Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves

 :: sport

Aller en bas

Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves Empty Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves

Message  Perparimi Ven 4 Déc - 6:41


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves Empty Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves

Message  Perparimi Sam 5 Déc - 3:30

Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves 04kater-lajme,-shkon-me-akuzat-kunder-bllaces4


Prishtinë, 4 dhjetor - Kohavisioni ka siguruar vendimin për paraburgim të ngritur nga prokurori ndërkombëtar Francesco Flori, në gjykimin e parë më 1 dhjetor të Nazim Bllacës në Gjykatën e Qarkut. Nazim Bllaca akuzohet për vrasje të qëllimshme të Ibush Kllokoqit dhe krim të organizuar e pjesëmarrje në raste të tjera kriminale.
Sipas këtij vendimi, i akuzuari hetohet për kryerjen e këtyre krimeve:
“1. Vrasje e qëllimshme , e ndaluar dhe dënuar me nenin 30, paragrafi 1 dhe 2, nënparagrafi 1, të Ligjit Penal i Kosovës, dhe neni 22 të Kodit Penal të Kosovës, sepse në bashkëpunim me Faruk Gashin, Bekim Sylën, Sadik Abazin dhe Shpresim Ukën, i akuzuari Nazim Bllaca i ka marrë jetën Ibush Kllokoqit, duke e thirr të dalë jashtë shtëpisë dhe pastaj duke e qëlluar me armë zjarri” – thuhet në vendim. Aty shtohet: “Krejt kjo është bërë me ndihmën e personave të tjerë të lartpërmendur, ku Shpresim Uka ka qenë shofer, i cili ka ndihmuar të largohen nga vendi i ngjarjes. Sadik Abazi ka biseduar fillimisht me viktimën dhe të tjerët dhe me prezencën e tyre kanë përkrahur aktin e vrasjes në Prishtinë, në muajin gusht të vitit 1999”.
2. Krim të organizuar, e ndaluar dhe dënuar me nenin 274, paragrafi 2 dhe 4 i Kodit Penal të Kosovës, sepse i akuzuari Nazim Bllaca në mënyrë aktive ka marrë pjesë në aktivitete kriminale, veçanërisht në aktet kriminale të cekura më lart (siç është tentim vrasja dhe shantazhet, kryesisht kundër atyre që supozoheshin si bashkëpunëtor serb, këto të kryera në strukturën speciale të ekzekutimit, e krijuar në SHIK. Provat dhe bazë e hetimeve, sipas këtij vendimi të prokurorit Francesco Flori, janë vetë deklarimet e Bllacës për këto krime të kryera. Gjithashtu bazë do të konsiderohen edhe detajet dhe provat e dhëna për rastet, të cilat ka mundësi të jenë të njohura vetëm për personat që kanë asistuar në këto raste. Të gjitha këto, sipas vendimit, e bëjnë të besueshme deklaratën e Bllacës. Si rrjedhojë, akuzat me vetëdije për veten e tij nga i akuzuari japin edhe një tjetër element kredibiliteti Bllacës, ndërsa dobësojnë mundësinë e shpifjes dhe akuzimit të rrejshëm. Vendimi nga gjykimi i parë i Bllacës nuk pajtohet me mendimin e Prokurorit se ka ndonjë rrezik të përsëritjes së akteve kriminale nga i akuzuari. Për këtë, Nazim Bllaca do të qëndrojë në arrest shtëpiak deri më 1 janar të vitit 2010, ndërsa atij i janë konfiskuar përkohësisht dokumentet e udhëtimit. Vendimi i marrë në Gjykatën e Qarkut, gjithashtu e vlerëson Nazim Bllacën si person i vetëdijshëm për ato që ka bërë, dhe i cili është në gjendje të bashkëpunojë me organet e hetuesisë deri në fund të rastit.
Komentet(0)
Kyçuni për të komentuar

koha ime

05.12.200911:29:47

Përdoruesi

Fjalëkalimi

Regjistrohu


Të funditTë lexuaraTë rekomanduara
11:18Xhaferi: Kriza po e rrezikon Shqipërinë

11:01Mundësia e fundit për Bosnjë e Hercegovinën

10:59 Përplasen dy anije në lumin Nil

10:59Vriten 13 persona në Meksikë

10:57Çmimet e naftës “perfekte”

10:25Studentja amerikane dënohet me 26 vjet burg në Itali

10:19Vazhdon ofensiva amerikane në Helmand

10:16Rusi: Nga zjarri i fishekzjarrëve mbi 100 të vdekur

23:13“Fiati” tërhoqi 500 mijë modele “Grande Punto”

22:53Fushata e balotazhit fillon të shtunën

ArkiviTë gjitha lajmet e ditës
Kuriozitete
Kalendari historik




Jeton Mikullovci
Galeria
DW-WORLD.DE Shqipëria rast i veçantë - aty ku perdja e hekurt u ngrit në fund Në komunikim të drejtpërdrejtë me popullin - Putini iu përgjigjet pyetjeve Dhuna ndaj gruas një fenomen shqetësues në Shqipëri Daimler goes West

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves Empty Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves

Message  Perparimi Sam 5 Déc - 4:34

në bashkëpunim me Faruk Gashin, Bekim Sylën, Sadik Abazin dhe Shpresim Ukën, i akuzuari Nazim Bllaca i ka marrë jetën Ibush Kllokoqit

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves Empty Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves

Message  Perparimi Sam 5 Déc - 4:35

ku Shpresim Uka ka qenë shofer, i cili ka ndihmuar të largohen nga vendi i ngjarjes

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves Empty Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves

Message  Perparimi Sam 5 Déc - 7:15

https://www.youtube.com/watch?v=EwnOxpX63eo


Mu dha urdheri qe te punoi ne tri drejtime,struktura e vrasjeve ka qen;
te punoje ne tri drejtimeve.E para nen nji vrasja e koloboracionisteve,
siq i quanin keta ;
Eshte fjala per Azem Sylen,Xhavit Halitin,Ferat Shalen ,Kadri Veselin dhe
Fatmir Xhelilin(psikiater ne shtime).
Te gjithe keta i njof,dhe kam shkembyer biseda ,
kam ndejte perveq Kadri Veselit qe nuk e njoh dhe nuk e kam pare .
Shifra ime me te cilen kam raportue gjithemonne linjen e Ferat Shales,
ka qen me shifren seiku.E kam pasur nje urdher nga zvicra dhe
nga ajo shifer kam raportue per terenin e lipjanit,shtimes ,
ferizait dhe nje pjes te vitise.Nate kohe na ka ardehe nje urdher qe kishte te beje
me antaret me kokat me te fuqishme te ldk;Ardhja e rugoves ne kosove e ka destabilizue shikun
dhe keshtu qe shiku ashte dashure te forcohet dhe ti filloi strukturaen e
organizimit dhe numrin e vrasjeve .Personalisht kam qen i kyqur ne pergaditjen e
e atentatit ndaje zitit Adem Salijaj nga komuna e ferizajit .
I cili ne ate kohe ka qen me nje ndikim shume te madhe dhe e kemi dite qe
skemi qka te dalim ne zgjedhjet lokale ne ferizaj .
Adem Salijaj nuk e kam njohur kurr nuk i kam pasur borgj asgje as familjarisht,
Mirepo Adem S

alijaj si person me ndikim ka ardhe urdhe nga ;
Azem Syla dhe nga Ekrem Jashari
Qe Adem Salijaj te vritet.E kam percjell bashk me Sadik Abazin ,Faruk Gashin
nga shtimja Sadik Abazin nga Davidovci Shpresim Uka dhenderr i Azem Syles
;dhe ka qen drijton Hajdari nga komuna e prishtines ;
Drejtimi i dyte ;Fusha e dyte ka qen vrasja e deshmitareve te hages ;
Une mik te shpise e kam pase smajl Berbatovcin i egzekutuar gjate luftes i marrur
mu nga shpija jone dhe eshte egzekutue ne rethinen e kleqkes .

Bashkpuntoret e hages ne menyre direkte rrethe ketyre ka qen i kyqur ne cernaleve
ku Azem Syla na ka que te egzekutohet nje bashkpuntor kundra Fatmir Limes;
Dhe ne fshatin Dobraje,ku kemi pasur ne menyre direkte i kemi que kercnime
dhe eshte per Daut Gashin.Vrasja e trete me takonte mua,per arsye se
ashtu keta sipas sipas Azem Syles ishte zingjiri komandues
te gjithe te impeminkohen ne vrasje ;
Ne Varigovce e ka krye vrasjen Fahredin Gashi,ne kraishte vrasjen e ka krye
Sadik Abazi,ndersa ne prishtine Ibush Kllokoqin une personalisht me tre persona
ne pranin e gruas se tij .Naten kur kemi shkue ka qen veq eresire ka dal gruaja,

nje grua dhe i kam kerkue qe te dali baci Ibush qe me nevoitet nje pasaporte
per me dale perjashta.Me te dale perjashta baca Ibush eshte egzekutue menjehere.
Vrasja e ibushit pati jehon dhe i kam shkrue ne mesazh
Azem Syles nje esimes ne nr e telefonit o44108034 qe e ka perdor kete telefon dhet vjet .
Dhe ja kam permendur keto vrasjet .Ibush Kllokoqin,Selim Broshin,Adem Lahin,
Sali Gashin,ejup Disoken ,Adem Salijan ,Agim Veliun,Ajet Istokun,
dhe Ismetin nga nente jugoviqin,pastaj dhe rrahjet brutale;
Dhe kam shkue ne stacionin e pare ter policise dhe e kam praqite rastin e
pare te shikut ne stacionin e policies ne ate kohe ka qen Emin Beqiri nga Babushi
antar i shikut i cili sot eshte dyshi ne policin e kosoves pas Sheremet Ahmetit.
I cili ne ate kohe 1999 une e kam angazhue ne shik dhe ka marr page nga une .
Nazim Bllaca e ka angazhue Emin Beqirin .Sepse ky nuk ka qen as ne uçk as ne shik,
Mbi Emin Beqirin ka qen Destan Thaqi dhe keta e ka mbylle landen ,
rasti ka qen vrasja e Kraishtes!E Adem Lahajt!
Me te dalur nga stacioni i policise me ka thirre Sabit Geci dhe me ka thene se
ti nuk eshte kan dashte ti si Nazmi Bllaca te hysh ne keto sende se keto i takojn luftes!
Kam thene Sabit Gacit se keto vrasje nuk kan te bejne me luften ,por vrasjet kan te bejne mbase
12 qershorit 1999 !


Dernière édition par Perparimi le Sam 5 Déc - 7:35, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves Empty Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves

Message  Perparimi Sam 5 Déc - 7:16

Mu dha urdheri qe te punoi ne tri drejtime,struktura e vrasjeve ka qen;
te punoje ne tri drejtimeve.E para nen nji vrasja e koloboracionisteve,
siq i quanin keta ;
Eshte fjala per Azem Sylen,Xhavit Halitin,Ferat Shalen ,Kadri Veselin dhe
Fatmir Xhelilin.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves Empty Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves

Message  Perparimi Sam 5 Déc - 8:23

Ibush Kllokoqi(udbash),Selim Broshin,Adem Lahin,
Sali Gashin,ejup Disoken ,Adem Salijan ,Agim Veliun,Ajet Istokun,
dhe Ismetin nga nente jugoviqin,pastaj dhe rrahjet brutale;


I lindur më 01.04.1972 në Ribar të Madh, komuna e Lipjanit,
Nazim Bllaca, me profesion arsimtari gjeografise, thotë se është
kyçur në UÇK nga qershori i vitit 1998 deri më 12 qershor 1999,
në Zonën e Pashtrikut.
“Shefi mbi mua ka qenë Shpresim Uka, dhëndër i Azem Sylës
dhe kemi punuar në një strukturë vijë vertikale ashtu siç duhet.

Ai, ka pohuar se urdhërdhënësit për vrasje janë ministra dhe zv.ministra,
por nuk ka precizuar asnjë nga ata emra,
duke thënë se emrat janë të njohur për EULEX-in.
Barra ime sa më bien jam i interesuar ta paguaj.
Kam tre fëmijë dhe gruan, jetojmë të gjithë në Kosovë.
Edhe po të vritem nga ky vend njerëzit do të kapen,
dhe për këtë do të marr vesh edhe Brukseli sepse janë çështje madhore.
Unë ua njoh strukturën e vrasjeve dhe mua nuk e kanë lehtë të më qesin në kurth”,
Jam takuar me Azem Sylën që ata të mi japin disa të holla dhe unë të tërhiqem nga të gjitha
ndaj tij është përgatitur atentati i dytë.
Nuk është patriotizëm me dhanë urdhër dhe me vra axhën e vet që ka punuar në arsim.
janë lëshuar mjetet nga Azem Syla, Shaban Syla e Faruk Gashi. 100 mijë euro i janë
dhënë Hysri Ramës ish-polic i SHPK-së, nga fshati Sankofc, komuna e Drenasit.
Me të marrë paratë Hysri Rama më ka thënë:” Nazim Bllaca, duhet të largohesh nga
Kosova, sepse Azem Syla nuk do të të lejojë të veprosh në Kosovë.
Në tetor të vitit 2007 jam larguar nga Kosova në drejtim të Kroacisë,
me nëntë anëtarë të familjes, si rezultat i kërcënimit që kam pasur direkt nga
Azem Syla dhe Faruk Gashi nga Shtimja, i cili është donator kryesor i SHIK-ut dhe
Azem Sylës.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves Empty Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves

Message  Perparimi Sam 5 Déc - 8:27

Te gjitha partit politike te dala si nga LDK apo nga lufta çlirimtare jan te involvuar nga udba serbe!As zoti nuk mundet mi ri ne fije shqiptareve !

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves Empty Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves

Message  Perparimi Dim 24 Jan - 1:49

Nazmi Bllaca: Si punonjes i SHIK-ut mora urdhra per vrasje nga Azem Syla
lexuar {views} herë.
Prezantohet publikisht në qendër të Prishtinës dëshmitari i CD-së së shumëpërfolur për vrasjet e pasluftës në Kosovë. Nazim Bllaca, nga fshati Ribar i Madh, para gazetarëve ka pranuar se është autor i një vrasjeje dhe se ka marrë pjesë edhe në 17 raste të tjera që nga vrasjet, rrahjet dhe shantazhet.
Ai nuk ka dashur ta publikojë emrin e të vrarit, duke thënë se kjo është e ditur për prokurorinë e EULEX-it.

“Kam punuar për strukturat e SHIK-ut prej vitit 1999 deri më 2003 dhe eprorë të mi kanë qenë Azem Syla dhe dhëndri i tij Shpresim Uka. Nga ky i fundit, i kam marrë emrat se kush duhet të ekzekutohet”, ka thënë Bllaca. Ai, gjithashtu, ka bërë të ditur se i janë ofruar edhe shuma të mëdha parash, prej 400 mijë deri në 600 mijë euro, vetëm e vetëm që të mos i bëjë publike këto informata.

Ndërsa deputetët e LDD-së, Adem Salihaj dhe Gani Geci, në një konferencë për media ua kanë shpërndarë gazetarëve CD-në me dëshmitë për vrasjet e pasluftës në Kosovë në mënyrë që populli ta marrë vesh se çfarë ka ndodhur dhe kush janë vrasësit.

Adem Salihaj ka thënë se CD-ja me dëshmitë i është dorëzuar EULEX-it para 1 muaji e 20 ditëve, por misioni evropian nuk e ka marrë seriozisht punën. “Tani e tutje ne ndihemi të rrezikuar pasi që ka njerëz të krimit të organizuar në institucionet më ta larta shtetërore”, ka thënë Salihaj. Ndërsa, Gani Geci ka shpjeguar mënyrën se si dëshmitari iu është ofruar për të biseduar. Geci ka thënë se nuk e kanë publikuar materialin më herët, duke mos dashur të pengojnë procese të rëndësishme në Kosovë. (koha)
< -- kthehu | dërgo shokut | printo | shko lart
printo
by drenicaki @ 17:51, 01.12.2009
o ti i drejti nga america mos fol pa lidhje se ti nuk e din as ku eshte drenica se tradhtar duhet me nje her te likfidohet se kta na kan pru gjith her deri ktu e ti mos kurse nuk din sen mi ket tok rri se mir koke ne americ .
by 011 @ 17:50, 01.12.2009
RRNOFT UQK ja JEMI TE GJITH ME NJERZ TE MIR E JO ME KET QEVERI EDHE MOSE PERLYNI UQK ME PARTI E ME THAN TASH UQK ja KESHTU UQK JA ASHT E KREJT KOSOVES EDHE KAQEN POR DISA KUR SPOJU PELQEN TE KQIJAT QAKAN BA THOJN PO SHKELNI NE GJAKUN E DESHMORVE JO MORE UQK MOSE SHTINI NE POLITIK AS ARSHITEKTIN E PAVARSIS IBRAHIM RUGOVEN KTO DY SHTYLLA JAN QE NUK DUHET MEI SHTI NE KETO QA NDODHIN TASH E KUR SPOJU PELQEJN PROBLEMET QAKINI BA THUNI PO FOLNI KEQ PER UQK JEP PERGJIGJE QAKINI BA LENE UQK EDHE IBRAHIM RUGOVEN MOS MSHIFI MBAS KTYNE
by kacanimu @ 17:36, 01.12.2009
,,daja,,do te dalin ne shesh te gjitha po do te vanohen pak sepse jan te montura shum mir nga tradhtare e popullit. ah e degjove fjalen e tradhtis ,, jam i gatshem ta paguaj me ggjdo cmim.. e paguan ky psikopat sepse isht i mbusher perpllot me para te serbit e ldd e tjerve, nuk mboshtet kurr ,,uck,, ne i mbrojm gjithmon heronjet e uck sepse i dijm kush jan dhe qka kan ber,, respekt
by 011 @ 15:15, 01.12.2009
krejt kta tash qe jan ne pushtet jan vrasesit ekan ber perte jet ne pushtet po kungulli mbi uj nuk shkon gjith dul ni njeri dhe tash ishalla fillojn edhe tjert deshmitar edhe dalin sendet ne shesh
by Bujari @ 14:54, 01.12.2009
Oh qe me knaqen tu kesh keta qe po bojn komente per nje te krisur siq eshte ky BIR SERBI Nazmi Bllaca i paguar nga serbija e nga qeta qe po bejn komente kundera UCK-se e Kundra te madhit AZEM SYLES ME SHOK.u munuat me unmikun me injollos UCK-ne nuk mujt u munut me gjygjin e hages drejtesija doli ne shesh. tani keni paguar njerz te serbis siq jeni edhe ju vet po nuk do te mundeni se prap drejtesija do te del ne drit.nuk keni faj se kesi njerz qe folin kundra UCK.se nuk jan tjeter por se bjell e serbis. na vjen keq po serbija kah mbaru ma kriminelet nuk do te jav lan familjen shtatezne siq keni deshir ju.e keni edhe nje mundesi mundeni ti qoni familjen ne serbi qe kriminelet tu ja lan shtatezane familjen se ne kosov ajo kah mbaru munohuni sa te doni paguani sa te doni se nuk keni per te mundur ta ktheni serbin ma ne Kosov.

Roofte Azem Syla me shok
Posht shqipfolsat
by Bujari @ 14:52, 01.12.2009
Oh qe me knaqen tu kesh keta qe po bojn komente per nje te krisur siq eshte ky BIR SERBI Nazmi Bllaca i paguar nga serbija e nga qeta qe po bejn komente kundera UCK-se e Kundra te madhit AZEM SYLES ME SHOK.u munuat me unmikun me injollos UCK-ne nuk mujt u munut me gjygjin e hages drejtesija doli ne shesh. tani keni paguar njerz te serbis siq jeni edhe ju vet po nuk do te mundeni se prap drejtesija do te del ne drit.nuk keni faj se kesi njerz qe folin kundra UCK.se nuk jan tjeter por se bjell e serbis. na vjen keq po serbija kah mbaru ma kriminelet nuk do te jav lan familjen shtatezne siq keni deshir ju.e keni edhe nje mundesi mundeni ti qoni familjen ne serbi qe kriminelet tu ja lan shtatezane familjen se ne kosov ajo kah mbaru munohuni sa te doni paguani sa te doni se nuk keni per te mundur ta ktheni serbin ma ne Kosov.

Roofte Azem Syla me shok
Posht shqipfolsat
by avni @ 10:51, 01.12.2009
o fatmir lima ti je aj qe i ke ba kto kret kto vrasje edi une shum mir se shum jam ne rrjedhe per kto sene po u ba shum mir se dul aj djali edhe tregoj se kush jeni ju ama u ba shum mir se edhe une ni dit dua te tregoj dyrekt me ni telivjzon rreth ni bisedese fatmir limese edhe gjavit halitit edhe ma kryesorja do te tregoj per nje vrasjeqe e keni organizuar ti je kryesori ama shyqyr erdh koha edhe zbardhen kto senete e juja te zeza nese funksonon shteti ti je aj qe duhet deni me burg te perjetshum se vetem une qka di per ty edhe shpejt do te vjen ni dit qe kena mu taku me naj seanc edhe do ti tregoj popllit se kush je
by avni @ 10:30, 01.12.2009
o kryemnistere o minster fatmir lima o tj je kryesori i te gjithav vrasjeve ne kosov prej pas luftese po qysh po keni ftyr me dal ne telivizjon a po mendoni qe poplli nuk po i kupton e nuk poj she seneta ju duhete te jepni dorheqje menerena se ju jeni kryesor per kto vrasje ama ne krye asht fatmir lima aj dhelpna dinakeun di shum sne per ta se qfar krime ka ba ama nese funksjonon shteti te erdhe fundi o fatmir lima o haptas po ta permen emrin nazmi bllaca edhe ata jan shok te tu
xhavit haliti azem sylaj ama ti je aj kryesori ik ma mir prej kosovese se kjo asht ftyr mos dil bilum ne medja o kret poplli e din qe ju i keni vra apa po me vjen qud prej dove qe po shkrujn qe po thojn serbia i ka ba kto organizime a i ishohin senete ata ma mir apo nuk kan aftsi ma shum edhe vetem folin apo i mbeshtesin kta gjin kriminela qe jan ne qeveri o adini qfar gjin keni vra te shkullun o ishalla ne familje te juja hakmirren kto sene o fatmir lima ty po te drejtohna se ti je kryesor po te drejtona se i di shum mir kto sene edhe te njoh shum mir edhe historin tane e di shyqr qe erdhe dita e po shfaqen kto sne
by evi londer @ 07:02, 01.12.2009
Apel per kosovaret;
I lexova disa nga komentet e juja por ju apeloj si njeri i thjesht mos paragjykoni mos e ndani kosoven ne baze te partive mos e ndani kosoven ne rajone drenic dukagjin, llap ,shal se na mallkon edhe zoti se mjaft jemi te ndar ju kisha lut mos te shani permbahuni me rendesi eshte qe edhe ne si publik i thjesht po kuptojm se kush i ka bere ato vrasje le te denohen ata njerz para gjygjit te popullit dhe para zotit por tregoni permbajtje dhe kultur si njerz evropian
by daja @ 06:31, 01.12.2009
dy fjal per shokun nga kaçaniku
shoki mos u ban shum patrijot ne internet se edhe ju atje ne kaçanik e keni kryetarin e juaj ashtu sikur ky vrases
a eshte e vertet s e kryetarit te juaj ju ka gjetuar armatim ne shtepi POOOOO
a eshte e vertet se kryetari i juaj ka kindapu njerz mbas lufte POOOOOOOO
a eshte e vertet se ju ne kaçaqin nuk guconi te bani za prej tij
poooooooooooo
pse shtrohet pytja sepse eshte PDK
e keshtu qe tu kisha lut mos u ban patrijot me batarija ok
flm per mirkuptim
by kacaniku @ 05:28, 01.12.2009
kto vrasje jan shum mir te pregaditura nga rugova e vazhdojn fatkeqsisht ende,
by astrit gashi @ 05:03, 01.12.2009
xhavit haliti dhe azem syla si dhe hashim thaqi perveq vrasjeve te pasluftes jane pergjegjes edhe per vrasjet e njezeve me
eminent te Uçk-es dhe politikes ne lufte.keta te dy per qellime te errta karrieriste kan eleminuar:
zahir pajazitin
hakif zejnullahun
edmond hoxhen
ilir konushefcin

ata duke e pare veten te rrezikuar nga njerzit qe nisen luften,i eleminuan ata gjate luftes,dhe duke shpallur veten prijs
te luftes dhe duke shpallur komandant legjendar adem jasharin i cili me te vertet nuk ishte komandant askund,pas figures
te te cilit ende tentojn te fshihen,duke minimizuar figurat me te medha te qindvjeqarit te fundit,duke qitur njerzit ne
prit dhe duke vrar pas shpine.
shtyrja e nait hasanit te flet perkunder te vertetes nga ta,edhepse ishte bashkpuntori me i afert i zahirit dhe hakifit ,
qet ne pah tendencen per te ngritur pseudofiguren e adem jasharit dhe per tu fshehur pas tij.dhe per ti minimizuar figurat
me te medha te kohes qe nisen luften çlirimtare .
nese ky psudoshtet nuk i burgos dhe nuk ju jep denimin e merituar krimineleve qe gjate tere luftes vran njerzit ma trima
vetem per te mbetur vet me te medhenj,denumi do tu vjen nga dora e populli
by astrit gashi @ 05:01, 01.12.2009
xhavit haliti dhe azem syla si dhe hashim thaqi perveq vrasjeve te pasluftes jane pergjegjes edhe per vrasjet e njezeve
me eminent te Uçk-es dhe politikes ne lufte.keta te dy per qellime te errta karrieriste kan eleminuar:
zahir pajazitin
hakif zejnullahun
edmond hoxhen
ilir konushefcin

ata duke e pare veten te rrezikuar nga njerzit qe nisen luften,i eleminuan ata gjate luftes,dhe duke shpallur veten prijs
te luftes dhe duke shpallur komandant legjendar adem jasharin i cili me te vertet nuk ishte komandant askund,pas figures
te te cilit ende tentojn te fshihen,duke minimizuar figurat me te medha te qindvjeqarit te fundit,duke qitur njerzit ne
prit dhe duke vrar pas shpine.
shtyrja e nait hasanit te flet perkunder te vertetes nga ta,edhepse ishte bashkpuntori me i afert i zahirit dhe hakifit ,
qet ne pah tendencen per te ngritur pseudofiguren e adem jasharit dhe per tu fshehur pas tij.dhe per ti minimizuar figurat
me te medha te kohes qe nisen luften çlirimtare .
nese ky psudoshtet nuk i burgos dhe nuk ju jep denimin e merituar krimineleve qe gjate tere luftes vran njerzit ma trima
vetem per te mbetur vet me te medhenj,denumi do tu vjen nga dora e populli
by kacnikasi @ 02:09, 01.12.2009
bravo perseri udbbashat po e sjellin kosoven qysh po dojne.pse tash ne kete momente?ati jaranit i bien ndermend keto gjera.
Ia arriti qellimit me ba poullin rrotull.E tashti vetem shikoni se si shkijet i hecin punet etyre(pa viza ne evrope) neser
ne Hage etj. bravo trathtare bravo eke fitu JEKpotin
by kadri @ 00:29, 01.12.2009
turp per ty ilir se ti e kta adhurust e tu sjeni gjak shqiptari sdi ku i kini vesht pse e mbroni hashimin a shini ndojher
tv ju a po e shihni qa po na bon me kurrupcion kta qe jon te vrar nuk jon qe kan qen shpijuna apo ndnj gjo tjeter po kta i
kan vra per interesa partiake veq ka ni zot qe akuzon shum shpejt me hashim e me ujqit e terbum te tij qe zdin mu ndal
do ti vij fundi
by kadri @ 00:29, 01.12.2009
turp per ty ilir se ti e kta adhurust e tu sjeni gjak shqiptari sdi ku i kini vesht pse e mbroni hashimin a shini ndojher
tv ju a po e shihni qa po na bon me kurrupcion kta qe jon te vrar nuk jon qe kan qen shpijuna apo ndnj gjo tjeter po kta i
kan vra per interesa partiake veq ka ni zot qe akuzon shum shpejt me hashim e me ujqit e terbum te tij qe zdin mu ndal do
ti vij fundi
by rinori @ 23:51, 30.11.2009
Adem saliu eshte kryesor i ktyre vrasjeve pershkak se kure ka qen kryetar komunes ferizajt i k a pak 15 trup roje dhe dyshimi
i par vjen nga ai se ai qe ben edhe fol
by drini @ 23:48, 30.11.2009
PO kush do qe i ka vra kto njerez mir ja ka ba se shpiunat edhe pas 500 vjetve duhet mi hek qafe e leje mas lufte se kerkush
peqef ste vret i lumt pushka kush do qe i ka vra
by i drejti nga amerika @ 23:29, 30.11.2009
o zoti i madh i qit ne drit famijlet e te vdekurve qe jav vra nga dora barbare e shiptareve shpiuna se pdkja ka vra njerez te
pa fajshum mbas lufte per arsye te shumta te pafajshme ev zoti vraft se drenica ka ma shum shpiuna se njerez me drjetesi e
ishalla tash po dalin ne shesh te gjith se shpejti lavdi te vdekureve qe kan vdek pa kurfare faji.
by 011 @ 23:25, 30.11.2009
MIR ASHT SE ASHT EDHE PJESMARRES EDHE DESHMITAR KESHTU BAHET SHTETI duhet me dal keshtu kush asht trim pra ju lumt more njeri
pom dhimesh se kume hjek po hallall te qoft kta qe shkrujn ktu e i mrojn partit ktyne sjuka djeg zemren e kujna jakan myt
familjaret ata presin drejtesin mos fyni me fjal mos bahi majmuna tash
by skënderi @ 22:55, 30.11.2009
Ky njeri qe ka dal keshty rrefen per gjoja krimet qe ka ber thuajse tregon per ndonje film , sikur te jet veper e Vuk
jeremiqit qe tani i duhet per GJND, por megjithate te shohim kohen se qka po na qet me shesh. Ne nje gje nuk dyshoj se
Hashim Thaqi eshte ai i cili me filozofin e tij arriti qe ta hjek shkaun nga kosova,por siq po shihet dikujt i kam mbet
motrat keq e po kerkon prap shkaun ne ks. Nese skemi moral te mir nuk nau duuhet as buka e as uji e as shteti..
Mallkuar qoft tradhetari dhe tyradhetia.
by Iliri @ 22:38, 30.11.2009
Duhet te ken kujdes disa "patriot te Bllaces" qe po shprehen banalisht dhe po e tregojne fizionomin e tyre te vertet,
se mos te ishin Azem Syla ,Hashim Thaqi e shum e shum heronj te tjer ,Ju idiot te tipt "kolovica,Bashkim thaqi etj...."
nuk do te shkruanit sot ship ato fyerje ,po si duket ju ka mbet ne zemer cirilica e Milosheviqit dhe pacifistve kosovar
qe e dashten pa kufi staus quo per mbijetes te tyre.Do ket pune ende pastrimi i pacifistve ,bashkpuntoreve te UDB dhe
rrenuesve te shtetit te Kosoves.
by labinoti @ 22:38, 30.11.2009
ky hsi piss be vlla ky pe tradhtojke dtaheun .po edh ekta kan faj akn mar tulifar l epoen sene sekrete po kta duhet me
virr dsims qyteti as ni fjakl e tij nuk e thsoverete kta e ka ba krejt LDD me AAK krejt qita e kan ba per fushat se nesnka
kildhje ky me to sene marre per ta ncncnc
by Iliri @ 22:38, 30.11.2009
Duhet te ken kujdes disa "patriot te Bllaces" qe po shprehen banalisht dhe po e tregojne fizionomin e tyre te vertet,
se mos te ishin Azem Syla ,Hashim Thaqi e shum e shum heronj te tjer ,Ju idiot te tipt "kolovica,Bashkim thaqi etj...."
nuk do te shkruanit sot ship ato fyerje ,po si duket ju ka mbet ne zemer cirilica e Milosheviqit dhe pacifistve kosovar
qe e dashten pa kufi staus quo per mbijetes te tyre.Do ket pune ende pastrimi i pacifistve ,bashkpuntoreve te UDB dhe
rrenuesve te shtetit te Kosoves.
by afrimi @ 22:05, 30.11.2009
vdiq dr. Rugova , vdiq kosova e tash radhen e kan tradhtart e rankoviqit, Pdk,se i ka shku shum larg t,mos them si Rankoviqit n,
vendlindjen e tij n,drenicen e taqit tung
by ARBEN GASHI @ 21:49, 30.11.2009
eshte nje hap shume irendesishem per kosoven te cilin ka marr eulexi per korrupsion bravo deshmitarit vetem keshtu ndertohet
shteti shperesojm se me kete rast gjitheqka do del ne shesh dhe do rrezohet partia e bishave te egra
by ARBEN GASHI @ 21:49, 30.11.2009
eshte nje hap shume irendesishem per kosoven te cilin ka marr eulexi per korrupsion bravo deshmitarit vetem keshtu ndertohet
shteti shperesojm se me kete rast gjitheqka do del ne shesh dhe do rrezohet partia e bishave te egra
by daja @ 21:42, 30.11.2009
fuck
loja filloj por kur te perfundon athye?????!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!
by jack @ 21:20, 30.11.2009
Mua me shume me vjen keq per lexuesit se sa per kete lajm.
Se si grinden e shahen ne mes veti per parti politike.
Injoranca na kalli.
by izy @ 20:59, 30.11.2009
...gjaku i shqiptarit nuk humbet ,fundi fundit edhe kaquba flet,që gjaku të del në dritë...!
<< Older (1 2 3 4 ) Newest >>

www.albeu.com/lajme/lexo.php%3Fcomm_start_from%3D30%26archive%3D%26subaction%3Dshowcomments%26id%3D1259525802%26ucat%3D1%26+fatmir+lima+bashkpuntor+serb&cd=2&hl=fr&ct=clnk&gl=fr" target="_blank" rel="nofollow">http://209.85.229.132/search?q=cache:kVJA_WWF4OQJ:www.albeu.com/lajme/lexo.php%3Fcomm_start_from%3D30%26archive%3D%26subaction%3Dshowcomments%26id%3D1259525802%26ucat%3D1%26+fatmir+lima+bashkpuntor+serb&cd=2&hl=fr&ct=clnk&gl=fr

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves Empty Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves

Message  Perparimi Dim 24 Jan - 1:52

www.albeu.com/lajme/lexo.php%3Fcomm_start_from%3D30%26archive%3D%26subaction%3Dshowcomments%26id%3D1259525802%26ucat%3D1%26+fatmir+lima+bashkpuntor+serb&cd=2&hl=fr&ct=clnk&gl=fr" target="_blank" rel="nofollow">http://209.85.229.132/search?q=cache:kVJA_WWF4OQJ:www.albeu.com/lajme/lexo.php%3Fcomm_start_from%3D30%26archive%3D%26subaction%3Dshowcomments%26id%3D1259525802%26ucat%3D1%26+fatmir+lima+bashkpuntor+serb&cd=2&hl=fr&ct=clnk&gl=fr

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves Empty Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves

Message  Perparimi Dim 24 Jan - 2:17


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves Empty Re: Deshmi nga Bllaca,per vrasjet nga SHIKU kosoves

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum