Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Per luften me Sabit Gashin

 :: politika

Aller en bas

Per luften me Sabit Gashin Empty Per luften me Sabit Gashin

Message  Perparimi Lun 25 Mai - 3:34

[ltr]Sabit Gashi Ti krejt te kunderten e realitetit je ka pergjigjesh,ti po ja tejkalonte edhe Avdi Ibrahimit,av av av.Fetah Gega a se ka vella Osman Gegen?A nuk ka punue Fatahi ne pilaren e Misin Qerkin Kuqit?Nese se ka pas baba jot emrin Xheme ,e ka pas Rexhe.Por ndoshta e kam gabim,dhe a nuk jeni ne tarikatin e dervisheve?Po trego me çka je marr ne kohen e para luftes?Pse nuk pergjigjesh.Saiperket qe me njeh suhareka qe daja yt Ali Kuçin pyte se ma afer se kuqt si kam as berishet as gashavellet.Nese daja yt din sa nje qime diçka per jeten time negative lete urdheron e le te mi qet me rend.Kujt i kam shpiunue,kan e kam marr ne qafe.E ti i pari ja nise pa me njoft mua me bane shpiun.Kur ti thua dikujt shpiun duhet me ja qite njerezit,ketij i ke ba keq e ke marr ne qafe.Ku kam shkrue qe plumat qorr o qorr prej truve i kan mbyt policet serb?Pse po shpifish,pse po shton fjale pa krype.Kam thene se Enver Sylaj,komandant i uçk es ka gjujt me mitrolez i pit nga rakia ka qen dhe i ka vra policet serb dhe Muhamet Taksistin e ka plague ne kembe me mercedes ka qen.Kam qen nja 50 metra larg Muhametit me do pasagjer te duhles,dhe mbrapa jam shkue rikferc dhe ja kam mbajte ka nishori.Pse mi ndryshon fjalet?Shkoni beni interviste me taksisitin Muhametin nga sopia ju tregon ma ne detaje se ma afer ngjarjes ka qen .A pot vjen zheg o Sabit Gashavelli?Jo mos genje i poshter,nuk kam then qe Fatmir Lima ka dashte me vra dikanin,por mua ma bani pse po lajmrohesh çdo dite te kam then se ty nuk te marri ne lufte a ti bjeren kan duash e pranojna dhe ma bani mos po te dergon Rugova apo serbet me shpiunue,dhe pas meje nese ke qen aty edhe djalit te Elmi Sali Kuqit ja bani njejt,dhe une ja bana o Qelik nese edhe ky paska ardhe me shpiunue per te vetit atehere qija nanen ti a po na njeh apo po ja fusish si magari peles.Sami Sali Kuqi,Xhevati,Remzi Shala,ja kandrejtue armet Limes dhe e kam kape Limen e kam qite mbas shpines dhe i kam lute qe pa me vra mua kete nuk mundeni.Ka qen aty edhe Fehmi Gruda drejtori i shkolles se peqanit.Ka qen edhe ai mesuesi shtat lig nga deberdelani Balaj.Ty po te bej pyetje kush e vrau hoxhen e bellanices dhe kush e dhunoj vajzen 14 vjeqare Mirjeta Kapllanin dhe tue i shfrye koqet ja vret baban e ne fund Mirjeten e shtin per se gjalli ne furren e qereqit.Kjo ka qen lufta e juaj e paqt.E kam inqizim deshmitarin qe kerkohet nga interpoli si luftar i uçk es.Po ti Sabit Gashavelli çka ke te kryer,pasi qenke ma i nivelit te larte se une?Une po kam diplomue ne Normale me sikses te shkelqyeshem por ne mesueseri nuk me morren titistat sherri qe e kam mbrjt flamurin ne sutjekse.E kam krye edhe juridikun po ne pune nuk me kan marr.Kam diplomue edhe ne histori me noten mbi teteshe,as ne kete lemi nuk me kan marr.Fol ti si une o mbeshtjellc o shpifarak çka ke krye me çka je marr.Leje luften e ta pshurresha.Pse si ke shkue ne ndihme Adem Jasharit?Pse se çlirove kosoven,luginen e iliriden por ne vend te çlirimt i keni riroberue,a pot vjen zheg tani.A pot djeg realiteti?Ku i bashkuat trojet me shqiperi?Pse genjeni.Cili nga ju u vra duke luftue gjoks me gjoks me serb?Fol.Si u vra Fetah Gega?Ne prite,apo duke luftue?Kush e vrau Ismet Jasharin komandant kumanoven?Ku e vrajtet dhe ku e derguat kufomen e tij dhe kush e solli ne vorrezat e shirokes sipas Bashkim komandant Ndreces?Kush dhe pse e vrajtet Drinin?Per mos me konkurue per kryetar ne prizren a po e di kujt po ja qesi kete meselen studenqanaseve.Studenqani eshte njeri ndere fashtrat shqiptare qe ka ma se shumti atdhetar,por ti koke i njejt si Bislimi e Avdi Ibrahimi.çka kam shpifur per Halil Qadrakun,komandant Berisha ja ban o Qadrak ke dezertue e Halili ja ban Berishes jo ti ke dezertue.A eshte i akuzuar Qadraku per vrasjen e Drinit?A deshiron faktet me ti qit ketu?03/06/2016 23:55[/ltr]


[ltr]Peka Gashi[/ltr]


[ltr]
[ltr]Edhe meqe te ka mbet kaq merak per nenen e halilit, ja po te tregoje. Ajo eshte Gjermane, babai i saj e ka pas emrin Ardolf, keshtu i shkruan edhe ne dokumentat e saj. E ata mjerana qe merren me nenen e tij, le ti shikojne me mire nenat e veta, me mire ju dele, se ka njerez qe ta teleisin lulen e ballit nese merren me nanat e huaja. Ata qe thon qe nena e halilit eshte shkine, ata jane shkije vete, por ndoshta nanat e tyre nuk ju kan treguar atyre qe jane kopila. Te gjithe ata qe na njohin, e dijne edhe kush eshte halili dhe nana e tij. E cka flasin farkistat, dezertoret, qe i bejne keto propaganda dhe njerzit qe nuk flasin publikisht, por fshehurazi, ne nuk merremi me ta. Me mjerana ne kurr nuk jemi marr, ata boll jane te denuar me veten si te tille.Tjeter per Halil shkaun;05/07/2014 17:53[/ltr]
[ltr]Enver Spahiu[/ltr]
[ltr]kete thuja nese te lajmrohet ndonje here se je nip sllavi.eshte nga Radostja e Rahovecit.po po eshte bir shkine .Prishtinë, 15 maj 2002 - Prokuroria e Qarkut në Prizren ka ngritur dje (të martën) aktpadinë kundër Sali Veselit për vrasjen e Ekrem Rexhës, i njohur si "Komandant Drini". [/ltr]
[ltr]Aktpadia është ngritur edhe kundër Habib Hazirit për shkak të dyshimit se më 8 maj të vitit 2000, sipas porosisë së Sali Veselit, siç thuhet në aktpadi, ka kryer vrasjen e Ekrem Rexhës. [/ltr]
[ltr]Aktpadia është ngritur edhe kundër dy pjesëtarëve të TMK-së, Xhemaj 2002l Beqirit dhe Halil Çadrakut, të cilët sipas aktpadisë, kanë ndihmuar në vënien e kurthit dhe në likuidimin e "Komandant Drinit". [/ltr]
[ltr]Në aktpadi thuhet se Sali Veseli ka paguar 15.000 marka në llogari të Habib Hazirit si shpërblim për vrasjen e Ekrem Rexhës. [/ltr]
[ltr]Më 8 janar të vitit 2000, Ekrem Rexha është vrarë para derës së shtëpisë së tij në Prizren.Merri keto shenimet e mija e ruji se te vyn mu mbrjte nga tradhetia.A deshiron hala fakte?Bujrum me vagona per secilin nga ju.Po Gafurr Elshanin me dhandrrin e tij a e njeh qenin e serbise qe ne kohen e luftes pinte dafranga ne shitoren e vellaut te vet Isug Elshanit.Kur hyra ne shitoren e tij ishin ule rreth paketave qe i kishte shtrue Gafurr qeni dhe kur me ka pa mua ma shajti nanen dil perjashta se po ta qie nanen.A pot vjen zheg o shpifarak?Ka qen shtaori 1998,kur serbet sulmuan Vraniqin per here te pare dhe qe e vrajten djalin e Hamdi Elshanit dhe Hafir Elshani nga sllapuzhani ,kan qen veshur e ishin perzie me civil te vraniqit .Nuk quhen heroje ata qe i vret armiku pa luftue.Hero jan ata qe vriten ne front a kuptoni shqip ju?Po Xhavit Sylen a e vrajten deshen e tu ik per shqiperi, a duke luftue?Mos e genjeni popullin e zoti ua hupt faren e poshter.Po shifet ku na keni lan.Harami ka me ju dal per hunde.[/ltr]
[ltr]http://www.forumishqiptar.com/threads/1458-Gjykata-d%C3%ABnon-Sali-Veselin-p%C3%ABr-vrasjen-e-Ekrem-Rexh%C3%ABs-komandat-Drinit[/ltr]
[/ltr]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum