Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Shefqet Kabashi pranon: Unë jam fajtor,se jam i kercnuar

 :: sport

Aller en bas

Shefqet Kabashi pranon: Unë jam fajtor,se jam i kercnuar Empty Shefqet Kabashi pranon: Unë jam fajtor,se jam i kercnuar

Message  Perparimi Ven 26 Aoû - 15:58

26.08.2011/14:04 - E PremteShpërndaje3
Ish-pjesëtari i UÇK-së, Shefqet Kabashi, ka pranuar para Tribunalit të Hagës se është fajtor për shpërfillje të gjykatës, që e ka bërë me refuzimin për të dëshmuar në gjykimin e parë të Ramush Haradinajt. "Unë jam fajtor", ka thënë Kabashi, pasi gjykatësi Alfons Ori i ka lexuar dy pika të aktakuzës që e nagrkojnë atë për "refuzim të qëllimshëm për t'iu përgjigjur puetjeve të prokurorëve".

Sipas rregullave të Tribunalit, Kabashi mund të dënohet me 100 mijë euro ose me burgim deri në shtatë vjet. Rigjykimi i ish-kryeministrit Ramush Haradinaj dhe dy të akuzuarve të tjerë, Idriz Balaj dhe Lah Brahimaj, ka nisur më 18 gusht. Kabashi edhe në këtë proces nuk ka pranuar t'iu përgjigjet pyetjeve të prokurorit dhe të mbrojtjes./rel/

Komente
Tafa26.08.2011/23:47Ky eshte shum teper i menqur i ka mar milion qe te deshmon nga serbia dhe prokuroria e hages dhe tani llogaria mbyllet me 100 mij ha ha kjo esht e gjith storia..Pse nuk e kercnuan heren e par pse nuk kishte frik heren e par sepse tani ka bisnese neper new york dhe normal qe 100 mij nuk jan asgje..albani26.08.2011/22:41po shuni bre spo ju vjen marre, ku i dini krejt punt ju, pse nuk ka fol, a thu a di dicka ky apo jo,,, pse po i konvenon burgu ketij apo 10000 eu, sa kallej me prapanic ne karrik folin njerzitAdi26.08.2011/19:29Hasan Ti koke budall kit njeri duhet me perkrah qe sfoli kunder ni shqiiptare me pa krejt bota me thon qe sa duhen e ti i thu kto fjal t'ni analfabeti turp per ty....ars26.08.2011/19:13Ashte ni rast i keq shum, ky djal ashte dasht me fol, ashte dasht me than ata qe e din, qka ka ndodh gjat luftes e besa edhe pas luftes, pavarsishte nese e ka kercnue dikush apo jo, por edhe nese e kan kercnu ashte dashte me e than. Nuk i vyn vendit neser apo masneser njerz me qesi lloj begraundi me pretendue me e udheheq kosoven. besarti26.08.2011/18:11Ilir ski nevoj me fol qikaq palidhjes.arben26.08.2011/17:42Ky nuk ish budall hiq, po ky ashiqare osht i kercnum shume keq edhe ma shume ka hesap me e sakrifiku veten e me ndejt 7 vjet ne burg, sesa me ja vra dikond te familjes. Zoti e din qysh e kane kercnu, e tash osht i detyrum me e lujt rolin e budalles per me pshtu. T"mjert na ne cfare shoqnie po jetojm, ku te zezes i thojm e bardhe... Njeri qe po shihet ashiqare qe osht i kercnum, te na vleresohet si "hero". iliri26.08.2011/17:30Eh kti mjeranit ja kan zene bishtin me dere, me kallezu te verteten e blujne keta te dukagjinit, mos me kallezu pe mshelin ne hage, po rrenqethem kur po i degjoje keta vartesit e AAKse tu thane Ramushi do te kthehet shpejt, Ramushi kryeminister, spo i vjen marre ta zeme Blerim Shales, me fol keso sende, njeri kishe i moderum, se per kete Burim Ramadanin piunin e UDBashit, Fatmir Rexhepi dhe argatin e tashem te Blerim Kuqit, spo quditem.hasan26.08.2011/15:05ky ish budall more haje me det cfar njerz ka kosova more pfffffff turp

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum