Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne

 :: sport

Aller en bas

Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne Empty Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne

Message  Perparimi Sam 21 Mai - 16:21

bashk komb
Para 1 javëve:
per njerzit qe kuptojn rasti abedin rexha SANDOKANI u sqaru haptazi GANIU aj thot se SANDOKANI katentu te bej atentat ndajti tash po shihet se paska pas urdher nga tjeter kush SANDOKANI kurse GANIU tregon se ne diten qe asht vra SANDOKANI asht shtje me arm nga shum njerz dhe kush ishte dor vrasi nuk asht bo ekspertiz sikurse qe dihet koh lufte shqip ksaj pune i thon se familja e abedin rexhes SANDOKANIT ket vras duhet ta kerkon te personi qe i paska dhon urdher sandokanit me likuidu GANIUN njerzit normal e din kto se edhe me kanun po edhe me ligj ne vetmbrojtje kur kryhet vepra si perfundon por ktu prap po e them se ku kapas te shtena nga shum arm nuk mund te akuzohet askush me thash e te thene SANDOKANI me njerzit e vet SEPASKA KRY URDHRIN - GANIU ME NJERZIT E VET QENKAN MBROJT ,tash cka ka te keqe ktu prap po them familja rexha prap duhet te kerkoj hak nga urdh dhensit deshta te ceki se as qe me intereson kush asht GANI GECI por realiteti duhet te jet kesisoji ejo kur GANIU cfaqet ne publik ja tja mbyllim gojen me SANDOKANIN kjo asht turp kujan ata qe e shtin SANDOKANIN ne ket sherr pse mshifen si qyqar ata jan turp i turpit lete thon te deshtem te vdekur O GANI GECI por tash e mson te vejen e SANDOKANIT si te akuzoj une edhe ate e kuptoj eka humb bashkshortin por pikspari lete lyp sqarime te urdhedhensit e bashkshortit po mos te ishte vra ABEDIN REXHA DOTE ISHTE I VRAR GANI GECI KUSH ISHTE AI QE ISHTINI NE KET KONFLIKT po edin edhe zogjt e malit sdo koment sipas disa komenteve thuhet se ganiu qenka qen i farkut po mu per ato ju paska dhen urdhri SANDOKANIT ME E VRA GANI GECIN MBETEM ME SHPRES SE DOTE PUBLIKOHET KI KOMENT

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne Empty Re: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne

Message  Perparimi Sam 21 Mai - 16:29

Halil H. Kazniku, SHBA
Para 7 orëve:
Hamami nuk nxehet me p...

Pergjigje te florese dhe floresave!

Une te prita por ti dhe telallet e tu nuk "reagut", une po i them disa "fakte".
Personat qe po i permendi, kerkoj falje prej tyre, por jam "i detyruar"

Meqe Blerim Kuci i takon nje Krahine qe ne Kosove njihet si Llapushe, une do ti trego disa raste, vetem ne rrethin e Llapushes. Llapusha eshte nje teritor, gjeografikisht qe perfshin Qafen e Duhles deri ne Llapushnik dhe nga Kijeve e deri ne Rahovec. Kete term "llapushe", studjuji Rexhep Doci e quan ne baze te flaes, qe sipas Qabejt rrjedh nga fjala "Lab". E pra meqe shume ngjarje jane zhvillua ne ket teritor e qe njihet edhe si "zone" e lire e ku leshoheshin edhe "pasaporta" dhe ku Klecka e llapushniku i takojne kesaj treve me qender administrstive Malisheven.

1.Ne fshatin Bellanice eshte pushkatua Ramiz Hoxha. Ai eshte marr, ne xhamine e Bellanices nga tre ushtare te "uck-es" me corapa ne ftyre. Dyshohet ne Fatmir Limajn.

2. Ne fshatin Bubavec jane vrare, nje ish police (Ajet Gashi) dhe dy te tjere me mbiemrin Bashota, me te vetmin faj se kane sherbye si police ne ish Jugosllavi dhe kane qene "koloboracioniste".

3. Ne Dragobil, ne nentor te vitit 1998, jane burgos Cene Desku dhe Jakup Kastrati. I pari veteran i arsimit dhe aktivist i njohur per faljen e gjaqeve dhe ndihmave ati teritori, ndersa i dyti kryetar i LDK-es, ne at kohe. (kryetar i komunes, ne zgjedhjet e lira, me 2002). Ata i ka rreh tinezisht Sakol Bashota dhe me vone i kane burgos ne Burgun e Llapushnikut.
Se cfare torturash psiqike jane bere ndaj tyre, po tregon se edhe i kane desh (cullak) me i "verifikua" se a jane shqiptare?

4. Ne fshatin Damanek eshte vrare Refik L. Kastrati, para gruas dhe femijve nga dy ushtare me qorapa ne koke, pas "clirimit", pra pas 12 qershorit 1999.

5. Ne po at fshat, pas "clirimit", Halil A. Kastrati ushtaret e ucke-s duke ardhur nga Italia ia kane marr 1000 marka dhe e kane rreh, ia kane thyer doren.

6. Ne fshatin Panor, ne lagjen e Rudajve, pas "clirimit" ushtare te uck-es me corape iu kane familjeve me iu marr drithin (emrat nuk pi tregoj, me qellim), athere fshataret e kane thirr Fetah Rudajn aktivist, ushtar dhe kryetar i LDK-es per fshat...

7. Pas disa javeve, ndoshta muajve, ne afersi te Orllatit eshte bere ATENTAT KLASIK ne Fetah Rudajn. Ai tash eshte invalid 100%, i paralizuar. Me te kane kane qene edhe dy udhheqes komunal, njeri nga Banja (Rexhep Zogaj).

8. Ne fshatin Turjake Jup R. Kastarti i kane hyre ne shtepi "ushtaret" e uck-es dhe i kane then :-qiti 100 franga, ose ne emer te gjyqit ushtarak te pushkatojme" Ai ka dalur ne kojshi dhe i ka gjet paret...

9. Ne fshati Drenovc i Zatricit, Gani Pacarizi, Gjen. Selim Krasniqi dhe Bislim Zyrafi i kane rreh fshataret per cdo nate ne shkollne fshatit.

10 Ne fshatin Cabic, gjithashu, Muje Krasniqi i ka rreh fshataret deri sa jane lodh, pastaj i ka detyrua me u rreh ne mes veti...



Shpiunit me ia thene te verteten te shpifet shpiun i serbise !!!!
...................................

Floresa, cila eshte me e shenjte jeta e njerezve apo fjalet qe po i"akuzoj" une?
Halil H. Kazniku, SHBA
Para 8 orëve:
E paske sojin e maqes dhe te kudres!

Une jam shqiptar nga prinderit dhe gjysherit ndersa ti qenke soj i macave dhe kudrave, oj floresa!


Oj Florese zeza, ne emer te atij "gjakut" qe po ben edhe ti, pyete nenen tende, mos te ka gjet ne ndonje KONTENIER, apo mos ka dal naten te gardhi ne "lame", nese eshte rrit ne fshat, sepse ti je kopile dhe ate me siguri pjelle e keqe e jo une!

Une kam dashur te flas per temen, artikullin: Kuçi: Nuk dua të jem pjesë e fushatës kundër UÇK-së, intervisten e Blerim Kucit dhene Botes, sepse kam lexuar me qindra faqe per kete teme si dhe kam degjuae e jam takuar me disa nga njerezit qe fliten, pra i njoh personalisht, duke filluar nga Ibrahim Rugova qe kam shum respekt.

Une i takoj ati grupit qe i respektoj Institucionete e dala nga VOTA E LIRE, kushdo coft, por jo hashimat te cilet i vodhen votat, pra nuk jane legjitim per mua.

Une i kam njohur ato Institucione nga zgjedhjet e vitit 1992, (deputet i propozuar kam qene edhe une), por kucaloshet e lpk-es nuk i njohen kurr dhe bene percarje brenda dhe jashte duke i anshkaluar, shantazhuar e vrare shumicen e aktivisteve te LDK-es, te institucionet te vendit, si kryetare komunash, veprimtare e ushtarake dhe nese ma mundeson TELEGRAFI, une do ti publikoj disa nga ata e qe vrasesit, dyshohet me te vertete qe jane "qeveritaret" e sotem, pra "pashallaret e kuq", hashimi e xhaviti, xhabiri e kapuci e kamishi, sakoli e samia, fatmiriat e azemat.... ne emer te LUFTES CLIRIMTARE.

Sa i perket ushtareve, kudo qe ata jane, kane respektin me te madh, pra po flasim per individ e jo me mshef ne emer te "luftes".

Sa e sa nena kane mbet pa djem, motra pa vellezer e femije pa prinder, qe dyshohet se jane vrare nga udhheqja e sotshme qe e ka pushtetin ne komuna dhe ate qendror.

Nuk eshte tradheti e as gjak serbi ai i cili tregon nese eshte torturuar, burgos ose vrare nga kjo udhheqje, psh kadri veseli ose azem syla...qe deshmon ne gjykata.

Nese ti keshtu nuk e kupton athere duhet vepruar "Kanunu" i Lekes.

Pra, nese Telegrafi, me "jep hapsire" une do ti shkruaj disa fjale per ata qe kucaloshet i quajne tradhtare por do ti tregoj edhe disa "te reja" qe ndoshta vetem "hetuesit nderkombetare" i kane dhe ato do te zberdhen nje dite!
floresa
Para 9 orëve:
Per Halil H. Kazniku, SHBA Blerim Kuqit pa mare parasysh se qfare i ka ndodhur,tregon se eshte gjak SHQIPETARI. Sa i perket Bllaces dhe ty- Halil H. Kazniku, SHBA-.e shume spiuna e tradhetarev tjere qe e akuzojn UÇK-ne me siguri jeni bijet e shkaut,ose jeni nipat e shkaut.


Dernière édition par Perparimi le Dim 22 Mai - 2:53, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne Empty Re: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne

Message  Perparimi Sam 21 Mai - 16:37

floresa
Para 4 orëve:
Halil H. Kazniku, SHBA. Po lexohen mes rreshtav te komentev tua,se je nje hetues dhe informator i serbis ,te cilet te mbajn ne kopshet zoologjike ne SHBA.Ti je nje person qe e akuzon UÇK-ne.Po mos harro se damaret e gjakut tend rrjedhin ne Karpate. E sa per kolaboracionist,spina,udbasha e informator,po te isha un Komandante do i pushkatoja te gjithe,Edhe pse jam e re 18 vjeqare,tere jeten do ti urrej ata qe shiten gjakun shqipetar.nder ta je edhe ti.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne Empty Re: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne

Message  Perparimi Sam 21 Mai - 16:38

Halil H. Kazniku, SHBA
Para 10 orëve:
Jane vrare femije te porsalindur!



Jane vrare femije te porsalindur!

Thot Nazim Bllaca!
Pergjigje Telallave te LPK-istave

Ju mund ti lexoni artikujt e plote ne keto gazeta dhe revista.
Nese jane "rrena", ju mund ti padisni gazeta per "shpifje" e jo mua.
Lexoni me kujdes dhe mos u ngutni sepse mund te "zini ne thua" e te rrexoheni, coft edhe nga nje "kashte"!!!!!!!!.

Bllacës i premtuan një milion euro që “ta mbyllte gojën”Besa Kalaja | 18-05-2011, Zeri

Bllaca i ka thënë Gashit që për faktin se ku ishin atë natë “pyete ordinerin Azem Syla dhe Fatmir Limajn, ata e dinë”.

“Ne kemi qenë në një atentat terrorist. Po e quaj terrorist, sepse janë vrarë fëmijë të porsalindur”, ka deklaruar Bllaca.

Dobruna: Spiunët, me kënaqësi do t’i vrisja
18.05.2011 Komente: 43, Telegrafi

Sokol Dobruna, ish-udhëheqësi i Gjykatës Ushtarake të UÇK-së, ka folur sërish për të kaluarën e tij, veprimtarinë e organit që ka udhëhequr dhe arrestimet gjatë luftës. Gjatë një interviste në “Zonën B” në Klan Kosova, Dobruna ka folur për rastin Kuçi duke thënë se ai shpëtoi nga ekzekutimi pasi në kohën e fillimit të bombardimeve të NATO-së nuk kishte ushtarë sa duhej për ta kryer ekzekutimin dhe nuk mund të arrihej efekti juridik.

UÇK-ja kishte ligj që e ndalonte torturimin
19.05.2011 Komente: 12, Telegrafi

Sokol Dobruna ishte kujdesur që të paraburgosurit të kishin kushte të mira jetese. Ai donte që të privuarit nga liria në pritje të gjyqit ushtarak të kishin ushqim, ujë, higjienë, vizita mjekësore, vizita nga të afërmit, veshmbathje e korrespodenca.

Dobruna: Unë e dënova me pushkatim Blerim Kuçin
Publikuar: E mërkure, më 18 maj 2011, ne Koha

Mustafa: PDK po na shantazhon me SHIK-un
18.05.2011 Komente: 39 , Telegrafi

Muajt e fundit, PDK-ja, përmes strukturave të SHIK-ut brenda Policisë së Kosovës, ka shantazhuar punën e Komunës së Prishtinës duke u sjellë në formë të një regjimi policor, ka deklaruar lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kryetari i Prishtinës, Isa Mustafa.

Dobruna: Spiunët, me kënaqësi do t’i vrisja
18.05.2011 Komente: 43, Telegrafi

Sokol Dobruna, ish-udhëheqësi i Gjykatës Ushtarake të UÇK-së, ka folur sërish për të kaluarën e tij, veprimtarinë e organit që ka udhëhequr dhe arrestimet gjatë luftës. Gjatë një interviste në “Zonën B” në Klan Kosova, Dobruna ka folur për rastin Kuçi duke thënë se ai shpëtoi nga ekzekutimi pasi në kohën e fillimit të bombardimeve të NATO-së nuk kishte ushtarë sa duhej për ta kryer ekzekutimin dhe nuk mund të arrihej efekti juridik.

Xhabir Zharku më tha: Ti dhëndër mundesh me krye një punë, me vra Ibrahim Rugovën!
Dëshmoi Besnik Lajçi Kopenhagen-Danimark
Besnik Lajçi: Unë dëshmoj kundër Xhabir Zharkut (3), Bota

Sabit Geci më ka thënë se është shef i policisë sekrete të UÇK-së
Tetuta Rexhepi, Bota sot

Në vazhdim të gjykimit që po mbahet në Gjykatën Supreme të Kosovës kundër Sabit Gecit ka dëshmuar Ymer Ymeri dëshmitari me kondi “L”.

Yll RugovaMbi 80% e popullatës janë proserbë*, Zeri

Nëse dëshironi ta fitoni një argument, ja zgjidhja më e mirë për ju: "Proserb"! Vetëm quajeni debatuesin tjetër "proserb" dhe përfundon çdo gjë, u fitua debati! (për vetëm 9.99€)

Trauma të paharruara nga Kukësi, Selvije Bajrami | 22-03-2011 09:39 CET, Zeri
Dëshmitari i mbrojtur i koduar si “B”, i cili po dëshmon në procesin gjyqësor kundër Sabit Gecit e Riza Alijajt, deklaroi se nuk do të harrojë asnjëherë në jetën e tij, tmerrin dhe torturën që kishte përjetuar në kohën sa kishte qenë i paraburgosur në një qendër paraburgimi në Kukës të Shqipërisë. botuar ne Zeri.

Diplomatë të BE-së, të shqetësuar për “numrat“ e Thaçit
Publikuar: E shtune, më 19 shkurt 2011, ne Koha.

Hashim Thaçi nuk përfaqëson UÇK-në
Shkruan Idrizi Zeqiraj
UÇK-ja e vërtetë identifikohet me presidentin Ibrahim Rugova, botuar ne Bota.

Azem Syla: UÇK është formuar nga LPK-ja , publikuar ne Forumi shqiptar etj.

Ndersa per te tjerat, nese nuk iu mjaftojne, do te ju sjelli edhe dokumente e deshmi kunder kesaj udhheqje, qe Blerim Kuci ka zgjedhur "rrugen" e heshtjes.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne Empty Re: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne

Message  Perparimi Sam 21 Mai - 16:40

Dobruna: Unë e dënova me pushkatim Blerim Kuçin



Dobruna: Unë e dënova me pushkatim Blerim Kuçin

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne Empty Re: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne

Message  Perparimi Sam 21 Mai - 16:40

Sabit Geci më ka thënë se është shef i policisë sekrete të UÇK-së
Tetuta Rexhepi, Bota sot

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne Empty Re: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne

Message  Perparimi Sam 21 Mai - 16:41

Azem Syla: UÇK është formuar nga LPK-ja , publikuar ne Forumi shqiptar etj.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne Empty Re: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne

Message  Perparimi Sam 21 Mai - 16:41


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne Empty Re: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne

Message  Perparimi Sam 21 Mai - 16:44


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne Empty Re: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne

Message  Perparimi Dim 22 Mai - 2:50


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne Empty Re: Sandokani ishte paguar qe ta vrasi Gani Gecin,e vete bjen ne

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum