Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi

 :: sport

Aller en bas

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi Empty Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Dim 11 Juil - 18:04










Avdi Ibrahimi në 18/06/2010 06:36:31

Mjaft më me rrenat e racistit Haxhi Kuçit.Mjaft më me publikimin e komenteve pa asnjë provë per personat që ju as nuk i njihni se në të vërtetë kush janë.Gjithçka që keni me mua personalisht urdhëroni dhe bëni kallxim në Gjykatë.Aty do të dështoni me turp dhe për fyerje e thash e theme te komentuesve që ju po i botoni pa sanjë bazë dhe provë, do të më paguani dëmshpërblim për fyerjen e dinjitetit tim moral e kombëtar.Mbase jam i gatshem të përballem me të gjitha sfidat që më dalin përpara ngado që më vinë ato. Avdi Ibrahimi- Veteran i UÇK-së.

Shkruan: Avdi Ibrahimi

LETER E HAPUR PËR RRENCIN DHE RACISTIN HAXHI KUÇI

Natyrisht nuk është ndonjë gjë e re të thuash se në faqe interneti u botua,u shkrua në komente,nga ky apo ai “X” personi-e, pro apo kundër “Y”prsoni-e, dhe nga shkruesit e komenteve ka persona tejet të papërgjegjshëm që nxjerrin akuza pa asnjë fakt për “Y” personat.Këto akuza bëhen me qëllime pse ata kanë inate personale për njeri- tjetrin,apo janë të motivuara nga sherbimet sekrete të huaja që veprimtaria e tyre është këmbë e krye antishqiptare. E themi këtë sepse në antishqiptarizmin e tyre serbët,grekët,maqedonët,malazezët,shqipfolësit, janë sistematikë, konstantë dhe përherë e më shumë arrogantë,shpifës të pacipë e racist të pandrçshëm.Këta smirëzinjë janë shumë të organizuar dhe haptazi por edhe të kamufluar kur u paraqitet nevoja,prodhojnë akte terroriste,shkruajnë skenare nga më të poshtra që mund t’i pjellë e imagjinoj vetëm mendja e djallit,botojnë të pavërteta,rrena të kulluara,shkruajnë histori të pa baza.të pa argumentuara,apsulotisht të pa verifikuara,këta janë një mori dreqnish,që vijnë nga politika,dhe angazhohen si politikanë,si shkrimtar,si poet kinse të “popullit”,si historian,si klerik,si gazetar,si mergimtar të vuajtur,që luftojnë vazhdimisht me armë e pendë kundër Shtetit Shqiptar dhe kombit shqiptar.
Se çfarë kanë shkruar serbët,grekët,maqedonasit,malazezët e të tjerë kundër Shetit Shqiptar dhe kombit shqiptar,na janë të njohura nëpër shekuj.Por çfarë shkruan një shqipfolës një i ikur nga Kosova bashkë me aparatin e dhunës shtetërore serbe i tjetersuar në ashkali,që ai edhe vetë shkruan në faqe internet për tjetërsimin e tij dhe se e ka vozitur edhe Arkanin me taxin e tij nëpër Kosovë dhe se ka patur kontakte me pesë akademikë serbë të cilët e kanë frymëzuar se si duhet shfarosur popullin shqiptar.Ky është Haxhi L. Kuçi (Krasniçi) nga Suhareka, i cili ka shkruar kështu për kombin shqiptar,kjo më së miri shifet në mesazhin që ka shkruar dhe cituar për Haxhiun,Fatlum Shala, si më poshtë :
“Fatlum Shala në 08/04/2010 07:06:30

Ka kohë që po llomotit e po shkruan komente e mesazhe raciste,fyese e denigruese për shqiptarët në përgjithësi ky farë Haxhi Kuçi nga Suharekë,i cili sëbashku me Serbinë ka ikur nga Kosova. Po ky Haxhiu e ka vozitur me makinen e tij nëpër Kosovë Zhelko Razhnjateviç Arkanin dhe Milicin e paramilitarët serb gjatë luftës së UÇK-së.Personalisht e njoh Haxhiun dhe njeri më të poshtër nuk di se ka mbi këtë dhe. Ai patriotët dhe luftëtarët e lirisë i quan tradhtar e spiuna e gjithçka tjetër.Të merresh me Haxhiun do të thot se ke punë me një të çmendur. Se kush është Haxhiu lexoni këta rreshta të shkruar prej tij:




PERGJIGJET
HAXHI LATIF KUçI

Ndegjo o Avdi Ibrahimi,o tugjar o genjeshtar i rryer;
Une nuk fabrikoi genjeshtra as per ty e as ndaj kerkujna,pos me argumente ore faqe zi shkruai dhe kurr nuk do ndai kete rrugetim .Une kurgja kundra teje nuk shpifa pos e kam shkrue te verteten se shkaku yt nuk me morri ne lufte Fatmir Lima ne prezencen e Bajram Bekteshit,dhe mesuesit nga deberdelani Balajs.Ka dhe shume deshmitar por emrat e tyre nuk po i qesi njeherit per shkaqe te tjera.E qe ti o Avdi Ibrahimi kerkon qe une ty te paraqesi ne gjygje per kallzim penal,;o sa qesharak qe me koke bere;Por ti a e njeh kete gjygj se cilet persona aty punoin !Ne kete gjygj punoin ata qe dje ishin ne sherbim te milloshit e ti u beson a une jo more koke laker.
Dhe ketu gjarperit i dolen kembet.Se çfare demshperblimi ti kerkon ishalla del ndopnje shqiptar qe e done drejtesin .
Ti vete o Avdi po te djeg e verteta!Mos me vete se tregon vete e ti po nxihesh me veten!
Po çfare veterani i luftes na qenke more debil qe dje pate punue ne mbrojtjen popullore te serbise ku vete me ke thene se kam punue ashiqare dhe e ngritish veten si skenderbeg duke ja shkatrrue qerdhen e serbise siq ja kishte shkatrrue Skenderbeu Turqis,sa qesharak qe behesh edhe ketu!Ti edhe tanket serbe i ke ngrere me dhembe a po te bjen mend a.
Per fakte kam inqizime me shoket e tu dhe te mit qe ti me kishe njoftuar o Avdi a deshiron ti qesi siq ja kam qite Rexhep Qosjes dhe ty te vjen rende per ato dhe me thua spiun serb qe kurr ne jeten time me shkije as babe e as babegjysh nuk jemi perqite ,e ti mbaju ne veten o Avdi se po sharron secilen dite vetem teposhte a je ka sheh apo je qorrue ne tru!


Une o Avdi Ibrahimi nuk ika nga shkau por nga sherri yt ,sepse Lima me tha se ti e kishe pas nje telefone ne zyren tende sa kishe punue me serb ne MP te serbise ne vitin 1984 gjere ne vitin 1987 .E ne kete mbrojtje serbija nuk i ka pranue nacionalistet shqiptar e ti si paske mundur te kyqesh ne kete pune!!!!
Une Arkanin nese e kam vozit si taxi ma ke que ti bashk me taksistet shqiptar,vetem qe te me njollosni!e PER TE ME PARE MASA QE KINSE hAXHIU PO SHETIT SERBET ME TAXI?POR KJO NUK U SHITET FARE!
Ty te perkrah edhe shoqja e sandokanit Sanije Rexha,pra edhe kjo nuk na qenka e pastert,sepse pasket luftue kundra shqiptareve e jo kundra serbeve e zoti u vrafte!E per ty e din ma se miri Gafurr Adili se kush je ,e din per ty Bashkimi nga prizreni pse u plagos ne frntin e luftes!

Une tere jeten time kam vjell vrere kundra shpiunave qe i nxitet patriotet te hyne ne konflikt me policin serbe dhe te vriten e ju ti thoni mases se une e nxita se ai nuk kish vdek!E ju te mbesni gjalle dhe tu shkruani kenge ne qiftelija.
Ni kenge ja ke kushtue Besim Ndreces dhe o i poshter a te kujtohet kur une dhe ti e kerkojshim Besimin kur e vrau policin ,qe nese e gjejna ta marrim e ta meshefim!A po fabrikoi genjeshtra !kush po fabrikon perendia ja qift ata robet e shpise,se me nxite ta perlyej edhe fjalorin e gjuhes.
Sa per akademi serb qe i kam vozite,i kam vozite gjer ne Gilan dhe rruges kur i kam ba pyetje se a e meritojna pavaresin ne shqiptaret e kosoves,ata me paten thene se ne serbet nuk guxoim me ua dhurue ashtu si mendoni sepse KS ne denone neve e ne serbet nuk jemi si shqiptaret te jetoim ne roberi.Dhe nese me pasken thene serbet se nese KS na largon nga kosova,ska ma shtet ne bote qe na shtine qe tu rrim gjandar shqiptareve se na kan lodhe duke shpiunue njeri per tjetrin.Ty o Avdi Ibra a pi dojke shume serbet mi pas ne kosove,e zoti te vrafte.kush nuk ua kupton sofizmat e tua me migjin tende!
Une sa e kam dashur kombin shqiptar dhe trojet shqiptare as qe ka me lind ndonje nane shqiptare si une,por leji dallaveret e te vragfte buka qe ma paske ngrere me dallavere.
Avdi se fundi po e leshoi nje fsham;Nese jam ne hak ne shqiptar kurr drite mos pafsha une e as fara ime,e nese ti je ne hak ne mua dhe shqiptaret kurr fara juaja mos mbete pa u farue,dhe kurr lumturi mos paqit.

Avdi ne vitin 1971 jam rrok me serb per flamurin kuq e zi dhe ne vend te sserbeve shqiptaret mu versulen.
Ne vitin 1971 ne normale e pata shkrue poezin per republiken e kosoves.
ne vitin 1981 me 11 mars ne menzen e studenteve une i nisa demostratat.
ne vitin 1989 me formimin e delegacionit ne sallen e flimit shkuam ti vizitojna minatoret dhe u thash qe te dalin te gjithe e une po behem kurbani shqiptareve,prezenc ka qen Shaip Gashi ,Sali Hoxha(kapuqi),Asllan Shala,Dem Ndreca veti ti dhe kush eshte i interesuar,a eshte e vertete apo po fabrikoi genjeshtra.

Me 15 janar 1999 po kete dite mbas masakres se RAQAKU perfaqesuesit e OSCeS qe ishin tue banue ne shtepin time,i shtina qe te intervenoin ne KS dhe ju vrafte e mira ime,e sa per luften tende sot e mijera vite kurr skish mundur te kethehen ne kosove shqiptaret e debuar.Sa per veteranin e luftes sate e te shokeve te tu serbija ishte ne kosove!Po mire ma keni bere a haram u koft e kurr driten e diellit mos e pafshit as liri mos gezofshit.


ete Sinan Bid Kuçin se si kam kecyer nga kulmi i shtepise se tij dhe policeve serb ua kam nxjerr shqiptarin nga kerri.Aty ka qen edhe nje polic shqiptar Feimi nga Ferizoi dhe te tregon a po fabrikoi genjeshtra.
Kam kall edhe tanke serbe dhe kamiona gjate demostratave e din suharaka i madh e i vogel se kush eshte Haxhi Lata e kush Avdi Ibrahimi.
Le te bejne pyetje shqiptaret ne prizren prof dr.Ramadan Mujen kryetarin e prizrenit se kush eshte Haxhi Lata?Dhe per ty le ta vesin prof Bajram Kurtin,Riza Vaten,Bajram Bekteshin,Rexhep Hotin,Haziz Morinen,Afrim Morinen,Adem Demaqin,Rexhep Qosjen,Mervete Dreshen

Ty o Avdi me qindra here po te them nese ke ndonje fakt personalisht ti apo ke ndoni shqiptar si deshmitar qe din diq te keqe per mua qiti ashiqare e mos u merr me prralla ne ajer.



Haxhi Latif Kuçi


http://lajmpress.com/lajme/kosove/4230.html[img]http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-as]


Dernière édition par Perparimi le Ven 31 Aoû - 1:10, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi Empty Re: Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Lun 27 Aoû - 1:48

I kam pre Kabashin nëntëdhjetë,
Kah jan kanë shqiptar të vërtetë !

Avdi Ibrahimi ti zotri Rilindas
kush te paguan per patriotizem shqiptar ?
Ti Avdi Ibrahimi zotri i serbise
Qe krekosesh çlirimtar
pse nuk behesh kryetar apo kryetradhtar
e t'na çliron nga roberia ?Ja ku e ke veriun e kosoves,shko luftetar e na çliro,pastaj te besojm se ke gjak shqiptari.E jo te na shkruan sofizma.Bile edhe mendjemadhe na behesh duke iu kercnue tjereve se ke çen çlirimtar.
Por ti perhere ke bere dafranga me shoket e tu dhe serb.
Liman Gashin(Gjinovce) e njeh dhe bashk me kete spiun keni pajtue me dhune familjet e patrioteve qe tja falin gjakun spiunave.
Ky pajtim ka pasur si qellim;qe nese niset lufta mos te frigohen spiunat,dhe te kyqen ne luften çlirimtare per ta marr qeverisjen,siq e keni marr dhe arritur q
ellimit famkeq.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi Empty Re: Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Lun 27 Aoû - 2:58

More. Peloponez. Viti 1423. Turko-islamikët fillojnë pushtimin e Ballkanit Jugor. Zonat e Ballkanit Jugor janë të populluara me shumicë shqiptare. Në vitin 1423 Fazi Evrenozi sulmon Peloponezin, dhe me 5 Qershor mund shqiptarët që jetojnë në ato zona. Për t’i terrorizuar ata, u pret kokat rreth 800 robërve shqiptarë, dhe me kokat e tyre ngre një piramidë.More. Peloponez. Viti 1460. Në krye të fushatës pushtuese ndodhet vetë Mehmet Fatihu. Moreja pushtohet nga osmanët, dhe popullsia shqiptare shfaroset pa pikë mëshire. Skena të tmerrshme përsëriten në çdo krahinë. Pas pushtimit të kështjellës së Kastricës, 300 mbrojtësit shqiptarë të saj theren të gjithë, ndersa komandanti i tyre sharrohet më dysh. Gratë dhe fëmijët shqiptarë dërgohen si skllevër seksi nëpër haremet islamike, për të mos u kthyer kurrë më në atdheun e tyre. I njëjti makabritet përsëritet edhe në kështjellën e Gardhiqit. Krujë. Viti 1478. Pas një rrethimit të gjatë, të mbetur pa ujë e ushqime, 5 mijë mbrojtësit dhe banorët e qytetit të Krujës arrijnë një marrëveshje për dorëzimin e kështjellës, pasi kalifi Fatih u betohet në allah e pejgmaber, se po ta dorëzonin kështjellën, do t’i linte të largoheshin të lirë së bashku me familjet e tyre. Ndërsa shqiptarët dalin nga kështjella, Fatihu pabesisht jep urdhër që ata të masakrohen pa mëshirë. Nën thirrjet ‘allahu akbar,’ të gjithë meshkujt masakrohen barbarisht, ndërsa femrat e fëmijët merren robër dhe ndahen si plaçkë, duke u përdhunuar e masakruar nga bishat osmano-islamike.
Krujë. Viti 1478. Pas një rrethimit të gjatë, të mbetur pa ujë e ushqime, 5 mijë mbrojtësit dhe banorët e qytetit të Krujës arrijnë një marrëveshje për dorëzimin e kështjellës, pasi kalifi Fatih u betohet në allah e pejgmaber, se po ta dorëzonin kështjellën, do t’i linte të largoheshin të lirë së bashku me familjet e tyre. Ndërsa shqiptarët dalin nga kështjella, Fatihu pabesisht jep urdhër që ata të masakrohen pa mëshirë. Nën thirrjet ‘allahu akbar,’ të gjithë meshkujt masakrohen barbarisht, ndërsa femrat e fëmijët merren robër dhe ndahen si plaçkë, duke u përdhunuar e masakruar nga bishat o
smano-islamike.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi Empty Re: Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Lun 27 Aoû - 3:04


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi Empty Re: Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Lun 27 Aoû - 3:25

shqiperia : Message: “Skënderbeu vdiq i helmuar”
groups.yahoo.com/group/.../13512 - États-Unis - Traduire cette page
6 Sht 2005 – Por cilat janë variantet e vdekjes së Skënderbeut, a vdiq ai i helmuar, apo prej ndonjë heshte, prej ndonjë sëmundje tjetër përveç etheve?
Gjergj Kastrioti – Skenderbeu (1403- 1468 ) « FILOZOFIA NE SHQIP
dituri.wordpress.com/.../gjergj-kastrioti-skenderbe... - Traduire cette page
Kështu Skënderbeu vdiq në vitin 1468, pasi më parë kishte emëruar trashëgimtar djalin e tij Gjonin dhe vendin nën mbrojtjen e Venecias, të cilën konsideronte ...

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi Empty Re: Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Lun 27 Aoû - 3:27

Në këtë intervistë ekskluzive dhënë për “Panoramën” studiuesi i njohur Aurel Plasari rrëfen shumë të fshehta nga ky libër që tanimë është i përfunduar e pret të botohet. Plasari nuk është në paqe me median. Ai u trembet titujve spekulativë dhe sugjeron të shmanget varianti “vdiq i helmuar”. Megjithëse ai vetë ngutet që nga të gjashtë variantet e artikuluara nga viti 1464 e deri më sot, sytë tanë duhet të ndalen më shumë tek ai i helmimit, kur sapo ishte kthyer nga Roma.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi Empty Re: Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Lun 27 Aoû - 3:29

Viti 1460. Në krye të fushatës pushtuese ndodhet vetë Mehmet Fatihu. Moreja pushtohet nga osmanët, dhe popullsia shqiptare shfaroset pa pikë mëshire. Skena të tmerrshme përsëriten në çdo krahinë. Pas pushtimit të kështjellës së Kastricës, 300 mbrojtësit shqiptarë të saj theren të gjithë, ndersa komandanti i tyre sharrohet më dysh. Gratë dhe fëmijët shqiptarë dërgohen si skllevër seksi nëpër haremet islamike, për të mos u kthyer kurrë më në atdheun e tyre.

Ku paska qen skenderbeu trimi dhe heroi shqiptar ne kete masakre ?Pa dallim po dalin edhe komandantet e uçkes
si skenderbeu.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi Empty Re: Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Lun 27 Aoû - 3:31

Ne lufte u kyqen ata
Ne organizata ilegale u kyqen ata njerez te pamoralshem qe ishin nen ndikimin e armiqeve qe te punoin mbrapesht kundra atdheut,me qellim qe neser ta kapin fotelen kinse kan qen çlirimta
r..............

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi Empty Re: Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Lun 27 Aoû - 4:52


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi Empty Re: Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Mar 2 Oct - 1:40


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi Empty Tradhtaret dhe emisioni i tyr

Message  Perparimi Mar 30 Oct - 7:32

Tradhtaret dhe emisioni i tyre

Tradhtaret jan njerez me dy ftyra dhe si te tille paraqiten me nje karakter tejet pozitiv,e sidomos me nje interligjence superiore duke shendrruar te keqen nenje te mire.
Keta kane per detryre qe te paguajne ne nivelin e zvogluar te nje hajnit per te perfituar qeverisjen mbi masen e mjere.Dhe me ane te metodave te tyre perfeksionoin padrejtesit duke arritur te shendrrohen ne udheheqesa te qyteteve te tyre apo te shtetit gjegjes qe i perkasin.

Drejtesia e ketyre shkone drejte shperberjes se popullit duke i hutuar qe mos te mendoin ne shtypjen qe ua benin keta,pos te kerkoin kafshaten e gojes.
Me kete dua te them se;masa e shtypur duhet te ngritet me nje agresivitet qe ti kerkon te drejtat e tyre pa kerkuar lemosh nga keta .
Pra masa e shtypur duhet te kerkoj nje rend te ri me ane te vetvendosjes ,ku medoemos duhet shtruar nje referendum gjthpopullor.
Drejtesia ne Kosove dhe viset e tjera te banuara me shqiptar jane te udhehequr nga keta tradhetar te ndyre,ku edhe gjygjet jane ne anen e ketyre duke ua mbrojtur qeverisjen e ndyre e sidomos interesat e tyre ne pergjithesi.
Kete gjygjesi e mbrone administata me anen e mjeteve qe posedon ne dore.(policia)

Keta qeveritar nuk kan dallim nga qeverisja e armiqeve si p sh.e serbise,grekut apo e bugarit.
Pse e them kete ?Sepse keta ishin dhe jane servilet e ketyre shteve ne fjale.Por pa ndihmen nga jashte,nuk arrihet nje fitore e tille.
Mundesia qendron tek ata atdhetar qe gjinden ne diaspore,qe kan mundesi te kerkojne nje gje te tille nga ajo qeveri e atij shtetit ,qe ta shkulin me rrenje tradhetin qe mbisundon mbi ne.Pra duhet nje grushtshtet sikurse Gadafit .Por pa meshire duke vrare keta kudo e kado qe jan neper mardhenje pune.

Nese dikush mendon se kjo eshte nje lufte vellavrasje,gabim e ka sepse eshte qeshtja e fundit per te egzistue apo mos me egzistue si gjen.
Ata qe thone se me nje lloje lufte zhdukemi,jane keta qe i kemi ne qeverisje.

Keshtu edhe ne luften e dyte boterore e shfrytzuan kete sllogan komunistet shqiptar dhe ata qe leshuan armet u pushkatuan dhe fituan keta kameleona.
Sllogani i ketyre eshte qe te gjithe kundershtaret ti pervetsojn e ti bejne si vete me shtyp pa meshire.
Por me e keqja e ketyre qendron ne ate se secili atdhetar qe bene nje atdhetarizem e shine nen sqetulle dhe thone se ka qen i yni.Apo dhe tjetra edhe me e poshter e shendrroin ne tradhetar me çdo kusht qe masa mos ti besoje,qe ky eshte ka punone per nje demokraci ne favor t
e te shtypurve.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi Empty Re: Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Mar 27 Nov - 5:56

Thuhet se Zahir Pajaziti është vrarë me tradhti, në pritë...

Adem Demaçi: - Kështu mendohet. Po shiko, unë e di se tradhtia ka qenë e pranishme në çdo hap të luftës sonë. Mirëpo edhe tanët nuk janë ruajtur. Ku shkon ti, kur e di se serbët të kanë rrethuar nga të gjitha anët, si udhëton ti nga Prishtina në Vushtri, kur e ke shumë të qartë se nuk mund t’iu shmangesh pritave, kur e di se edhe tradhtia bën të vetën?!... Pra tradhetar ne çdo cep,dhe a luftohet per nje liri ?Kur tradhetaret nuk te lene vend as me dal ne WC

- Si do ta vlersësonit juve rolin e luftëtarëve që erdhën në Kosvë nga trojet e tjera shqiptare?

Adem Demaçi: - Shiko, ajo ishte ndërgjegjja e vërtetë e popullit shqiptar, e pastër, e pandikuar nga asnjë lloj politike dhe ideologjie, përveç frymës kombëtare. Ajo ndërgjegje e madhe u shpreh me vullnetin dhe trimërinë e disa luftëtarëve shqiptarë, që sipas meje ishin gjeneralë mbi gjeneralët, pavarësisht nga gradat që kishin pasur në ushtrinë shqiptare. Ata ndoshta erdhën këtu edhe pa leje, me mënyra e në rrugë të fshehta dhe kjo ishte një ndihmesë e madhe për luftën tonë, sepse shumica e ushtarakëve këtu, që ishin formuar në kohën e Titos, nuk morën pjesë në të. Vetëm pas luftës ata u ngutën të merrnin dafinat e fitores, megjithëse nuk i meritonin. Ata farë ushtarakësh qëndronin në Perëndim dhe prisnin sa të krijoheshin shtabet e luftës, sa të armatoseshim njëlloj si Serbia dhe pastaj t’ia fillonim luftës.

Ndërsa ky kontingjent i paktë oficerësh nga Shqipëria, sepse ishte dashtë të vinin prej andej disa mijëra, mori mbi vete një barrë të madhe dhe e çoi deri në fund.

- Ata mijërat që thoni juve, baca Adem, ishin çuditërisht. Mbi 14.000 oficerë të liruar janë edhe sot në Shqipëri dhe unë nuk e kuptoj se përse nuk erdhëm, përse nuk ndodhi ajo për të cilën ishim përgatitur një jetë të tërë.

Adem Demaçi: - Nuk ndodhi, sepse qeveria e atëhershme nuk u tregua aq e shkathët dhe e vendosur, siç e kërkonte situata. Nanua, vërtet i mbylli sytë dhe na dërgoi mesazhin se do të bënte sikur nuk shihte e nuk kuptonte se ç’po bëhej në Kosovë, por kjo ishte e pamjaftueshme. Ndërsa pushtetarët e tjerë u treguan edhe më indiferentë, për të mos thënë më shumë...

- Juve e gjykoni si një gjë pozitive këtë sjellje të Fatos Nanos?

Adem Demaçi: - Nuk e gjykoj unë, por ashtu ka qenë me të vërtetë. Me vetëdije, Nanua na ka ndihmuar. Sepse në tokën shqiptare mblidheshin e organizoheshin luftëtarët, atje i kishim spitalet, andej na vinin armët. Roli i Fatos Nanos nuk mund të mohohet, megjithëse edhe mund të hiqej mënjanë, mund të thoshte se nuk donte të ngatërrohej në ato probleme të mprehta, për shkak të ndjeshmërisë së madhe të bashkësisë ndërkombëtare, që atëherë ishte më së shumti në anën e Serbisë.

- Në fund, cili do të ishte mesazhi juaj për lexuesit e gazetës “Ndryshe”?

Adem Demaçi: - Vetë biseda që zhvilluam së bashku është një mesazh dhe unë nuk kam ç’t
ë shtoj.

Fund

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi Empty Re: Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Lun 18 Nov - 2:10

Les Albanais méritent l'asile politique?
Non, ne le mérite pas!
Pourquoi?
Parce qu'ils ne sont pas patriotique.
Mais sont des traîtres.
Pour autant que traître, oui ils mériteraient.
Ils sont des comédiens, ils savent pleuré quand ils ont besoin pour gagné.

Vous leur sauver la vie,ils vont dire que nous somme sauvé nous même .
OTAN les a libéré des forces serbes, ils disent eux-mêmes nous nous sommes battus pour la liberté.
Au jour d’aujourd’hui je n'ai pas pu trouver un vrai albanais jusqu'à maintenant. Pour voler vos mérites,oui ils ont des complaisances en se domaine.
Ils vous accuse et le disent que vous êtes un traite sans l’être, or c'est eux même qui le sont des traite tous les Albanais.

Le peuple albanais sont tous des menteur!

Pourquoi fuir leur patrie?
Parce qu'ils sont des parasites et ne sont pas des travailleur se sont des fainéants qu'ils veulent vivre des aides de l'Etat français .
Venir en France pour obtenir de l'argent.

ils disent aimer le pays (Kosovo,Albanie),Mais ils ne le savent pas qu'es que est la patrie.
Les Albanais n'ont pas de sentiments humains, je suis désolé de le dire ça.
Aux Albanais même si dieu leur viens en aide ils ne leur seront pas reconnaissant et ne diront jamais un merci par hante et fierté.

J'aurais un conseil à l’État Français et à l'union européenne, de rassembler tous les albanais de France et d’Europe et les renvoyer dans leur terre natale dans leur terre de leur ancêtre et qu'il règles leur soucies et leur affaires chacun dans leur pays. Pars que si un peuple n'aime pas sont propre pays d'origine il n’aima jamais un autre pays accueillant.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi Empty Re: Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Jeu 26 Déc - 3:00

Për lirimin e babit të tij, Bujar Morinës i ishin kërkuar 3 milionë euro. Ai me grupin e rrëmbyesve ishin marrë vesh që paratë tua sillte në një fshat, dhe kur të afrohet ta hedh çantën me para dhe të largohej. Bujari kishte informuar policinë për këtë marrëveshje me rrëmbyesit, ata e kishin përcjellë dhe kur ishin afruar tek vendi i caktuar, ai e kishte hedhur qante me 350.000 euro. Pastaj kishte intervenuar policia, ku e kishte marrë çantën dhe kishte pasur shkëmbime me armë zjarri.Dy prej ekipit të haraç-kërkuesve më herët kishin punuar si truproja të ish-Kryeministrit Ramush Haradinaj, kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), subjekt që ka pushtetin në komunat e Rrafshit të Dukagjinit. Në atë kohë, AAK kishte njoftuar se personat që punonin për Haradinajn, ky i fundit i kishte larguar nga puna kohë më parë.
Bedri Krasniqi

Fakte - Gjykata u ka shqiptuar këto aktgjykime:

Bedri Krasniqi, për pikën 1 (Krim i organizuar lidhur me Kidnapim) të aktakuzës është dënuar me 15 vjet burg, për pikën 2 (armëmbajtje pa leje) 3 vjet, gjithsej 17 vjet burgim, si dhe gjobë prej 200.000 euro. Për pikën tre (Sulm ndaj personit zyrtar gjatë kryerjes së detyrës zyrtare), në mungesë të provave shpallet i pafajshëm.

Dervish Idrizaj, për pikën 1 (Krim i organizuar lidhur me Kidnapim) të aktakuzës është dënuar 12 vjet burgim, për pikën 2 (Armëmbajtje pa leje) 2 vjet burgim, gjithsej 13 vite burgim dhe gjobë prej 180.000euro.

Ahmet Neziraj, për pikën 1 (Krim i organizuar lidhur me Kidnapim) të aktakuzës është dënuar 15 vite burgim, gjithsej 15 vite burgim dhe gjobë prej 150.000 euro.

Hamdi Krasniqi, për pikën 1 (Krim i organizuar lidhur me Kidnapim) të aktakuzës është dënuar 11 vjet burg, për pikën 2 (Armëmbajtje pa leje) 2 vjet burgim, me bashkim gjithsej 12 vjet burgim dhe gjobë prej 150.000 euro.

Ilmi Lufaj, për pikën 1 (Krim i organizuar lidhur me Kidnapim) të aktakuzës është dënuar 10 vjet burg, gjithsej 10 vjet burg dhe gjobë prej 150.000 euro.

Himë Krasniqi, për pikën 1 (Krim i organizuar lidhur me Kidnapim) të aktakuzës 10 vjet burg, për pikën 2 (Armëmbajtje pa leje) 1 vit burgim, me bashkim gjithsej 10 vjet e 6 muaj burgim dhe gjobë prej 150.000 euro.

Selman Gashi, për pikën 1 (Krim i organizuar lidhur me Kidnapim) të aktakuzës 10 vjet burg, gjithsej 10 vjet burg dhe gjobë prej 150.000 euro.

EmailPrint
More Sharing Services
Share

Komentet: Komentet sipas rendit kronologjik (Gjithsej 10 Komentet)



Karaktere të mbetura: 1000

Heqje e përgjegjësisë
Ndalohen të gjitha shkrimet dhe komentet që përmbajnë gjuhë diskriminuese, denigruese, të urrejtjes apo të nxitjes së veprimeve kriminale. Gazeta Jeta në Kosovë rezervon të drejtën e publikimit ose jo të shkrimeve dhe komenteve. Përmbatja e komenteve në asnjë mënyrë nuk mund të konsiderohet si pasqyrim i pikëpamjeve të redaksisë.


FERATI
06 Maj 2012 06:29 AM
Cfar gjygji i hamamit eshte ky far trupi gjykues,po keta rezilana qe e flliqen kombin duhet te denoheshin me vdekje(pasi qe nuk egziston ky denim)ka qene dasht burgim te perjeteshem.Tani po del se keta paskan qene te zgjedhurit e Ramush Haradinajt si me te besueshmit per truperoje hahahahahah;Shtrohet pyetja mos edhe Ramushi qenka soji i tyre"?Proverbi thot:me kend te shoqrohesh edhe ti je po i njetes kategori.Vaj halli Per ne kush po na gjindet ne ball te kombit ton????

GRANITI
06 Maj 2012 01:21 AM
- po me vjen mire qe gjykata i ka shqiptuar keto denime shum te mira me shpres qe keto denime te plotesohen deri ne fund e te mos mbeten vetem ne leter. E uroj gazeten per punen e shkelqyer qe po e bene.E rekomandoj


BARDHI
05 Maj 2012 21:09 PM
Pak ju paskan dhan u dashte ma shumeE rekomandoj (+8)Nuk e rekomandoj (-0)Reply

EMRI:
05 Maj 2012 19:11 PM
Nuk paskan problem per pages sepse tehollat e grabitura me dhun nuk po ju nevojitekan per nje koh bukur te gjat. E rekomandoj (+7)Nuk e rekomandoj (-0)Reply

SUTI
05 Maj 2012 19:02 PM
qa me thon ata te cilet e kan organizuar ket krim ulen ne karrikat e kuvendit e quajn veten patriot dhe behen si te pafajshem i them zotri prokurorit te meret me peshqit e mdhej se te vegjlit osht let mi fut ne gojen e balenes shikon me holl sepse edhe i ndjeri sali dukati siq e quajshim ne pejanet esh vrar nga dora barbare e keti deputeti patriot e disa nga grupi nuk kan qen te implikuar ne ket krim kjo esht e verteta zotri prokuror i nderuar ..............

NISI
05 Maj 2012 18:58 PM
Nje denim te till duhet tu ipet edhe avokateve dhe gjykatesve shqiptar se ata Jan edhe me kriminel se keta kriminelat qe jan ne Burg tani. Se keta esht duft kahere te jen ketu ku Jan sod. Se avokatet shqiptar marrin ryshfet nga keta kriminel dhe lirohen

GURI
05 Maj 2012 16:56 PM
bravo keshtu duhet edhe pak bile, te perjetshem denimin duhet ketyre tipave te poshter

FATMIRI
04 Maj 2012 21:58 PM
Keshtu duhet denuar edhe policet qe jan te ketij lloji kriminel qe vrasin e vjedhin qytetaret

BRAVO
04 Maj 2012 13:26 PM
Bravo Gjykates per kete vendim
DUKAGJINI
04 Maj 2012 09:33 A

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi Empty Re: Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Jeu 26 Déc - 3:18

Bedri Krasniqi në intervistën që do të transmetohet në Indeksonline në ditët në vazhdim, do të tregoi edhe emrat e atyre që i dhanë miliona euro për ta ekzekutuar biznesmenin Ekrem Lluka.
Më poshtë gjeni intervistën e parë ekskluzive me Bedri Krasniqin:
https://
http://parrotlla.net/index.aspx?LID=2&SID=1

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi Empty Re: Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Jeu 26 Déc - 3:22

Zhduket biznesmeni Azem Morina
on Shtator 23, 2010 9:30 pm / {num} komente

Azem Morina nuk ka arritur të shkojë në punë të martën. Është nisur rreth orës 6: 00 të mëngjesit nga shtëpia e tij në Gllarevë, por nuk ka mbërritur në Klinë, aty ku drejton një biznes të madh “Gllareva”, në kuadër të së cilës është edhe hoteli dhe marketi “Nora” në Klinë. Burime të “Kohës Ditore” brenda Policisë së Kosovës kanë bërë me dije se biznesmeni është zhdukur pak minuta pas nisjes nga shtëpia.
“Disa minuta pasi është nisur me një veturë të tipit ‘Renault’, Morina dyshohet se është rrëmbyer”, ka thënë një burim i gazetës.
Sipas këtyre burimeve vetura e 75-vjeçarit është gjetur në lagjen e quajtur “Krivoq” jo larg nga shtëpia e tij, pak metra pa dalë në magjistralen Prishtinë-Pejë.
“Ai (Azem Morina) dyshohet se është rrëmbyer, pasi që dy orë pas zhdukjes së tij, rreth orës 8:00 të mëngjesit e ka thirrur të birin e tij në telefon dhe i ka treguar shkurt se është rrëmbyer”, ka thënë burimi.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi Empty Re: Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Jeu 26 Déc - 3:47

Po ia filloj me Isuf Haklaj. Ky ishte pjestar i Sherbimit Policor te Kosoves dhe punonte ne njesine e hetimeve regjionale te regjionit te Pejes. Ishte nga fshati Isniq qe shtrihet nje kilometer larg qytezes se Decanit. Ishte baba i disa (3 apo 4) femijve te cilet pas vrasjes se Isufit kane mbetur ne meshiren e fshatit dhe njerzve human. Isufi ishte duke punuar s'bashku me Sahabaten ne nje rast te rende te krimeve te kryera gjate luftes dhe "supozohet" qe personi qe qendronte prapa ketyre krimeve angazhoj B.Krasniqin qe te eliminoje Isufin dhe Sabahaten.

Sabahatja ishte nga nje fshat (me duket se fshati quhet Pobergjë) permbi Voksh afer Decanit. Ishte e certifikuar edhe ne pilotim. Gjate luftes thuhet se ishte e dashura e Tahir Zemes.

Sa per info, keta dy police nuk jane te vetmit te vrare nga dora e zgjatur e zeze te cilen me te drejte e quan "polpotistet kanibale". Eshte vrare edhe H.A. i rrethit te Gjakoves, polic i rralle i cili ka te kryer edhe Akademine Policore te Shqiperise (nese te kujtohet, Shqiperia kishte pranuar 19 Kosovar ne akademi policore).

Bedri Krasniqi eshte i aferm i nje personaliteti politik Kosovar emrin e te cilit nese te intereson do t'a dergoj ne PM.

per qudi si paska harrue ky kiniku me tregue per Sabaheten qe ka punue deri ne çlirimin e vendit plus edhe gjat kohes se luftes ne policin serbe!
Postuar më parë nga kiniku
Radio Kosova e Lire e Malisheves e thote kete apo kush?
edhe radio kosova e lire edhe radio malisheva edhe te gjitha radiot ne kosove edhe shumica e popullates e din dhe e kan dit qe ajo laviere ka punue ne policin serbe ne aeroportin e prishtines deri ne mbarim te luftes


Pejë, nëntor, 2003

Me 24 nëntor nga persona të paidentifikuar, vritet policja 35 vjeçare Sebahate Tolaj (ish-ushtare e UÇK-së), plagë të rënda mori Isuf Haklaj, ndërsa polici tjetër Hysen Lataj kaloi me plagë të lehta. 29 nëntor 2003 / Pas shumë përpjekjeve të mjekëve për t’i shpëtuar jetën nga plagët e marra më 24 nëntor, mbrëmë në Qendrën Klinike Universitare të Universitetit të Prishtinës vdiq polici (ish-ushtari i UÇK-së) Isuf Haklaj.

Pejë, prill, 2003 një zëdhënës i policisë, tha se persona të armatosur kishin sulmuar veturën në të cilën udhëtonte Ilir Selimaj, duke e vrarë atë dhe një grua që udhëtonte me të, dhe plagosur tre të tjerë, përfshirë një fëmijë katër vjeçar, njëri nga të vrarët ka qenë dëshmitar në një proces gjyqi. Shqiptar
.................................................
Soqeria e re Iluminati ka gishte


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi Empty Re: Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Jeu 26 Déc - 4:13

F. Rudi:- Po atentati ka ndodhur me 15 dhjetor të vitit 2000 në ora 14:35 minuta, te ura Bytyqve ,duke ardhur nga Prishtina ku isha në takim të rregullt te Presidenti Rugova me kryetarët e Degëve të LDK . Atentati është kryer nga një auto në lëvizje ngjyrë e kuqe me gjama të errët, tipi opel astra ,vetura dihet e kujt është , por edhe atentatoret dihen nuk jan persona të pa njohur të cilët thuhet se kanë pasur aksident... po edhe atentatet e tjera, dhe vrasjet që kanë ndodhur e që janë të shumta duhet te zbulohen nga kjo "drejtesi". Vrasjet e pas luftës qe kanë ndodhur kanë prekur thellë shpirtërat e familjeve dhe qytetarisë kosovare.. A vriten njerëzit e luftës dhe të politikës si Ahmet Krasniqi , Ekrem Rexha,Tahir Zemaj , Qazim Jakupi , Xhemajl Mustafa , Enver Maloku , Smajl Hajdaraj , Ismet Raci , Shaban Manaj , Sebahate Tolaj , Isuf Haklaj , Bekim Kastrati e Besim Dajaku, Bardhyl Ajeti ,Uke Bytyqi , si dhe plagosjet e Gani Gecit e imja , Ejup Visoka , Agim Veliu e Sabri Hamiti ?!
BS:- Ju ishit edhe luftëtar I njohur në luftën për çlirimin e Kosovës, a mundë të na thoni diç për atë periudhë, ku ishit, dhe kur u kyqët në radhët e Ushtrisë?
F. Rudi:- Para se te kyqesha në UCK, une isha anëtar i kryesisë së LDK-së Dega në Malishevë , dhe kryetar i Nëndegës (Panorc ,Rud , Llapqev). Ne ishim në strukturat e Ministrisë së Mbrojtjes të Republikës së Kosovës. Me të filluar lufta ne formuam njësitin në fshatin Panorc, njësiti me emrin “Qeliku 5 “ ku dham një kontribut të madh si në furnizm me ushqim, ashtu edhe furnizime me armatim.
BS:- Po si LDK-ist edhe asaj kohe, a ishte e vështire të ishe në radhët e UCK-së, apo ishit nënë komandën e Institucioneve në fillim deri sa u bashkuan FARK dhe UCK -ja?
F. Rudi:- Po në radhët e UCK po thuaj të gjithë ishim anëtarë të LDK-së . Nuk ishte edhe e lehtë në ato situata ti përkrahëshe Instutucionet e shtetit, kjo vërehej edhe në fillimet e para, por pas ofenzivës së shtatorit 1998, u vërejt më shumë deri në fund të luftës përqarja e madhe. Une isha i arrestuar me 6 qërshor 1999, deri me 16 qërshor 1999 nga disa “Komadanta” të UCK-së, e ata ishin; Komandant i Brigades 122 Vllazmin Kryeziu dhe Habib Paqarizi shef i ZKZ, si dhe Selim Krasniqi Zv Komandant i Brigadës 122, ku për dy net radhazi më rrahën në fshatin Bubel të Malishevës, pastaj më dërguan në Gjykatën ushtarake në Kasterrc, ku edhe atje më malltretuan tepër shumë . Aty me gjykuan 3 muaj burg nga gjykatësit Nuredin Abazi , Ilaz Kadolli dhe Imri Gashi, por me ndërhyrjen e trupave te NATO-s ,ata më liruan me 16 qërshor 1999 . Këto janë fakte dhe deshmi të kohës që i kam përjetue në trupin tim.
BS:- Z. Rudi, që pas luftës u luajtë me veteran, dhe me ish luftëtarë, shkurt shumë para nga buxheti janë nda, dhe deri me sot për shumë njerez e shpesh edhe për të atillë që ndoshta asnjihere se kanë kapur pushken me dorë, si shpjegohet kjo kur edhe sot e kësaj dite lajmërohen ma se 66 mij kinse veteran të luftës, a mos është e gjitha kjo një dallavere me vlerat e luftës apo edhe për vota nga PDK ja?
F. Rudi:- Po është luajtur edhe me veteranët , dëshmoret dhe invalidët e luftës, e çka jo tjetër . Dihet se buxheti që është ndarë, për këto kategori është keqëpërdorur, ngase kanë marrë edhe ata që s`kan qenë fare ushtar, dhe që realishtë e kanë penguar luftën e mirefilltë. Nuk eshtë çudi që kanë marrur libreza edhe ata që jetojnë në Zvicer , Gjermani e vende të tjera, e nuk kanë përfitue ata që kanë qenë vërtet luftëtarë dhe që kanë qenë furnizues të pandalshëm me armatim . E tani nuk është çudi që kanë marrur libreza edhe tipat si Azem Vllasi e Mahmut Bakalli, ngase libreza kanë fitue pa nderë edhe njerëz më të këqinjë se këta... Natyrisht se e gjitha kjo bëhet per votat e PDK-së, e në tjetrën anë atyre su intereson që po i humbët vlera luftës së drejtë të asaj kohe.
E tani nuk është çudi që kanë marrur libreza edhe tipat si Azem Vllasi e Mahmut Bakalli, ngase libreza kanë fitue pa nderë edhe njerëz më të këqinjë se këta... Natyrisht se e gjitha kjo bëhet per votat e PDK-së, e në tjetrën anë atyre su intereson që po i humbët vlera luftës së drejtë të asaj kohe.F. Rudi:- Po edhe une do ti perkrahësha nëse kanë vrar serb, por fatkeqësishtë është e kundërta, dhe po duhen të dënohen ngase kanë maltretuar, rrahur, burgosur , dhunuar vetëm shqiptarë që nuk janë pajtuar me ta, dhe çka jo tjetër, andaj e vërteta po dihet dita ditës.
F. Rudi:- Une e përshendes stafin e gazetës Bota Sot, dhe jetoi me Botën Sot si dhe do të vazhdoi me të . Te gjithë lexuesëve mërgimtar ju deshiroi që të jenë mirë,dh e te lexojnë gjithnji gazeten Bota Sot sepse vetëm aty thuhet dhe shkruhet e vërteta.

Intervistoi: Xhevat Rexhaj


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi Empty Re: Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Jeu 26 Déc - 6:10

Ju zotri Valoni si gazetar hulumtues;Beni pyetje ;Mehmet Lumit nese eshte gjalle.Ne Therande ,ne kohen e demonstratave te 81 pastaj pyte,edhe Sokol Bashen,Hasanin,nga Mushtishti,i cili ka qen sekretar i komitetit,Ymer Gashin,dhe ish policin rezervist Agimin mbiemrin nuk ja dije ,por ka qen nga fshati Leshan qe ka bartur rere me kamionin e tij .Ky Agim polici ishte roje ne porten e komitetit ne Therande.Ne kete kohe ma paten burgose vellaun Agim Latif Kuçin ,qe me nje grup ne prizren kishin kallur kerret e policise,dhe me tradheti ishe polici nga Krushica Qerim Kabashi"Dajaku"Ma mori vellaun duke me thene eja me vellaun ne polici e ti nenshkruaje qe vellau ma nuk bene demostrata.Por ndodhi krejte e kunderta jo une ta nenshkruaj ate,por vellaun drejte e ne burg.Kam shkue drejte ne komitet ketij Agim policit i kam meshue ne gjyks dhe i ka ra te fiket dhe me shkelma i kam meshue deres ku brenda ishte edhe Fadil Hoxha.Me kete Agim polic e berem edhe si njefare loje.Si me kan pare ,menjeherit e kane rrotullue tavolinen e madhe dhe jane strehue mùbas saj duke mu "lutur mutin ta hankshim" o Haxhi mos na vrite ...Mu betuan se kane per te mi plotsue deshirat ,vetem mos ti vrasi.U kam thene qe vellaun te ma lirojne nga burgu,sepse eshte i mitur dhe nuk dine se çka ka ba.A ja ku me keni mua e mua me burgosni..Fadil Hoxha me premtoi dhe me tha banja vellaut me gjeste qe mos ta pranoje ate qe e ka ba dhe e merr nga burgu.Mu luten ti presi perjashta per pese minuta,dhe me mua ka ardhe Mehmet Lumi dhe shoferi i mercedesit te zi,dhe kemi shkue ne policin e prizrenit ne dhomen nr 19,ku mu ne kete dhome me kishin rrahur policet kur ne prizren sa isha nxenes ne normale ,per diten e shkolles i pata shkruar dy poezi njern per dashuri e tjetren ja pata kushtue republikes se kosoves.Njeren ma paten botue e tjetra me solli neper biseda inf.e rrahje .Po e lem kete,dhe pasi e hapi deren e dhomes nje civil e shoh vellaun dhe i them a mos te kane rrahur ,tregome?Jo me thote.A ke ba diçk ne demostrata,dhe ja beje me koke qe te thote jo,por pase disa herave qe u mundojsha ta bindi qe nuk ka ba,ne fund me tha;Mos ma bane me isharete se e kam ba dhe nuk i bije pishamnit.Le te me denojne,sa te doojne keta tradhetar.Ma mu ndalue edhe fryma dhe nuk kisha çka ti them vellaut.Mehmet Lumi me thote, ja a ta plotesuam deshiren ?Ky nuk e kundershtone!Ai njeri civil qe na hapi porten me thote, ky eshte banditi ma i madhi .Ju kam derjtue keshtu;Ta qifte nanen ky bandit dhe e kam kapur per gjyksi ku e kam ngritur dhe mbeshtetur per muri.Mehmet Lumi me kap dhe me thote;Me tradhetove o burr?A e njeh kete njeri kush eshte ?Jo i thash kush po ja qine nanen qenit.Me tha se eshte Bashkim Visari apo Hisari nuk me kujtohet mire.Nuk e di zotri Valoni,pse nuk me vrajten apo burgosen edhe pse punojsha per here kundra jugosllavise.Per ma shume informata se çka kam veprue per mbrojtjen e vellaut mundeni ta pyesni Engjell Qeten, avokat ne prizren,se çka i kam bere gjygjetarit qe e ka denu me tre muaj vellaun.Anton Qeta mesiguri edhe sot i mbane oto dosjet qe e kam paguar rregullisht sa do qe me ka kerkue para.Dhe ne gjygj nuk e di a ka marr pjese ne mbrojtjen e vellaut.Vellau im edhe sot ndiqet nga interpoli serbise.Mundeni ta kerkonit ne gogel .Per aktivitetin tim,nuk eshte vetem qeshtja qe i kam nisur vetem demostratat e 11 marsit te vitit 1981,por ka edhe te tjera e tjera qe as laps e as fleta nuk ka per me shkrue aktivitetin tim per qeshtjen shqiptare.Une kundra serbise,shqiptaret kundra meje.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi Empty Re: Avdi Ibrahimi dhe Haxhi Kuçi

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum