Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

 :: shoqeria

Page 2 sur 3 Précédent  1, 2, 3  Suivant

Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 6:59

Fatri

Uk

24/09/2006
Ok vella te kuptoj , ka lloj-lloj njerezish ne kete bote, ka edhe shqiptare te mire edhe te lige, edhe te huaj gjen edhe te mire edhe te lige, por jeta ben qe te fitojsh dije , dhe te vleresosh gjerat e duhura,
nejse mbetu i pershendetur vella dhe te uroj c'do te mire ne jeten tende. tung


Pergjigje
Ne jeten time ende nuk kam mundur ta gjeje nje shqiptar qe nuk me ka tradhetuar,e per ju nuk e di e dini ju ma mire dhe nese ske gjete nje te mire eshte mekat te thuash se ka te mire!Dhe nuk ka ma ku me shkuar,pse sepse dreqin sa do lavdoje,apo mire me te mire,dreqi eshte dreq,dhe tanet jane ne rrugen e te keqes,dhe ne Kuran thuhet ne Bibel dhe ne OKB se nje popull qe e ka marr nje rruge per mu zhdukur ska force qe mundet me ua ndalue humbjen!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 7:10

Taile
Po te ishe e martuar,e,e punesuar,si ke kaq kohe te lire te rrine tere diten e per çdo dite prane kompjuterit.Po eshte e drejta jote dhe e trupi t'at ,dhe bane çka ta kana se jeta vjene e shkon dhe maraku nuk te mbetet!
E sa i perket qeshtjes shqiptare ti bile ske nevoje te brengosesh,ka ma te medhenje se ti e une,dhe secimi shiptar e shqiptare ka per tu pergjigjur!Sa franqez i ke ndrruar deri me tashti,dhe u thonje tjereve se ma i lezetshem franqezi e zezaku se shqiptari!!!Fejzen a e njeh te fala i bane ,eshte burr i mire dhe e ka lene gruaja e cila ju ka martuar me franqez,eshte i ve tani!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 12:23

Tail

France

28/09/2006
Krateri/Ngutu a nuk e di se çfare emri te te ve!!!!

Ne nje nga mesazhet e tua me thoje perse nuk me pergjigjesh, a me merr per bandill???? Te them te drejten po, por me edukaten qe kam, i pergjigjem edhe bandillit, ne menyren time, por i pergjigjem!!!

Kush je ti te me gjjykosh mua aq me teper qe nuk me njeh, dhe qe s'njeh asnje gje nga une e nga jeta ime. Se sa francez kam patur une eshte puna ime, dhe se çfare bej une kur jam ne pune, eshte serisht e imja. Apo ty te vjen inat qe punon ne ndertim, fiton me pak nga une, je pa dokumenta, dhe sigurisht me punen qe ke s'mund te rrish para ordinatorit.

I dashur Krater nuk jam ketu per te te mbushur mendjen as ty e as idioteve te tjere te ketij forumi; jam thjesht per argetim, dhe edhe pse ty te vjen inat, punen e kam te tille qe me lejon te rri gjithe diten e naten para ordinatorit, e te argetohem sa te dua.

Por ne rradhe te pare Krateri qe te jesh ne nje nivel me mua, meso te shkruash shqip, shqipe te paster, se as kete nuk di, jo me frengjisht, as qe e enderroj.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 12:46

Tail


France

28/09/2006
Krateri/Ngutu a nuk e di se çfare emri te te ve!!!!

Ne nje nga mesazhet e tua me thoje perse nuk me pergjigjesh, a me merr per bandill???? Te them te drejten po, por me edukaten qe kam, i pergjigjem edhe bandillit, ne menyren time, por i pergjigjem!!!

Kush je ti te me gjjykosh mua aq me teper qe nuk me njeh, dhe qe s'njeh asnje gje nga une e nga jeta ime. Se sa francez kam patur une eshte puna ime, dhe se çfare bej une kur jam ne pune, eshte serisht e imja. Apo ty te vjen inat qe punon ne ndertim, fiton me pak nga une, je pa dokumenta, dhe sigurisht me punen qe ke s'mund te rrish para ordinatorit.

I dashur Krater nuk jam ketu per te te mbushur mendjen as ty e as idioteve te tjere te ketij forumi; jam thjesht per argetim, dhe edhe pse ty te vjen inat, punen e kam te tille qe me lejon te rri gjithe diten e naten para ordinatorit, e te argetohem sa te dua.

Por ne rradhe te pare Krateri qe te jesh ne nje nivel me mua, meso te shkruash shqip, shqipe te paster, se as kete nuk di, jo me frengjisht, as qe e enderroj.

Taile
...........
Une nuk te njohe me trupin e bukuri qe ke,apo mos valle je e shemtuara:Por sipes fjaleve qe ke ne shkrime dhe i kam shoshitur dhe kam nxjerrur nje kompromis,per gjendjen tende personale e shpyrterore!
Dhe nese ta kam inati qe ti merr page ma te madhe se une plasesha.Nuk i beje meri kujte ,se tek e fundit nuk hine ne gjepin tim.A me kuptone?

E qe te lene ai padrone tye tere diten qe nga oret e 7 te mengjezit e deri ne oret e mbremjes se vonshme qenka vertete franqez i mire .Se e di qe franqezet ja kane lakmi mishit te pulave shqiptare dhe nuk ju tradhetojne fare!!!Bile jane ne gjendje me dhane tere francen per shqiptare,kjo eshte 1000/100 e vertete!

Por me habitni ore vajza shqiptare,pse nuk i mashtroni njerezit e laret e mi bashkuar trojet shqiptare?
Serbijankat a e dine qe ne kohen e turqis;Mbretit te Turqise ja kane dhene nje bukuroshe dhe kane krijuar serbin,dhe sot zgziston shteti serb ne trojet e ILIREVE....

E qe me thuash qe te shkruaj ma mire se nuk po die mire me shkrue^po mesona nga ti bukuroshe!Ti ben'mu profesoresha ime e une e mesoi shkrim leximin!Bile as frangjishten se di fare,por letrat i kam fituar qe kater vjete dhe me shtetesi franqeze e ua dhefsha,a me more vesh?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 16:37

Krateri u derr shqiptari Me tet moter kujton se po flet apo me nusen tende qe serbi e shofte racen tende me rrenje e me dege !

Me nusen time guxon te flasesh keshtu mor gjak helm.
A po nanen ta rrokte shkjahu , te duket vetja i forte kur po flet keshtu me çikat, ëë ?

Hiqmu faqezi , e mos me dil me ne udhe se sado e veshtire te jet kam me te gjet e ti flasim si burrat dy fjale, ashtu si po e lyp e si zakoni e do !

Harram magjen e bukes faqezi dhe njolle e turpit rrafte mbi ty dhe gjindien tende.

PergjigjeTailes
Ore koklaker apo kokelakre
Une nuk te thash qe ta shoft racen as shkau e as greku,por e qita fjalen qe pasi shqiptarkat shiten rrugeve te parisit pse mos me mashtruar ndonje te larte siq kane bere serbet me turq?
E qe thuash se te gjeje,ti qenke nje grua e felliqet e jo burraca,shkau ua ka shkerdhyer juve e mua ma ka pire shurren shkau!Dhe qe me thuash haram magja?se di kur une shqiptareve te shqiperise kur ua kam ngrere buken?Kurse une ne kohen e trazirazve kam mbajtur famije shqiptare qe flijshit neper vagona te trenave neper bugari e turqi e gjetiu,por une nuk u them haram u koft magja,qe kam hargjuar me dhjetra mija marka!Se di cilit i bjen me neme magjen?Por edhe ne kosove ne kohen e luftes me vagona kam prue per te ikurit dhe barera,dhe mu nga shqiptaret ika nga kosova sepse tradhetaret ishin ne krye te detyrave.E qe ti kam thene gruas tende a ke nderruar mashqi franqez mos u preke burr,apo grua se nuk te vrava,shkau ka ardh me grekun e ju ka shkerdhyer me pare pa para dhe nuk keni mundur me ja ngrere mutin,por une prape e sheh qe nuk ta shaje as nanen e as gruan e as ty Tail!A te kam shajte une,i kam te gjitha te regjistruara dhe kam me ti qite ne forume dhe le ti lexojne te mikat dhe te tuat se cili cilin e kemi shajte!A mos u trimerove qe te fola?qe te bana pyetje?a mos ta shpova mishin?me fjale sham sa te done por me te pa afer jo vetem mushknit por edhe zemren ta nxjerri e ja qesi derrave me ta ngrere..
Ai qe hane me goje mut eshte si femija!Dhe nese truri yt ka marr diçka kontrarevers ste kam faje,mos hyne ne forume,dhe shikoje burrin dhe femit e tu,e kur hyne duro se ke me pasur edhe ma shume nga tjeret provokime qe bane vaki te vjene edhe ne banese dhe ju bane hore!!!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Sam 30 Sep - 2:22

Fatri

Uk


29/09/2006
Pershendetje vella , deshiroj qe te jesh mire , si me shendet , pune, dhe familje, vetem deshta te pershendes, dhe te uroj qe tja kalosh sa me bukur dhe pa merzi te madhe. tung kalo super

Pergjigje:

I nderuar vella i merituar Fatri

Te falenderoi per deshiren e juaj qe ma shprehni,zemren ma flladieni me kete fjale,pakes fjale por d.m.th.te madhe.

Une ta pata dhene ate pergjigjen e tij plakut 80vjeqar dhe qe e pyet gruan qe sa vjet jam i smure?Une jo qe 16 vjet e jete smundje gjate 52 vjeteve jetese,por mua me shkoi jeta si qen si i roberuar mbi e nere t 'roberuar!Kam fillue luften kundar serbeve qysh ne moshen feminore e duke e egersuar secilen here,por armiqet me te medhenje ndaj meje ishin keta qena udheheqesat shqiptar,ku edhe sot keta pa prezencen e serbeve po bejne pazare me fatin e shqiptareve!
E qe shkruaj edhe marrina kundra ketyre laraskave me siguri tani me kuptone! Se femra eshte ajo qe ja ruan nderin burrit,femive,dhe ma shume atedheut!Me prostitucone,e me felliqesira nuk fitohet liria!
Vetem nje ta :kurr nuk kam dashur te martohem,sepse martes e kam pas pavaresin e kombit,dhe bashkimin e trojeve shqiptare,edhe sot nuk jam i knaqur qe kam krijuar familje sepse shume me kane ndaluar veprimtarin po me duket mua!Dhe a me besone po ate vite 1981 qe i nisa demostratat ne menzen e Prishtines .Vinin njerez e misit duke me ofruar fejese,more edhe vajzash?!u martova dhe vete policin dhe disa udheheqesa i kam ndegjuar e tue qit me arme,perpjete .Policia e Sufrekes e ma gjere , thene:A shyqyr zot qe u martuar Haxhia e ja ka nxene tani kambet martesa,dhe tani jemi ma te lire!,Me siguri kjo ka qen marveshje e kesaj familjes ku tani jam ka i njohu familjen e e ...kesaj,e cila ska faje...........ku kumari kishin pasur me kral Nikollen,qe gjate ikjes se tij per mal te zi e kishin lene pasurin tek keta!!!Por vetem munden te ma hane balten sepse me frigohen sepse ma kane frigen sikur mormurimes!Por nuk them edhe krejte keshtu,sepse te gjithe njerezit atdhetar ne kesi forma i kane likviduar sidomos shqiptaret!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Sam 30 Sep - 12:56

Elda





Elsalvado


30/09/2006
hahahahahahhahahahahahhaah te lumte toni e prisja dhe kete nga ti
kenaqu me veten tende tani dhe me fal per shqetesimin qe te kam bere gjithnje .te pakten tani do kem kohe me te lire per veten time se siha gjithnje e zene pas pc dhe me cilin me ty zot e meritoje .toni toni toni sa keq i ben vetes te pakten je i lumtur sikur po do mebehej qejfi me te vertet nuk dua te degjoj keq per ty do doja me gjithe shpirt te kesh nje jete te lumtur dhe te bukur po keshtu nuk besoj qe do e arrish nje dite toni veshtire .Duhet te ndryshosh si jo nje dite do vuasciaoe tille thiper ty po ja cdo gje mbaroi mes nesh dhe ato qe me ke bere ti kam falur po te them per ditet ne vazhdimndoshat do takosh nje vajze tjeter qe do te doje po jo ne kete menyre nuk besoj qe do te doje ndonje e ke gabim toni .me fal per keto qe te shkruaj po eshte keshtu
Te perqafoj dhe mos mendo qe elda te urren u mundova te kuptoj po eshte shume e veshtire te kuptosh njenje njeri te tille

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Sam 30 Sep - 12:57

Kunderajrori





Albania


30/09/2006
.....I KAM DERGUAR NE FORUM EDHE ATO QE TE KAM SHKRUAJTUR ! SIKUNDER DO TE DERGOJ EDHE PERGJIGJEN E FUNDIT QE ME KTHEN E PO TE KTHEJ

SI QENIE HUMANE DO TE TE LUTESHA TI DREJTOHESHIT MENJEHRE NJE MJEKU PSIKIATER PASI E SHOH TE DOMOSDOSHME NE RASTIN TEND;
NDOSHTA BEHET FJALE PER TRAUMATIZMA PSIQIKE OSE FIZIKE QE MUND TE JENE TE LIDHURA ME FEMIJERINE TENDE APO ME JETEN TENDE
SIKUNDER MUND TE JETE E LIDHUR ME PROBLEME TE IMPOTENCES DHE QE KERKON TA RIKUPEROSH ME PERVERSITETIN ? NE QOFTE NJE NGA KETO DY RASTE TA KESHILLOJ VERTETE NJE VIZITE TEK MJEKU !

POR NESE E KE BERE DHE JE I SHUME SIGURT QE NUK ESHTE AJO ATEHERE BEJI KETO LLOJI BISEDASH ME KE TE SHKOJNE OSE NE SHTEPI, KU KE MARRE KETE EDUKATE MORE PIS;

TURP FYTYRE PSHURRUR, PER SA I THUA VETES SHQIPETAR ! (GJITHMONE NESE JE I TILLE)

kY ESHTE MESAZHI I FUNDIT QE TE DREJTOJ DHE QE LEXOJ NGA TY NE TE NJEJTEN KOHE !

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Sam 30 Sep - 12:58

Ben

Usa


30/09/2006
I kam derguar nje mesazh administratorit dhe shpresoje se da fshine shkrimin qe iu aprovua gabimisht tek tema: Cfare eshte Liria

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Sam 30 Sep - 13:00

Ben

Usa


30/09/2006
Asnje nga keto shkrime nuk duhet aprovuar, me siguri se eshte bere gabim, sepse ai/ajo ka postuar shume, dhe ndoshta ndonje eshte aprovuar gabimisht.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Sam 30 Sep - 13:05

Missmaffiozi

Albania


30/09/2006
Qfar rpoblemi ki ti njeri? qka tkom bo? sen prej mesazhit qe maki qu skom kuptu? po si munesh mem ofendu aq shum pat bo kurgjo? aje n tok t buks ti? ec hup baju qije nanen se sen stkom bo edhe skom perqka mi mor kto fjal qe mi the prej teje. po nigo ti njeri, sosht bash mir mu perla me tylifar njeri n nett pa dyt kush osht se masanej. . . .

pergjigje
Jo nuk ju kam derguar kunder juve,por ti lexoni mesazhet e Kunderajrores,dhe te bani analiza!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Sam 30 Sep - 13:10

Mesazhi privat u dergua

(Pa titull)
( Elda : 30-09-2006 ) hahahahahahhahahahahahhaah te lumte toni e prisja dhe kete nga ti kenaqu me veten tende tani dhe me fal per shqetesimin qe te kam bere gjithnje .te pakten tani do kem kohe me te ...

(Pa titull)
( Missmaffiozi : 30-09-2006 ) Qfar rpoblemi ki ti njeri? qka tkom bo? sen prej mesazhit qe maki qu skom kuptu? po si munesh mem ofendu aq shum pat bo kurgjo? aje n tok t buks ti? ec hup baju qije nanen se sen s...

(Pa titull)
( Ben : 30-09-2006 ) I kam derguar nje mesazh administratorit dhe shpresoje se da fshine shkrimin qe iu aprovua gabimisht tek tema: Cfare eshte Liria

(Pa titull)
( Ben : 30-09-2006 ) Asnje nga keto shkrime nuk duhet aprovuar, me siguri se eshte bere gabim, sepse ai/ajo ka postuar shume, dhe ndoshta ndonje eshte aprovuar gabimisht.

(Pa titull)
( Kunderajrori : 30-09-2006 ) .....I KAM DERGUAR NE FORUM EDHE ATO QE TE KAM SHKRUAJTUR ! SIKUNDER DO TE DERGOJ EDHE PERGJIGJEN E FUNDIT QE ME KTHEN E PO TE KTHEJ SI QENIE HUMANE DO TE TE LUTESHA TI DREJTOHE...

(Pa titull)
( Kunderajrori : 30-09-2006 ) Degjo ketu ti pisanjos i pisanjoseve, hale e haleve ! Nese impotenca jote intelektuale te shtyn te mendosh se do te me nervozosh apo kerkon te me "intimidé" me fja...

Pershendetje vella,Haxhi Latif Krasniqi
( Fatri : 29-09-2006 ) Pershendetje vella , deshiroj qe te jesh mire , si me shendet , pune, dhe familje, vetem deshta te pershendes, dhe te uroj qe tja kalosh sa me bukur dhe pa merzi te madhe...

sofra
( Sofra : 28-09-2006 ) E lexova shumë mirë ishte hahahah ska ma mirë ok ...është ashtu si kisha qef unë .flm

sofra
( Sofra : 28-09-2006 ) ok

sofra
( Sofra : 28-09-2006 ) Unö nuk fshij por ti hy aty dhe mundesh ta përmirsosh deri sa nuk ësht aprovuar ok

(Pa titull)
( Tail : 28-09-2006 ) Krateri u derr shqiptari Me tet moter kujton se po flet apo me nusen tende qe serbi e shofte racen tende me rrenje e me dege ! Me nusen time guxon te flasesh keshtu mor gjak hel...

Sofra
( Sofra : 28-09-2006 ) shko te politika është titulli përgjigje për arjetën nr 3...për tahir zemen ok

Sofra
( Sofra : 28-09-2006 ) Jo ore Kratei...Unë nuk mundem ta lexoj....Ti e njef historin e Dushanëve të vitit 1300 e këndej.... Në atë pikë thashë që të lidh...

Sofra
( Sofra : 28-09-2006 ) Krateri shko te tema shqipërija vend mysliman .....dhe shkruaj nja dy tri fjal ati kontrastit,se po më vjen keq se mua ai nuk po më kthen disa here replik nuk e di s...

sofra
( Sofra : 28-09-2006 ) e lexova paka shum do ta lexoj ma von krejt po ti e lexove te diskutime.com tema t.z atje kam shkrujt dhe unö pak

(Pa titull)
( Tail : 28-09-2006 ) Krateri/Ngutu a nuk e di se çfare emri te te ve!!!! Ne nje nga mesazhet e tua me thoje perse nuk me pergjigjesh, a me merr per bandill???? Te them te drejten po, por me e...

Sofra
( Sofra : 26-09-2006 ) Ok shoku shiko se është një temë për tahir Zemën dhe dërgoje atje kam dhe unë ca po stime në atë temë ok shum flm për k&...

sofra
( Sofra : 26-09-2006 ) kur ta hapësh faqen shef renditjen e disa ...si psh ...clarionit etj ..është dhe bised me sofren se më vjen keq prej ati djalit se për mua nuk ka pb...ne m...

Sofra
( Sofra : 26-09-2006 ) Po more shoku ka ,ka por vetëm thash të më kishe treguar që ta kishe vënë atje nuk kishte pasur pb por ajo disi nuk ka hije se me ty kam folur në...

sofra
( Sofra : 26-09-2006 ) Po more e shikova hahhah....ej shoki ma kishe qitë biseden te forumi i haxhi latës dhe më erdhi pak qudi qe e ke fut aty pa më pytë shoku nëse e hjek ...

Sofra
( Sofra : 26-09-2006 ) Krateri,Ngutu,Haxhiu....si e ke djalin në radhë të parë dhe si po kalon me shëndet si je dhe me punë si po kalon.....përhajr Ramazanin nëse ...

Sofra
( Sofra : 25-09-2006 ) Jo more Ngutu,krateri....por jam duke bërë ca replika si je dhe si po kalon..

Tung
( Tail : 25-09-2006 ) Pershendetje Krateri! Faleminderit per komplimentet! Jetoj vertete ne France, dhe kam shume vite ketu, aktualisht ne Paris. Jam e martuar dhe shume lumtur ne familje, shpresoj ...

(Pa titull)
( Mirakulous : 25-09-2006 ) Ma dhe njehere kete link mer plak. As nuk me intereson fare ca ke me thene. Ky eshte forum, nese ke per te diskutuar diskuto, nuk eshte per te perhapur propoganden qe te intereson ...

Pershendetje Vella
( Fatri : 25-09-2006 ) po e degjova vella , po me vjen cudi se si eshte bere edhe Shqiperia me kete nivel kaq te ulet , vertet u cudita. i paskan kalu kufijte edhe shqiptaret. falemind...

(Pa titull)
( Mirakulous : 24-09-2006 ) Dakort mer plak ato jane opinionet e tuaja, un thjesht nuk e dija perse mi the mua, dhe akoma se di perse. Nejse, opinionet mbai, e ke ate te drejte.

Sofra
( Sofra : 24-09-2006 ) Ku je Ngutu si po kalon shoki a të erdhi një mesazh sotë qe ta dërgova vëlla

pershendetje Vella
( Fatri : 24-09-2006 ) Mua me vjen mire qe ti paske njohuri dhe dituri ne fusha te ndryshme , si nga feja edhe nga fushat tjera, mua me vjen shume mire qe ti lexojke shume dhe paske njohuri te ...

Sofra
( Sofra : 24-09-2006 ) Krateri unë gjithmon isha dhe jamë,unë edhe jam i organizuar për këtë punë ...Unë gjatë gjithë shkrimeve që i kam shkruar shi...

(Pa titull)
( Mirakulous : 24-09-2006 ) Or plak se marr vesh pse mi thua mu gjithe keto??DHe te lutem trego me respekt per femrat shqiptare,dhe meshkujt. Nuk jane kurvat me te medha femrat shqiptare. Nena jote eshte kurv...

Pershendetje vella
( Fatri : 24-09-2006 ) Te kuptoj se je i prekur thelle nga padrejtesia qe te eshte bere ty, por bej durim vella se nuk ka drejtesi ne kete bote, nuk eshte drejtesia ne kete planet vella, po vete...

Pershendetje vella
( Fatri : 24-09-2006 ) Me vjen shume mire qe ti me mundesite e tua paske treguar veten tende se je shqiptar i vertet, Degjo vella jeta eshte lufte po nuk po e dime se me ke po luftojme , dhe n...

Pershendetje
( Fatri : 24-09-2006 ) Ok vella te kuptoj , ka lloj-lloj njerezish ne kete bote, ka edhe shqiptare te mire edhe te lige, edhe te huaj gjen edhe te mire edhe te lige, por jeta ben qe te fitojsh dije ,...

Pershendetje
( Fatri : 24-09-2006 ) Pershendetje o njeri , deshiroj qe te jesh mire , si me shendet me pune dhe me familje, Te faleminderit per imelin, vetem desha te them se ka 4 vjet qe nuk jetoj ne shqiperi, ...

DERGONI NJE MESAZH PRIVAT:

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Sam 30 Sep - 13:32

Krateri


Albania

Vazat eshte mire mi ba tatuazhet nere kerthinc te kerthinzes,me nje flutur se keshtu kane deshire mashqit!apo nje kulete e ne te me ja shtie dollarin!

profili
mesazh
2006-09-28

Kunderajrori

Albania

Po ti ku e di mo , apo aty a ka edhe jot moter ?

Nuk e di se cmendojne per ty bashke atdhetaret kosovae ? Por nuk po shoh askend qe te mbaje qendrim kundrejt idiotizma qe shkruan?

Bravo djemt e kosoves!!

profili
mesazh
2006-09-29


Clarion

Japan

Une po ju thame se biznesi i tatuazheve eshte ne rritje e siper >Pra ju qe merreni me kete pune dine se ky biznes ka perspektive ne te ardhmen sidomose ne kto vendete si shqiperija dhe kosova qe shumica nuke kane tatuazhe >
Mu me pelqejen shume tatuazhet edhe femrat me tatu me ndezine shume >
Tatuazhet jane shume seksi per te dyja gjinit apo sekset te pakten ashu me kane thane femrat se ju pelqene tatuazha ime >
Pershndetje edhe mose e leni pa e bere se paku nje tatuazh te pakten si Sofra nga thika >Aje qe se ka bile ni tatuazh aje nuke eshte mashkulle hahahah


profili
mesazh
2006-09-29

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Sam 30 Sep - 13:33

Krateri

Albania

Bravo qika rrospa,a mendoni qe ham bari?
A deshironi qe neve tna rrasni per budalla?
Po e kam edhe per motrat e mia!Por keto te mijat me bere si ju jau preje me brisk edhe gjuhezen!
Se:Femra eshte ajo qe e ruan kombin,dhe nuk e perzin faren e gjakun!
Femrat serbe martohen me shqiptar,por i pervetsojne me kontribuar per serbin.E juve nuk u intereson kombi por topuzi!
Kam kaluar si ti femra e femra dhe po ju presi,ori vajza sorkarit,qe nuk keni ndjenja as per atedhe e as per familje!
Bashkatdhetaret me njohin por ti po shitesh si kisnse hroje!Mbrojtese e femrave,apapa.A medet qe na keni dhier fytyren.
Ti a lexon se çka shkruani?Si ti Tail,e tje. me flutura e une vetem pse po ua perserisi (reprisoi) fjalet e juaja dhe po mi marrish qe kinse une po shkruaj !Marre gra e vajza shqiptare,por ju nuk jeni fare e jona ,por jeni raca e kinezeve qe skan dert per shkerdhyhane,e as per komb.
Dhe se fundi ti mos u pergjigj ne emer te tjereve!Mos je avokat sa po te paguan?Secili ka goje e doren e vete dhe mudet mu pergjigj sikur qe shkruan!Sepse jeni ardhe nga fshati apo nga skamja,dhe ne diaspordhe,kaluat demokracin apsolute dhe nuk jeni ka e dini se a jeni duke hecur neper toke apo neper gjithesi?

profili
mesazh
2006-09-29


Akull_akull

Switzerland

O ti Krater djali,

qetesohu se s'ta ka fajin njeri qe ta paska dredhe ty nje femer. Dhelpnes iu kall bishti, tha: u kall krejt katuni.... Po ç''e do qe katuni as do me ia dit per dhelpnen...

Dhe nqs s'te ka replikuar njeri deri tani, dije se nuk eshte pse ishin dakord me ty, po se po e shohin qe ti ke urrejtje e mllef qe s'di ku ta nxjerresh, se ne çdo teme ne nje vrime i bie kavallit: femrat jane bushtra. Djale i dashur shpresoj te te kaloje sa me shpejt! Keshtu.

profili
mesazh
2006-09-30

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Sam 30 Sep - 13:35

Tatuazhet
• KERKO

[Mbylle kerkimin]
1 2 3

Krateri

Albania

Akull_akull

Ajo e poshter nuk ka te drejte shkrimet e mija ti merr si mesazhe,dhe shkruan ne rubriken ::::
çfare eshte liria?
...........................
Nese nuk eshte e vertete,te lutem shiko e lexoni dhe bindunu ne rubriken :çeshte liria?Dhe ja kane postuar po duhet edhe mostimet e mia ti postojne.Se nuk eshte qe ma ka dredhur vetem nje femer?E as qe them u kallt tere shqiptaria,as katundi,por le ta dini se kush jam e kash jane bushter e bushteranet?
Pajtohem me fjelet e juaja.Sepse e kote eshte te shtyhesh me keso.......vetem plumi ua ndalon hovin ketyre.

profili
mesazh
2006-09-30

Basketboll...

Albania


varet kujt grupi po i ben reklame. Cunat serioze duan goca serioze dhe pamja duhet te japi njefare garancie per kete. Tatuazhi ne nje fare menyre tregon mendjelehtesi sepse trupi i njeriut nuk ka nevoje per shtesa dhe bishta, eshte mjaft i bukur sic eshte. Plus eshte mungese modestie ne nje fare menyre. Nga ana tjeter cunat qe duan aventura, mund t'ju pelqeje se "tregon" qe je e lehte per tu kapur, per te njejten aresye, mendjelehtesine. E di qe nje pikture me boje nuk tregon karakterin, po vendimi per ta bere ate pikture tregon dicka ne nje fare menyre. Ka dhe raste te vecanta, po gjykimet behen sipas shumices, duam apo sduam neve.

profili
mesazh
2006-09-30

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Sam 30 Sep - 14:38

Missmaffiozi

Albania


30/09/2006
aha okej krejt ne rregull pra. thash mos mke thirr mu qashtu u idhnova pak po tash pe kuptoj se sdekoke kan Smile
tung klm edhe mfal per fjalt qe ti thash Razz

Pergjigje

Kurr ne jeten time nuk e kam pasur qe ta ofendoi nje bashkombetar,por as ofendimet nuk i duroi!Nese te kam ofenduar sado pakes,kerkoi ndjese.
Mirkuptimet mes vedi forcojn jeten e kombit.
Te fala

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Sam 30 Sep - 14:48

Missmaffiozi

Albania


30/09/2006
se pari sjom vella po jom MOTER, se femen jom. pertjeter ok falum prap se dekoka kan kretj keqkuptim. mamir mos me shkrujt me njeri tjetrin ma se po nervozohem hahaha
as une nuk ofendoj badihava, po une mendova se jekami thush mu apo fjal e u bona nervoz, po hiqu ksaj pune tash e mas jena shok e shoqe ok? tung klm met mira

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Sam 30 Sep - 17:35

HISTORIJA DHE QELLIMI I ANTAREVE NE KETE FORUME
............................................................................
Te diskriminon dikush ka rruge,po me diskriminuar veteveten zot runa
.
Bovari

Tail





France

Tail, nuk po merrem shume me ty se nuk ja vlen. Po nje pyetje: kur te paskam futur ty veglen qe tashti po thua qe s'di ta perdor?!

Basketbollisti, kete fraze, e ardhur nga ty, e tipa si ty, e marr per kompliment; te falenderoj!!!

Sa per ate objektin, ti jo vetem qe s'ma ke futur por as nuk ke se me çfare te ma fusesh, edhe po te duash!!!
2006-10-12

Tail

France

Tema eshte per kontraceptiv apo per mbrojtje ndaj semundjeve seksuale?

Jam dakort me Hersiannen qe s'mund ti besh bese askujt, aq me teper ne kete fushe!

Sa per kontraceptivin e kam perdorur dhe jam shume e lumtur sepse kurre s'kam per ta lene veten ne dore te nje mashkulli per te ardhmen time!!!! Ndaj vajza mbrohuni sa me shume se po ngelet shtatezane ju ngelet ju ne dere!!!

2006-10-04

Tea nuk e di nese me ke thene mua qe kam te drejte?

Une personalisht mendoj ate qe mendoj, por dua te shtoj dhe qe une personalisht jam e martuar me nje shqiptar!!! Dhe nuk mendoj nuk ja vlen te martohesh e te lidhesh me nje shqiptar.
Thjesht qe per mua, nuk ka rendesi shume te madhe se çfare eshte njeriu qe dua, shqiptar apo jo!!!!!!!!!

Pershendetje.

Tail:
ka disa njerez ose fshatare qe zbresin ne qytet dhe hajne nje pershesh me dhallt ne qytet e thone se jane qytetare,dhe une nuk jam nga ata te siguroje.Dhe me fal po ne gjuhen qe pret ti nuk mund te te kthej pergjigje pasi ate lloj ansiklopedije nuk e kam aq te pasur.Me argumente nuk vazhdoj dot bukuroshe sepse pa dashje po tregon nje nivel ca si me te ulet se ne fillim pasi hapur te shkruajta po me thjeshte nuk di ta shpjegoj.vetem te te them PYELL PA DERRA NUK KA edhe ne çifte shqiptaresh ndodh po ke keto çifte ndodh si arsyje e nivelit te ndryeshem .ose niveli edukativ e kulturor. Urimin sigurisht ta pranoj se e di motra ç'eshte urimi dhe komplimenti dhe te falenderoj ne te njejten kohe..per emrin me fal dhe pershendetje....
Tail
Vlore26 sigurisht qe ka, qofte dhe brenda nje martese, e qofte midis atyre qe duhen shume. Por çdo gje eshte relative!!!! Une nuk them qe s'kam sekrete, se ndryshe do te isha genjeshtare, por ne teresi e ne pergjithesi nuk kam sekerete me ate qe ndan jeten time!!!! (kurva here thote kam sekrete ,here thote me ate qe e done si mbane sekrete kurve e keqe je )

Sofra te lutem mos e lidh kete teme me patriotismin e me atdheun, se eshte per dashurine!!! Te pakten une keshtu e kuptova!!!

Tail
France
Bovari, nuk e kuptoj perse gjithe ky mllef moj vajze!!! Cfare nuk kupton ti dhe shume te tjere ketu, ne shkrimet e mia mbi kete teme, eshte qe e mira do te ishte qe te martohesh/te lidhesh me nje person te vendit tend dhe me e rendesishmja qe ta duash e te te doje; por nuk eshte "gabim" te duash nje person te nje shteti tjeter, qofte edhe te nje kulture tjeter. Pastaj secili ka mendimin e tij dhe ben ashtu si ja ka enda, se njehere rrojme mbi kete toke. Per mua, mbi kete teme, gabimi jot eshte qe perdor fjalen "gabim", kaq, asgje me teper.
Me vjen keq vetem per nje gje, per nuk ka rendesi se çfare je, fshatare/qytetare, e kamur/e varfer, me nivel/pa nivel, jam munduar te te respektoj aq sa mundem. Ti gjithnje me ke paragjykuar, se jam e tilla apo e atilla; ç'deshiron te thuash me "ate lloj ansiklopedije" (=ensiklopedi!!!). Mos u bej fyerse Bovari sepse mundem edhe une te te fyej po te dua.

Xhevernika

Une mendoj se dashuria ne emigracion ndodh kryesisht nga "imponimi" siç u tha edhe nga disa anetare, e me pak nga dashuria. Dhe ketu ka nje rregull te pa shkruar se çdo gje e imponuar duhet edhe te deshtoje (me pak perjashtime). Sado qe ne fillim duket nje optimizem qe lidhja do te zgjase, me kalimin e kohes dalin ne siperfaqe dallimet qofshin nga kultura, mentaliteti, arsimimi etj. Thene shkurt - dashuria ne emigracion dhe lidhjet e krijuara nga kjo "dashuri", them edhe nje here e imponuar vetem do te deshtoje.
Sa i perket lidhjeve qe jane krijuar me dashuri edhe mund te jene te suksesshme por gjithmone shqiptari-shqiptarja duhet te sakrifikohet me shume ne perpjekje te ruajtjes se identitetit te vet dhe te femijeve qe do te pasojne. Pra, do te jete edhe ketu nje lufte e pa shpallur mes bashkeshorteve ku perparesine e terenit e ka vendasi.
Me vjen shume keq per polemikat qe te bejne te dalish jashte temes dhe behen replika te vazhdueshme.

Tail, ke shpenzuar shume energji per te arsyetuar mendimet tua, por ja qe ia vlen edhe perkunder daljes jashte binareve ne momente te caktuara.

Tail
Falemderit,Xhefernika

Kunderajrori

Albania

Pershendetje te gjitheve !
Kam mbaruar ILA-ne , ne tirane. Punoj , ne nje organizem privat, ne paris, dhe nder kohe kerkoj nje mundesi per te gjetur vertete ate qe deshiroj te beje dhe qe kam studiuar.

Eshte per tu habitur por edhe une kam qene ne Louven. Heren e pare kam ndenjtur dy jave (afer rafinesrise se Stella-Biere, ose me sakte afer nja 200 m nga stacioni i trenit.) Heren e dyte kam qene ne Bertem diku aty afer. Edhe mua me ka pelqyer shume Louveni, sidomos pjesa e qendres.
2006-07-05


Dernière édition par le Ven 13 Oct - 7:39, édité 7 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Sam 30 Sep - 17:38

Tail
France
Marsida nuk e njoh degen tende por te uroj suksese. Kam qene ne Louven sepse kam nje shok te burrit qe jeton atje dhe me eshte dukur qytet shume simpatik. Une per vete jam ekonomiste ne paris ne nje nderrmarje.
2006-06-21
Tail
Te kisha mundesi (financiare flas) do ta kaloja neper teater, kinema, opera ..... e kryesisht ne udhetime e zbulime te vendeve e kulturave te tjera. Faktikisht i bej keto qe thashe, por jo aq shpesh sa do te doja, se s'kam fituar akoma lloton :-))))).
Por bukur eshte edhe kur ben gjera qe mund te duken te rendomta, si psh te shetisesh neper qytet ose ne natyre, por qe te sjellin shume kenaqesi shpirterore.
A e dini se si eshte puna!!!!

Qe te jene te dy personat shqipetare ne nje çift, eshte diçka shume e bukur, nese midis tyre egziston dashuria!!!! Kjo gje sepse edhe kuptohen me mire, per gjera te ndryshme, si psh thjesht nje kujtim femijerie.....
Por problemi ketu eshte sepse shume shqiptare duan femra shqiptare se kujtojne se jane me te bindura se te huajat, e do ju bejne dreken, e do ju lajne rrobat, e do ju rrisin femijet, e do ju respektojne mamate, etj, etj..........
Keshtu qe boll me idiotesira se ne jete nuk ka vetem patriotizem, jeta eshte shume e shkurter per te menduar vetem per nje ideal.

Tail _ke te drejte. jam nje femer shqiptare dhe nuk ma mer mendja fare te martohem me ndonje shqiptar.
.
Sofra
Switzerland
Tea
Nëse ke vendosur të mos martohesh me një shqiptarë aq ma mirë TEA !!!!! E paske vendosur, aq ma mirë edhe për Shqiptarët për të atillat, që e kan mendjen si ti.

Butterfly_82
Italy
po ne e konsiderojme te shenjte me fjale melissa! se une shoh shume burra te martuar shqipetare ketu ne itali qe ca s'punojne! dhe ndonjehere disa prej ketyre i kane familjet ketu dhe prap se prap bejne c'ti doj qejfi, dhe disa te tjere i kan ne shqiperi!
une besoj se eshte zhdukur ai konsiderimi i atehereshem. s'ka nevoje te ikim shume larg... ndalemi ne shqiperi! shoqet e mia cfare nuk me kane treguar per burra te martuar qe shkojne me vajza te reja... duke i genjyer ose duke dashur dhe vete vajzat.

kshu qe per mua vlen ajo fjala e mesipershme... tutto il mondo è paese! ka dhe njerez te mire dhe njerez te keqij... me vlera dhe pa vlera... etj etj.


Dernière édition par le Dim 1 Oct - 2:31, édité 3 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Dim 1 Oct - 1:50

OSM19Une kam nevoje per vullnet edhe me te madh ne shkence
shkoj ne viset malore ku ka lumej dhe blegerim ose ne nje vend ku notojme!!!

Clarion
shqiptaret e kemi vendine e pare ne evrope per dembeli >
Une uroje qe te gjithe shqiptaret te kene sa ma pake kohe te lire se athere edhe punet do ti kemi ma mire >

Mirakulous Kanad

Kur kam kohe te lire merrem me forumin. Ne fakt, dhe kur jam ngushte me kohe nga shkolla dhe puna, e bej kohen per forumin, sepse e kam hob kete, dhe pa bere kete truni sme punon per shkollen pastaj, e me mbetet ketu.Gjithashtu, lexoj libra ne kohe te lire, shkencore, e zakonisht historike. Dhe se fundi, merrem me miniprojekte qe i krijoj vetes, si psh dicka per te shtuar tek nje nga websitet qe kam hapur. Vertitem shume permes internetit me fjale tjera.
Basketboll
zakonisht duke qendisur, po nganjehere edhe duke i rene violines ose duke pikturuar

Akull_akull
Switzerland Une kam nevoje per det dhe diell
Kohen e lire, kur kam para, e kaloj ne wellness, ne restorant, ne wine-bar, ne teater, gjithmon me miqte. Kur nuk kam para e kaloj duke bere sport, ose pizza e video ne shpi, prape me miqte:-) (Dhe kur nuk ka miq, shof tv :-))

sofra
Unë kamë nevojë ti kem "katër gra",shumë fëmijë dhe të jemë si" ALI BABA" me 40 hajna" ha ha ha ha,
Pastaj të iki nga zhurma e grave dhe e fëmijëve të dalë në natyrën e bukur me lumejë e ta kërkojë gruan e pestë ha ha ha sa bukur u kënaqem duke ëndërruar. Ate qe dua do tja dhuroja nje send qe nuk kushton as nje lek!

Dielli
Ne kemi nevoje per biseda dhe trajtime te temave te ndryshme per te miren e Rinis dhe popullit ne pergjithesi
pershendetje

Reperani
njeriu qe ka mend pak dhe intelekt ai ka nevoje per krijuesin e tij ZOTIN E LARTEMADHERUAR e pastaj vijne deshirat dhe nevojat e tjera se pa ndihmen e TIJ as qe do te i perjetojme apo te i gezojme ato si te mirat ashtu edhe te tjerat pra njeriu ka nevoje per krijuesin LUTENI KRIJUESIN PER QDO NEVOJE AI JU PERGJIGJET DHE JU NDIHMON ;

Bovari
Bovari
Turkey
Une pervete tani kam nevoje te kaloj nje fund jave po mendu azgje as provimet e as me degju problemet e shoqeve qe skan fund.Du vetem te shtrihem te fleje e te mos zgjohem dy dite ,ene koha eshte bere ster izi tam kohe gjumi

Altini
Kam nevoje per nje femer shqiptare.Me ka marre malli te degjoj klithma shqip ne shtrat.Me zor pres te shkoj ne Shqiperi.
Ketu ata shqiptare qe njoh jane te martuara, sdua te futem asnjerit ne hise:)

Vlora26
Kam nevoj per nje brune me floke te gjata keshtu Sexy menjefjale se u ngopa me keto bjondet si qumshti!! kam nevoje per ca pushime ne nje ishull qe te jem vetem une dhe te mos me mungoj

Tirona zem
altino ma more mendimin prej goje. na ka mor malli me degju shqip.

Gici
N'ket moment kam nevoj ta kem pran meje princesen tem

Marsida
Belgjika
Kam nevoje per pak kohe te lire per te lexuar romane se u çmenda me kete sesion provimesh...
Sigurisht dhe diell dhe plazh se jam bere e bardhe si keto kendej

Paraonic
Kam nevoje per nje masazh nja 2-3 ore nga duar profesioniste dhe per nji banjo turke me nje cohiba.

Clarion
Une kame nevoje per nje masazhe suedeze me nja kater bijondina rrethe e rrotulle ne nje plazhe ku ska njerze dhe te jame vetem une dhe perhrijat e mija ne ate plazhe hahahahah pa internet ,pa telefone ,pa TV ,pa kontakte me askende veqe muzike reggae dhe fruta eksotike dhe peshk te fresket >>>>>
Spo kerkoje shume vetem pake relaksime hahahahah.

Operatorja
un kam nevoje per dicka morale....,jam e lodhur nga monotonia e dites....dua dicka qe te qetesoje...nuk e mbaj mend si kam qene ne ato momente kur e kam hapur kete teme,por mendoj se kam pas nevoje per ate qe aq shume e desha!!!
dhe tani per ate kam aq shume nevoje,sa nuk arrij ta percaktoj se sa ia ndjej mungesen...:

Basket boll
kam nevoje per nje top-modele qe te jete skllavja ime seksuale dhe qe te me adhuroje. haha


Dernière édition par le Dim 1 Oct - 2:21, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Dim 1 Oct - 2:16

Scorpiongirl
Argjentina
po te kesh parate e blen edhe lirine e cfaredolloj gjeje tjeter. edhe sklleverit e Greqise se lashte arritin te blenin lirine e tyre, kurr arrinin te grumbullonin leket - kuptohet, vetem ata qe paguheshin mire psh ekonomistat etj.
gjeja me e rendesishme per mua jane leket. paraja te jep fuqine, autoritetin

Embelsira
Albania
pershendetje!
scorpion ndoshta vertet paraja te jep fuqine, pushtetin a ku di une se cfare, por kurresesi ste jep autorit.mendimi im... paraja te jep shume ndjenja ku njeriu mund te ndjehet i sigurt, i plotefuqishem, etj por jo "autoritet"....Nje njeri i varfer mund te kete ne mjedisin e tij qe e rrethojne 10-fishin e autoritetit qe mund te kete nje milioner....
autoriteti nuk shihet vetem ne rastet kur sheh nje polic, apo kur kalon rrugve....nejse
kap thelbin..

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Dim 1 Oct - 9:49

Jehova

Krateri te pershendes. Une nuk vdes duke e mbrojtur Krishtin, sepse Ai nuk ka nevoje per mua ose per mbrojtejn time por une per te. Nuk vdes ne beteje duke luftuar per Krishterimin, por vdes nese dikush ma mohon te drejten te besoj ne ate qe une besoj. Lexo Ungjillin se cfare na thote. Une nuk besoj ne asnje fe, fete jane shpikur nga njerzit, ato jane vetem iluzione dhe mashtrim. Por vertete une besoj vetem ne Jezusin i cili eshte shpetimtari im. Nuk mjafton te themi vetem se besojme ne nje Zot. Edhe muxhahedinet besojne ne nje Zot, por shiko veprat e tyre te pista. Krimet me te medha ata i bejne sot ne Bote. Edhe demonet e dine se eshte vetem nje Zot, po shiko ku eshte vendi i tyre. Nese nuk marrim Jezusin si shpetimtarin tone, vertete jemi te humbur. Shiko se cfare beri Muhamedi duke menduar se po i ndihmon Zotit, shiko se cfare krimesh behen ne emer te fese se tij. Po si nuk e kane pare Jezu Krishtin njerzit, si mund te thuash keshtu. Ai jetoi me ne (para 2000 viteve) dhe jeton ne ne dhe ne zemrat tone edhe sot. Ti mendon se Jezusin e kane shpikur njerzit, po cfare rreth profecive qe parashikojne ardhjen e Tij. Te gjitha jane origjinale dhe ia vlen te besohen.

Te pershendes perzemersisht, prano Jezusin si shpetimtarin tend. Pasha Zotin asnje fe nuk me paguan per kete, anetar i asnje feje nuk jam, por jam besimtar ne Jezu Krishtin. Vetem me ane te Tij mund ta arrijme shpetimin.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Mer 4 Oct - 14:27

www.diskutime.com/disk/thread.php%3Fid%3D997%26faqe%3D9%26shiko%3D5853+site:www.diskutime.com+feja+muslimane+ne+shembje&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=3" target="_blank" rel="nofollow">http://72.14.221.104/search?q=cache:qot2HkqxOeEJ:www.diskutime.com/disk/thread.php%3Fid%3D997%26faqe%3D9%26shiko%3D5853+site:www.diskutime.com+feja+muslimane+ne+shembje&hl=fr&gl=fr&ct=clnk&cd=3

Fatri
Uk

Une Jam musliman dhe i tille do te vdes Inshalla, dhe ne muslimanet as qe i urrejme fete e tjera ti Mirakulous, se ne muslimanet nuk kemi dobi prej urrejtjes, se nuk eshte obligim urrejtja ne fene tone, ne i rrespektojme te gjitha fete , dhe te gjithe te derguarit e Zotit, dhe nuk bejme dallime ne asnjerin prej tyre, dhe i rrespektojme dhe i pranojme te Gjithe Librat e Derguar prej Allahut, sic Eshte Inxhilli i shenjte , Teurati i shenjte , Zeburi i shenjte, por qe njerezit me besim te lekundur po bejne ndryshime ne Librat e shenjte ne c'do botim te ri qe ata bejne, E Rrespektojme dhe e pranojme edhe Kuranin famelarte i cili liber eshte ruajtur origjinal qe prej dites qe i madhi Zot e ka zbritur ne dynja, Dhe Ka premtuar se Allahu do ta ruaje Kuranin origjinal pa bere as edhe nje ndryshim te vogel ne te , qofte edhe nje germe e vogel nuk do te ndryshohet.

profili
2006-09-24
Mirakulous

Canada


Po fatri e pashe ne ato kishat e djegura para 1 jave ne palestine mirekuptimin fetare te disa myslimaneve. DISA prej tyre.
Ti the ju pranoni cdo liber te sjell nga allahu. Po ata qe i ka sjell nje zot tjeter si pranoni??ATehere si mund te thuash pranoni cdo fe??Nuk pashe ta zeshe gje me goje qe pranoni Giten, normale se ate se ka sjell zoti juaj. Po liber fetar eshte dhe ai. Keshtuqe ku eshte pranimi i cdo feje??Tjeter, po budizmin e njifni si fe??Cmendojne myslimanet per budistet??

profili
fotografi
2006-09-24


Fatri
Uk


Mirakulous, deshiroj qe te jesh mire.
Ne Palestine eshte vendi i Ibrahimit a,s (Abraham) ne Palestine vella shiko se c'fare po bejne Izrailitet kundra Muslimaneve, Argumento vella,dhe fol ate qe eshte e drejte,ata ne Palestine po jetojne ne shtet te vet sikur te ishin ne shtet te huaj , po jetojne ne shtepite e tyre sikur te ishin ne shtepi te huaj, Ata Izralitet po mundohen qe ta kthejne besimin e tyre te drejte me force, por kjo nuk do te ndodhe per sa kohe qe do ti mbeshtetemi Allahut xheleshanuhu,
Po te tregoj nje pjese te Kuranit qe flet per besimin e drejte te 6-7 femijeve te moshes se re.

Ne nje qytet te Turqise shume kohe me pare ku besimi i drejte ishte i pranishem, Nje sundues me emrin Dekijanus mori pushtet ne ate vendbanim, dhe ky u betua se do ti vriste te gjithe muslimanet nese nuk do te adhuronin statujat sikur i adhuronte ai,
Dhe shume prej banoreve te atij qytetit pranuan qe te vdisnin dhe vetem fene e drejte nuk e pranuan qe ta mohojne, edhe nje pakice e qytetareve e kthyen fene e drejte prej turturave qe ju bente ky sunduesi Dekijanus, mirpo 6 a 7 femije te moshes se re vendosen qe te largoheshin prej qytetit vetem qe te ruanin fene e drejte qe kishin Islamizmin, u drejtuan drejt maleve qe kishte shpella te medha gjate rruges me ta u bashkua edhe nje djale i ri qe ishte Qoban dhe me vete mori edhe qenin e tij.
U strehuan ne nje shpelle dhe ju drejtuan krijuesit Allahut me lutje qe ti mbronte prej sunduesit Dekijanus qe te mos i detyronte qe te kthenin prej fese se drejte Islamit,
Sunduesi Dekijanus u vu ne ndjekje te ketyre femijeve per ti vrare por kur arriti tek shpella ku ishin strehuar keta femijet nuk guxoi qe te futej tek Shpella dhe e zuri shpellen me gure qe te vdisnin brenda.
Keta femijet i zuri nje gjum i gjate, dhe kur u zgjuan ishin te uritur dhe nuk dinin ku te gjenin ushqim pervec se ne ate qytet qe ishin rritur, dhe e bene me plan qe te dergonin vetem njerin prej tyre ne qytet ne menyre qe te mos i kuptonte sunduesi Dekijanus se pastaj do ti vriste ose do ti detyronte qe te ktheheshin ne Adhurim te gabuar, kur ky femija u afrua ne qytet u cudit se nuk ishin ato ndertime qe ky kishte lene dje kur u largua prej qytetit, dhe u cudit se nuk po njihte njeri ne ate qytet edhe pse ishte rritur ne ate qytet, dhe mendoi se mos kishte ngaterruar rruge dhe mos ishte me ndonje qytet tjeter, nejse ky shkoi tek nje dyqan dhe kerkoi buke dhe djathe, kur shitesi i pa monedhat qe kishte ky femija , shitesi i thote prej nga keto monedha argjendi , a mos valle ke gjetur ndonje thesar a po me tregon, ky femija betohet ne Allahun se ishin te tijat dhe nuk i kishte gjetur, dhe pastaj Shitesi i thote se keto monedha perdoreshin ne Kohen e sunduesit Dekijanus, atehere ky femija e pyet shitesin se c'fare ka ndodhur me Dekijanusin, shitesi i thote qe Dekijanusi ka vdekur shekuj me pare, Femija i rrefen shitesit te verteten mbi arratine e tij prej qytetit, dhe i thote une dje e lashe kete qytet dhe ika prej frikes se Dekijanusit dhe si ka mundesi qe me thua se ai ka vdekur shekuj me pare,
Keta femijet mendonin se kishin fjetur nje dite ose nje pjese te dites ne ate shpelle , por Allahu i madheruar i kishte lene ne gjume treqind e nente vjet(309) kjo ishte shpetim per ta dhe si argument per te tjeret qe thelle mendojne, keta qytetaret ishin te informuar per arratine e ketyre femijeve dhe nuk e dinte kush perfundimin e tyre, pastaj e lajmeruan mbretin e qytetit qe ishte Musliman, dhe shkuan tek shpella ku strehoheshin te tjeret, dhe kur femijet degjuan zhurmen e kuajve menduan se Dekijanusi po vinte me i vrare,dhe filluan qe ti luteshin Allahut per mbrojtje, por mbreti musliman u tha se edhe ai ishte musliman dhe i urdheroi qe te ngriheshin dhe te mos frikesoheshin se kishin shpetuar, keta shkuan ne qytet dhe bene nje feste te madhe per kete ngjarje qe ju kishte ndodhur ketyre femijeve, dhe ate nate perseri i zuri gjumi , dhe po ate nate Allahu i meshiroi dhe nderruan jete , dhe Allahu va garantoi Xhenetin e larte, kjo mbeti si argument per ne te tjeret, ne ate shpelle edhe sot e prej asaj dite do te gjejni Xhamine mu ne hyrje te asaj shpelle e ndertuan qe ne ate kohe per hir te ketyre femijeve.
Allahu eshte shperblyesi me i madh, mbrojtesi me i mire, Allahu thote ne Kuranin famelart" Ata qe pergenjeshtrojne argumentet e allahut, ata ndaj vetes tyre terheqin hidherimin e Allahut"

C'do fe qe nuk beson ne Krijuesin e Gjithesise qe eshte vetem nje Allahu xheleshanuhu, c'do fe tjeter eshte mashtrim, dhe diten e gjykimit feja apo ajo c'ka adhuron ne vend te Allahut , do ti thote adhuruesit te tij Une i frikesohem Allahut . Ajo c'ka dikush adhuron tjeter pervec Allahut, do ti dale kundra tij diten e gjykimit.

"Lutja e atyre qe u behet e padrejte eshte me e shpejte se era"

profili
2006-09-25


Mirakulous
Canada


Fatri, ste kerkova te me thuash ca po bejne izraelitet. E di shume mire dhe jo ska te bei fare me perse palestinezet dogjen kishat greke. Apo ka???????????????Te lutem mos dil jashte teme. Ate fatkeqesi qe po kalon ai popull e dijme te gjithe, por nuk eshte preteks per te bere lloje lloje ekstremizmash dhe kundrejt robsh qe skane te bejne fare me ate pune.

Me fal, por ketu nuk jemi ne xhami te me predikosh ti mua e sta kerkova. Sic te thashe tek postimi meparshem, ku eshte ajo harmoni??Ju gjoja pranoni cdo fe, pse ajo ato dyja qe te pyta un?? Nese robte duan te dalin kundra zotit tend, lei te dalin te lire, dhe do vuajne vete, sipas tregimeve tuaja, sipas te atyre ti do vuash, po ato te pranojne ty, ti nuk pranon ato.

P.S. Bustet dhe statujat jane menyre per te kujtuar te meparshmit qe njerezia i ka perdorur per mijera vite. Shif kulturen e lashte dhe do ta kuptosh. Te lutem perseri, jo me predikime. Nuk jemi instuticion fetar ketu.

profili
fotografi
2006-09-25
Fatri

Uk


Mirakulous, Edhe ne Muslimanet nuk po mundohemi qe te kthejme fene e njerezve me dhune , ne vetem po kerkojme qe njerezit e feve te tjera te mos perqeshin me sheriatin Islam, edhe feja islame eshte meshire dhe keshille per mbare njerezimin, Edhe feja jone nuk e ka per obligim qe te detyroje njerezit e besimeve te ndryshme fetare qe te ndryshojne fe, kjo do te thote qe feja islame eshte rrespektuese ndaj feve te tjera.
mirpo fete e tjera po mundohen me te gjithe egzistencen e tyre qe ti luftojne muslimanet ne c'do ane dhe ne c'do minut , Fete e tjera nuk jane rrespektuese ndaj fese qe i perkasin , Nese Bibla , Ingjilli , dhe Teurati jane te Zbritur prej Zotit meshirues , njerezit qe jane rrespektues te ketyre librave po bejne c'do veper te keqe qe keto libra e kane te ndaluar, ata nuk jane rrespektues te fese qe i perkasin dhe nuk mund te jene rrespektues te ndonje feje tjeter. Edhe nese Palestinezet dogjet Kishat Greke, ata shume mire ja kane bere se ne ato Kisha po behet maskarellek, po i perdorin kishat e shenjta per epshet e veta, Si mundet qe nje Homoseksual te udhezoje njerezit ne rruge te Zotit, Shkaterrim per ata qe ne Emer te Zotit bejne maskaralliqe te medha , dhe qe bejne pederzim ne Kisha, e sa ju perket feve te tjera si Hindu, budisem,etj.
Keto fe jane te Pranueshme tek Zoti i gjithjesise sepse Allahu ka dhene nje fe te vetme prej fillimit te krijimit te njerezve. fete e tjera jane vetem se mashtrim, feja e vetme dhe e drejte eshte Islami.

profili

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Mer 4 Oct - 14:31

Mirakulous
Canada

"kjo do te thote qe feja islame eshte rrespektuese ndaj feve te tjera. "

Eshte por vetem se ka problem me fete qe i besojne perendive te veta dhe qe i idealizojne me statuja.

"Fete e tjera nuk jane rrespektuese ndaj fese qe i perkasin "

Kush te lejon ty si mysliman te gjykosh se si e interpretojne tjeret fene e tyre??Ti je polici feve tjera???????? Ska ardh ndonje budist e te thot keta myslimanet spo e interpretojne mire fene e tyre, nuk eshte rruga zotit kjo, kur ka shume arsye te vije sepse po e shofim ca ekstremizmi po bejne nje dore me myslimane. E prap se ka bere se nuk ndjehet mbi fete e tjera, sic u ndjeke ti.

"Edhe nese Palestinezet dogjet Kishat Greke, ata shume mire ja kane bere se ne ato Kisha po behet maskarellek, po i perdorin kishat e shenjta per epshet e veta, Si mundet qe nje Homoseksual te udhezoje njerezit ne rruge te Zotit, Shkaterrim per ata qe ne Emer te Zotit bejne maskaralliqe te medha , dhe qe bejne pederzim ne Kisha,"

Por palestinezet nuk thane po i djegim se po behet maskarrallek aty. Shif se po mashtron e po behesh tinzar tani. Preteksi per ate djegje ishte komenti i papes, i cili eshte katolik e jo ortodoks. Dhe nese me te vertete u dogjen se po behej maskarallek aty, cpune kane palestinezet se cfare duan ortodokset te bejne ne instuticionet e tyre???Police te kishave jane palestinezet(myslimanet)???!!!!!!!!!!!!!!! Si mundet nje homoseksual te udhezoj njerezit ne udhen e zotit???Cte duhet ty, se kush udhezon ortodokset, ne rrugen e zotit qe i besojne ata(qe nuk eshte allahu)??!Cpune ke ti mer plak me si besojne, si praktikojne dhe ca bejne ata??A the qe i respekton fete e tjera? Nese po, atehere respekto cfare do te bei ai ne kishen e vet.JO me llafe, me vepra, ke vepra??Ske, prandaj ka kete imazh islami neper bote. Pastaj per ta shtuar idiotesine e ketyre pretekseve per te hyre ne punet e feve tjera(per te policuar boten fetare), kisha katolike eshte ajo qe ka nxjerrur gjithe ato prifterinjte homoseksual. Pergjithesimet jane dicka tjeter e rrezikshme.

"feja e vetme dhe e drejte eshte Islami"

KJo fjali ne vetvete tregon mosperfillje te feve tjera, dhe qe nuk jeni te respektueshem ndaj feve tjera. Kur ti thua kete, atehere mendon se tjeret kane fe gabim, se nuk e pasken te drejte. APo jo?? ATehere ku eshte ai "rrespekt ndaj feve tjera"?Ti si jep as barazine, jo me respektin.


profili
fotografi
2006-09-28


Fatri
Uk

Mirakulous, te faleminderit per ripliken qe me bere, une nuk do te bej riplike tjeter ndaj teje sepse jam Agjerueshem , por ne te ardhme do te kemi mundesite qe te sjellim argumente me te medha ne lidhje me ate c'ka besojme. Une per veten time kam qene nje jomusliman dhe nje njeri qe nuk e din prejardhjen e asnje feje, por fal Allahut mu dha mundesia qe ta lexoja Kuranin kur ndodhesha ne Greqi para 5 vitesh, pata rastin qe te lexoj shume libra te tjere te feve te ndryshme, por vetem Kurani me sheroi se sot nuk do te isha ne gjendje qe ta mbroja kete fene Islame,

profili
2006-09-29


Mirakulous

Canada

Nese ke argumenta per te bere bei. Mos bej asnje lloj pergjigje tjeter pa ju pergjigjur replikes sime te mesiperme pike per pike sic bera un me tenden. Gjithashtu se paske kuptuar akoma qe nese ben propogande sdo te dali. Un nuk dua te me kopjosh paragrafe e te me thuash ne kuran thohet kshu, un po flas me ty jo me shkruajtesit e kuranit. Un sjam i interesuar fare se ca thohet ne kuran, por se si e mbron ti ate, dhe si shpjegon ato anomali qe thashe me lart.

profili
fotografi
2006-09-29


Krateri Haxhiu

Albania


Mirakulous
Pse te vjen inati qe nje katolik ka kaluar ne fene muslimane pse behesh i merzitshem,nese dikush kalon ne fene qe e deshirone eshte e drejte e secilit ta perfaqeson,dhe une kam te drejte te kaloi ne te krishter nese me perkrah rrejti dhe papa,por ju nuk pranoni muslimanet ne fene e krishter dhe mos u bene matuf?Se te japi argumente me killa!Ndersa feja muslimane çdo njeri te seciles feje e pranone pa kurrfare kundershtimi.
Pse ju si pranoni?Sepse ua kini frgen ketyre qe mos valle do ti nxite te krishteret qe po genjeni,dhe i nxitni te krishteret te bani masakra ne kombe muslimane.
Une jam si Ibrahim Rugova qe kam deshiruar te kaloi ne fen e krishter,dhe me kane perqeshur qe nuk lejon feja e krishter muslimanet mu kethyer ne fejen e krishter!
Sa i perket Bin ladenit
Ku ka jetuar ky na Gjermani?Ne Afganistan?Ne Hane?Ne Mars?Jo o NJeri,ka jetue ne SHBA,dhe e kane rritur atje,dhe si eshte e mundur te sulmohen dy kullat ne mese te amerikes?A a e dine ti zotni qe secili aeroplan eshte ne mbikqyerjen e radareve,dhe vetem disa metra me u shmabg nga linja e tije ipet urdheri qe ta merr drejtimin e nese mbrenda disa minutave nese nuk bene sipas urdherit a e dine ti zotnia jote qe menjeher ipet urdheri qe ai aeroplan shkatrrohet ne ajer?Sa ka qen vija ajrore e gjate nga largimi i vijes se udhetimit?A e dine por pse nuk e fole te verteten?
Tek e fundit une e kam pare qellimet e fejrave,dhe jam ngopure e ngopur gjere ne fyt e mbi fyt,dhe eshte e drejta çdo njeriut ta perkrah apo mos ta perkra ndojnjeren feje,kjo eshte qeshtje private e secilit!

profili

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Mer 4 Oct - 14:32

Haxhiu i bene pyetje Mirakut:

Diskutime.com -(2006-10-01) Mirakulous Pse te vjen inati qe nje katolik ka kaluar ne fene muslimane pse behesh i merzitshem,nes... teologji | Pse feja muslimane e ndalon ...
www.diskutime.com/disk/profili.php?anetari=krateri - 66k - 8 oct 2006 - En cache - Pages similaires


Diskutime.com - Shqiptaret - Busti i Nene Terezes ne ShkoderPor, po me vjen inati qe po kshyrni me na mashtrue... Jeni boe te kqi,... qaq me ... E perseris edhe nje here: Le te vendoset busti i Nene Terezez, hec te ...
www.diskutime.com/disk/thread.php?id=1227&faqe=14&shiko=3011 - 90k - En cache - Pages similaires

Kane Haxhiu

Russia

Deri me sot diçka çka eshte ndertue dhe veshtire eshte mu shue,sa do te shuhet njesend temelet e saja nuk shuhen,nese kapreci rrene,dhembet i mbesin ne fushe.

profili
2006-10-01

Mirakulous
Canada

Krateri, as sma ndjen fare ca ka bere nje katolik, ska perse.Spo behem i merzitshem, thjesht ai me te cilin po beja debat nuk ishte i afte te mbronte ate idealin e tij.

"Pse ju si pranoni?Sepse ua kini frgen ketyre qe mos valle do ti nxite te krishteret qe po genjeni,dhe i nxitni te krishteret te bani masakra ne kombe muslimane. "

Kush jemi ne?? Ti ben pyetje injorante, dhe i jep pergjigje vete, qe dmth i bie te jeshe dopjo injorant.

Do informacion ti ne lidhje me 11 shtatorin??Hyn tek tema 11 shtatorit se te jap in info atje, mos me jep ti mua. Shko lexo ckam shkruajtur pastaj me trego mua se ca ndodhi.

profili
fotografi
2006-10-01

1 2 3 4 5 6 7 8 9

REPLIKË E RE
Per te bere nje replike te re ju duhet te jeni i identifikuar ne forum.


Dernière édition par le Lun 9 Oct - 15:44, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi - Page 2 Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Page 2 sur 3 Précédent  1, 2, 3  Suivant

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: shoqeria

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum