 vjet . edhe pse i nita te gjitha ato thenjet e tina apet isha kurreshtar ta takoj se thash kumdit njeri qfar halli ka e duhet dikush mi dal ne ndihm per hir te kombit. Edhe i shkova mu ne bllokun ku rrinte aj edhe pe lypi edhe dikush po me tregon se ky esht e pershendeta i shpreha mir se ardhje him ne bised super me te gjitha te mirat ..
Ai ja nisi tregojke se kah ka ardh kush esht pa fshehur asgj si te tjeret edhe vuajtjet e veta i tregonte se qka ka hjek prej shqiptarve e udbes nga ai vendi ku ka ardh edhe ma mushi taman mendjen si njeri metevertet liridashes edhe e doja me shum se sa her qe rrisha se me kishte marr malli me nejt me intelektual shqiptar ne mergim qe sa vite se gjthmon vishin vetem njerz te thjesht "paushtellca" si po thon ata ne gjermani..
.........................................................................................................
Keshtu qe ket njeri fillova me njeher ti ja hapi deren si gjdo njeri qe kishte ardh ketu dhe benim muhabet deri ne oret e vona te mbremjes . Ai te gjth kohen tregojke per dinakrit e politikajve ton se e pa se un nuk kum jetu ne kosov per 10 vitet e fundit edhe mujke mum manipulu mu per secillin politikan se gjoja se aj jav dike secilit fijet shum mir. keshtu qe e vrejsha qe sa her qe tregojke diqka e i hike atyne fellutav u nervozojke edhe shajke te
..........................................................................................................
..........gjth shqiptaret fyejke te gjth. edhe pse un nuk u preksha se aj gjth e arsyetojke se per qka po nervozohet. E vrejsha qe sa her rrike me shqiptar nuk kishte muhabete tjera per veq politik edhe kujt nuk i lshojke kurr ren me fol njerzit u merziten dikur nga ai

edhe u distancuan ata nga ai e ai nga te gjith perpos meje qe hala kisha deshir ta rrespektoja per arsye se i hjkur nga politika e ish jugosllavis. Por ky njeri e pata vrejt qysh ne fillim ma shum muhabet kishte pas hy me te tjeret qe ishin aty ne kamp. si Rus,Qeqen, Etiopijan, goran te Maqedonis edhe besa ja kishte pas nis mi perkthye nje shkau te kosoves qka e kishin pas prue ne at kamp edhe ata ne gjuhen serrbe se jo shqipe..

Ky far patrioti i astronomiki pa shoq!!???? Un nuk e pytja kurr se si i ka punt por vetem shkojsha qdo her qe me dilke pak koh pas orari te punes se fitova nje rrespekt per ket njeri qe ishte i shum mirpritur sidomos nga un per arsye se pak veta qe ishim ne ket vend te verit. Kur njerin po e hetoj qe po kqyr mu ditancue edhe nga un pa kurfar arsye per veq se muhabeti i shkojke ma shum me rus e maqedon e qeqen e te tjer aziatiket qe sa po shkojsha un i shajke te gjth mas shpine. Keshtu njeriun nje te diele desha te shkoj ta marr te shpiaj e jeme me nejt e me ba muhabet ai su per gjegj ne telefon as nuk me thirri mas anej se qka u ba pse e kisha thirr as fare sen u be si ei vdekur para te gjth shqiptarve.
Por me ne fund un nuk e vrejta ate se ai kishte pas diqka te keqe ne vete apo ne ishim te gjth fajtor por ai kishte qen vetem nje "Ujk i vetmuar" e kishte kaplu vetmija edhe kompjuteri qe tregonte me par se me or te tera rrin pa u nda nga ajo makin duke lexu e tu trullu e helmu shpirtin e vet me shkrimet e tjerve.

Edhe ti O njeri
.....................
edhe ti o njeri jevetem nje "allan volf" qe nuk pajtohesh me as kend se ashtu ke lind me at mendje te vrar edhe do te vdesshe po me at mendje duke qendru gjth ne opozit pran tjerve.
Zoti te ndihmof ty edhe ati qe pata fatin ta njoh per nje koh te shkurt edhe ta perjetoj bukpermyesin e shqiptarit se kur aj njeri ma kthej shpinen mu qe me njifte shum mir se as babai im as daja as babgjyshi kurr nuk ja kishin ba as nje argat jugosllavis as nje kaci dhe nuk ja kishin qit ati shteti . Mu largu si te tjerve qe nuk e kishin lut as ne shpi me shti se ata e heteun se ky njeri esht vetem nje psikopat por un desha te deshmoja se te gjth e kishin keq dhe un e kisha mir duke ju ofru ati njeriu sa me afer vetem se ishte ca 25 vite me i vjeter se un .
Keshtu qe me ata njerz qe te gjth poletikajt e vendit i bejn te kqi edhe ata qe e mbrojten me fishekun e fundit te pushkes vendin e vet edhe sod perballen me shum sfida e kerrcnime te gjygjev nderkombtare se tradhetart e vendit i lajmrun se jav kishin pas prish treqillekun me shkije.
Kam rrespekt per Albin Kurtin si per te gjth shqiptaret qe jan 10 miljon me trup skifteri e mendje qyqe.
Un thash se Duhet te jem kritik ndaj secili instucion qe e udhehq vendin por mos te krijojm profeta si e krijum se pari Rugoven,Thaqin,Qosjen Albinin se secili prej tyre i ka kritikat e tyre te medha e te vogla siq i ka vet populli se nje popull e zgjedh prijesin e vet mu siq esht aj popull ne dijen e vet. Ne nje popull te fort nuk mund te vije nje prijes i lig ,edhe ne nje popull te lig nuk mund te vije nje prijes i fort fort.
RRoft Raca jon si skifteri "por me ma shum mend "ne Trojet e veta Iliro-Pjellasge.
Ofenzif ndaj te gjth serrbo-sllavo-mongolet "JASHT"nga trevat e ballkanike.....

profili
2007-02-21


Dernière édition par le Jeu 22 Fév - 5:25, édité 5 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan Empty Re: Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan

Message  Perparimi Jeu 22 Fév - 2:37

Ore Trojan orekokelaker
Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan Pinguini_malesor
Po a nuk ja besojke qe ky njeri paska hjekur nga spiunat shqiptar,?Dhe atje ku paska jetue si azilant qe spiunat nuk e kane lene ate shtet me ja dhene letrat e vendqendrimit,ti nu i besone ore spiun sepse ti e kundershton mjerimin e tij ne çdo aspekte,duke i perkrazhur disa te qeveritareve qe kane punue ne kohen e titizmit.
Per kete arsye dhe koka terhequr nga ju se te pazska verejtur heret se nuk je i paster ne spirtin tend.
Dhe qe thuash se ky njeri kur ka ardhur ne qytetin ku ke jetue edhe ti nuk paska dalur nja dy muaj,nga friga e ndjekjes se piunave serb ;qe te intervenojne ne qarqet e ketije shteti qe mos me ja dhen letrat nuk ka faje i gjori,por edhe mua ma kane bere ate se per çka paska pasur frige?Ma mire frige se me te lendue siq me lenduan mua spiunat shqiptar me vagona.
Ky vella jo qe eshte frigue qe po e mbysin,e ja hankshin balten,por mos mi shkaktue dhembje permjet organeve te poshterta te qeverive te shteteve qe po i nxiteni te punojn kundra atyre shqiptareve qe ja dojn te miren e kosoves e nd deme te spiunave.

Tye per qe te paska ra malli me pa kete njeri te vuajtjeve i poshter kofsha,por me pergjue se kush eshte dhe a mundesh me loz me te e me shtie ne grushte?!!!!!!

Ai te paska verejtur ore qen i bir i qenit,dhe per kete paska ik ma heret nga ti.

Dhe ti e paske marre ne dhomen tende e qit pyetje qe te ka udhezue udba e shqipo mongoleve dhe te paska ardhe rende kur i paska flliqur tere qeveritaret shqiptar?Sa qudi!
Dhe ti po i njihke njerezit paushellka?Dhe here thuash se je largue nga kosova nga mosha 18 e tani nga mosha 17,a ti qenke vertet i dresuar per spiunazhTi thuash se ke ardhe ketu apo ....nga mosha 17 plus dhjete vjete nuk paske qene ne kosove po i paske 27 vjete dhe 7 vjet nja34 vjeqar qenke ore i dresuar nga Rugovqat e baltagjinjeve,dhe ky paska mundur me manipulue me tye,vetem pse ti ka tregue vuajtjet e tija nga shiptaret e jo nga serbet?!!He ketu te prita!skordhe e dresuar!

Dhe sa here paska ndejtur me shqiptar ky paska fole vetem per politike,per spiunat qe e tradhtuan popullin e ty te paska ardhur rende,sepse paske qen me detyra te posaqme me pergjue e mos me lene me hi llugave emos me fole kundra qeveritareve spiunash

Dhe ti me tregon se sa here keni ba muhebet au i fyente shqiptaret,sepse ja psakan pervelue shpirtin?Po une ja besoi sepse e ka rastin e tije dhe ne mua qe te gjithe shqiptaret si qiftat e tu te paguar nga qarqet e zymta per nje dollar me marr ne qafe shqiptarin qe eshte i kallur per qeshtjen e shqiptareve.

Dhe sipas teje te gjithe shqiptaret nisen te distancohen nga ai sepse ai su paska lene me fole ne rende,e ti e paske ndjek mbrapa,per me zbulue mos e ka ndonje strofull per qeshtjen shqiptare e kundra shoqerise sate te zeze!

Dhe ti e paske pergjuar se me kane po shoqerohet,e ti i paske bere respekte edhe pse tjeret i paska que ne rote te sames si qiftat si ti!!!!
Dhe e paske pergjue se si po shoqerohet edhe me qeqen,rus,maqedon e ne fund edhe i paska perkthyer serbit ne kete kamp te veriut!Dhe pasi ua paska kethyer shpinden i shajke,sa i quditshem qe qenke?!Ti ore e paske pasur per detyre nga kush me pergjue?
Por ma te beses e ma te fjales jane shkijet,magjupet se shqipofolesat!O Pse?
Une kur ne shtator 1999 ne kampin e azilantave ne gjermani organizova qe te kundershtojna ushqimin sepse na binin me afat te skaduar dhe te prishur,te gjithe ram te pajtimit mos me marr,si shqiptar nga gjakova,drenica dhe podrimja,si dhe magjupet dhe nje familje rome serbe!Dhe nje diteDRENICAKET si grat ashtu dhe mashqit trima sa magari dhe disa nga Deqani me lajmruan ne social qe une e kam organizue keta!Sa qudi kush po del ma shpiuna serbet ,magjupet,apo shqiptaret?
Dhe ti nje dite e paske ftue ne telefon qe ta vjen te ti me ba muhabet e ai nuk ta paska ngritur telefonin,e din luga çka ka ne vekshe,pse nuk tu ka pergjigjur,ja ti ke qen pergjues i nxitur nga dikushi,ja ai eshte i lodhur nga spiunllaqet e shqiptareve dhe tani as tye nuk te beson sepse kur te djege qumshti i fryen edhe hirres!
Dhe çka mbeti per ty ai shoku?Nje ujk i vetmuar!Sa qudi,e une po te them ma mire ujk i vetmuar se sa ne shoqeri me shqiptar shpiuna!!!!
E qe me thuashqe une qenkam"Allan Volf" ma mire qen se shqiptar spiun:!Pse kur kjo qeveri ishte rrugeve u mirrte me taxi dhe shkojshin ne aeroportin e Shkupit me nxjerr ndonje metalike,dhe shqiptareve te Shkupit qe e ushtrojshin detyren e taxit ua grabiteshin udhetaret dhe i linin pa metalike dhe vete kam ndegjuar ata tue thene au po çfare qenesh qenkan shqiptaret e kosoves,keta nuk po te linkan buke per ne,!Dhe ka pasur raste ku thonin shumeee ma mire ti them vetes qen se komb shqiptar!!Kjo qeveri i ka bere ato dhe tani ja ka nisur lojen e trefishte me ty me qiftat si ti,qe popullin e regjet ma zi se shkau ma zi se spo di ma te keqinje se kushi,ju jeni lugeter te nates dhe diten na vajtoni!!!
More ky shoku yt e paska ba nje pisllakhane qe pos qeverise se spiunave ti paska shajte edhe qenefat e qeveritareve qe e paskan mbrojtur popullin me fisheket e fundit?!Sa keq po me vjene bre pergjues i dresuar,se kjo qeveri ty te paska dhene detyra qe tua bane bajat atyre qe e dijne te verteten!!Sa po te paguajn ore qen i dresuar?

Dhe thuash se keta qe luftuan,so po ballafaqohen me shume sfida e kercnime nga nderkombetaret,kinse tradhetaret i paskan lajmrue sepse keta ua paskan prishe treqellaqet me shkije?!!Hu hu huA po qen i poshter qenke ore i dresuar!!!!Po kush mutin e lajmron tradhetarin nepr gjygje,tradhetaret i denone GJYGJI POPULLOR ORE koke KUNGULL!!!!!Ti ore i dresuar done me shendrrue tradhetin ne heroizem e heronjet ne tradhetar a qen a qen i dresuar,dini ju dini,veq vzhdoni keshtu

Pse nuk e denoi Fatmirin gjygji i Hages pasi paska vrare shpiuna te serbise e ushtarin qe vete e ka nxite me vrare e paskan denue?!Sa i quditshem qe qenke ore i dresuar per ti mbrojtur qetniket shqiptar!!!!!!

SIPAS TEJE ore i dresuar te gjithe shqiptaret çenkan skiftera me mendje QYQE

......................................................................................................
Dhe vetem ti paske mbetur shqiptar i paster sipas mendimit tend?A!!!!Ka edhe tjere dhe kane me lind kete mos e harro!!!!!
Dhe thuash se nje popull e zgjedhe prisin e vete ashtu siq eshte vete!!!!Ti ore koke laker duash me na mesue neve e done me na thene se i tere shqiptaria eshte tradhetare???
Jo ore koke laker nuke eshte e tere shqija tradhetare,se pari une te bashkohem dhe jam ne gjendje me vdek e me dhane jeten per drejtesi ne çdo kohe ,ne çdo moment ne rrugen e perendise.
Jashte shqiptaro mongolet nga trevat ballkanike


Dernière édition par le Jeu 22 Fév - 6:19, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan Empty Re: Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan

Message  Perparimi Jeu 22 Fév - 6:14

Traojani merr neper goje shokun nga TETOVA
ja han buken e ja dh... sahanin
Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan Skull3
Norway

Lorena nje kesi rasti siq te ndodh ty e njoh nje shqiptar ketu ne Norvegji e njoh qe nga koha kur ishim azil ne nje kamp perqendirimi. ai kishte ardh dy vite para meje dhe ashtu pas nje kohe ishte vetjkzuar duke e pelqy errsiren duke u izoluar vetem ne dhomen e vet dhe nuk komunikojke me askend perpos nje pershendetje edhe ate kush ja bente vet ati djali! dmth ky djal mund te jet ne ket gjendje me shum se 11 vite dhe akoma esht!
e Kujtoj mir kur aj gjith diten rrinte vetem ne dhomen e ti dhe kishte gjat ter 24 orve nje relacion dalje jasht ose si me tha dilke e hecke deri ne nje vend i cakyuar ne qytet edhe u kthejke me nje ritem te njejt per dit ne te njejet koh me orar te sakt shum her ne dit
Ai edi qe ka nje grua edhe 2-3 vemij ne Tetov se nga atje vjen kurr nuk ka dal nga qyteti prej se eka shkel kemben ne ket qytet.
Kthehem te errsira kur banojshim ne kamp ai djal dilke naten ne oret e vona i lajke enet ne kuzhinen e perbashket kur e hetojke se te gjith kan fjet.
Kur dilke nga banjo e perbashket e verjke njeriu se driten shym e kishte pasur deri sa aj ish la apo i kishte kry nevojat e ti higjenike kshtu qe ne e vrejshim se ky njeri jeton ne errsir nuk e kuptojnim as njeri se nuk folke ma shum se nje pershendetje me askend ne at koh . Tek me von kam mund qe ti ulem ne tavolin pa e pyetur te bisedoj me te. Un nuk e di me shum jeten tende te perditshme Lorena_19
Por kam frik se mos je duke shkuar ne nje ritem te jetes se keti djalit qe jeton ketu me ne nga dita ne dit me thell dhe me thell ne mprehje te thell shpirtrore ne errsir...

.....................................
.Tash ne e dim vet se sa e sa njerz ton e kan pranu regjimin e millosheviqit edhe pse disa prej tyne ja shperbly nga UCK-ja prap se prap ki hala sod njerz qe hecin shlir neper kosov edhe jan akoma kukulla te serrbis ne kosov ashiqare edhe sjav nin per askand bile. Mu ma merr mendja se esht e kot qe ti gjykojm minoritetet se me kan kan majt krah gjat sundimit te millosheviqit kur ne vet kem pas asi derra tan sa te dush me ta.
nese ne tash krijojm shtetin ton edhe sillemi mir me minoritete edhe ia dham at qe ju takon ata per nje koh te shkurt kan mu bind se tash ne jem zot te kesaj toke edhe me neve do te jet bashkpunimi edhe luftimi ndaj armiqve te ardhmes qe do te shfaqen siq jan shfaq ne te kaluaren njeri pas tjetri

Un rregullisht i percielli ne
www.stormfront.org
se qka flasin ata per ne?! si serboamerikanet apo te serbis ashtu edhe grekoamerikanet dhe ata te greqis. por ata kapen ne keto

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan Empty Re: Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan

Message  Perparimi Jeu 22 Fév - 6:59

Kunderajrorja

Mirakulos
me sa kam kuptuar ti je ne SHBA! Besoj se e di fuqine e lobeve çifute atje, fuqi qe duket edhe ne politiken e jashteme e te brendeshme Amerikane

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan Empty Re: Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan

Message  Perparimi Jeu 22 Fév - 7:01

Mirakullus
Kunderajrore, se pari, i di me mire se sa i di ti punet ne amerike, meqenese ti je dhe ne shqiperi. Do mundohem te pergjigjem atyre qe ke thene, por do mundohem qe nga pergjigjet mos dalim dhe neper tema tjera. Rashe dakord, dhe kalova nga pika A. Tani se dyti, se cifutet kane fuqi ne amerike, nuk tregon se cdo gje qe behet e bejne ato. Se ka gjera qe si intereson atyre. Pershembull ca i

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan Empty Re: Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan

Message  Perparimi Jeu 22 Fév - 15:04

Trojani

Norway

Ne Kosov kan fillu qe te krijohen ekonomista te mdhej e te pamvarur. Kshtu qe keta ekonomista te futen ne politik ku per momentin nje vendi te varfur i vyen shum politikaj qe kan edhe prapavi ekonomiste apo ashtu si te them aristokrate qe rajoni i njeh edhe nga njeher edhe bota per suksese te tyre qe te jet shembull i mir per shtetin, psh neser nese z.Bexhet i fiton votat edhe behet kryeminister ateher ai ka nje prapavi te mir te kaluares se ti si ndertimtar i sukseshem dhe njeri human ku jo vetem vendi i ti por edhe rajoni apo hapsir me e gjer e njohin, ateher e din qe nuk kan te bejn me me nje llopov te shperlarjeve te parave por me nje ekonomist serioz edhe shum te sukseshem gjer me tani .
Ne duhet te jem te falenderum se z.Begjeti ka shpreh deshiren qe edhe si politikan ta perfaqsoj dhe ta drejtoj kosoven ashtu si e ka drejtu te kaluaren eti gjer me tani.
Un nuk e njoh z.bexhet Pacolli biografikisht ne hollsi detalje por aq sa e njoh e njoh vetem per te mir qe vetem i ka kontribu sa ka mujt per ket popull. Me nje fjal ,,kush dhasht edhe e past"
Dhasht zoti e lind apet djem toka e kosoves si z.bexheti se keta djem si ken politikaj si nuk ken prap se prap te frytshem jen.

profili
2006-10-29

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan Empty Re: Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan

Message  Perparimi Jeu 22 Fév - 15:11

Clarion

Usa

Zotri Pacolli nuke po hyne ne politike qe te pasurhohet dhe te bene vila dhe vetura te shtrejta dhe ti punsone te afermite ne institucjone <pore po hyne ne politike me qellime qe ta ndihmone kosoven sepse po i vjene keqe qe vendi i tije eshte ende i mbrapambetur .
Milajrderi Pacolli eshte njeri vizjonar dhe qe dine dhe done ta bene Kosoven vende modern .
Une gjithmone kame thane --si eshte e mundure qe nje politikan qe si ka rregullu hallet e familjes se vete ti rregullone hallet e popullit .
Une vete jame biznezmen prandaje edhe kame arsyje ta perkraharhi kete biznesmen te shkelqyer .
Pervoje ska askushe ma shume se Pacolli kjo eshte e sigurte -flete shume gjuhe te huaja dhe e ka shetit qdo pjese te botes qka kjo pervoje mundet me i ndihmu kosoves qe te lidhet me vende te ndryshme ne aspketine ekonomik dhe politik.
Pershndejte
profili
2006-10-30

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan Empty Re: Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan

Message  Perparimi Jeu 22 Fév - 15:13

Sasha

Sweden
Bexhet pacolli krijus i skandalit me te madhe ne bote,shoku me i ngushte i familjes boris jelsin ,Bexhet pacolli krijus dhe rekordmen me i madhi i korepcionit ne rusi,ortaku i qornamerdinit ish drejtor i gaspromit ,dhe kryetar i punve te jashtme te rusis.
Skandalli i mobiteksit ne rusi detyroj dorheqjen e disa ministrave rus,ndersa boris jelsinit e detyroj te jep dorheqje,ne at kohe isha ne rusi dhe gazetat ruse thojshin qe ky skandal eshte rreth 17 miljard dollar ,ku ishin te perfshir vajzat e boris jelsinit , qornamerdini (ne at kohe qornamerdini ishte njeriu me i pasur ne rusi)
Dhe rolin kryesor e kishte Bexhet pacolli ,nese popullin shqiptar mafijozet do ta modernizojn dhe ta udheheqin at,her te lumt kosovar se ne kemi shume pacolla......

profili
fotografi
2006-11-01

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan Empty Re: Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan

Message  Perparimi Jeu 22 Fév - 15:17

Haxhiu Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan Pinguini_malesor
A eshte qe ky fare Bexhet Pacolli qe thonte se e kam pasur ne gjepin tim nr.e telefonit te baces Mahmut Bakalli dhe menihere intervenuan mjeket ne Lublan dhe ma shpetoi Bakalli jeten?O shok po u mashtroni ne rrushin qe nuk e merrini dote aù po hiq kurr!
O shqipatro a jeni ka flisni me koken e juaj apo vetem po shkruaj diçka e te me ndegjohet zani?Apo po ma bani sikur Arifi i djalit te migjes tim :çka flitsha diku,kur shkonte neper odaz qato fjalet e mija i folke dhe burrat e odave e lavdorojshin dhe u krenojke ,por e prenonete dhe me thonte se pasha zotin kur po i flasi neper oda fjalet e tua po thone djali i Hamzuqit po dine vallahi!Heje o shqipe vetem ditet jeni ka i numroni!Kuku per ju se çka eshte ka ju zihet,ju bine ndermend fjalet e mija ,por kur ju jeni ne momentet e zerzeles,duke ju leshue shpirti!
Kerkone ate shqiptar qe eshte i pasure me dieni e dashuri qe posedon per juve,se parat qe i ka Pacolli e ish komunistat shqiptar qe deri dje na shtypen dhe mu ata po na shtypin,e ju po i perkrahni!A keni dieni,a keni ndjenja njerezore a e mbani mend qe u ka shkaktuar dikush ?apo i harroni te gjitha!As shtaza si harron vuajtjet kur dikush i shkakton dhembje,e ju shqiptar e shqiptare bani lezet me ata qe ua repnin lekuren sepse nga friga e lejoni tju hupe e tju barson dhe ti harroni masakrat qe ua shkakton dikushi!

profili
2006-11-16

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan Empty Re: Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan

Message  Perparimi Jeu 22 Fév - 15:21

Shpatii

Switzerland

Brisku edhe unë e pata përcjellur atë emision kur Bexhet Pacolli patë pasur aksident në Lublan dhe fliste vetë se si i ka ndodhr ky aksident dhe ndihma që ju kishte bërë atij në atë kohë.
Prandaj e kam cekur që në fillim nuk duhet pasur kujdes se cilat jan arsyet e një Partije të re për momentin.

profili
2006-11-16

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan Empty Re: Ti je si une e une si ti kurr jo ore Trojan e turllan

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum