Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Bajram Hoti e mbrone Avdi Ibrahimin ,dhe bjen ne kurthe vete

 :: politika

Aller en bas

Bajram Hoti e mbrone Avdi Ibrahimin ,dhe bjen ne kurthe vete Empty Bajram Hoti e mbrone Avdi Ibrahimin ,dhe bjen ne kurthe vete

Message  Perparimi Dim 20 Juil - 4:26

https://www.facebook.com/enver.spahiu1/posts/705467166167752?comment_id=706497379398064&offset=0&total_comments=61&notif_t=share_reply

Conversation démarrée 29 mai
Bajram Hoti
29/05/2014 08:10
Bajram Hoti
Shume mutin pe han bre...edhe ne ty te njohim...Do vije dita o kopuk
Haxhi Kuçi
29/05/2014 08:23
Haxhi Kuçi
Po çka po ha mut bre qen i flliqet,çka te lendova na trego e shkruaj haptas nese je i pastert nga kush po frigohesh.Per çfare dite e ke fjalen.Kopukllakun mbaje per vete.Fole ku  e mizen?
Haxhi Kuçi
29/05/2014 08:33
Haxhi Kuçi
shkruaj se po te presi.
Bajram Hoti
29/05/2014 09:39
Bajram Hoti
pidhu qen i arkanit
Bajram Hoti
29/05/2014 09:58
Bajram Hoti
ti ja rrofsh koqet avdi ibrahimit
ai zv komandant e ti dezertore
qepe se na kelbe me  rrena
Haxhi Kuçi
29/05/2014 12:53
Haxhi Kuçi
Ja rrofsh karin Avdi Ibrahimit,ti nuk e ke ma shume se une Avdiun shok.Pidhu e ta shtifte qeni ne bire.Ti ma se pari nik din çka dmth fjala dezertor !Dezertor eshte ai qe ik nga fronit,une skam qen le uçk.Une kam thene vetem te verteten dhe e verteta ua ka qelbosur shpirtin se me qelbesira nuk jetohet.
Bajram Hoti
29/05/2014 12:54
Bajram Hoti
Udbash Kurre ske qen edhe msheli bethen me lesh
Envoyé depuis un mobile
Choisissez un autocollant ou une émoticône

https://www.facebook.com/messages/1418201623


Dernière édition par Perparimi le Dim 20 Juil - 5:51, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Bajram Hoti e mbrone Avdi Ibrahimin ,dhe bjen ne kurthe vete Empty Re: Bajram Hoti e mbrone Avdi Ibrahimin ,dhe bjen ne kurthe vete

Message  Perparimi Dim 20 Juil - 4:51


Enver Spahiu
18 juillet, 12:45 ·
HALIL MATOSHI ESHTE BERE PLLUGE PER NJE SEGMENT TE CAKTUAR TE POLITIKES NE KOSOVE !

Stalinistët s’duan të ndërrohen – ata rëndom bien
Pakkujt i bëri përshtypje HTH, kur po thoshte gjatë fushatës parazgjedhore se “nuk mund t’ua besojë Kosovën duarve të pasigurta”. Derisa “shefi i shefave” të PDK-së – siç e cilësonte HTH në aferën...
KOHA.NET
J’aimeJ’aime ·  · Partager
9 personnes aiment ça.

Bajram Hoti A edhe te ka titist po man ymyd a..aahahahahhaha ku je katalldis o Enver!
18 juillet, 12:52 · J’aime

Enver Spahiu Pse ty Hashimi po te duket se nuk rrjedhe nga ideologjia e neotitizmit a? Po mendon se Pdk nuk eshte parti e sharlataneve te klanit titist Bajram ?
18 juillet, 12:57 · J’aime

Enver Spahiu Bajram seriozishte e kam ma rasyeto nese dine dhe mundeshe qe Pdk nuk eshte parti neotitiste ! Une them se ajo tani eshte nje parti titiste sikur LDK ja !
18 juillet, 13:07 · J’aime

Ahmet Sadiku HALIL MAT(UF)OSHI ? E ZOTERON SHKINISHTEN DHE I KUPTON SHKIET !
18 juillet, 14:30 · J’aime · 1

Enver Spahiu Bajram dhe Ahmet kur ta pranoni se Pdk eshte parti titiste deri atehere nuk keni te drejte ta kritikoni kerkend
18 juillet, 16:11 · J’aime

Bajram Hoti Kur titistat kritikojn qka te them,ti veq titistat i pelqen,si ..Surroin Matoshin etj!
18 juillet, 17:34 · J’aime

Enver Spahiu Pyetja eshte shume e thjeshte ;aka titizem ne Pdk ?
18 juillet, 17:35 · J’aime

Bajram Hoti Ta dhash pergjegjjen!
18 juillet, 17:36 · J’aime

Enver Spahiu Ti po i personalizon gjerat ,Titizmin e Pdks po mundoheshe te ma personalizon mua ndersa vtes te mos ja pranon ate karakteristike te Pdks se !
18 juillet, 17:38 · J’aime

Fehmi Dibrani Halil zeza Matoshi eshte jugosllavisti me i shemtuar dhe jane ne gare me Isa Mustafen se cili jane shka me i madh se tjetri? Perfundimisht qe te dy jane shkie ne mendesine e tyre,por flasin dhe shkarravisin ngapak shqip,por hiq me mire se vellau i tyre ideologjik Oliver Ivanoviqi!?
18 juillet, 17:42 · J’aime

Enver Spahiu Fehmi na thuaj edhe ndonje fjale per Hashimin dhe Pdk se per keta po e dime se kush jane ! Edhe ty po te pyes a eshte titist Hashimi dhe aka titizem ne Pdk ?
18 juillet, 17:50 · J’aime

Fadil Shyti SOT, SYTË E MI ME LOT!

(FSK-ja, e Kosovës, me plisa të bardhë, vërtet mrekulli,...Voir plus
Hier, à 02:02 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Te gjithe e dijne mire te verteten,por ata qe i njohin,ua kane frigen qe ta tregojne haptas,se kush çka ka qen dje dhe sot.Pos permes mesazheve private na tregojne se ky,ai ,ajo filane kane qen bashkpuntor e antikombetar shqiptar.Po ti grumbulloi te gj...Voir plus

fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net
fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net
1 h · J’aime · Supprimer l’aperçu

Bajram Hoti Kjo Foto eshte kur u mbajt demonstrata me 1992 ne DHJETOR,ktu nuk eshte kryesia e LDK se por eshte nje takim me Disa lahpera te Rugoves qe nuk deshironin me perkrahe demonstraten,une aty vet kam qene.Muje Rugova ka ndernjetsus...O ti shoferi i Arkanit!
48 min · Modifié · J’aime

Haxhi Kuçi O Bajram Hoti,a ma ke mbajte evidencen qe paskam qen shoferi i Arkanit?
47 min · J’aime

Bajram Hoti Po shoket tuaj e dine te gjithe!
46 min · J’aime

Haxhi Kuçi Shpiunat,nuk kan tjeter qellim,pos me ja ngjite bishtin patriotit.Po cilt shoket e mi ?Udbashave u besoni????
45 min · J’aime

Bajram Hoti Po Enver Spahiu eshte ka e korit vehten shume qe mban tipa si ti e Kujtim Kurti ne FB.
44 min · J’aime

Haxhi Kuçi Po cilt jan ata shoket e mi qe te paskan tregue qe paskna qen shoferi i Arkanit ?Ti je shok i udbashit Avdi Ibrahimit dhe Reshat Badalles.Tjeter kundershtar sh shpifes nuk kam o hajvanat.
42 min · J’aime

Bajram Hoti A te dogji a...hec se me ty nuk debatoj!
40 min · J’aime

commentaires précédents

Bajram Hoti Ta dhash pergjegjjen!
18 juillet, 17:36 · J’aime

Enver Spahiu Ti po i personalizon gjerat ,Titizmin e Pdks po mundoheshe te ma personalizon mua ndersa vtes te mos ja pranon ate karakteristike te Pdks se !
18 juillet, 17:38 · J’aime

Fehmi Dibrani Halil zeza Matoshi eshte jugosllavisti me i shemtuar dhe jane ne gare me Isa Mustafen se cili jane shka me i madh se tjetri? Perfundimisht qe te dy jane shkie ne mendesine e tyre,por flasin dhe shkarravisin ngapak shqip,por hiq me mire se vellau i tyre ideologjik Oliver Ivanoviqi!?
18 juillet, 17:42 · J’aime

Enver Spahiu Fehmi na thuaj edhe ndonje fjale per Hashimin dhe Pdk se per keta po e dime se kush jane ! Edhe ty po te pyes a eshte titist Hashimi dhe aka titizem ne Pdk ?
18 juillet, 17:50 · J’aime

Fadil Shyti SOT, SYTË E MI ME LOT!

(FSK-ja, e Kosovës, me plisa të bardhë, vërtet mrekulli,...Voir plus
Hier, à 02:02 · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Te gjithe e dijne mire te verteten,por ata qe i njohin,ua kane frigen qe ta tregojne haptas,se kush çka ka qen dje dhe sot.Pos permes mesazheve private na tregojne se ky,ai ,ajo filane kane qen bashkpuntor e antikombetar shqiptar.Po ti grumbulloi te gjithe atdhetaret,nuk po me dalin mbi 20 shqiptar te paqe ne teresi,nga 10 milione sa jemi !!!!!!Per Thaqin,nuk ju dha pergjigje,pos permes poezise. Thaqi,ne skenderjaj me dhune ja ka marr vendin e kryetarit Derguti.https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/.../10441165...

fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net
fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net
1 h · J’aime · Supprimer l’aperçu

Bajram Hoti Kjo Foto eshte kur u mbajt demonstrata me 1992 ne DHJETOR,ktu nuk eshte kryesia e LDK se por eshte nje takim me Disa lahpera te Rugoves qe nuk deshironin me perkrahe demonstraten,une aty vet kam qene.Muje Rugova ka ndernjetsus...O ti shoferi i Arkanit!
1 h · Modifié · J’aime

Haxhi Kuçi O Bajram Hoti,a ma ke mbajte evidencen qe paskam qen shoferi i Arkanit?
1 h · J’aime

Bajram Hoti Po shoket tuaj e dine te gjithe!
1 h · J’aime

Haxhi Kuçi Shpiunat,nuk kan tjeter qellim,pos me ja ngjite bishtin patriotit.Po cilt shoket e mi ?Udbashave u besoni????
1 h · J’aime

Bajram Hoti Po Enver Spahiu eshte ka e korit vehten shume qe mban tipa si ti e Kujtim Kurti ne FB.
1 h · J’aime

Haxhi Kuçi Po cilt jan ata shoket e mi qe te paskan tregue qe paskna qen shoferi i Arkanit ?Ti je shok i udbashit Avdi Ibrahimit dhe Reshat Badalles.Tjeter kundershtar sh shpifes nuk kam o hajvanat.
1 h · J’aime

Bajram Hoti A te dogji a...hec se me ty nuk debatoj!
1 h · J’aime

Haxhi Kuçi More lope.A ka shkure per Thaqin vellau i Ismet Jasharit,;Pra Murat Jashari se Hashim THaqi eshte vozitur me Arkani gjate luftes,dhe kan dhunue femra.A ka dal nga kosova me ndihmen e Arkanit THaqi ?Jo tuli peshkut,jo kote e keni mua te mi ngjitni
1 h · J’aime

Haxhi Kuçi Nuk debatone se je tradhetar,e tradhetin mbaje per vete bashk me bosat e tu.
1 h · J’aime

Haxhi Kuçi Me te thene se Hashim Thaqi,Avdi Ibrahimi jane shoket e mi ,ti lopo me ke thene se tani nuk ke lidhje me udben serbe.A po te djege tani?Apo nese deshiron po ta botoje çka me ke shkrue ne private.
1 h · J’aime

Haxhi Kuçi A ta botoje mesazhin tend,te terin.Kur te tregova se Avdi Ibrahimin e dua ma teper se ti !!!!!!!!!
1 h · J’aime

Haxhi Kuçi A me the, tani je i mire ,dhe nuk ke lidhje me udben !!A ta botoje,apo botoje ti vete trimi qe me je.A mendoni se vetem ju dini lojerat e qyqeve,nga qiftat si ju u mesuam edhe ne.
1 h · J’aime

Haxhi Kuçi Ja Bajram Hoti,si te zbulova;Le te lexojne te tjeret se kush eshte shpiun e tradhetar?Une apo ti o Bajram Hoti.Sepse Avdi Ibrahimin e ke mik.Dhe ma i mire nuk del.
1 h · J’aime

Haxhi Kuçi Conversation démarrée 29 mai
Bajram Hoti
29/05/2014 08:10
Bajram Hoti
Shume mutin pe han bre...edhe ne ty te njohim...Do vije dita o kopuk
Haxhi Kuçi
29/05/2014 08:23
Haxhi Kuçi
Po çka po ha mut bre qen i flliqet,çka te lendova na trego e shkruaj haptas nese je i pastert nga kush po frigohesh.Per çfare dite e ke fjalen.Kopukllakun mbaje per vete.Fole ku e mizen?
Haxhi Kuçi
29/05/2014 08:33
Haxhi Kuçi
shkruaj se po te presi.
Bajram Hoti
29/05/2014 09:39
Bajram Hoti
pidhu qen i arkanit
Bajram Hoti
29/05/2014 09:58
Bajram Hoti
ti ja rrofsh koqet avdi ibrahimit
ai zv komandant e ti dezertore
qepe se na kelbe me rrena
Haxhi Kuçi
29/05/2014 12:53
Haxhi Kuçi
Ja rrofsh karin Avdi Ibrahimit,ti nuk e ke ma shume se une Avdiun shok.Pidhu e ta shtifte qeni ne bire.Ti ma se pari nik din çka dmth fjala dezertor !Dezertor eshte ai qe ik nga fronit,une skam qen le uçk.Une kam thene vetem te verteten dhe e verteta ua ka qelbosur shpirtin se me qelbesira nuk jetohet.
Bajram Hoti
29/05/2014 12:54
Bajram Hoti
Udbash Kurre ske qen edhe msheli bethen me lesh
Envoyé depuis un mobile
Choisissez un autocollant ou une émoticône
1 h · J’aime

Haxhi Kuçi A e sheh qe te gjitheve ju kam shti ne koqe o Bajram Muti .
59 min · J’aime

Bajram Hoti Hahaha hahaha hahaha msoju me lexu msoju!
56 min · J’aime

Bajram Hoti Une me ty publikisht nuk flliqi me goje,flm.Klm.
55 min · J’aime

Haxhi Kuçi Mos more,,a po doni te na mesoni,edhe si te lexojme? ti vete shkruan ,vete e çvlereson veten,vertete kopim qenke.,a mallo morgen.
55 min · Modifié · J’aime

Haxhi Kuçi Po a mendon se une ja kam nisur i pari te shkembeje biseda ?Kqyr se çfare majmun enveristi,e Millosheviqi na qenke
54 min · J’aime

Bajram Hoti Po jam Enverist dhe jam krenar,Milloshin ju kemi lan juve,edhe boll mo se krejt botes i ke hy ne nerva.
51 min · J’aime

Haxhi Kuçi Kuku po enveri ne pushtet erdhi me ndihmen e shkiveEnveri i vrau kokat atedhetare,qasi muti je.E une Milloshit ,ja kam rras NATON dhe ua debova Milloshin nga Kosova.Ua dhiva kumarit me shkije,por mos harroni se edhe ju se keni gate...Sa per pushken e Avdi IBrahimit,ende Milloshi ishte ne Kosove.Ska dallim Enveri nga Milloshi ,kete deshta me ta thene,se jeni kan dhe jeni vellazni
48 min · J’aime

Bajram Hoti O ti kastravec,ti as sa bolja e A.Ibrahimit sje...une pres qe Enver Spahiu ti largoje komentet banale tuajat,e flm qe ti na paske pru NATO ne Ks...por me sa e di juve Milloshi ju dergoi ne Itali me Helikopter!
36 min · J’aime

Haxhi Kuçi O Bajram Hoti,ti je dhendrri i Avdiut.A te kujtohet kur ju paten masakrue shkijet ne ofanziven e pare 1998,kur me mercedesin time ,i miku yt Avdi Ibrahimi ,me erdhi ne shtepin time dhe mu lute qe tju vizitojme,a mos ju kan masakrue.A ishte me neve edhe Arkani ?Ti Bajram je deshmitar,dhe trego.Zoti ishalla ju shperblefte.Une rreziko jeten per Avdiun e ai te me shpifet mua per gjerat qe kurr nuk i kisha paramendue.
36 min · J’aime

Haxhi Kuçi Bajram Hoti O ti kastravec,ti as sa bolja e A.Ibrahimit sje...une pres qe Enver Spahiu ti largoje komentet banale tuajat,e flm qe ti na paske pru NATO ne Ks...por me sa e di juve Milloshi ju dergoi ne Itali me Helikopter!
1 min · J’aime.Me Rugoven paskna qen ne helikopter,ta humba busollen hahaaaa
34 min · J’aime

Bajram Hoti Hahaha,e kam shok,e kam Bac,e kam Vlla e kam Komandant,e kam udherrefyes,e kam mik por jo ne ate forme.flej flej
33 min · J’aime

Bajram Hoti Kuku Po psikopati qe qenke!
33 min · J’aime

Haxhi Kuçi Pse nuk pergjigjesh qe je dhendrri i Avdi Ibrahimit
32 min · J’aime

Haxhi Kuçi Psikopat jam vertete
32 min · J’aime

Haxhi Kuçi TRegoje gjithe biseden qe e kishim ne oborrin e juaj.Ne vitin 1998.Avdiu,ne lufte eshte kyq me 12 qershor te vitit 1999.Mos genje qe ka qen komandant.Ateherit mua me paska genjye komandanti Ruzhdi Saramati.
22 min · J’aime

Bajram Hoti O ti spektatori i luftes,mshele mo,se asgje sdin as ti as shumekushi qe sot pretendojne.Tregom per foton qe e publikove,une ta dhash pergjejgen,pse mundohi veq te kqija me perhap,apo jeni te lindur te tille!
19 min · J’aime

Haxhi Kuçi Avdiu,miku juaj ne prite te serbeve ma ka qite mua,dhe Bashkim Hoxhen e R M..Me argumente e fakte te gjalla.
19 min · J’aime

Haxhi Kuçi Perjetimet e mija i kam shkrue,mes meje dhe Avdi Ibrahimit.Sa pêr Thaqin,i kam marr nga shkrimet e M.Jasharit.A deshironi tju qesi faktet,e Murat Jasharit ?
17 min · J’aime

Bajram Hoti Kur na paske mar pjese ne lufte ti bre,edhe tekstin nalt te botuar mire e paske ndreq e perpunu...ku mbeti ajo pjesa qe me the se une skame marre pjes ene lufte dhe skame se si te jem dezertore?
17 min · J’aime

Bajram Hoti Qka ki mem kallxu qe edhe Thaqin edhe Muratin i njohe ma mire se ti,kush je ti bre ...askushi!
16 min · J’aime

Bajram Hoti Arrritja me e madhe e jotja ka mund te jete te jesh ushtar nen komanden e A.Ibrahimit,edhe ate e ke humbe,tash llomotit!
15 min · J’aime

Haxhi Kuçi Po .Kosova nuk eshte shtete,pos mjerimi i popullitçka po don ti ma teper?çka me te thene ma teper.Po te kishite luftue Avdiu,nuk e kishte lane veriun nen serb
15 min · J’aime

Haxhi Kuçi Pse nen komanden e Avdiut?Avdiun e kerkonte Fatmir Lima me burgos e me que ne Kleqke.Pyete Limen dhe Bajram Bekteshin e shume ushtar tjere qe ishin prezence,ne Deberdelane.
13 min · J’aime

Bajram Hoti A pomundohesh me nxjerr informata,hhahah zanatin e vjeter s eharron,,jojo k akalu koha e atyne hajvanave,paske mbet i vetem.E sa per veriun,ti the qe e ke pru NATO n e pse spo mujsh me kry edhe qat pune ta dime per nder,thjesh me bashku Mitrovicen,ne skemi mujt hajt ju bane!
11 min · J’aime

Haxhi Kuçi Avdiun me qindra here e kam lutur si vellaun qe ti bashkangjitemi Limes.E kam lutur qe ti shkojm ne ndihme Adem Jasharit,por Avdiu qeshte.
11 min · J’aime

Haxhi Kuçi Une me ua bashkue Mitrovicen dhe ju mi marr meritat prape qe hamamin po ua bashkoje.
10 min · J’aime

Bajram Hoti U kry me ty,si ske pas lidhje me asgje,dezertore je kon si Blerim Kuqi,zanat e keni ju!Me ty mo skomentoj per 100 vjet,se e di kush te ka shti me nxjerr naj informate,por jojo ka kalu ajo kohe mo!Klm dhe kurr mos ta njefsha zerin!
10 min · J’aime

Bajram Hoti Rroft populli i paster Shqiptare,Lavdi deshmoreve te kombit...poshte tradhtaret!
8 min · J’aime

Haxhi Kuçi Per çfare informate me paskan nxitur me nxjerr nga ti?Me Blerimin kurrefare lidhje as fisnore as gjeni nuk kemi.Tek e fundit une jam rreje e Bajram Currave.Rrofte populli i paster me gjene shqiptari,e vdekje tradhetareve edhe une pajtohem me kete thenjen tende.Por ti e ke sa me lare mute me shurre.Sepse Avdiu ka punue ne mbrojtjen popullore ne suhareke qe nga viti 1984 gjere ne vititn 1987,.Dhe si ja besoje serbia kete vend te punes,pasi Avdiu siq deklarone se ne vititn 1981 paska qen i denuar ne sherbimin ushtarak si iredentiste?
5 min · Modifié · J’aime

Haxhi Kuçi Per Avdiun se shpejti eshte ka del ne botim libri i luftes,dhe e sheh se çka flitet ne shkrimet e librit.Emrin e autorit nuk po ja permendi,pos ke per tu habitur ti dhe shume shqiptar qe i keni genjye gjere ne fyte.
2 min · J’aime
Haxhi Kuçi



Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Bajram Hoti e mbrone Avdi Ibrahimin ,dhe bjen ne kurthe vete Empty Re: Bajram Hoti e mbrone Avdi Ibrahimin ,dhe bjen ne kurthe vete

Message  Perparimi Dim 20 Juil - 5:39

Haxhi Kuçi SI DESHI TË ORGANIZOJË ‘GRUSHTET PARTIAK’ HASHIM THAQI NË KRYESINË E FORUMIT RINOR TË LDK-së NË SKËNDERAJ

Adem Dërguti ishte kryetar i Forumit Rinor të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Skënderaj. Para se të shkonin në Shqipëri, kemi bërë ushtrimet e para të gjuajtjeve në malin e fshatit tonë – Llaushë, të organizuar nga Adem Dërguti, ku kanë marrë pjesë Sahit Jashari, Ramush Thaqi dhe të gjithë anëtarët e Këshillit Qëndror të Forumit të LDK-së. Mirëpo, menjëherë pas shkuarjes së tyre në Shqipëri, kishin filluar shantazhet për ta larguar Adem Dërgutin nga pozita e tij – kryetar i Forumit Rinor i LDK-së në Skënderaj.

Gjatë asaj kohe kur Ademi (Dërguti) ishte në Shqipëri, në një mbledhje të Forumit Rinor, në tetor – nëntor të vitit 1991, ku kishte marrë pjesë edhe Hashim Thaçi, me disa anëtarë tjerë të forumit, si Gani Koci, anëtar i kooptuar në Kryesinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës - Dega në Skënderaj, dhe Hilmi Zeka. Këta të tre e kishin «shkarkuar» Adem Dërgutin, pa Kuvend, nga posti i Kryetarit të Forumit Rinor dhe në vend të tij ishte «emruar» Hashim Thaçin, me pretekstin se Adem Dërguti e kishte lëshuar Kosovën dhe kishte ikur në Perëndim.

Kjo të jep të kuptosh se të përmendurit nuk e dinin fare se ku gjendeshin Adem Jashari dhe Adem Dërguti. Në mbledhjen tjetër, në lokalet e LDK-së në Skënderaj, në muajin tetor të vitit 1991, ku merrte pjesë i tërë Këshilli Qëndror dhe Kryesia e Forumit, në të cilën isha edhe unë, njëzëri kundërshtuam Hashim Thaçin dhe dy të tjerët për veprimin e tyre duke theksuar se «Adem Dërgutin ka të drejtë ta shkarkojë vetëm Kuvendi i Forumit Rinor. Dhe ky Kuvend i mbajtur disa kohë më parë – Dega e LDK-së në Skënderaj Turiçevc, ku kishin marrë pjesë delegatët e 52 fshatrave të komunës së Skënderjat kishte vendosur ndërkohë për këtë përbërje të Kryesisë: Adem Dërguti – kryetar, Afrim Kabashi, Hanife Kerolli, Sabit Rreci, Bahtir Kastrati, Ramë Rreci, Rafet Ismajli, Rifat Mëziu, Muharrem Zabeli, Pajazit Isufi, Avdyl Imeri, Ismet Veseli dhe unë (anëtarë kryesie).

E tregova këtë ngjarje për të thënë se udhëheqësi i ardhshëm i UÇK-së, i emëruari apo i vetëemëruari, Hashim Thaçi, as nuk kishte lidhje se ekzistonin përpjekje për të krijuar ushtrinë e ardhshme të Kosovës.

Në vazhdim po e botoj pjesërisht letrën e Adem Dërgutit, të dërguar në muajin shkrut të vitit 2001.
7 min · J’aime

Haxhi Kuçi FAXIMILI

I nderuari zotëri Gani Geci,

Duke të dëshiruar shëndet dhe të mira në jetë, me respekt të posaqëm të përshëndes në realizimin e librit “Lufta pa Maska”. Shpreh simpatinë time të thellë me aktivitetin tuaj të guximshëm, në luftë dhe pas luftës.

Pa hyrë në detaje, kam admirim në ty dhe pse jo, më gëzon fakti që një kohë u njohëm, bëmë pak aktivitet së bashku dhe mund të them se po bëhesh trashëgimtar i mirëfilltë i familjes që i takon dhe i një populli që duhet ta meriton.

Këto organizime, si në Shqipëri, Maqedoni dhe Zvicër bëhëshin me përgjegjësi të Imer Berishës dhe vëllezërve të tij, ose lidhjeve që ai i kishte me njerëz të besuar.

Prandaj e ndaj mendimin se Imer Berisha (atëherë banonte në periferi të Zürich-ut), pikërisht në banesen e tij bëheshin organizimet. Aty për herë të parë janë takuar në shtator të vitit 1991, musafirë së bashku, Ibrahim Rugova dhe Adem Jashari. Ky takim i “rastësishëm” do të jetë shumë vendimtar që më vonë Adem Jashari të përkushtohet me forcë në realizimin e lirisë së Kosovës deri në fund. Këto gjëra i di më mirë Imer Berisha dhe vëllau i tij Zymeri.

Ndërsa zotëri Salih çeku, (respekt për zotëri Çekun), do të realizojë hyrjen dhe futjen e armëve në Kosovë, i pari në formën e organizuar.
E tërë ngjarja ndodhë prej 1 ose 2 nëntori të vitit 1991.

Nga Mitrovica kanë qenë këta djem:

Ramadan Begu,
Ilmi Peci,
Lutfi Jonuzi,
Nazmi Bajrami,
Ymer Ymeri,
Zejnullah Voca,
Ejup Murseli,
Shaim Behrami
dhe Beqir (nuk ja dij mbiemrin).

Ndërsa nga Skënderaj ishin këta djem:

Adem Jashari,
Murat Jashari,
Sahit Jashari,
Ilaz Kodra,
Fadil Kodra,
Avni Zymeri,
Avni Behrami,
Shaqir (nuk ja dij mbiemrin),
Jakup Nura
dhe unë Adem Dërguti.
3 min · J’aime

Haxhi Kuçi Ja Hashim Thaqi qe bente shetitje me Arkanin e jo une joooo.Lexoni ngadale dhe e shihni kush paska bere shetitje ne lufte.Dhe kush paska masakrue shqiptar e dhunue femra shqiptare ?http://shqipmedia.com/.../murat-jashari-1-443-pyetje-per.../

Murat Jashari, 1.443 pyetje për Hashim Thaçin | Shqipmedia
shqipmedia.com
Vëllai i Ismet Jasharit, komandant “Kumanova”, Murat Jashari, përmes një letre publike, ia ka parashtruar 1.443 pyetje kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçin.
1 min · J’aime · Supprimer l’aperçu
Haxhi Kuçi

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Bajram Hoti e mbrone Avdi Ibrahimin ,dhe bjen ne kurthe vete Empty Re: Bajram Hoti e mbrone Avdi Ibrahimin ,dhe bjen ne kurthe vete

Message  Perparimi Dim 20 Juil - 5:51


Bajram Hoti A fort po te djeg bre,keq te kane demasku.....edhe pse sdashta me shkru mo,hahaha hahaha
10 min · J’aime

Haxhi Kuçi çka me paskan demaskue?Eu po Dhi qe qenke.
9 min · J’aime

Haxhi Kuçi Une jam ai qe tere jugosllavin ua shkatrrova dhe ua humba mardhenjet serbo shpiunave shqiptar.Ua kam qite per lendine plluqkat.
8 min · J’aime

Haxhi Kuçi Banu burr e na trego se çka patem bisedue ne oborrin e juaj,ne Krushe ne vitin 1998,kur serbet ju paten masakrue.disa fshatar,dhe qe na tregojshe se si ishit meshef ne reke dhe ne qatija njani qe na tregojshe ti jo une as Avdi Ibrahimi.?A mendon se kam harrue.Merre veten ne force dhe tregoju shqiptareve.Kete tradheti qe ma beri Avdiu qe tju vizitojm,ma paska bere me qellim qe serbet te me likvidojne,asgje tjeter jo.
2 min · J’aime

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Bajram Hoti e mbrone Avdi Ibrahimin ,dhe bjen ne kurthe vete Empty Re: Bajram Hoti e mbrone Avdi Ibrahimin ,dhe bjen ne kurthe vete

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum