Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

 :: shoqeria

Page 1 sur 3 1, 2, 3  Suivant

Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Dim 24 Sep - 4:32

http://www.diskutime.com/disk/mesazhe.php?reply=5749#bottom
Fatri

Uk

24/09/2006
Me vjen shume mire qe ti me mundesite e tua paske treguar veten tende se je shqiptar i vertet,
Degjo vella jeta eshte lufte po nuk po e dime se me ke po luftojme , dhe nuk po e dime se kush eshte armiku jone.
Degjo vella behu i durueshem se Allahu i ve ne prove njerezit me lloj-lloj situatash, ti behu i durueshem.
Po te rrefej nje ngjarje nga Kurani .

Nje burre dhe nje grua ishin shume besimtare te medhenj tek Zoti, po Allahu i vuri ne prove me durimin e tyre. keta kishin 3 femije, u vdiq njeri femije dhe keta ishin te durueshem dhe nuk e prishen besimin qe kishin tek Zoti, dhe pas nje kohe jo shume te gjate u vdiqe edhe femija i dyte, dhe keta prape ishin shume te durueshem dhe kurre nuk e humben besimin qe kishin tek Zoti, prape e adhurojshin Allahun sikur me pare se te ndodheshin fatkeqesite,
Pas nje jave u vdiqi edhe femija i trete dhe i fundit, po keta ishin shume te durueshem dhe nuk e humben besimin qe kishin tek Zoti, perseri e Adhurojshin Allahun sikur me pare dhe kurre nuk u hidheruan me fatkeqesite qe ju ndodhen ,
pas nje kohe kete burrin e zuri nje semundje e gjate dhe e padurueshme, por ky burri perseri ishte shume i durueshem, dhe nje dite gruaja e tij i thote qe ti lutej Zotit qe tja largonte semundjen se po vuante shume, por ky burri nuk po i lutej Zotit qe tja largonte semundjen.
Gruaja e tij i thote prape qe ti lutej Allahut qe tja largonte semundjen se Allahu do tja pranonte lutjen se ky ishte besimtar i sinqerte, po ky burri i thote gruas se tij, oj grua me trego se sa kohe ka qe jetoj i semure, dhe ajo i thote ke 18 vjet, dhe pastaj ky burri i thote oj grua po sa vjet ka qe kam jetu i shendoshe, ajo i thote ke 80 vjet qe ke jetu i shendoshe, dhe pastaj ky burri i thote gruas mua po me vjen zor qe te ankohem ndaj Zotit se paskam jetu 80 vjet i shnedoshe dhe vetem 18 vjet i semure, mua po me vjen zor te ankohem ndaj Zotit i thote gruas kur une te bej 80 vjet semundje aq sa kam jetu i shendoshe atehere do ti lutem Zotit qe tma largoje semundjen, Edhe Allahu mbeti i kenaqur prej durimit te tyre dhe i kaloi menjehere ne Xhenet te Begatshem


Edhe ti vella ben durim dhe mos u dorezo se do te fitojsh, se te gjitha shkruhen tek Zoti.

te pershendes shume dhe te uroj qe tja kalosh sa me bukur. tung


Dernière édition par le Dim 24 Sep - 11:01, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Dim 24 Sep - 4:53

Pergjigje

I nderuar Fatri,emrin nuk po ta dije,une jam Haxhi Latif Kuçi(Krasniqi) nga Sufreka,dhe tani jetoi ne france.


Une nuk kesh i smure 18 vjete,por smundja ime mu hudhur nga mosha 16 vjeqare,une hoqa per shqiptar,dhe i besova kuranit e bibles,dhe punova edhe ne baze te normave nderkombetare qe nuk kane dallim nga suret e kuranit e bibles!Qe nga mosha 6 vjeqare iu kam lutur zotit qe ta shohe popullin shqiptar te bashkuar e te lumtur si popujt e tjere!Zotit i falemderit,kur me kan qit per me 'm pushkatue serbet lutja tek zoti veten e kam pare te lire,kur shqiptaret i kan nxitur me'm pushkatue,ka pasur raste edhe nga antaret e mi te gjakut qe i kan pague serbet me'm likvidue,por lutja ime tek zoti prape me ka shpetue.
Nje nuk po mundem mi kuptue shqiptaret,pse nuk i perkrahin njerezit qe kontribuan per ta?Por nuk ua nxaje per te madhe sepse tradhetaret u mobilizuan dhe vriteshin njerezit ma te dashur,dhe nga friga them se nuk kan guxuar me na perkrahur.
Une ne vitin 1971 e kam mbrojtur flamurin shqiptar ne mesin e brigadave serbe dhe ne prani te komandantit te ushtrise jugosllave,dhe shqiptaret si Fadil Hoxha,dhe disa tjere me shpallen tradhetar jugosllave dhe ne kohen e Rugoves nuk kam kaluar ma mire!
Me 11 mars te vitit1981 ne mezen e studenteve i kam nisur une demostratat dhe tjeret mi vodhen meritat e mija.Pse?Edhe ne kohen e luftes mu kercnuan se nuk guxoje me luftuar kundra armiqeve!Si eshte e mundur kjo?
Per çka luftuan?Ne kosove?Per çka luftuan ne maqedoni shqiptaret?per çka luftuan ne luginen e Presheves?A per mu roberuar perseri? A nuk eshte keshtu?Ku ishte shqiperia nena jone?Revolucione dhe vellavrasjesh qe as me pas luftue kundra ndonje armikut nuk ishin bere te gjitha ato vrasjesh.Jeta ime eshte identike sikurse e Jakupit,dhe shqiptaret mu kercnuan qe ta leshoje kosoven,dhe tani jetoi neper rruget e europes.
Nese perendija eshte i vertete pse i mundon njerezit e vete per tja lare mekatet e dilingjive,nese thote kurani e bibla zoti ka me i pastruar njerezit e ndyte,pse nuk ja nise sepse ska ma ku me shkuar ma keq e felliqet.
Une prape po te them:Se besimin ne te e kam te plote dhe shpresoje qe do te vjelli vrere ne ta.
ju pershendet poeti i popullit
Haxhi Latif Kuçi(Krasniqi)

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Dim 24 Sep - 8:41

Fatri



Fatri

Uk


24/09/2006
Te kuptoj se je i prekur thelle nga padrejtesia qe te eshte bere ty, por bej durim vella se nuk ka drejtesi ne kete bote, nuk eshte drejtesia ne kete planet vella, po vetem ben durim se Zoti ka me ta shperblye se na shqiptaret kurre nuk i vlersojme njerezit e shtrenjte pa i vrare perpara, pastaj va dijme vleren kur i humbim njerezit e shtrenjte, se ne jemi popull pa qeveri vella.

Deshta me te dhene nje keshille si vella, lexo Kuranin se do te kesh shume begati se je edhe poet vella, dhe do fitojsh shume njohuri dhe sevape.

Te pershendes shume vellaqko, kalo super dhe mos u merzit se jeta eshte e pa kenaqshme per te gjithe. tung

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Dim 24 Sep - 9:09

I nderuar Fatri

E kam lexuar kuranin disa here,e ka m lexuar edhe biblen disa here,dhe pos qe i kam lexuar,kam bere edhe krahasimet e tyre ,bilem ku shkruan fjalen e kuranit ne bibel dhe anasjelltas.Lexo suren Al Bakare ajetin:190,216,249,dhe260,Lexo suren:Grat,ajetin101,lexo suren:Al Hadid,ajetin nr.3.Lexo suren :Al Maida,ajetin 54,ku thote nese nuk luftoni per atedhe,eshte pune e juaja,dhe ne vend te juajin i bijna popujt e tjere me shfrytezue token e juaje..Lexo suren :Al A'raf,ajetin178,ku thote allahu:Kane done e qone ne rruge te drejte!E pse keshtu?
Sura At--Tawba,ajeti:20,23,41.Lexo suren Hud,ajetin:118,ose nese ka ndryshim ne kuranin e juaje atehere ajetin 120,ku thote se allahu mundet me bere vetem nje feje po te donte!Lexo suren Muhamed(xLII),ajetin:15 e 16ne parajse çka pijne ata qe e fitojn pavaresin!ajeti 21bene fjale per luften qe i pershkruhet nje popullit si e shejte e secilit njeri.Dhe nuk po te lodhi ma teper Sura-Debimi(LIX),.Kuranin dhe biblen i kam lexuar ne gjuhen shqipe se pari,pastaje ne gjuhen boshnjake,dhe se fundi ne gjuhen frenge,ndryshime ka vetem ne ajete qe munden me luajte ja nje numer ma i nalt ose ma i zbriture.
I di mire edhe normat e OKB.

Haxhi L.K.K
Te fala ore mik i nderuar,por emrin nuk ma tregove

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Dim 24 Sep - 11:01

--------------------------------------------------------------------------------

Në linjë: Krateri , Bajra , Sofra , Eki , Tail , Mirakulous , Avni , Dema , Lorena , Emi , Haico , Elcushi , Matki , Scorpiongirl , Stavri , Lumi06 , Albjuve , Fehimrechani , Dritarja , Benet , Afrimi , Trojani , Toni1975 , Abdurrahimi , Godet , Shkodrani_1980 , Adelinaa , Horn86 , Kosta , Ulsteinvik , Oregon , Kolapetrit , dhe 316 Vizitorë

Krateri :
• Mesazhet Private
• Profili Personal
• Çidentifikohu

HYRJE
REPLIKAT E DITËS
TEMAT E ZGJEDHURA
FOTOGALERIA
PROFILI
CHAT
KONTAKT


MESAZHE PRIVATE |

Mirakulous

Canada


24/09/2006
Or plak se marr vesh pse mi thua mu gjithe keto??DHe te lutem trego me respekt per femrat shqiptare,dhe meshkujt. Nuk jane kurvat me te medha femrat shqiptare. Nena jote eshte kurve domethene? dhe motra jote? etj etj. Se kuptoj perse me shkruajte, sme interesonte fare kjo qe the.

(Pa titull)
( Mirakulous : 24-09-2006 ) Or plak se marr vesh pse mi thua mu gjithe keto??DHe te lutem trego me respekt per femrat shqiptare,dhe meshkujt. Nuk jane kurvat me te medha femrat shqiptare. Nena jote eshte kurv...

Mirakulous

Nuk e pata fjalen qe te preku ty!
E a mos te genjeve qe se pari:Djemt e tane qe dolen neper shtete te perendimit,a nuk u martuan me plaka,sokur se mu martuar me gjyshet e tyre?
Dhe a mendone qe keto gjyshe( plakat),a kane djem,dhe a ka mundesi qe djemt e ketyre te punoin ne vende kyqe,dhe kur eshte qeshtja te flasin keta per kombin shqiptar,a ta merr mendja qe keta do flasin mire per neve?Per skaje te ketyre edhe ti i nderuar e edhe une dhe te gjithe shqiptaret kane per tu sperkasur!
A ta merr mendja qe njerezia nuk eshte ne dieni se kush jan mashqit shqiptar?A nuk e dinin qe vellau vellaut ja merr gruan?A nuk e dinin te gjitha shtetet qe shqiptari eshte trim qe vellaut ti hyne ne megje?A nuk na njohin sa jemi trima me mbrojtur atedheun?
Per femrat shqiptare
Sa eshte numri i femrave shqiptare qe bejne prostitucion neper bote?Ne Itali,gjermani,france? e gjetiu?Ti me the qe nana jote eshte kurve,une ty nuk te thash se nana jote eshte kurve!
Por une thash qe djemt shqiptar po bajne seks,e po martohen me gjyshet neper gjermani e gjetiu!Po te mos kishin frige edhe plakat shqiptare do te ishin martue me te huaj,por nuk kane nevoje te vijn tek ne me punue per nje cope buke si ne qe jemi shkepur si qen neper bote,e u bere rrogetar!
Une e pata fjalen per shqiptaret ne pergjithesi,si mashkujt si femrat shqiptare qe nuk jane ne gjendje me veprue per atedhe,sa jane te gaqem me bere gjera te zymta neper bote!
Ne fund nuk e pata qe tye me te ngacmuar,ko vetem qellimi im ishte qe une dhe ti te bajm pakes dialog,se ku jemi si nje popull ku dita dites po ngushtohemi!!!

Te fala nga poeti i popullit,sepse kam respekt ne ty.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Dim 24 Sep - 14:39

Sofra





Switzerland


24/09/2006
Krateri unë gjithmon isha dhe jamë,unë edhe jam i organizuar për këtë punë ...Unë gjatë gjithë shkrimeve që i kam shkruar shifet se që në fillim e kam propaganduar këtë qështje se që nga Rambujeja [ rezoluta 1244,multietniciteti,dhe decentralizimi ] janë katastrofale për Kosovën....unë jamë i organizuar në një organizat e cila e shef edhe këtë problem të luftës në të ardhmen ok ...Po ti nga je dhe nga po lajmrohesh momentalisht....

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Dim 24 Sep - 14:44

Fatri


Uk


24/09/2006
Mua me vjen mire qe ti paske njohuri dhe dituri ne fusha te ndryshme , si nga feja edhe nga fushat tjera, mua me vjen shume mire qe ti lexojke shume dhe paske njohuri te madhe. Zoti ta shperblefte. tung

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Lun 25 Sep - 15:16

Fatri

Uk


25/09/2006
po e degjova vella , po me vjen cudi se si eshte bere edhe Shqiperia me kete nivel kaq te ulet , vertet u cudita. i paskan kalu kufijte edhe shqiptaret. faleminderit vella per mesazhet e tua , te uroj c'do te mire kudo qe ndodhesh. tung me rrespekt Fatriu

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Mar 26 Sep - 15:57

Mesazhi privat u dergua

sofra
( Sofra : 26-09-2006 ) Po more e shikova hahhah....ej shoki ma kishe qitë biseden te forumi i haxhi latës dhe më erdhi pak qudi qe e ke fut aty pa më pytë shoku nëse e hjek ...

Sofra
( Sofra : 26-09-2006 ) Krateri,Ngutu,Haxhiu....si e ke djalin në radhë të parë dhe si po kalon me shëndet si je dhe me punë si po kalon.....përhajr Ramazanin nëse ...

Sofra
( Sofra : 25-09-2006 ) Jo more Ngutu,krateri....por jam duke bërë ca replika si je dhe si po kalon..

Tung
( Tail : 25-09-2006 ) Pershendetje Krateri! Faleminderit per komplimentet! Jetoj vertete ne France, dhe kam shume vite ketu, aktualisht ne Paris. Jam e martuar dhe shume lumtur ne familje, shpresoj ...
Tail

France

"Ne dashuri ben pjese edhe seksi apo jo tail tek ty jo!!!!!!!!!!!!!!? "teksti

Vlore26: me ç'kam pare ne postimet e tua, shume i dashur, nuk e ke njohur akoma Dashurine e vertete ndaj reagon ne kete menyre dhe po ta fal mgjths se besoj te jesh çun sh i ri!!!
Dashuria eshte e vertete nuk mund te qendroje pa seks dhe per 1 here bie dakort me ty, por tema jote me duket se eshte "Sa here jeni dashuruar?" apo "Sa partenere keni patur?"??????!!!!!!!! Apo ti valle nuk e njeh diferencen; nese eshte e tille me vjen keq per te dhe shpresoj te njohesh dashurine e vertete sa me shpejt sepse edhe seksi do te te duket 100mije here me mire.
Reagimi im qe i tille sepse per mua disa persona flasin per parteneret qe kane apo kane patur dhe jo per dashuri te vertete. Mendoj qe ti je dakort me mua por tani qe ke kapur kunjin me mua do te me kundershtosh per çdo gje, apo jo? thuaj te verteten!!!!!

Me shume respekte.


(Pa titull)
( Mirakulous : 25-09-2006 ) Ma dhe njehere kete link mer plak. As nuk me intereson fare ca ke me thene. Ky eshte forum, nese ke per te diskutuar diskuto, nuk eshte per te perhapur propoganden qe te intereson ...

Pershendetje Vella
( Fatri : 25-09-2006 ) po e degjova vella , po me vjen cudi se si eshte bere edhe Shqiperia me kete nivel kaq te ulet , vertet u cudita. i paskan kalu kufijte edhe shqiptaret. falemind...

(Pa titull)
( Mirakulous : 24-09-2006 ) Dakort mer plak ato jane opinionet e tuaja, un thjesht nuk e dija perse mi the mua, dhe akoma se di perse. Nejse, opinionet mbai, e ke ate te drejte.

Sofra
( Sofra : 24-09-2006 ) Ku je Ngutu si po kalon shoki a të erdhi një mesazh sotë qe ta dërgova vëlla

pershendetje Vella
( Fatri : 24-09-2006 ) Mua me vjen mire qe ti paske njohuri dhe dituri ne fusha te ndryshme , si nga feja edhe nga fushat tjera, mua me vjen shume mire qe ti lexojke shume dhe paske njohuri te ...


Sofra
( Sofra : 24-09-2006 ) Krateri unë gjithmon isha dhe jamë,unë edhe jam i organizuar për këtë punë ...Unë gjatë gjithë shkrimeve që i kam shkruar shi...

(Pa titull)
( Mirakulous : 24-09-2006 ) Or plak se marr vesh pse mi thua mu gjithe keto??DHe te lutem trego me respekt per femrat shqiptare,dhe meshkujt. Nuk jane kurvat me te medha femrat shqiptare. Nena jote eshte kurv...

Pershendetje vella
( Fatri : 24-09-2006 ) Te kuptoj se je i prekur thelle nga padrejtesia qe te eshte bere ty, por bej durim vella se nuk ka drejtesi ne kete bote, nuk eshte drejtesia ne kete planet vella, po vete...

Pershendetje vella
( Fatri : 24-09-2006 ) Me vjen shume mire qe ti me mundesite e tua paske treguar veten tende se je shqiptar i vertet, Degjo vella jeta eshte lufte po nuk po e dime se me ke po luftojme , dhe n...

Pershendetje
( Fatri : 24-09-2006 ) Ok vella te kuptoj , ka lloj-lloj njerezish ne kete bote, ka edhe shqiptare te mire edhe te lige, edhe te huaj gjen edhe te mire edhe te lige, por jeta ben qe te fitojsh dije ,...

Pershendetje
( Fatri : 24-09-2006 ) Pershendetje o njeri , deshiroj qe te jesh mire , si me shendet me pune dhe me familje, Te faleminderit per imelin, vetem desha te them se ka 4 vjet qe nuk jetoj ne shqiperi, ...

DERGONI NJE MESAZH PRIVAT:
Krateri


E hane dje
Ne RTK
sipas lajmeve te TRK ne kufirin seri hingari u zuren tete vajza shqiptare nga shqiperia te cilat kishin ne qellimin nga njerezit kontrabandista qe ti dergonin ne shtete tjera dhe keto vajza u denuan me nga 10dite burg ne gjygjin e serbise!

Mirak
kjo a po te pelqen?Marre nuk eshte te pelqen!E verteta!

Mirak
Ndegjoje se çfare kengesh kendojn vajzat e djemt shqiptar,tye nuk te habit fakti!

http://www.albaniansingels.com/DATING/ciljeta_xhilaga_foto_cullak_lakuriq_fotomodele_shqiptare.html

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 6:01

Sofra

Switzerland

26/09/2006
Ok shoku shiko se është një temë për tahir Zemën dhe dërgoje atje kam dhe unë ca po stime në atë temë ok shum flm për këtë informacion

Jo,Sofra lexoje kete forume se sa spiuna paska pasur ana e Pejes,dero te gjakova e Ieniqi!

http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=62877&page=6

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 6:05

Sofra

Switzerland

26/09/2006
kur ta hapësh faqen shef renditjen e disa ...si psh ...clarionit etj ..është dhe bised me sofren se më vjen keq prej ati djalit se për mua nuk ka pb...ne mundemi me e ba një bised në përgjithësi dhe vere ku të duash ti por le të përfshihemi vetëm ne të dy dhe jo tjerët ok

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 6:06

Sofra

Switzerland

26/09/2006
Po more shoku ka ,ka por vetëm thash të më kishe treguar që ta kishe vënë atje nuk kishte pasur pb por ajo disi nuk ka hije se me ty kam folur në besim dhe jo të më kishe futur aso fjalësh qe një i afërt i imi ishte në liuft kundër koroatëve edhe pse ate e kan mobilizuar me dhunë dhe e kan dërguar atje se nuk kuptojn njerzit të cilët e lexojnë atë bised kaq e kisha .....ok nuk ka pb edhe pse nuk kam folur kushedi se çka.... e kam treguar një realitet me ty.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 6:07

Sofra nese mundem mi heke i heku por eshte vone,dhe le te rrine bre burr e rrijne si kujtime,per jete!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 6:10

Sofra

Switzerland

26/09/2006
Krateri,Ngutu,Haxhiu....si e ke djalin në radhë të parë dhe si po kalon me shëndet si je dhe me punë si po kalon.....përhajr Ramazanin nëse e ngjinon dhe e mbanë...sa i përket çështjes së Kosovës e di se edhe ti je i flakët dhe ashtu jam edhe vetë ...dhe besoj se kjo pikë ma shumë na ka bashku mua dhe ty,se besoj se gjatë leximit të postimeve që kam bërë e ke vërejtur se që nga fillimi e ke vërejtur se nuk e jap mendimin veq të shkruaj diç....dhe kjo që unë nga fillimi e kam thënë dhe ti gjithashtu po na gjenë tani nga udhëheqja jo e shëndoshë SHQIPËTARE nuk ka më Enver që tja tregoj gjyksin dhe mendjen me ja kërcit tavolinës grusht ashtu si ka bërë ai një kohë si në Moskë,Paris dhe Amerikë.....e di se te kjo e fundit ty ndoshta nuk të pëlqen,se e kam vërejtur ,por unë mendoi në këtë mënyrë.

Pergjigje
Djalin mire e kam ,por nuk ma lesjojn,,ky pe vllaqit per shqiptaret,si per spiunat edhe per ata qe e dajne kosoven,dhe avokati nuk po dine se çka me ba!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 6:13

Sofra pse nuk me lajmrohesh?


pergjigje

Sofra

Switzerland

25/09/2006
Jo more Ngutu,krateri....por jam duke bërë ca replika si je dhe si po kalon..

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 6:20

Taile
A eshte e vertete qe jeton ne france dhe e ke fitue vendqendreimin,dhe punone ne ndoni firme private,nese Sofra nuk te done,ai po thote se je e martuar,por si eshte e mundur nje grua e martuar me fole fjale pisllake me njerez?Siti!Heje nese nuk je e martuar ta gjaje nje te forte.


Pergjigje

Tail

France

25/09/2006
Pershendetje Krateri!

Faleminderit per komplimentet! Jetoj vertete ne France, dhe kam shume vite ketu, aktualisht ne Paris.
Jam e martuar dhe shume lumtur ne familje, shpresoj qe dhe djali juaj te gjeje lumturine e tij.
Sa per dokumentat, s'kam patur ndonjehere problem dhe kam dhe nenshtetesine, ka disa vjet.
Nuk jam studente, kam mbaruar ketu ekonomikun, dhe aktualisht punoj si ekonomiste, ne nje nderrmarje private.
Me behet qejfi qe keni ndermend te hapni nderrmarjen tuaj, sepse besoj se do te jeni me mire, mgjths dhe ajo ka telashet e veta.

Me falni qe s'ju pergjigja me heret por nuk e pata mundesine.
Kalofshi mire, ju dhe familja juaj. Gjithe te mirat.

Tail.

Tail

Basketbollisti: jam dakort me ty, perveç frazes mbi masen e ......, mos harro qe ka edhe mase XXL Wink!!!!!!

Majlo: une flas ne pergjithesi, e jo per rastin tim, sepse di ti zgjedh parteneret, e nuk e le veten ne dore te mashkullit!!!! Persa i perket qejfit me apo pa kontraceptiv, une per vete e kam provuar ne te dyja rastet dhe eshte njesoj!!!!

Vlore26: mendoj se dhe femrat se kane qejf kondom-in (te pakten mua s'me pelqen), por ki kujdes se kur nuk e njeh partenerin/en, mund te kesh surpriza qe ta bejne gjakun uje, e te rrofte ajo kenaqesi e çastit e disa sekondave!!!!!!!! Pastaj mos harro se ka dhe te vegjel qe te lexojne!!!!!

Miralulous: te uroj te mos njohesh as siden as ndonje semundje tjeter seksuale, apo jo, se dije se do vuash shume!!!!


Kete marri e shkruan tek rubrika:A perdorni kontraceptive kur bani sex?
A po e shihni qe çfare kurve eshte Tail,a rrene kurva qe eshte e martuar?Ne france vajzat shqiptare qihen sikur morrat,ma te poshtra ska as grat franqeze ju betohem ku te doni neqoftese jane kurva keshtu?

Pergjigje
Po kysmet me hape kam me hape nje ndermarrje,e nese ska gje e la,por ama ske burr bre Taile,se ne fjale po ngjihesh?


Dernière édition par le Mer 11 Oct - 3:44, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 6:26

Mirak
Si femrat shqiptare si shqiptaret nuk kane morale!Dhe djemt e ri ne perendim po edhe femrat shqiptare po martohen me gra plaka,e plaq,per mi rregulluar letrat,!A mendon more njeri qe:Keto plaka kane djem e qika,dhe nese jane ne funksione te larta a ta merr mendja me pasur diçka ne dore a lene gje te keqe pa thene e shkruar per popullin shqiptar?çka ta merr mendja tye:Me ardhe ne kosove dikush nga zori dhe me ta mashtrue nanen a gjyshen e me ta çnjerezuar,a mendon mire per ate popull?Dhe ja se çfare kengesh kendojne te kosoves e te shqiperise!

http://www.albaniansingels.com/DATING/ciljeta_xhilaga_foto_cullak_lakuriq_fotomodele_shqiptare.html

Pergjigje
Mirakulous

Canada

25/09/2006
Ma dhe njehere kete link mer plak. As nuk me intereson fare ca ke me thene. Ky eshte forum, nese ke per te diskutuar diskuto, nuk eshte per te perhapur propoganden qe te intereson ty. Sdua te harxhoj kohen me mesazhet e tuaja, keshtuqe te lutem mos shkruaj me.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 6:31

I nderuar Fatri
Per tu bind ju,ju lutem ja ndegjoje kengen e pisllakhanes qe e kendojne shiptaret edhe nga shqiperija dhe ashtu nga Kosova!Mos me beso mua,por bile fakteve.
http://www.albaniansingels.com/DATING/ciljeta_xhilaga_foto_cullak_lakuriq_fotomodele_shqiptare.html

Pergjigje

Fatri

Uk

25/09/2006
po e degjova vella , po me vjen cudi se si eshte bere edhe Shqiperia me kete nivel kaq te ulet , vertet u cudita. i paskan kalu kufijte edhe shqiptaret. faleminderit vella per mesazhet e tua , te uroj c'do te mire kudo qe ndodhesh. tung me rrespekt Fatriu

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 6:34

Mirakulous

Canada


24/09/2006
Dakort mer plak ato jane opinionet e tuaja, un thjesht nuk e dija perse mi the mua, dhe akoma se di perse. Nejse, opinionet mbai, e ke ate te drejte.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 6:35

Sofra

Switzerland


24/09/2006
Ku je Ngutu si po kalon shoki a të erdhi një mesazh sotë qe ta dërgova vëlla

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 6:37

Fatri

Uk

24/09/2006
Mua me vjen mire qe ti paske njohuri dhe dituri ne fusha te ndryshme , si nga feja edhe nga fushat tjera, mua me vjen shume mire qe ti lexojke shume dhe paske njohuri te madhe. Zoti ta shperblefte. tung

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 6:39

Sofra

Switzerland

24/09/2006
Krateri unë gjithmon isha dhe jamë,unë edhe jam i organizuar për këtë punë ...Unë gjatë gjithë shkrimeve që i kam shkruar shifet se që në fillim e kam propaganduar këtë qështje se që nga Rambujeja [ rezoluta 1244,multietniciteti,dhe decentralizimi ] janë katastrofale për Kosovën....unë jamë i organizuar në një organizat e cila e shef edhe këtë problem të luftës në të ardhmen ok ...Po ti nga je dhe nga po lajmrohesh momentalisht....

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 6:42

Mirak
Tane kurvat e kurvanat shqiptar lypin q..nnn,dhe keta po martohen me nanat e tyre e gjyshet e veta,dhe shqiptarkat e shesin moralin per nje leke,a bahen kinse jane aq te moralshme!

Pergjigje

Mirakulous

Canada


24/09/2006
Or plak se marr vesh pse mi thua mu gjithe keto??DHe te lutem trego me respekt per femrat shqiptare,dhe meshkujt. Nuk jane kurvat me te medha femrat shqiptare. Nena jote eshte kurve domethene? dhe motra jote? etj etj. Se kuptoj perse me shkruajte, sme interesonte fare kjo qe the.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 6:43

Fatri
Uk
24/09/2006
Te kuptoj se je i prekur thelle nga padrejtesia qe te eshte bere ty, por bej durim vella se nuk ka drejtesi ne kete bote, nuk eshte drejtesia ne kete planet vella, po vetem ben durim se Zoti ka me ta shperblye se na shqiptaret kurre nuk i vlersojme njerezit e shtrenjte pa i vrare perpara, pastaj va dijme vleren kur i humbim njerezit e shtrenjte, se ne jemi popull pa qeveri vella.

Deshta me te dhene nje keshille si vella, lexo Kuranin se do te kesh shume begati se je edhe poet vella, dhe do fitojsh shume njohuri dhe sevape.

Te pershendes shume vellaqko, kalo super dhe mos u merzit se jeta eshte e pa kenaqshme per te gjithe. tung

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Perparimi Jeu 28 Sep - 6:54

Fatri

Uk

24/09/2006
Me vjen shume mire qe ti me mundesite e tua paske treguar veten tende se je shqiptar i vertet,
Degjo vella jeta eshte lufte po nuk po e dime se me ke po luftojme , dhe nuk po e dime se kush eshte armiku jone.
Degjo vella behu i durueshem se Allahu i ve ne prove njerezit me lloj-lloj situatash, ti behu i durueshem.
Po te rrefej nje ngjarje nga Kurani .

Nje burre dhe nje grua ishin shume besimtare te medhenj tek Zoti, po Allahu i vuri ne prove me durimin e tyre. keta kishin 3 femije, u vdiq njeri femije dhe keta ishin te durueshem dhe nuk e prishen besimin qe kishin tek Zoti, dhe pas nje kohe jo shume te gjate u vdiqe edhe femija i dyte, dhe keta prape ishin shume te durueshem dhe kurre nuk e humben besimin qe kishin tek Zoti, prape e adhurojshin Allahun sikur me pare se te ndodheshin fatkeqesite,
Pas nje jave u vdiqi edhe femija i trete dhe i fundit, po keta ishin shume te durueshem dhe nuk e humben besimin qe kishin tek Zoti, perseri e Adhurojshin Allahun sikur me pare dhe kurre nuk u hidheruan me fatkeqesite qe ju ndodhen ,
pas nje kohe kete burrin e zuri nje semundje e gjate dhe e padurueshme, por ky burri perseri ishte shume i durueshem, dhe nje dite gruaja e tij i thote qe ti lutej Zotit qe tja largonte semundjen se po vuante shume, por ky burri nuk po i lutej Zotit qe tja largonte semundjen.
Gruaja e tij i thote prape qe ti lutej Allahut qe tja largonte semundjen se Allahu do tja pranonte lutjen se ky ishte besimtar i sinqerte, po ky burri i thote gruas se tij, oj grua me trego se sa kohe ka qe jetoj i semure, dhe ajo i thote ke 18 vjet, dhe pastaj ky burri i thote oj grua po sa vjet ka qe kam jetu i shendoshe, ajo i thote ke 80 vjet qe ke jetu i shendoshe, dhe pastaj ky burri i thote gruas mua po me vjen zor qe te ankohem ndaj Zotit se paskam jetu 80 vjet i shnedoshe dhe vetem 18 vjet i semure, mua po me vjen zor te ankohem ndaj Zotit i thote gruas kur une te bej 80 vjet semundje aq sa kam jetu i shendoshe atehere do ti lutem Zotit qe tma largoje semundjen, Edhe Allahu mbeti i kenaqur prej durimit te tyre dhe i kaloi menjehere ne Xhenet te Begatshem


Edhe ti vella ben durim dhe mos u dorezo se do te fitojsh, se te gjitha shkruhen tek Zoti.

te pershendes shume dhe te uroj qe tja kalosh sa me bukur. tung

Pergjigje

Une i kam te 52 pranvera,jeta ime e smure filloje qe nga rinia 15 vjeqare,por edhe ma heret,dhe qe nga kjo moshe nuk mu hoqe smundja nga shpirti,qe ti shohe shqiptaret te lumtur si popujt e tjere qe jetojne jeten jo si ne!Dhe shqiptaret ne vend te serbeve nuk me lejuan te punsohem ne profesionet e mija,dhe me malltretojshin !Pse shqiptaret e jo serbet kush,çfare kombi jemi?Dhe nga shqiptaret u detyrova ta leshoi Kosoven,duke mu kercnue se nese luftoje kundra serbeve ,kane mem likviduar?!Hej a ka ZOOOOOTDhe tani po ata qena tradhetar jane ne krye te Kosoves(shqiptareve ne kater anet e botes edhe ne diaspor udheheqin spiunat mergimtaret!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi Empty Re: Fatri me dergon nje mesazhe+Mirakullousi

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Page 1 sur 3 1, 2, 3  Suivant

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: shoqeria

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum