Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Ja çka shkruain per Sheremet Ahmetin

 :: sport

Aller en bas

Ja çka shkruain per Sheremet Ahmetin Empty Ja çka shkruain per Sheremet Ahmetin

Message  Perparimi Jeu 28 Mai - 9:57


KUSH ËSHT KOLONEL SHEREMET AHMETI?

mendja18.06.2002, 09:08:00DESHIROI TE DI MË SHUME PËR KETË UDHHEQES TE SHERBIMIT POLICOR TE KOSOVES QE MBAN KËTE VEND SHUMË TE LART.JU FALEMINDERIT

lugu18.06.2002, 09:59:00Po i nderuar dua te përgjigjem pak sa di për këte njeri.Ësht apo vjen nga Radisheva e Drenices.Familje intelektuale me vllëzer dhe motra i ka intelektual.Vellau i ti i madhi Begjeti ishte ne një perudh drejtor i shkolles sime.Sheremeti si studend i dalluar gjithnje dhe ne fund specializoi ne Beograd ne at periudh vitet 88-89 ka qen po ne një post te lart . Duke mos pajtu me armikun jep dorheqje dhe pastaj pati pasojat denua me 5 vite burg.Pas burgut nuk di se ku ka jetu por ne luft e di qe ka qen aty ku e ka lyp Kosova.I ka humb diku sjam krejt i sigurt 11 te aferm po se konkret me emra.Luftetar dhe mik i Hashim Thaqit por pa keqkuptime unë nuk du te tham qe Hashimi e ka qit ne kete post ktu e ka vu po shkollimi i tij qe asht i pari në Kosov në këte lami.I uroi qe ti shfrytzon aftsit e tija ne menyr te drejt.

Drenica.190018.06.2002, 10:11:00Jo unë e di qe ësht prej fshatit te Shote Galicec dhe Hashim Thaqi e ka emru ne kete post ku ky qendron.Por edhe e meriton se ka qen ne UCk dhe ësht i shkolluar.Kete duhet mi dite se udheheqsit e TMK-SHPK dhe Kryministri këta jane te emruar nga zotri Hashim THaqi.Keta e meritojn se kan luftu për këte dite dhe me nderim i rrespektojn dhe nderojn te gjithe ata qe rane për liri.

Doktori18.06.2002, 10:47:00Pershendetje të nderuar bashkëbisedues

Që në fillim dua të them se shërbimi policor i Kosovës, është pasuri dhe institucion i Kosovës dhe popullit të saj e jo i një partie apo tjetres.SHPK i shërben popullit e jo njëres apo tjetres parti. Dhe udhëheqësi aktual numër një i SHPK-së-i nderuari z.Ahmeti është udhëheqes i SHPK-së që i sherben popullit të Kosovës, e jo udhëheqes i SHPK-së që i sherben njëres apo tjetres parti!
Z.Ahmetin në atë post, e solli aftësia e tij dhe profesionaliteti në atë lëmi, e jo Thaqi apo ndonjë parti tjeter, dhe siç e tha edhe diskutuesi i mësiperm ("lugu") që në fund të viteve të 80-ta(atëher kur s`kishte fare PDK e LDK) z.Ahmeti ishte në funksione të larta në sherbimin e atëhershem policor, prandaj ju lutem të jeni me të matur në vlerësimet tuaja.
Më duket shumë i padrejtë konstatimi se Thaqi apo Rugova e zgjodhi z.Ahmeti në atë funksion.Si personalitet dhe figurë e shquar z.Ahmeti është normale të njihet dhe të këtë miqësi me Rugovën ,Thaqin,Rexhepin, Haradinajn,Çekun, Dacin etj...por ju lutem, s`më duket aspak e drejtë qe SHPK-së apo institucioneve tjera tu japim ngjyrime politike apo ti shpallim pronë e njëres apo tjetres parti.
Dhe mëndoi se më drejtë do të ishte po të thonim, se z.Ahmeti por edhe personalitetet tjera si i nderuari z.B.Selimi etj, erdhen në detyrat e tyre, si ekspert dhe njohës së lëmive të tyre, dhe ne i perkrahim me gjithë zemer, dhe urojmë ta kryejn me ndërgjegje dhe pergjegjesi kombëtare punen e tyre të shenjtë per kthimin e ligjit dhe qetësisë në vëndin tonë.
Urojmë qe Kosova jonë të ecë perpara, dhe urojmë qe sa më shpejt të vijë ajo ditë kur ne s`do të kemi nevojë të jetoim e punoim larg atdheut.
Të vijë ajo ditë kur fëmijet tanë do të rriten dhe shkollohen në vëndin e tyre dhe në gjuhën e tyre!

Ju pershendes.

Danimark18.06.2002, 11:53:00Ky njeri me te vertet nuk duhet te jet anus politik se asht ne krye te një institucioni shumë te ndishem ku kane pergjegjsi shume te mdha për te ardhmen e Kosoves, por edhe një gjë esht e vertet dhe nuk mund te mohohet se qeveria e perkohshme qe ka qen fill pas lufte e ka caktu në këte post qe me te vertet e meriton ky shqiptar me një akademi te kryer ne ket lami dhe rrjedh nga familjet patriotike te Shote Galices qe gjithehere ishin hal ne sy per shkij ,ku fshati i tij ne luft u shkatrru tersisht dhe as sot ne ket fshat te Drenices nuk ka mundesi te kthehet askush se esht totalisht i shkatrrun. I uroi punë te mbar te gjithe atyre qe i perkujtojn deshmoret.

Therakliti18.06.2002, 12:14:00Sheremeti asht kan azil ne gjermani deri pak dit mas qlirimit. kam nigjue se asht djal i meqem.

allkapona18.06.2002, 12:34:00Mendja^ Edhe une u knaqa se njerzit tu paskan përgjigj ne këte tem dhe me te vertet kjo ka qu pesh edhe te une se shumë pak kum pas infarmata për këte njëri qe ësht në kry te një institucioni kaq te rendesishem siq ësht SHPK.Mirëpo ojo qe më beri te mburrem me te asht se paska qen luftetar i liris e jo kesi far deshtaku i ldk qe po shkelin mbi gjakun e deshmorve. Une ndaj dhimbjen me te gjithe ata qe te afermit e tyre rane per këte liri se personalisht dy antar i kam te vrar nga serrbet ky rugova kurr ske ne gjendje te na shpreh ngushllime te pakten përmes mjetev te informimit.Dhe më sa kuptova qenka nga Drenica trime qe bëri shumë per këte liri qe ne po e gezojm.

Kapuqi18.06.2002, 12:53:00I përshendes dhe i uroi suksese ne pune kol.Sheremet Ahmetin-Agim Qekun- qeverin e Kosoves te udhhequr nga Bajram Rexhepi-Krytarin e PDK-ZOTRI-HASHIM THAQIN - Krytarin e AAk RAMUSH HARADININ dhe ju uroj pune te mbarë.Se për ndryshe ata qe ranë per liri LDk-ja donte dhe mundohet ti harroi se ma pare si domos krysia e Ldk Rugova -Kol Berisha e disa pisa te tjer por jo te gjithe LDK se atu ka edhe figura te ndritshme siq esht Fatmir Sejdiu qe se paku 10 here deri tash kam ndegju se ka qen te vorri i komandantit legjendar.Por fal ZOTIT populli filloi te kuptoi kete skenar te LDk dhe për një vit ra me 16 % në zgjedhje.LAVDI TRIMAV

DEÇANI27.07.2002, 11:13:00Per kol.Sheremet Ahmetin nuk di edhe aqe shume por sigurisht qe vlen mjaft, por po me bejne te quditem se si po perlaheni ne mes veti sa qe nganjehere po me jepni te kuptoj se mos keto jane diskutime ne mes serbeve dhe shqipetarve! Une p[er vete po ju tregoj qe jam pjesmarres ne luften clirimtare ne rajonin e RRafshit te Dukagjinit nga dita e pare dhe e fundit dhe, por nuk urrej asnje Parti Politike Shqipetare por te gjithe e dime se NE QDO FIS KA PIS, E EDHE PARTIT POLITIKE KAN ANETARE TE MIRE DHE TE KEQINJE ANDAJ leni anash keto perqamje. Po ju tregoj edhe dicka:Di njeri qe eshte vrare gjate luftes me dore ne gjep te te vrarit (pra duke u munduar ta vjedhe gjepin e te vrarit)dhe sote eshte i shpallur hero por ndodhi edhe ajo qe luftetari i vertete dhe i vrare duke u munduar qe ti terhjeke te plagosurit te lehet anash e te mos e permend askush.Ne te dy rastet vet kam qene prezent.Pra kush duhet te fajesohet per kete?Pra lereni anash sharjet e merruni me temen konkretisht sepse thone qe "PER TE SHARE NJE PERSONE DUHET TE JESH I NIVELI TE TIJE" e me te kaluaren, te tashmen dhe te ardhmen e ketyre gjerave lereni te meret historia sepse sado vone qdogje do te del ne sheshe.Ju pershendes te gjitheve pamvarsisht nga perkatesia POLITIKE!!!Sheremeti sherri i kosoves,neper burgje pergjues,dhe ne diaspor manipulues dhe çka ?


Copyright ©️2007 albamatrix.com Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum