Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves)

 :: sport

Aller en bas

Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves) Empty Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves)

Message  Perparimi Mar 31 Juil - 2:10



Dernière édition par le Mar 31 Juil - 3:23, édité 5 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves) Empty Re: Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves)

Message  Perparimi Mar 31 Juil - 2:16

Haxhiu pergjigjet

Keta elefanda nuk jane qe bejne negociata vetm mbas perfundimit te luftes kinse çlirimtare,por edhe para luftes a qenefat e poshter qe shiten si çlirimtar!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves) Empty Re: Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves)

Message  Perparimi Mar 31 Juil - 2:40



Dernière édition par le Mar 31 Juil - 3:08, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves) Empty Re: Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves)

Message  Perparimi Mar 31 Juil - 3:04

01.08.2007

Te gjithe u lindem lakuriq
ne driten e gjithesise
apo erresise
pa mbuloje!
kur vdisni ju mbuloin
me nje pelen te bardhe
sikur foshnja
kur dele nga mitra e nenes!
Dikush me marre
dikush lafazan
tjetri vdes pa buke
tjeret shejoine parajsen!
Dikush kuptone
por ska force mi dhene pergjigje
sepse lepurin
e ka ne zemer!
Dikush tradhetar
nuk ju frigohet fare
behet patriot
dhe ju sundon si shkau!!!
......................................
Per marre e moral
njerezia nuk skuqet fare
por hapni sy e vesh
sa nuk u tretet si budallenje!

Dhe sa interesant eshte
se kur ua them te vereteten
populli im
me urrene pa mase
pse?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves) Empty Re: Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves)

Message  Perparimi Mar 31 Juil - 4:03

Krasta! sa eshte probabiliteti psh qe, ne vend te “miljardeshe ne fuqi disamiljardeshe te thuash: …”biliardeshe ne fuqi te disa biliardeshe” he?
PS: e lexove gje blogun e ri?

Haxhi L.Kuçi thotë:
31 Korrik 2007 @ 11:59 am
U mjeri populli shqiptar qe ka mbetur te jetoi nene ambrellen e qiellit te hapur,me genjeshtrat e qeverive shqiptare e te ndara ne teritore te caktuara,duke i lene shqiptaret ne vetmi e vuajtje te papare!!!

Miftiu edhe
ky si qeveria e shqiptarve genjen masen per perfitime sikur grupi negociator i kosoves duke e genjyer popullin se me lutje do e fitojne pavaresin!!Ishalla ju pike uje me lutje, Nje shembuull po e marrim te nje sulltanit kur ua kishte bere shehlereve a mundeni me lutje me shkyme llampen?Dhe dervishet me muj duke iu lute allahut nuk ia arriten me shkyme llampen dhe sulltani u tha:me shikoni tani mua si e shkymi llampen?E nxorri alltin dhe e gjuajti llampen e llampa jo qe u shkyme por u coptue ne grimca!!!Dhe u tha atyre leni lutjet,por zgjonu nga gjumi e punoni me forcat e juaja,besonju perendise,por me pare forces se juaje e pastai ,kur keni kohe te lire besonju edhe perendise ska probleme!
O ju mallet e shqiperise,a nuk keni uj burimi? Qe tja shuani etjen ketije miletit????Ka uj ka ,por qeverija e bene me qellim me mbajte popullin keshtu qe mos tu shkoi mendja se sa mire jetojne deputetet e qeveritaret e shkrete!!!O toke shqiptare a nuk ke bereqet?Dhe a nuk ka resurse per te krijue energji per tu bere drite ketij popullit te shume vuajture?,Ka,ka dhe buke,por qeverit shqiptare te akorduar mese vedi e mbajne popullin varrure qe mos ti kundershtoi qeverit shqiptare edhe kur u pergadisin varre masive mbi kombin e tyre,dhe ua lene fajet serbeve grekeve e maqedoneve!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves) Empty Re: Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves)

Message  Perparimi Mar 31 Juil - 4:20

Brisku (Haxhi Latif Kuçi=Krasniqi

http://www.diskutime.com/disk/thread.php?id=2426&faqe=2&shiko=6635

Brisk

Albania

A eshte qe ky fare Bexhet Pacolli qe thonte se e kam pasur ne gjepin tim nr.e telefonit te baces Mahmut Bakalli dhe menihere intervenuan mjeket ne Lublan dhe ma shpetoi Bakalli jeten?O shok po u mashtroni ne rrushin qe nuk e merrini dote aù po hiq kurr!
O shqipatro a jeni ka flisni me koken e juaj apo vetem po shkruaj diçka e te me ndegjohet zani?Apo po ma bani sikur Arifi i djalit te migjes tim :çka flitsha diku,kur shkonte neper odaz qato fjalet e mija i folke dhe burrat e odave e lavdorojshin dhe u krenojke ,por e prenonete dhe me thonte se pasha zotin kur po i flasi neper oda fjalet e tua po thone djali i Hamzuqit po dine vallahi!Heje o shqipe vetem ditet jeni ka i numroni!Kuku per ju se çka eshte ka ju zihet,ju bine ndermend fjalet e mija ,por kur ju jeni ne momentet e zerzeles,duke ju leshue shpirti!
Kerkone ate shqiptar qe eshte i pasure me dieni e dashuri qe posedon per juve,se parat qe i ka Pacolli e ish komunistat shqiptar qe deri dje na shtypen dhe mu ata po na shtypin,e ju po i perkrahni!A keni dieni,a keni ndjenja njerezore a e mbani mend qe u ka shkaktuar dikush ?apo i harroni te gjitha!As shtaza si harron vuajtjet kur dikush i shkakton dhembje,e ju shqiptar e shqiptare bani lezet me ata qe ua repnin lekuren sepse nga friga e lejoni tju hupe e tju barson dhe ti harroni masakrat qe ua shkakton dikushi!

profili
Postime: 36

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves) Empty Re: Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves)

Message  Perparimi Mar 31 Juil - 4:24

Kosovadard...
Italy
Akr - ja do te dale fitimtare ne zgjedhjet e ardhshme ne Kosove, sepse eshte alternativa e vetme per kosovaret, te ngopur deri tashme me faqet e zeza te klases politike qe me prepotence dhe arrogance zoteron ne Kosove dhe luan me pasurine e vendit sikurse te ishte e babes! ( privatizimi i eger i pasurise se Kosoves nga ana e Akm me pelqimin e Qeverise deshtuese te Ramush Haradinajt - ne mandatin e saj te trete!!!!!!!!, katastrofa energjetike, avancimi i korrupcionit , kollapsi i sistemit shendetesor etj etj etj) Keto jane vetem 10 perqindeshi i motiveve dhe pakenaqesive qe qytetari i Kosoves mos t'ia besoj voten e tij asnjerit prej politikaneve te sotem.
Ndoshta kyfare Brisku nuk e ka marre akoma vesh se Aleanca Kosova e Re dita dites po zgjerohet dhe po merr fizionomine e nje levizje mbarepopullore ne Kosove, dhe favorite per zgjedhjet e ardhshme, jo vetem ne Kosove por edhe tek diaspora kosovare, e cila sheh ne progresin ekonomik te Kosoves mundesin qe te kthehet ne vendlindje dhe te investoje gjithashtu dhe jo te mbetet fuqi punetore e perhershme e Evropes.
I dashuri Brisk dhe Identiteti, me keta politikaj qe i kemi ne sot do te kemi nje stagnim te progresit ne te gjitha fushat , dhe ne per nje kohe te gjate do te bredhim rrugeve te perendimit, te malltretuar dhe te diskriminuar nga shoqerite raciste te atjeshme. Dua tua rikujtoj se problemi i Kosoves nuk eshte politik por Ekonomik.

Postime: 29 2006-11-16

Guraziu
Uk
Fatkeqesisht politikanet e tanishem e perdorin te njejten gjuhe sikurse brisku me larte, totalishte e mjegullueshme. Natyrisht qe komunistat e felliqur nuk munde dhe nuk duhet te jene pjese e politikes se ardhshme por duhet qe pas fitimit te Pavarsise votuesit e kosoves per here te pare te mendojne cili person mund te ju ofroj diqka me shume per te luftuar fukarallekun e korrupcionin, e boll me me patriotisma te kalbur. Korrupcioni eshte njesoj sikurse komunizmi e edhe me i felliqur. Perderisa Kosovo nuk avancon ekonomikisht Familjet e deshmoreve qe kane rene per Kosoven e pamvarur do te naperkemben. Pajtohem me Kosovadard plotesishte perveq fjalise se fundit. Pa stabilitet politik nuk ka prosperitet ekonomik. Keto dy gjera jan shume te lidhura njera me tjetren . Prandaj stabiliteti/jostabiliteti politik ndikon drejtperdrejt ne ate eKonomik dhe anasjelltas.
Postime: 6 2006-11-16
Guraziu

Uk

kerkoj ndjese per gabim-shkrimi te Kosoves ne rreshtin e peste si Kosovo, ky gabim i vogel rrjedh pas disa komenteve ne gjuhen angleze qe i postova ne forume nderkombtare.

Postime: 6 2006-11-16

Kosovadard...

Italy

Eshte ne rregull permiresimi qe mu be!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves) Empty Re: Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves)

Message  Perparimi Mar 31 Juil - 4:25

Brisk ===Haxhi Latifi

Albania

Kosovadard
Une nuk flasi pordhavica,dhe sofizma ne mesin e popullit tim qe e kam shkrier tere jeten time per ty e per tere popullin ne pergjithesi(popullin shqiptar)e jo per shkja e zagar!A ke ndjkur seanca te Begjet Pacollit?A ja dine mire historin?Mosni more mos ja futni hajt se ky po e perkrah hajte edhe une po ja beje aminin:Ja bane aminin ,por ja bane aminin edhe vorrit per vete dhe te femive tu!!!Une mikun tim vellaun e gruas e kam kryetar te kesaj partije,dhe miqet e mi i njoh sa kan peshe ndaj qeshtjes madhore!Veq nje ta dini si miqet e mi si qiftat e juaj qe anojn here ka Rugova e here ka Milloshet e here ka Pacovet nje dite fara e juaj mashtruese ka me ju shuajtur,dhe keni mi ra pishmanit por vone ka me qen per ju,sepse ju komunista jugosllave keni dituri per mbrapeshtanaka,ne dem te te ardhmes se vendit dhe te pasardheseve,ku do ti lini sherr,qe do ti shpini ne çfarosje masive!!!
Une si brisku,kur si kam perkrahur ish titistat e as rugovistat,as serbet,por kam punue per republiken e kosoves,per bashkim,por paskam punue ,puno e rruaj veze,paskam punue per spiuna,haram u koft mundi im dhe kur drite mos pafshit ata qe ma perbuzen mundin tim dhe me detyruat qe ta leshoi vendin tim qe e deshta ma shume se femit e mi.Kinse tu ndrisi,por kujt spiunave shqiptar.Haram,mutin e juaj e ngrereshit ore spiuna

Gurazi
Ore djal une nuk matem me qeveritaret e sodit,sepse keta kane qen armiqet ma te medhaj ne kohen e titos ,te slobodanit ,Fadil Hoxhes,rugoves dhe Uke Bytyqat e Fatmir Lima.
Une e kam pasur dhe tani e kam nje gjuhe te kulluar====vetem drejtesi,drejte pa frige nga askushi,dhe liri per shqiptaret e roberuar dhe vdekje spiunave qe na shtypen ne kohen e titos qe mu ata qena edhe tani po na shtypin me sofizimet e tyre dhe popullin po e genjejn per çdo dite,pavaresi duke u thene çdo dite,a ne te vertete jane ka e qojn tere popullin drejte ne vdekje te perjetshme.

Gurazi,une jam nga Suhareka kam diplomue ne normalen ne Prizren,juridikun ne Prishtin,SHNP ne Gjakove drejtimin Histori Gjeografi,por nuk kam ushtrue kurr profesionin tim!!!Sepse shqiptaret me kan shpalle tradhetar jugosllave qe nga Fadili e deri te Rugovasit eFatmir
Limat (qeliku) edhe me luftue nuk i qesh i pershtatshem mi luftue serbet.Dhe ja Fatmir Lima se çfare lirie na pruni me Thaqat nga Rambuja,si komandanta te UçKes?Per serb e nxjerri kete sendin dhe nuk iu frigohem fare,sepse e di mire se kush jane,a shqiptaret e dine mire ku e kam fjalen?Une jam nga Suhareka nje budalla qe kam punue ne favor te tane shqiptareve,kam pune si taxi,kam punue ne lotarin e kosoves,ketu jam punsue me rrena,dhe me force,!!!!!!!!!!!Meritat e mija mi vodhen tjeret ku sot keta pisa jane udheheqesa ne korriz timin e une bredhi si ari ne kafaz,rrugeve te europes!!!
Gurazi kur thuash politikajt e sodit flasin si brisku,mos me krahaso me qena,per mua vete ne Suhareke:Dhe pyet ne fund e krye te qytetit se kush eshte Haxhi Latif Kuçi(Krasniqi)Dhe le te del nje bir shqiptari qe thote nje fjale te keqe qe kam punue kundra diqkas,atehere ke te drejte te me krahason me keta komunista te ndyre,sepse per mua keta jane si serbet,sepse me ta ne kohen e tyre me kan rrahur,mua,me kan izolue ma zi se ne burg,dhe une nuk u burgosa kurr nga gjygjet serbe,pse?Mos te marr fame ne mesin e popullit!dhe ata qe u burgosen,mbasi vinin nga burgjet kryenin pune neper administrata komunale e une si dje si sot i papershtatshem,mbeta Haxhi,Gurazi a gurazi,qite emrin se mesiguri ta njohi historin tende,qe je nga BLACA.Mos paragjyko hopa se merr ne thua e thene qafen!Ta kundershton shpiuni shpiunin,kesai i thone grindje ne frige!E kur shpiuni shpionon kundra njeriut qe punoi per popullin shqiptar,kesai i thone sikurAhmet Zogu qe e quante Ismail Qemajlin tradhetar,pastai,Luigj Gurakuqin e jo Guraziun,dhe vertete i vrane dhe i quajten tradhetar,mundet qe edhe te ken qen keshtu sepse une ma historise se shqiptareve nuk u besoi,sepse vete e perjetova luften e fundit te UçKes se si u zhvillue,dhe me rrena nuk krijohet as nuk fitohet gje!!!
peshendetje

profili
Postime: 36 2006-11-16

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves) Empty Re: Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves)

Message  Perparimi Mar 31 Juil - 4:26

Shpatii

Switzerland
Brisku edhe unë e pata përcjellur atë emision kur Bexhet Pacolli patë pasur aksident në Lublan dhe fliste vetë se si i ka ndodhr ky aksident dhe ndihma që ju kishte bërë atij në atë kohë.
Prandaj e kam cekur që në fillim nuk duhet pasur kujdes se cilat jan arsyet e një Partije të re për momentin.

Postime: 1934 2006-11-16

Identiteti
Albania

Nje njeri kishte per hobi shetitjen.te tjeret e shtepise gjithnje punonin e punonon.Pasi ishte koha e punes te gjithe kishin dalur ne are,per ta mbjellur perpos atij qe nuk ja donte punen fare.Aj si gjithnje ishte larg shtepise,larg puneve te saj.Kur u afrua mbremja dhe ara ishte ne perfundim e siper per tu mbjellur,ja erdhi edhe bredhsi shetites qe punonte vetem per vete.Pasi qe u ul pakez,tha me jepni edhe mua nje pal duq qe te punoj edhe une.Pasi qe ja sollen duqet i mbushi me grure dhe filloj te gjuaj grurin duke thene e more djem keshtu punohet si une,e jo si ju qe jeni zgjuar me nate dhe ende se keni mbjelle.Por me keni pritur mua.Kjo ne fakt ishte dredhija e tij qe perdori pasiqe kur ishte per te punuar aj as qe ishte aty....Me falni qe perdora kete thenje,por mendova sadopakez te tregoj fytyren e pacollit i cili erdhi ne Kosove vetem pak kohe perpara qe te perfundoj puna e marrjes se frytyt te cilen e mbolli populli i Kosoves me gjek e djers,e ky far pacolli_pacovi le te shkoj ne rusi se atje e ka vendin.nik ka nevoj te manipuloj me popullin e vuajtur.Mandej nuk ka te drejt te shijoj frytin te cilin as qe e ka mbjellur....Te tjeret qe nuk pajtohen me mua le te me falin, se une nuk do i replikoj shkrimet eventuale te tyre.
Postime: 638 2006-11-17

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves) Empty Re: Grupi negociator i kosoves(dhambpiresat e kosoves)

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum