Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Afrim Morines

 :: sport

Aller en bas

Afrim Morines Empty Afrim Morines

Message  Perparimi Mar 25 Mai - 15:52

A. Pressit
Zotri i nderuari Afrim Morina ,ju jeni ai qe e din rastin tim shume mire.Sidomos shoqerine time mes Avdiut dhe vellaut tend Azizit .E dini edhe rastin  ne kohen e luftes kur ne Marali ,qe me kishte rrethue policia e uçk es dhe erdha ne oden tende ku pa nje e dy Ruzhdi Kuçi,dhe Fadil Suka nga Blaca arsimtari kur me thane;Ta marrofte zoti ftyren ,qe po ik nga lufta e neve po na del flaka tue vrapue!Dhe e dini ju i nderuari Afrim Morina kur me tha se ti perhere ke fole qe me lufte duhet mu ndare nga shkau e tani po ikish fushave.A ishte djali vellaut tend aty kur tha se Haxhiu eshte lajmrue disa here por e kemi urdherin qe mos me marr ne lufte !
Zotri i nderuar Afrim Morina
E dine ju se çka u thash atyre?Po ti perserisi edhe nje here qe tua rikujtoi ato fjalet e mija ;Une nuk jam ka iku o pisa nga lufta,por ku po lajmrona  nuk po me marrin ne lufte.E nese mendoni se jeni ma trim se une,ja ku i kemi serbet ne shiroke dhe po i sulmojme serbet dhe ju duhet me ndejte larg meje disa metra.Dhe nese iku nga sulmi me vrisni ,e nese ju ikni pa ju vra nuk kam me lene .A me tha se ne ty nuk te marrim se ti je budalla se nese nuk te ndegjojna mi sulmue serbet,ti na vret !Na kemi bajte mbledhe,dhe kemi vendosur qe ty me se miri mos me te marr ne lufte.I nderuari Afrim,A u qove ne kembe dhe mi the keto fajale ;O Haxhi Lata e kam dite qe je trim por bash qeshtu se kam bere mend dhe me perqafove .
Nese nuk jan te sakta keto fjale mi kundershto te lutem sepse Avdiu me shpifet se kinse une po flasi mbas kodres dhe po genjeje.
Dhe thote se nuk e njohe Haxhiun,se kinse une nuk i paskam thene ne prezencen e vellaut tend se shkaku i Avdiut nuk me marrin ne lufte kundra serbit .
Por nuk me metet merak qe nuk me paskan marr ne lufte kundra serbit se  per kesi pavaresie une nuk kisha pranue dhe ish bere keq e me keq .Por Avdi Ibrahimi me shpifet edhe ma keq,duke me akuzue se une e paskam shetit edhe Arkanin neper vijat e fronit,ku tani Avdiu e ka nxite keto flliqesira ti shkruan edhe nje pizdar i flliqur Reshat Badallaj qe nuk me njeh fare sa edhe une kete zagar.Pasi ju e njifni veten si organizator te demostratave te vitit 1968 ne Suhareke,ju lutemi kush ishte ai djalosh i ri qe ju lute zotriut Zeke Bajraktarit qe tja japi flamurin qe e barte Osman Gega nga Studenqani ?Ndoshta kjo nuk ju kujtohet.
Neqoftese diç u kam ofendue me falni,pa hezetim me tregoni vetem te verteten.Une nuk kam qen kurr i burgosur politike,sepse serbet me thonin se pari merre dore e pastaj ta japim rrugen qe te shitesh para popullit atdhetar.
Kaq,ju pershendesi shoqerisht  
Haxhi L Kuçi

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum