Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Bahtir Hamza ke gabime te vogla

 :: sport

Aller en bas

Bahtir Hamza ke gabime te vogla Empty Bahtir Hamza ke gabime te vogla

Message  Perparimi Dim 18 Oct - 8:25

UDB-ashet SHQIPTAR
TE SIGURIMIT SEKRET SERB
KANE TE NJEJTATE KARAKTERE.


Shakrua Bahtir Hamza
Shtator.29.2009
Reagim në reagimin e UDB-ashit “Musa Bajraktari” fshatar nga Radavci i Pjese.Kosove.

Reagoje per nderin e shqiptareve te ndershem dhe pikerishte per hire te se vertetese per shqiptaret shqiptar,si dhe per shqiptaret kosovar ,per intelektualet si dhe per Eliten politike shqiptare qe te te i njohin UDBashte shqipatre te Kosoves, qe kan karakteret te njejta, shpifjet e tyre, rrenat dhe propagandet e tyre eshte e stilit serb .Pra qe shqiptaret te njohin karakterin e UDBashve qe ishin te instalura ne sherbimet sekret serbe qe nga viti 1956 -2008.duhet me me lexoni pa prites gje qe UDB-ashte shqiptar perbehen dhe fuqizohen me te njejtate karaktere.

Pas UDBashit Flori Dushan Maxhun Bruqit nga Isniqi i Deqanit qe fuqizohet me deshmi dhe fakte, rradhitet UDBashi tejter i gjenerates se tije “Musa Bajraktari” fshatar nga Radavci i Pejese.

Pra Ju jeni UDBasht shqiptar te Kosovse, qe prej viti 1956 kene bere rrahje brutale mbi popullin,mbi rinin studenetore mbi shqiptare te Kosovese. Dhe tani mundohen me i tabolirizua fazate e kohese.Tani bejne dhe nderrimin e TESAVE, dhe mundoheni me e be ndryshimin e kohese se gjenerates se tyre UDBashjane gje qe UDBashte lane gjurma historike,.UDBashet mundohen te reformohen edhe me progame politike, qe te zberthehen nga UDBash ne Patriot, nga Komunist ne Deshmor, nga HADJUT NE Hero, e keshtu me radhe gje qe dhe dhembja ska kufi.........

REAGIM NE REAGIMIN E “MUS BAJRAKTARIT”


PO Reagoje per leteren e “Musa Bajrakterit” qe me ka derguar me 8.shtator.2009.
Per hire te se vertetese dhe si deshmi ju ofroje letren me te dhana zyrtare, nga z.T.D,Gashi nga Raushiqi i Pejse,( I burgosur ne Prill 1981) po ashtu letren me te dhana zyrtare te z.L.I.Elezaj nga Radavci i Pejese,( i ndjekur nga UDBashet e Fshatit te Radafcit) Deshmi keto qe ti “Musa Bajraktari” ke qene anetar i Partis Komuniste Jugosllave, qe ti “Musa Bajraktari” ke qen UDBashe i sherbimit sekrrt serb.Ti “Musa Bajaraktari” je dhe ke qene ne praktikene e sherbimit sekret serb te UDBse serbe,dhe je ti ai qi i ke karakteret e njejta me standardet te moralit me te ulet njerezor serb direkt je i lidhur me UDBashin Flori Dushan Maxhun Bruqin.Dhe i ndikuare drejtpersedrejti po nga UDBash “Florian” Bruqi.

Ti “Musa Bajratktari”,Ti nuk je as njeri. Ti nuk je as kombetar.Ti nuk je as maxhp, as nuk ke qene kurr i asnje kauze kombetare.Ti qe kurre nuk ke qene i mbilizuar as per liri te Kosoves as indireket as direkt.Ti qe kurr nuk ke qene i denuar as per lire te Kosoves e as per kulture kombetare, e as per te drjetene shqiptareve te Kosoves.

Une ju besoje burrave te Pejese, zotit T.D.Gashit, dhe zotit L.I.Elezaj, si dhe qarqeve zyrtare ne Kosovse, dhe jo tya “Musa Bajraktari’” dhe me mire se te njohin fshataret tu, as kush nuk te njehe,as kush nuk te njeh si njeri,por si qender e majte e sigurimit sekret serb,pra si UDBash.
Pra njerezit nga komuna e Pejese me rrethine ende i kane ne kujtese,turturate, shtypjet e shqiptareve nga puna e jote e dyfisht ne startegjine e sigurimit sekret serb.Dhe kjo ishte dhe eshte e drejta e serbeve me te drejten tende pra ishte ne ate kohe e drejta e pozites tende dhe e interesit tend si UDBash.

Ne letren tende te dates 8.shtator.2009. Ti bene shpifje per mua pe te perifutar autoritet, ti RRENE per pune time,ti me akuzon mua.Pra me RRENAT tua. Ti deshmone karakterin tend prej UDBashi qe e ke te perbashkete me UDBashet te tejere shqiptar te Kosovese.
Shtrohet pyetja cili eshte qellimi yte.?!
A ke deshmi dhe fakte per pune time kulturore kombetare qe e kam bere.Ke lirine apsolute .Botoje te gjitha ,dhe shkruaj sesi me kane rrjedhe punet e mia dhe si kan ndodhe ato, mire apo keqe, veshtersi apo konfliket, apo ajo qe ka ndodhe tani, pase luftese ,e qe nuk ka ndodhe ne sistemin komunist. Spjegoje te gjitha.

Ne letrene tende (08.Shtator.2009)Ti lavderone vetevehten duke u mbeshtet dhe duke e gjete shtegdaljen me revisten private mujore “Zeri i shqiptarit”, e cka ka aty. Cka ka aty te sigurt.?!
Konkret kete cka po ta them eshte me se e sigurt.
Pra revista “zeri i shqiptarit” nuk eshte reviste cilesore nuk eshte reviste e çmuar,sepse e ke nxi ti me rrenate tua, e ke nxi ti me shpifjet e tua, e aqe me keq, kete reviste po e nxjerrka –Mulliri Frances qe eshte nene hijen e krimit.E aqe me keqe kete reviste po e botojka Muhamet Qeta,Pra edhe Muhamet Qetes e edhe ata qe paraqiten ne kete reviste ti ua ke nxi fytyren me rrenat tua me shpifjte tua, dhe nuk e ka thene konkret te vertetene per mua, e as te vertetene me konceptet e jetese tende ne te kaluaren.Dhe e kaluara e jote ka nje domethenje te madhe.Sepse shume njerezi te njohi si UDBash.Musa Bajraktari”.TI “Musa Bajraktari”, bashkupuntor i UDBese i sherbimit sekret serb, te njohin njerezit qe jane gjalle edhe sot, me gjeneraten tende,.Te njohin ty dhe shoket tu qe jeni ne qender te strukturave paralele, ne qender te Protokollit te EULXIT, ne qender te serbeve te Kosovse,ne Prishtine, ne Peje , ne Deqan, ne Gjilan, dhe keshtu me radhe...

Pra eshte dhe me keq, eshte edhe me turp, edhe per njeriu qe fshihet mbas kesaje reviste private qe na cenka prodhim dhe botues Muhamaet Qeta, qe qenka edhe author i librit. Shtrohet pyetja. Pse fshihet Muhmaet Qenta, dhe nuk dele me emer e mbiemer si kryeredakor pergjegjes i kesaje reviste. E Ju thoni “qe eshte atdhetar”.! Por Une nuk e dia,se a eshte ai Muahmet Qeta, qe e njoh une qe nga 24.Nentor.1991.ne Zurich te Zvicrres, e edhe ne Paris.
Apo ndoshta eshte ndonje Muhamet tjeter...

Natyrisht shqiptaret qe ishine nen ronberin e Jugollsvise nen Serrbi e ne Mal te Zi e nen Maqedoni, te gjithe jane atdhetar.
Por te gjithe nuk jane Deshmor, por te gjithe nuk jane heronj, por te gjithe nuk jane patriota.Por kete raste Muhamet Qenta, nuk eshte as atdhetar,nuk eshte as njeri,e as burr i sinqert.Ja pse : Sepse nuk ka te beje me te vertetene e kohes per ate qe i takone atij, por ka te beje me fshatar UDBashjane te komunes se Pejese dhe te Deqanit,ka te beje me rrenate e me propaganden e tyre UDBashjane, te UDBashve qe kane karaktere te njeta serbi.
Muhamet Qenta, perderisa u zhyte me rrenate tua, me propaganden tend e me shpifjte tua, nuk eshte as njeri as atdhetar,dhe e humbe cdo velere kombetare, njerezore, morale, atdhetare,sepse eshte konzumus i rrenve tua dhe i propagandeve te UDBashve siqe je ti.Eshte konzumus i te zezave tua.PO ashtu siqe eshte gjenerata jote.”Musa Bajraltari”....

Pra duke e lexuare leteren tende me rreneat tua te them burrnisht .Ke lirine apsolute.Deshmo ti per punen time,Deshmo TI te verteten tim te sinqert,te gjithe te keqijate.Protesto edhe nga INATI,nese ke ndnjenja te momentit, edhe organizo edhe ne Mullirin Francez,ne France, protesta kunder meje, dhe kunder veprimtaris sime, kunder kultures time, kunder edukates time, dhe kunder “poshtersive “ te mija. Ke lirine apsolute ben edhe padi private.Por Fjala ime eshte ligj.Veprate e mija jan te pa vdekshme. Sepse qeshtje dramatike e shqiptareve ishte mbarpa.

Une po te theme troq, shul shqip.Se atdhtarizmin e fuqizon puna dhe vendi i punes ne te cilin e kryene vet njeriu,puna si financim per jeten, eshte e randesishme me dite se si i sherben dhe kujt i sherben me pune, cdo njeri e bene ekzisten per jete me pune dhe kjo eshte mese e vertete dhe mase e kuptushme .Ne ish-Jugosllavi,shqiptarte i quajshin”shipac”shipci””gjubrici” sepse te tille ishin dhe te tille jane UDBNashet shqiptar te tille jane perkethyesite shqiptar serbo-shqiptar , me vjene keqe qe po e them,por eshe mese e vertete.Pra perkethyes srbisht shqip, ka qene edhe Jusuf Gervalla,per gjeneratate e veta ishte anatear i partise komuniste, dhe kete e ka bere si shqiptar ,qe ka punua per shkaqe te kushteve te jetes se rand dhe per ekzistence, dhe potenciali i tije ka qene si gazetar i pa shkolluar,dhe eshte i dalluar me shkrimet e veta ne shqip dhe serbisht ne gazetate serbe ne Beogard dhe ne Nish, ne Prishtine dhe ne Shkup. Dhe ketu ska asgje te keqe, te tille kane qene gati te gjithe shkrimtaret e Kosovse, dhe politika e tyre ka qen e tille ,ka qene nje krize e madhe per nacionlizimin shqiptar.Ne ate kohe,atehera te gjitha instutucionet ne Kosoves kan qene ne duar te shqiptareve.1975-1981.

Pra Jusuf Gervalla,ishte perkethyese dhe ne Prishtine edhe ne Shkup,dhe ti “Musa Bajraktari” nuk ke nevoje me u shqetesua fare,sepse eshte e vertete.Une e kame njofte personalisht ne Prishtine.1974-1979.
Pra Jusuf Gervalla ,nuk eshte Deshmore, nuk eshte Haro, nuk eshte Patriot.
Pra Bardhosh Gervalla nuk eshte Deshmor, nuk eshte Hero, nuk eshte Patriot
Pra Kadri Zeka nuk eshte Deshmor, nuk eshte Hero, nuk eshte petriot,
Pra Enver Hadri nuk eshte Deshmor, nuk eshte Hero, nuk eshte Patriot, por Enver Hadri dallohet nga te gjithe sepse ka merita me ta mdhaja sesa Gervallatt dhe Kadri zeka.

Pra duhet te jemi te sinqert te paster dhe te ndershem.
As gje nuk mundemi te duam me shume se te verteten
Jeta si realitet me logjiken e vdekur nuk eshte jete dhe te jetosh me te vertetene e kohes se klasifikimit duke e perdore logjiken ,jane dy gjera te randesishme per vete njeriun. gje qe kane dellim te madh ne njera me tjeter .

Prandaj mesohu MUSHKO,(MUS) mesohu nga unë.
Pra ti qe ke frike nga e verteta mos u fsheh dhe cdo gje qe eshte e madhe duhe te jete edhe e vertete.
P.S. DESHMORET
Deshmori eshte ai qe vritet ne lufte per liri,pra ai qe fal jeten per te miren e popullit dhe te atdheut.Eshte e madhe
P.S.HERONJET
Heroi eshte ai qe ka kryer nje veper te larte trimerie e vetemohim ne lufte per atdheun dhe per popullin e vet. Eshte e madhe apo jo.?!
P.S. PATRIOTI
Patrioti eshte ai qe e mbrone Identitetin e vete,eshte ai qe do atdheun dhe popullin e vet dhe qe ju sherben atyre me besnikeri ne traditen Kombetare, ai qe lufton me vetemohim per te I mbrojt interesat kulturore kombetare te vendit e te atdheut.Çdo patriot dallohet nga Deshmori dhe nga Heroi sepse si baze ka Humanizem.Pra Patrioti eshte njeri i HUMANIZMIT.E madhe apo jo.?!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Bahtir Hamza ke gabime te vogla Empty Re: Bahtir Hamza ke gabime te vogla

Message  Perparimi Dim 18 Oct - 8:25

Pra Jusuf Gaervalla,Bardhosh Gervall,Kadri Zeka,

Nuk munmden te karahasohen me Tahir N.Mehen
Nuk munmden te karahasohen me Komandatn Drinin.
Nuk munmden te karahasohen me Komandatn Murrizin
Nuk munmden te karahasohen me Xhemail Mustafen
Nuk munmden te karahasohen me Tahir Zemen

Prandaje duhet ta kujtojme te kaluaren dhe anagzhimin e shqiptareve ne politiken Jugosllave, dhe angazhimin e shqiptareve ne UDB-en serbe, qe shqiptaret nacionalista perjetuan dhune e teror.
Pra duhet te i klasifikojme kohrate sepse duhet te udhetojme ne te ardhmen .Prandaj Une jam Bahtir Hamza, kurre nuk jame merre me shpifje .Kurre nuk e kam qene vegel qorre e as kujt, kurre nuk kam qene anetar i Partis Komuniste. Une nuk dia me rrejte.O “Musa Bajraktari” MUSHKO Muso,nga Radavci i Pejse.Une jam i betuare me thane te verteten. Une jam i mesuare me jetua me te vertetene.

Po e theme per hire te se vertetese.Ne realitet une kur kam kene ne Kosove 2002-2005.kam botua dhe kam pas edhe gazeten time dhe ne shenje rrespekti ne numrine ketret (4) te gazetes “Pena shqiptare” kam boture pozite per Jusuf Gervallen,duke e kujtua kohen e kaluar ne motivimin e shoqerise qe kemi pase, te cilin une e kam njofte perasonalishte Jusufin ne SH.K.A.”Rilindja” ne Prishtine,(1974-1979) dhe ne kete mekanzime Jusufi humbi, humbi me logjiken e vdekur,sepe gjate ushtrimeve ne shoqerin,”Rilindja” Jusufi rrike me serb, me Cobin qe ishte Korograf, me Dragan Nikoloqin,malazes, qe ishte kengetar si dhe me “NIKON”,serb qe ishte valltar.Per kete edhe une edhe Hashimi e kritikum pse nuk rrinke me neve dhe u idhune prej neve. Jusufi u aktivizua me keta shok edhe ne Teter krahinor ne Perishtine,edhe u punesua ne “SUP” si perkethyes serbisht –shqip,me shok qe ishin te tina,Jusuf Gervalla,ka banuna ne shtepin e Nazmi Pevqelit ,qe ishte Udbash,Turko-shqiptar ne Prishtine............

Kur e kane vra mu ka dhimbet pa mase.Por duke e mbajt ne mendje shoqerin qe kemi qen bashke ne “Rilindje” .kam qajte, besom kam qajte.Dhe une e kam ngrite dhe une e kam vizitue ne Shtugard me tere Familjen time.PO te kujtoje se une kam pagua Autobusin (6500.Frnga Zvcerrane)me parate e mija nga Zurich ne Stutgard me shkue neper dimer e Acar, me grua e femije, e me plote shqiptar per te i kujtua shqiptaret e vrar nga shqiptaret,Medet o medet.Une kam kendue per Demostrata per te, Une kam demsotrue dhe kam protestue qe Kosova te kete liri................
Dhe deri me shtator 2005.e kam mbajte te mbyllure çdo gje per Jusuf Gervallen,nga dhembja e edhe dhembjen per te qe e kisha.Por me qe ne fund te shtatorit 2005.Dr.Alban Gervalla, me dergon leter fyse, me shpifje, me propagnde te rrejshme, i cili ishte i frymzuar nga UDBashi Flori Dushan Maxhun Bruqi,dhe me shen ne Femije , mi shane Vajzate e mija, ma shan geruan time. Thas : Po ngadal burr bre, se edhe une dia diqka..................
******* ****** ******

Pra “Muso Bajratktari” MUSHKO Muso, po i kthehem letrese tende .PO te falenderoje edhe per kete etiketim qe me thua ”Mashtruse” d.m.th. si pas mendim tend me bene BABE te atyre qe une i “pasna mashtru”.Po te theme sinqerisht me vjen keqe qe nuk kam mujet me i mashtrua shqiptaret e Kosovese,sepse jane shume te menqur,por edhe nese e kam mashtruar dike me vjene keqe qe nuk i kam mashtrua edhe me shume femijte e moshuar te Kosoves, ne deficitine e komponimit te tyre me Miliuna.

Pra Beso se jam shume i sinqert .Une edhe kur kam qene ne Kosove kam boture shkrime kunder UDBashve, por se kam dite se Flori Dushna Maxhun Bruqi, kishte jetue ne Beograd me shume se nje dezenje qe ishte UDB-ash, dhe nuk e kam dite as per tya qe kishe qen Udbash, por ra revisate “zeri i shqiptarit”, dhe u ndigjua zeri i se vertetese se kohes tende.D.m.thane : “ra kjo deke e u pame” thenje e popullit, e jo siqe thete Kadareja,”Ra ky mort e u pame”.

Pra ne letren tende.Deshmone thene e theshmet e njerezeve qe nuk jepe emra te cilete as nuk i njoh, as nuk me njohin, ndoshta mua me njohin sepse une jam fytyre publike, dhe kam punun per kulture, dhe mbarapa kam castet Dramatike te jetes time dhe te popullit tim, kam kulturene time,kam veprate e mija, kam kohen qe lane gjurma,qe eshte mbi te gjitha deshmi kohore, dhe nuk mbyllem ne vetevehete, por e theme te verteten,dhe te verteten qe e kalsifikojme me kohene e UDBashve, me diagonalene e tyre : Beogard –Peje-Deqan-Gjakove, dhe Beograd-Prizren-Dragash-Gjilan,qe eshte lidheshmerija e gjenerates tende.Pra je ti Udbashi yne shqiptar me gjenaraten tende qe jeni te nje kallypi me” Florjanin” e Isniqit.(Flori Bruqin).

Pra bindu se te vertetene time askush nuk mundet te me bllokone.Bindu se askush nuk mundet te me mbyll ne kafazin e Fluturave.E as ne kafazin e mijve e as te Rakunave.Une jam poet i gjithe shqiptareve.Jam njeri i Botese, i UNIVERSIT.Kete e dashmojne veprate e mija artistike.Arti im i Pictures Cosmike. Filmat e mije.! Eshte Trofeu im. E Ti kurr nuk mundesh te ngjitesh ne kete largesi

Me pase ti, MUSHKO Muso Bajraktari ,ne letrene tende kerkon qe une te te jepi tya llogari per Shoqaten tone,”PENA SHQIPTARE”.
E more UDBash, more UDBash,je fenomen mori bire shkau,Une nuk jam qendera e Kosovese.Une nuk jam “SUP-i” i Kosoves .

Mor ndytesire .Mor qenef fshati. Ti kurre nuk mundesh me e perllose nderin tim.Ti kurre nuk mundesh me e perllose kulturen time as punen time.Ti nuk i ke aftesit e mija mor palaqo, mor UDBash i Portokollit.
Shko lexoje shpalljet e konkurseve leterare,ne gazten “zeri ditore,” ne “gazetene koha ditore”, ne gazeten “Pena shqiptare”, e me pase fole per punen time .E me pas komenton per pune time mor qenef,mor jashteqiteje qe ushqehesh me lukthin tend te Radavcit.
Ja bashkangjese kesaje leter shpalljne e Konkurite leterare.

Me beso se tash po bindena Pse populli im shqiptar ka qen i roberuar shtate shekuj.Tash po bindena pse populli im shqiptar ka qen i roberuare nga serbet e nga Malazezet e nga maqedonet.Tash po bindena pse populli im shqiptar eshte me plote egersira, me plote anmiqesi,e ne anmiqesi me vete popullin te nje gjuhe te nje kulture, tashe po bindena pse populli im shqiptare eshte i ndare,e nuk eshte i liruar nga Pushtusi shekullor,sepse eshte lufta per pushtet midis shqiptarve dhe shqiptarellave, midis grupeve te ndryshme politike, Komuniste,UDBashjane,qe jan te instaluare ne Kosovse,ne Maqedoni, ne Mal te zi e ne Serbi e edhe ne Shqiperi,qe bashkarishte thirren ne emer te demokracise...........
********* *********** *********
Pra jeni ju UDBashte qe perputheni me karakter te njeta te kohes se juaje,dhe kjo deshmohet me RRENATE tua me propagandet tende te rreme ne leteren tende te dates 8 shtaro.2009.

More ti MUSHKO Muso.Ti Mor qenef Fshati perpos rreneve te shumta Ti e thua edhe kete rrene. Citoje “pastaj nga poetet e ri (studentet) i keni marrë poezitë kinse për vlerësim, dhe ndarje çmimesh e pastaj i keni botuar si te juaja “mbyllet citati.Qe ta dishe se : Secili student e ka poezine e vet origjinal me vet.Ti UBD-ash ke te derjtene apsolute, gjejen nje studenet qe thote se Bahtir Hamza ma ka vjedhe poezine.Gjeje nje author te dyfishte qe deshmon se Bahtir Hamza, eshte plagjiator ,dhe ja ka vjedhe poezine njeriut.Hulumto ne tere boten edhe ne Kosove edhe ne diaspore. Shalle edhe konkurs per kekrim.

Une nuk jam hajdut, si shoket tu, une nuk jam plaqekites, une nuk jam kriminel, Une nuk jam UDBash, si ju.Kurre ne jeten time nuk kam plaqkite as njeri,as Bank dhe askujt nuk i kam pagua para per asnje recenzion........

Por propaganda e jote ,rrenat tua, te TOP Modelit UDBashjne serb, deshmon traditen , bashkpunimin dhe karakterin tend shume te ngushte me UDBashin Flori Dushan Maxhun Bruqin,nga Isniqi i Deqanit,qe deshmoni se i keni rujte mjafte mire trediten serrbe.

Ti me akuzone mua edhe per viktime o zot, sikur te isha I Irakut,i Banglladeshit apo i Somalise,apo i Ruandes,apo i Turqise,me makabra fati.Pra gjeni ju kush jane ato viktima.? Keni lirine apsolute, mos ken frike nga Reagimi im.
Besom po te them te vertetene, Une kurre askujt nuk i kam ofrua “vize per Kanda”,e as per askund, sepse nuk e kam pse kete mundesi, e as nuk e kam kete aftesi.Vazate i jepin Instutucionet e Kosovese. E jo une more gamarec....

Une jam poet qe nga viti 1971 dhe i angazhur ne politike,per lirine e Kosoves, qe nga viti 1977.une kurr nuk kam vjedhe poezi te askujt, as nuk jam hajn as plaqkites.
As nji intelektula nuk mi ka dhen 500. inteklektulate as nuk e kane pague anetaresi ne shoqate, pra nuk eshet e vertete qe e thoni per 12.Euero.Por anetaresia ka kane 15.euro. per nje vit.dhe tre euro dizjani i kartelese,qe e ka bere Iliri.Mor UDB-she mor,........

Per Jusuf Vatovci lexo gazten me “Pena shqiptare”. I cili ka qene mesuesi im dhe mesohu se si mesusi i mashtrone nxenesite e vet, te pari, e me pase nxenesnin e dyte dhe keshtu vazhdon deri ne takimin me tya, dhe keshu iu shofim ne Diagonalen e kohese se juaje si penges te kultures ton shqiptare,qe ishte fermula te panjohur te UDBese, kishit edhe Mercedesa te zi,

Ju qe jeni Klushet e nentokes se Kosovese, qe ra revista “zeri i Shqiptarit” dhe u zbulove,kujtoje thenje e popullit :’Ra kjo Deke e u pame” thonje epopullit,( e jo e Kadares”Ra ky mort e u pame”. )Dhe njoftem karaketrin e juaje te njete te udbasheve, dhe i njoftem kualicionet e juaja drejtuese te sistemit komunist.

Ne letren tende deshmon qe TI te keshe dhe deshiron te keshe pozite e te kesh post , te keshe fotele, dhe kete e keni LAKMI, e keni mendue dhe ne kohen e roberise qe keni experience pune me sherbimet sekrete dhe keni punua fshehuarzi me sigurimin sekret serb, e ne ishum te roberuar te burgosur e te denuare edhe me deshmitar te rrejshem dhe nuk guxojshem ta prezentojshim as artin ton kulturore,as kenget tona historike....

Ju qe ishite Fundamentalista Opurtonist te sistemit komunist Serbo-jugosllav.Ju qe ishit Bashkpuntor te UDBese serb,qe jeni te humbure , jo te humbur me neve, per me vetevehten e juve.Me rrenate e juve , me propagande e juve, me karakteret e jauja te ndyta , mundoheni me na zhyteni edhe neve.Dhe Kjo eshte mase e vertete, gje qe po ju djege juve e verteta e kohese se juaje qe ju ishte edhe Komunista edhe Udbash, Ustallar,edhe serrb edhe shqiptar.

E tani NE nacionalsitet Çenkemi fajtor pse po e thojme te vertetene per te bamet e juve ne kohen e juaje.NE qe e deshirojme kalsifikimin e kohese se juaje te kohes se kaluare.Ne qe e deshirojme te njohim kohe e juaje.
Ne qe jemi ne kerkim te Diellit.

Prandej .Protestoje, Mohoje, propaganden e juaje, rrenat e juaja,akuzate e juaja,etiketimet e juaja, dhe eshte detyre e cdo atdhetari shqiptar/e, qe jetone dhe pune ne kete bote qe ta denone punen dhe propaganden e UDBasheve dhe karakerin e juaje te dyfisht.Punet e juaja te dyfishta qe jeni te lidhur ne strategjine SERRBE,ju qe beni shpifje dhe paropagande te rrejshme.JU UDBshet shqiptar te Kosovese siqe jane Flori Dushan Maxhun Bruqi,Rrustem Geci,(qe nuk eshte nga Drenica,nuk eshte vellavi i Gani Gecit)Rizah Graiqevci,e tje e tje.Pra UDBashte siqe eshte MUSHKO Musa,“Mus Bajraktari”, nga Radavci i Pejes, e edhe te tjeret qe kane me dale me vone vet ne fushen e mejdanit...

Ndersa revista “zeri i shqiptarit”duhte te mbyllet menjihera, qe shqiptarellat qe e kan fytyren “TESHLICE”pra shqiptarellave mos te ju rritet GUSHA., dhe nje reviste e tille shkandaloze me nota kriminale,e prezentuare me UDBashe me rrene e me dallavere te shqiptarellave, qe ka baze strukturate Federale Jugosllave, qe demostrone me rrena . Nenhijte e kirmit nga Mulliri Farncesz.Nuk ke vende te shqiptaret e ndershem.

Me kete rast ju beje thirrje mbare shqiptareve te ish- Jugosllvise, te Orjentohen ne te vertetene e kohese.
Ti kalsifikojne kohrate.Te largohen nga kjo reviste qe nuk eshte as per shqiptaret, e as per sistemin e jetese se shqiptareve.
Pra shqiptaret qe jane figuar politike,shqiptaret qe jane nacionalista,qe jan te denuar e te persekutuar pa deshmitar krimi.Shqiptaret qe jane se pari te vrare me fjale, se dyti qe jane te shpallur te çmendur dhe se treti te vrare me injurance.JU bej thirrje edhe studenteve e edhe studentave te mije, e edhe kolegeve te mije qe te Protestoje per te vertetene e kohese, qe shqiptaret mbare ne cdo Universitet te edukohen dhe te rriten me te vertetene,sepse vetem e verteta eshte nderi i Çdo njeriut.

Ky eshte reagim im per ju UDBash,por jo i mjaftushem per ju, sepse ju UDB-ash meriton edhe me shume....


E Marte Bahtir Hamza
Shtator.29.2009 Univerity of Toronto.


BAHKANGJITUR
Letar e “Muss Bajrakatrit” 8.shakurt.2009
Shtate DESHMI dhe fakte,
Poemen time Mushki Muso Bajraktari,
===================================
BAHTIR HAMZA,

POEMË
PËR UDB-ashin nga RADAVCI I PEJES.
MUSHKI MUSO BAJARKTARI


Mushki Muso Bajraktari
Po rrinë n’Peje n’rrugë të pazari
Ky UDBash me prevojë
Don ti fusë shqiptarët në lojë
Folë me pleq e folë me të ri
Ju bën lutje me hy n’parti
Ky komunist i Jugosllavisë
Tash i ra në mendje kënga e Shqypnisë
Që e këndojke Drevish Shaqa,
"Prej Prokuple deri në Nish"
"U mbush fusha plotë Dervish"
Këtij fshatari nga Radavci
Mushko Musës Bajraktarit
Do të i gjindet tash ilaqi

Vazhdon në libër

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum