Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Grat e udheheqesave kosovar pa paga

 :: sport

Aller en bas

Grat e udheheqesave kosovar pa paga Empty Grat e udheheqesave kosovar pa paga

Message  Perparimi Mer 2 Juin - 15:57

Kryeministrit Thaci ka probleme me gjuhen shqipe
Shto në Facebook
Dërgoja një miku
Version i printueshëm
Komento këtë lajm:
Komentuar 0 herë.
Emri Mbiemri:
E-maili:

Më kujto | Më Harro
Abonohuni për lajmet në e-mail:
Shkruani emailin tuaj:


Gjatë 24 orëve, ju do të pranoni vetem një e-mail me 10 lajmet e fundit

02.06.2010
Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, bazuar në formularët ku e ka deklaruar pasurinë, shihet se nuk qëndron kurrqysh me drejtshkrimin e gjuhës shqipe. Ai, shkronjën “ë” e vendos aty ku nuk ka nevojë, ndërsa e heq nga fjalët ku duhet, shkruan gazeta kosovare "Zëri".

Lagjen Arbëria, ish-Dragodan, ku Thaçi e ka pasur shtëpinë kohë më parë, ai e shkruan “ish-DragodanË” ndërsa shtëpinë e shkruan “Shtëpin”. Madje këtë të fundit e përsërit disa herë. Edhe deklarimin e veturës e ka shkruar “Vetur”. Por, jo vetëm kaq. Në formularët, Hashim Thaçi e ka cilësuar vetën si KryetarË të Partisë Demokratike të Kosovës, në vend se të shkruhet Kryetar.

Gratë e politikanëve “të vobekta”

Gruaja e presidentit dhe e kryeministrit nuk e kanë pasurinë në emër të tyre. Për më tepër, ato nuk kanë, apo së paku nuk kanë deklaruar të kenë as para të ruajtura në llogaritë e tyre. Gruaja e presidentit, Fatmir Sejdiu, Nazafete Sejdiu, sipas deklaratës së presidentit, është e papunë, ndërsa gruaja e kryeministrit Thaçi, Lumnije Thaçi nuk ka para të ruajtura në bankë, por edhe nuk bëhet e ditur se ku punon. Por, ndryshe nga gruaja e presidentit, kryeministri ka deklaruar se gruaja e tij ka të ardhura vjetore në vlerë prej 15 mijë e 608 euro.

Më e pasura nga këto zonja, duket të jetë gruaja e kryeparlamentarit Jakup Krasniqi, Sevdije Krasniqi. Kryeparlamentari ka deklaruar se gruaja e tij ka pagë mujore rreth 600 euro, por nuk ka treguar se ku punon. Megjithatë, zonja Krasniqi ka një veturë, vlera e të cilës është 11 mijë e 500 euro, por ka të deponuara në llogarinë e rreth 10 mijë euro. Kryeparlamentari ka deklaruar se gruaja e tij këto para i ka përfituar nga privatizimi i ndërmarrjes “Plastika”.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum