Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avdi Ibrahimi(Udbashi), kundra Haxhi Kuçit

 :: sport

Aller en bas

Avdi Ibrahimi(Udbashi), kundra Haxhi Kuçit Empty Avdi Ibrahimi(Udbashi), kundra Haxhi Kuçit

Message  Perparimi Ven 30 Mar - 15:22



Reagim i hapur për rrencin dhe racistin 'Haxhi Kuçi'
Saturday, 17 March 2012 14:11 1 Komente Opinione

Avi Udbashi ti ke punue ne Mbrojtjen popullore prej vitit 1984 e gjere 7988 e din ti kete dhe shoket e tu drugaret.
Une profesionet e mija kurr nuk kam mundur ti ushtronja qe kur diplomova ne Normale me sikses te shkelqyshem ne vitet 1974.Studjova Juridikun por provimet duhesha me komisione ti jepja gjer kur prof i se drejtes trashegimore me mori ne zyren e vete dhe me tha se ja dosjet e tua o shok dhe ti me kry edhe magjistrature nuk ke shanc mu punsue.
Kam kryer edhe shkollen e larte ne gjakove drejtimi histori gjeografi por prape i papershtatshem moralo politike.
Ne vitin 1980 pata konkurue ne OBi sekretar ishte Uke Bytyqi dhe ne vendim ne leter qe e mora nga posteri me shkruante Uka se Haxhi K. nuk i plotson kushtet moralo politike per vendin e punes.
Me 1979 pata konkurue ne Peqan si mesimdhenes i gjuhes dhe letersise .Pasi me pranoi ushtuesi i drejtorit Gashi dhe vazhdova oren e pare ,ne oren e dyte erdhi dhe mu lute qe ta leshoi oren se e kishte dergue komiteti se si ka guzue me pranue nje iredentist te rrezikshem.Per kete kam inqizime me kete njeri.
Edhe per kursin e policise kam vijue dhe pasi e dhash provimin pranues ma derguan nje leter dhe ma kishin refuzue si person te papershtatshem moralo politike.Edhe per kete e din mire shefi i atehershem i policice se sufrekes.E dine edhe Ylfet Fondaj me te kam qen ne kurs.
Ne loto kam hyrer me mbiemer Sylaj nga fshati Sllapuzhan,kete ty sta kam thene kurr.
Taxi Kam punue,dhe taxistat nuk munen me kundershtue kush u vjen me vozit o dallavergji.
Ty o Avdi Dallavergjiu te kam shetit pa pare e din tan taksistat dhe populli e sidomos motra jote ne Krushe e ne Sallagrazhde.E dine Riza Vata sa here te kam que tek ai .
E din Bajram Bekteshi sa here tek ai te kam vozitur.E din ata sa here me kan then pse shetitesh me Avdi spiunin.
E din ti sa here te kam que tek Bajram Kurti qe ti e ka shfrytzue si bishen.E din edhe femit e te ndjerit kush jam une e kush je ti o njeri i serbise qe mundohesh te zezat e tua te mi vesh mua,por kote e ke o katil serbofili.
E sa per racist qe me quan ndoshta jam sepse armiqet e jashtem dhe te mbrendshmit si kam durue dhe ende e kam ate ves qe popullin tim ta shoh ne jete si kombet e tjera e jo si ti o pis qe len si zagar dhe genjen se kinse e don kombin ma shume se une .

A je ti qe ne prani te taksistave thojshe se ma i vlefshem eshte nje magjup se tan shqiptaret,ti kete dite ke qen i pit si bytha dhe e tregove veten sa patriot je dhe a nuk te fola me dite e muj.
A e qove Aziz Morinen te me lutet qe te pajtohemi ne qebaptoren e berisheve dhe aty ishte ne tavolinen e juaj edhe Ish polici i larte o kosoves Veli Kuçi e Osman Gega nga studenqani.Dhe menihere po sa u ula Azizi ja nisi mem provokue me keto fjale;Haxhi me ta dhene nje bombe atomike a kishe guxue me ja leshue serbise ?A afer nje meter ishin tre polic serb duke ju pergjue o katil.Dhe a ja bera o mute ma jep se pa ja qi nanen serbise se la,por ti o mut a ja bera ku ke bythe me posedue kete bombe..

Kur dolem perjashta ne stacionin e autobusave a me thonte Osdman Gega ;Haxhi mua Dervish Shaqa ma kendon kengen qe neper suhareke e kam mbajte ne dore flamurin kuq e zi e ti a ka ba diqka per shqiptare hajde na trego ?

Here Veliu here Osmani me benin pyetje dhe a u thash se mut kam bere e ju hane.Ndersa mu ata polic ishin mbeshtet per telat e inas dhe ne pergjojshin.

Avdi pisi ata akademik serb nuk me kan thene si po shton ti o qetnik serbi,por une iu bera pyetje ne shqiptaret e kosoves a e meritojna si ju serbet me pas republike ?Dhe ata me thane se po e meritoni por nuk dini me kerkue dhe beheni se jeni te budallem a budallenje nuk jeni.E ne serbet me than se paraqitemi te menqur a kerkund nuk jemi keto fjale çdo kund ti kam thene e mos genje o pisi pisave.

Fatmir Lima;Kur ju kam lajmrue me ka thene se sherri yt nuk me merr ne lufte kundra serbit,sepse ti e kishe dite se ku i ka pas mshef do arme Besim Ndereca ne Biraq,dhe se ti ke pas punue ne mbrojtjen popullore te suharekes ne regjimin e jugosllavise.Dhe si iredentist si serbija ta besoi ty kete post ?
Avdi Ti behesh ,shitesh patriot a e din kur me ftojshe neper demostrata dhe kur kalojshim pran policeve me krah me shtyjshe ka ata me qellime ogurezeza.Pis zoti te dheft dtyren o qen.

A Azizin e kam te inqizuar ne kaset dhe se shpejti do ja qesi se çka kemi shkembyer dhe si paraqitet bukla jote patriot e ne brendi serbin si ti pa dallim.

Shkruan: Avdi Ibrahimi - Natyrisht nuk është ndonjë gjë e re të thuash se në faqe interneti u botua, u shkrua në komente,
Avdi Ibrahimi
nga ky apo ai “X” personi-e, pro apo kundër “Y”prsoni-e, dhe nga shkruesit e komenteve ka persona tejet të papërgjegjshëm që nxjerrin akuza pa asnjë fakt për “Y” personat. Këto akuza bëhen me qëllime pse ata kanë inate personale për njeri- tjetrin, apo janë të motivuara nga sherbimet sekrete të huaja që veprimtaria e tyre është këmbë e krye antishqiptare. E themi këtë sepse në antishqiptarizmin e tyre serbët, grekët, maqedonët, malazezët, shqipfolësit, janë sistematikë, konstantë dhe përherë e më shumë arrogantë, shpifës të pacipë e racist të pandrçshëm. Këta smirëzinjë janë shumë të organizuar dhe haptazi por edhe të kamufluar kur u paraqitet nevoja, prodhojnë akte terroriste, shkruajnë skenare nga më të poshtra që mund t’i pjellë e imagjinoj vetëm mendja e djallit,botojnë të pavërteta, rrena të kulluara, shkruajnë histori të pa baza. të pa argumentuara, apsolutisht të pa verifikuara, këta janë një mori dreqnish, që vijnë nga politika, dhe angazhohen si: “politikanë, si shkrimtar, si poet kinse të “popullit”, si historian, si klerik, si gazetar, si mergimtar të vuajtur”, që luftojnë vazhdimisht me armë e pendë kundër Shtetit Shqiptar dhe kombit shqiptar.
Se çfarë kanë shkruar serbët, grekët, maqedonasit, malazezët e të tjerë kundër Shetit Shqiptar dhe kombit shqiptar, na janë të njohura nëpër shekuj. Por çfarë shkruan një shqipfolës një i ikur nga Kosova bashkë me aparatin e dhunës shtetërore serbe i tjetersuar në ashkali, që ai edhe vetë shkruan në faqe internet për tjetërsimin e tij dhe se e ka vozitur edhe Arkanin me taxin e tij nëpër Kosovë dhe se ka patur kontakte me pesë akademikë serbë të cilët e kanë frymëzuar se si duhet shfarosur popullin shqiptar. Ky është Haxhi L. Kuçi (Krasniçi) nga Suhareka, i cili ka shkruar kështu për kombin shqiptar, kjo më së miri shifet në mesazhin që ka shkruar dhe cituar për Haxhiun, Fatlum Shala, si më poshtë:
“Fatlum Shala në 08/04/2010 07:06:30 Ka kohë që po llomotit e po shkruan komente e mesazhe raciste, fyese e denigruese për shqiptarët në përgjithësi ky farë Haxhi Kuçi nga Suharekë, i cili së bashku me Serbinë ka ikur nga Kosova. Po ky Haxhiu e ka vozitur me makinen e tij nëpër Kosovë Zhelko Razhnjateviç Arkanin dhe Milicin e paramilitarët serb gjatë luftës së UÇK-së. Personalisht e njoh Haxhiun dhe njeri më të poshtër nuk di se ka mbi këtë dhe. Ai patriotët dhe luftëtarët e lirisë i quan tradhtar e spiuna e gjithçka tjetër. Të merresh me Haxhiun do të thot se ke punë me një të çmendur.
Se kush është Haxhiu lexoni këta rreshta të shkruar prej tij: Në ni Web faqe interneti të cilen e posedon vetë Haxhiu: ”Diskutime Antishqiptare”, mes tjerash ja çka shkruan më poshtë ky shpirtëzi:
minatori Haxhi l. Kuqi thotë:
26 Qershor 2006 @ 10:54 am
Si intelektuali si qobani
çdo fjale qe flete shqiptari
nga shpirti i tije varg e vije
rrjedhin fliqesirat, me tradhetin

Dhe per fytyre nuk marrohet fare
ja merr gruan e vellaut
e ma e keqja e shet vatanin
e ne fund e vret kombin

Po ta kisha
forcen e zotit
ne nje grope
i kisha shtie te gjithe shqiptaret!

Nuk jane njerez me jetue
se tane botes ere t’keqe i kane leshue
i kan leshue shume te flliqta
rrofsh sa male ore KS.

Rrenca tradhetar u mbush bota
qe u mesuan nga shqiptaret
po t’me ngone kjo pari
ka, ka shqiptar ne kete rruzull toksor
i kusha bere grumbull ne nje grupe
dhe per se gjalli ne dhe i kisha varrose

Sot tri kambe t’prishta ka bota
franca e albanija e gjermani e jan t’pa bese
qe te trija ore zot nuk e meritojn
me vazhdue ne kete TOKE!
Subjekt: Re: Historia e Haxhi Latif Kuçit (Krasniqit) pyet per plagos.e Fe Jeu 5 Oct – 16:31
Per perfundim shkurte: Kombi shqiptar eshte nje popull i vjeter, por enciklopedi re shkruar ne te vertete nuk ka! Flasin si Marin Barleta por si? Ne gjuhen latine, dhe permendin albanet e jo shqiptaret! Gjuha shqipe mos u prekni se edhe une rrejdhi si ju tan eshte gjuhe artificiale siq jan tana gjuhet e ballkanit (sikurse e ndertojna nje kali artificial) Por per te krijue nje gjuhe te re nuk eshte kushedi probleme une me ja nise e beje qe do quditet tere rruzulli tosor!
Bene pyetje sa te done se nje ta dini se kurrr nga e verteta nuk do te iku!!! Dhe ta dini se akrepat e ores per tan njerezin jan shume afer!
Haxhi l.Kuçi”.
Kjo që shkruan ky psikopat është vërtet mjerim i tij djallëzor. Të kërkosh ta varrosësh për së gjalli tërë kombin shqiptar është më shum se racizëm. Por edhe për mua autorin e këtij shkrimi, ai po shpif e rren njejt sikur shkijet e Serbisë e shqipfolësit e tyre që kanë rrejt e shpifur të gjithë ata shqiptar që kanë luftuar ditë e natë kundër pushtuesve serb, grek,maqedon, e malazezë. Nuk kam patur kurr deshir te merrem me komentuesit e shkrimeve te mia,i falaenderoj te gjith lexuesit-komentuesit qe thon të vërtetën, por edhe ata qe ndonjiher nuk ju pëlqen shkrimi im. Por kjo që shkruan ne komentet e tij ky psikopat me emer te fshehur Shaq prizreni, arberi, fr, e me disa anonimitete emrash te rrejshëm, është vërtet mjerim i tij djallëzor. Në shkrimin tim te botuar: ”Mua luftëtarin e Lirisë vetëm ti nuk më ke njohur”, në: ”Kosovarimedia” Portalin ku takohet bota Shqiptare. Me psudonimin Shaq prizreni në dy komentet e tij më date 16.03.2012, ekzistojnë shpifje e rrena të papara, Nëse ka Shaq prizreni (Haxhi Kuçi), prova e argumente për mua çka pret pse nuk shkon të ngrit akuz në Gjykatë dhe unë do të përgjigjem para ligjit për “çdo të keqe që i kam bërë kushdoqoftë ai njeri”, çoftë ky edhe Xhemshit Krasniqi, të cilit ja apostrofon emrin në koment, për të cilin në asnji mënyrë nuk kam deshmuar asni gje te keqe për te sepse as qe di se ndonji te keqe Xhemshiti ka bere ndonjiher. Por jam ne gjendje te përballem me çdo njeri qe shpif e mendon se une ndonjiher ne jeten time kam dhënë ndonji deshmi dhe asnjiher ne jeten time nuk kam marrë pjesë në asnjë process gjyësor si dëshmitar, akuzues apo i akuzuar tek te huajt apo tek pushtuesi yne shekullor jugosllavo-serb,apo ne UNMIK a EULEX, kjo kurr dhe per asnji çmim nuk ka ndodhur as qe ka për të ndodhur as edhe njiher ne jeten time të pëson dikush nga shqiptaret ndonji te keqe qoftë edhe me te vogel nga ana ime. Për këtë jam i gatshëm dhe i hapur të përballem në çdo kohë me sejcilin kundërshtarë timin.
Por edhe më i gatshëm jam me e mbrojt dinjitetin tim të paster prej shqiptari në çdo mënyrë që e kërkon kundërshtari im, për çështje personale që ka të bëjë me mua personalisht.Por ajo që vlen të theksohet me të madhe, është fakti se modeli i rrenacakut qe fshihet me emrin Shaq prizreni, arberi fr, e disa anonimues qe apostrofojne emrin tim në komente duke shpifur pa asnji argument, me kenaqesi do te perballesha kurdohere dhe ne çdo kohe me kete faqezi në dasht me ligj e ne dasht me kanun. Nëse ka Haxhiu prova për mua është i lirë të bëjë akuza të rrejshme në Gjykatë dhe unë do të përgjigjem para ligjit për “çdo të keqe që i kam bërë kushdoqoftë ai njeri”, çoftë ky edhe rrenci Haxhi Kuçi, me të cilin ka mbi pesmdhjetë vite që se kam pare e takuar as edhe një herë. Aty dhe vetem aty do të triumfoj e vërteta. Nëse dikush kërkon të gjejë një model të rrencit Haxhi, mjafton të mos gjurmoj shumë profilin e këtij rrenci por vetëm të shikojë “punën” dhe “veprën” e tij. Të gjithë djajt dhe rrenacakët mundohen t`i ngjajnë atij. Prandaj në të gjitha shkrimet, komentet, mesazhet e Haxhi Kuçit, kanë rrencin dhe racistin Haxhi. Ky i fundit ka mbi të pesëdhjetat.Tërë jetën e tij lehu dhe volli helm e vrer kundër shqiptarëve që kanë dëshmuar me vepra për atdhetarizmin e tyre ndaj Shtetit Shqiptar, më tepër se çdo armik apo fondamentalist, aqsa me poezin e djallosur të cituar ma lart nga Fatlum Shala, ku Haxhiu kërkon varrosjen për së gjalli të gjithë kombit shqiptar. Nisur nga kjo, të krijohet bindja se Haxhiu për çdo gjë mund të jetë por vetëm njeri dhe shqiptar nuk mund të jetë. Në fund të fundit nuk kemi se ç`farë presim më tepër, sikur Haxhiu të kishte force çfarë në të vërtetë do të bënte kundër shqiptarëve dhe botës mbarënjerëzore,e në veçanti ndaj autorit të këtij reagimi.
Por ajo që vlen të theksohet me të madhe, është fakti se modeli i rrenacakut dhe racistit ashkali, është mbrujtur sistematikisht në vite me urrejtje kundër shqiptarëve në atë mënyrë saqë të tjetërsuarit Haxhi dhe sojit të tij të djallosur, po t`u heqësh këtë urrejtje nuk do të dinë se me ç`farë të merren mëpastaj.
Prizren 17.12.2012.
**Kliko dhe lexo komentet: Mua luftëtarin e lirisë vetëm ti nuk më ke njohur!

Share


< Prev Next >
Komente

Moti e ka kuptuar Haxui I kuqi se eshte i qmendur. Ka koh qe ju ka tregu edhe te tjerve se ka arrit jashte kufive te qmenduris. Me ate e disa shok te ti. Qe relativisht jane shum pak. Me ata jo shqiptar e jo njerzor duhet te mirren Nuro psikolloget ma te njohur ne bote. Andaj te porosis. Leshoj leti merr rrjedhe e lumit. E leti hajn KRROKODILAT.

0 Reagim i i hapur per rrencin dhe Racistin Haxhi Kuqi — aziz morina 2012-03-19 13:48 #

..........1

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum