Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avdi Ibrahim Leter BK ,kundra Haxhi Kuçit

 :: politika

Aller en bas

Avdi Ibrahim  Leter BK ,kundra Haxhi Kuçit Empty Avdi Ibrahim Leter BK ,kundra Haxhi Kuçit

Message  Perparimi Jeu 24 Sep - 1:15

Von: avdi ibrahimi [mailto@yahoo.com]
Gesendet: Mittwoch, 23. September 2009 10:44

Betreff: Reagim ndaj shpifjeve dhe rrenave të pa krip të Haxhi Kuçit nga Theranda

E nderuara Kryesi e forumit: "Bashkimi Kombëtar". Prej kohesh në forumin tuaj shkruan kodra pas bregu, dhe fjal tepër fyese dhe rrugaçërie njëfar anëtari juaj i besueshëm Haxhi Kuçi (Lata - Krasniqi) nga Suhareka, tani Theranda.Në rregulloren tuaj forumiste shkruan se ju i përjashtoni nga forumi ata që shpifin,rrejn,fyejnë.Por shkrimet e Haxhiut janë tejet fyese dhe raciste.Ai shkruan gjëra që një mendje normale e njeriut nuk do të pranonte as t'i sheh në ëndër, fjalor që përdor shizofreni Haxhi...Po ju dërgoj Reagimin tim: "Reagim ndaj shpifjeve dhe rrenave të pa krip të Haxhi Kuçit !", njëkohësisht po ju dërgoj edhe një shkrim tjetër timin: " Bashkimi kombëtar i jep kuptim jetës".Ju uroj suksese duke e larguar nga forumi juaj çdo gjë antikombëtare dhe antinjerëzore.
Shpresoj se nuk ju kam bezdisur, ju përshëndes miqësisht Avdiu nga Prizren[/color]
[/color]


Kunderpergjigje ndaj Avdi Ibrahimit
I nderuar X

1)Ky Avdi Ibrahimi eshte poet,dhe ky vete me ka ardhur ne shtepi per te ma bere perhajer libren!
2)Ky te paska shkruar se une po shkruai shpifje,rreje,e kinse jam racist!
3)Mua me bene koder qe flasi pas bregut!
4)çka shkruan Haxhiu as ne enderr nuk paramendon njeriu normal!
5)Haxhiu eshte shizofren!

6)Ne forumin BK nuk lejohen njerezit tradhetar i shkruan keti forumit Avdiu!
7)Shiko se çfare qeni eshte Avdiu o vella X,thote;;Forumi per BK
i jep kuptim jetes!
Dhe i shkruan;Ju uroi sukses duke e largue nga forumi antikombetaret,dhe antinjerezoret!
shpresoi se nuk ju kam bezdisur!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I nderuar X;;t,njeriu qe ka punue ne mbrojtjen popullore ne kosove ne kohen e titos a eshte e mundure qe keta njerez te jan shqiptar ?Avdiu ka punue dhe ka pasur nje telefon extra ne zuren e vete ne komune dhe ska guxue as nje puntor me ja prekur!
Une kurr kerkujt gjere me sot nuk ju kam shpifur e as frigue nga spiunet,une çenkam racist thote me çfare qellimi e thote Avdi tuci ?
Une per te jam koder qe flasi mbas bregut,rrene qeni se une para syve i kam thene Avdiut ne nje firme te njerit nga Semetishti kur me pate thene se shoku nese te tradheton ndonje here nuk duhet mu hidherue gjalle eshte njeriu dhe Riza Vata,une i pata thene se nese shoku me tradheton ja qie ate nane dhe te vdekurit.
Haxhiu shkruan vetem te verteta dhe ky Avdiu genjeshtrat e vete mi qet mua sepse ka pervoje te madhe!
Ky Avdiu me ka percjellur dhe kerkonte nga une qe ta qoi tek shoket e mi se çfare mendimi kemi,dhe ka qen me detyra nga shkau te me pergjoi!
Ne thenjen se forumi per BK i jep kuptim jetes ,po qfare jete kur ne kete forum shkruajn se çfare ushqimi perferojna,qfare done me thene pershendetje ne forum,e deshira per marrezira!Dhe ne fund u rekomandon forumit qe ti largoi nga forumi antikombetaret,!Jo ky u rkomandon qe atdhetaret ti largoi nga forumi!
Avdiun e kam ftue ne shtepin time ne kohen e luftes bashk me Haziz Morinen dhe i kam thene se ne uçk per sherrin tend nuk me pranoin sepse i thash ti e din se ku i ka meshefur do arme qe bashk me Besim Ndrecen i kan meshefur diku ne biraq!
Ky me tha se Hazizi ka hanger mut nere sy i tha dhe kerkoi qe Hazizi te vjen me mua ne shtabin e qelikut ne Deberdelan dhe tu thote se ka bere shaka Avdiu!
Kur u nisem per ne Deberdelan Haziz Morina me tha ndalma kerin se une nuk flasi me bandita!Vellau i Hazizit ka qen ne shtabin e Uke Bytyqit dhe e dine se sa here iu jam lajmrue!Avdiut kur i thash hajde ti me mua ne shtabin e qelikut dhe iu bashkangjitemi me dhune qe te luftojna kunder shkaut,me tha se une me kesi bandita qe shpifin kundra meje nuk luftoi dhe me tha se ti nese don me luftue shko,e ky e ka dite krejt se çka eshte ka zihet!
Jam lajmrue edhe tek komandanti Ylfet Fondaj ne Peqan edhe ky nuk me pranon mua a per tejere me thonte se kan ma bjen e pranoi!
Ma kan que ne shtepin time te Uke Bytyqit Jashar Avdyl Shalen qe te me thote bashk me agjen e tij Avdyl Haxhi Shalen me djalin Xhevatin qe mos te gaboi me gjuajt ne shkije nese vijn me me vrare mua,a je ka kupton ore vella!
Avdiu me ka thene o Haxhi a tutesh ne shtepin tende me prue nje kamion me arme ?Une i kam thene vetem a ke e per me que popullin pastaj une e di ,dhe i tregoi shkive se kush eshte Haxhiu!
Ma bante vallahi ti je njeriu ma i tremt qe ke deshire mu kacafyt me shkije!


I nderuar,me Hazizin e kam marr ne tel;mbas luftes dhe quditesh here thote nuk me kujtohen ngjarjet !Pastaj kur ja kujtoi bisedat thote a po qashtu ka qen !

Une kam argumente per secilin shqiptar kam mbi 400 kaseta me tuli çfare mahmuti,!

Une nese te kujtohet agim bajra kur me tha se kam shkue ne varrim te Avdyl Kuçit dhe kam bere pyetje per Haxhiun,a i thash o kokelaker trego se çka te kan thene per mua shuarekasit ?Ai nga meria nuk kishte force me then te verteten!

Per mua çka do le te flasin tradhetaret,se une kurr me shka e tradhetar nuk kam bere aleance²,pos kam rrahur spiuna e kam que ne amshim bashk me shkije!
Haxhiu ka jarana ne çdo cep te kesaj tokes jo shume por qe kan vlere qe kan ere njeriu,e jo ere lepuri qe ta nxene frymen!Dhe lepurit pa i qite hudher nuk hahet mishi!

Avdi Ibrahimi tani punone ne prizren si disqer i elektrokosoves,ky ka aftesi ta manipuloi masen dhe eshte agresive kur e kerkon situata ne favorin e tij,a me mua jete me dy kembe ne balte si magar,sepse per mua ska ku ngjitet ska kurfare argumenti a une Haxhiu kam me killa !
!Ky ka shajt tan shqiptaret dhe thonte me za te larte se magjupet jan shume ma te mire se shqiptaret dhe nga ai momente me te i thash ma me mua ti nuk duhet te flasish!
E ka que Hazizin me dhune e lutje qe te shkoi ne nje kafiq ku ishin kon duke dollue Gega nga studenqani qe Dervish Shaqa ja kendon kengen qe e ka mbajte kinse flamurin ne vitin 1969 ne demostrata,Veli Kuçi!Dhe nje meter ma tutje ne nje tavolin ishin policet serb!Dhe pasi u pershendetem ky Hazizi me tha ;Haxhi me ta dhene nje bombe atomike a kishe guxue ne beograd me ja qite ?U ndala per pakes dhe shikoja,ku ne tjetren tavoline policet serb dhe thashe me vete;po mire ma bane,dhe ia prita o mut ku ke buthe me posedue kete bombe ?,por nese e ke ama se ja qie nanen shkive edhe ktu qe hani e pini ,dhe kam dal perjashta,pastaj mbas meje dolen keta ,me ndiqnin me thonin se po bejna shaka!!!!!Dhe ne stacionin e autobusave me britshin a e din per Gegen qe Dervish Shaqa ja kendon kengen e ty a po te kendon dikush se ti kurgja nuk ke ba per shqiptar,per kosove !!Hajde na trego a ke ba diçka per te miren e shqiptareve,?U ndala duke i shikue a me tutje ishin policet ne tesha civile duke me pergjue te mbeshtetur per telat e INES!Dhe ua prita po per çfare kari jeni ka me bani keso pyetjesh nese ketij Geges ja kendon kengen Dervishi,po çka po me han kari !!
Kam shume me shkrue per jeten time por po te beje pyetje a bane qato shkrimet e tua dhe te Avdis ti qesi ne forume ? pershendetje vella X,, t!


Dernière édition par Perparimi le Dim 26 Sep - 8:35, édité 13 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Avdi Ibrahim  Leter BK ,kundra Haxhi Kuçit Empty Re: Avdi Ibrahim Leter BK ,kundra Haxhi Kuçit

Message  Perparimi Jeu 24 Sep - 13:16

avdiibrahimi@yahoo.com
Gesendet: Mittwoch, 23. September 2009 10:44

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum