Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Astrit Haraqija tan te burgosurit politik spiuna e vertete p

 :: sport

Aller en bas

Astrit Haraqija tan te burgosurit politik spiuna e vertete p Empty Astrit Haraqija tan te burgosurit politik spiuna e vertete p

Message  Perparimi Ven 6 Fév - 17:06

Astrit Haraqija tan te burgosurit politik spiuna e vertete p Ephatjf6

www.dardania.de/vb/upload/showthread.php%3Ft%3D21250+adem+demaqi+thote+se+fadil+hoxha+ka+qen+patriot&hl=fr&ct=clnk&cd=6&gl=fr" target="_blank" rel="nofollow">http://209.85.129.132/search?q=cache:BYEoNzYqYzgJ:www.dardania.de/vb/upload/showthread.php%3Ft%3D21250+adem+demaqi+thote+se+fadil+hoxha+ka+qen+patriot&hl=fr&ct=clnk&cd=6&gl=fr


Në kohën e ish Jugosllavisë së LKJ- po të njëjtat akuza kundër të gjithë atyre shqiptarëve të cilët- thjeshtë po kërkonin lirinë e vendit të vet. Akuzat po ashtu varioin nga. Ballist e Nacionalist, spiun të Anglo- Amerikanëve e deri të Inforbyroista, më pas Stalinista e Enverista. Më vonë pro rus e Irridentista, Seperatista dhe krejt në fund deri të pjesëtarët e UÇK- të cilët i akuzuan si dorë e zgjatur e Serbisë e njerëz të frustruar!
Të gjithë këta që u akuzuan nga UDB-ja e ish Jugosllavisë, ishin po ashtu prapë bijtë më të mirë të popullit, si: Shaban Polluzha me shokë, Hysen Terpeza, Omer Muhaxheri, Ali Aliu i Preshevës, Adem Demaqi, Fazli Grajqevci, Metush Krasniqi, Ahmet Haxhiu, Zija Shemsiu, Ukshin Hoti, Halil Alidemaj, Afrim Zhitia, Fadil Vata e mjera të tjerë. Këto akuza barteshin mbase edhe në mënyrën më naive, por shumë besnikërisht prapë, po nga veglat e pushtuesit Jugosllav, për mes mekanizmave të UDB-së, në mesin e tyre sigurisht edhe babai i ministrit- si edhe vet ministri sot i cili tha, po e përsërisim: “ Adem Demaqi dhe Albin Kurti janë spiunë të Serbisë- sikur mos të ishin të tillë, ata Serbia do t’i vriste në burg- siç e vrau edhe Ukshin Hotin!?” ...
Shtrohet pyetje, po të ishte sot Ukshin Hoti në mesin tonë- sigurisht se z. Haraqia, do thoshte njëjtë: Ja, shikoni këtë Ukshin Hotin, pasi që ky doli gjallë nga burgu i Serbisë, edhe ky është spiunë!- dhe këtë ia kanë thënë dikur Ukshint, Haraqitë e tjerë
Se pari, më duhet të them se familja Hoti, do duhej të drejtohej nga ti zoti ministër, dhe të kërkoi sqarim për tri gjëra:
1- Prej nga e di ti që Ukshin Hoti është i vrarë në burg?- për derisa një gjë të tillë e pohon ti vet në atë intervistë.
2- Ku e ka varrin Ukshini, ku e kanë vrarë, dhe cilat organe të kanë njoftuar ty për këtë?
3- Përse ti e ke mbajtur fshehur vrasjen e Ukshin Hotit, deri sot? Nga kush ke qenë porositur që ta mbash fshehur këtë rast- për derisa familja Hoti nuk ka lënë guri pa lëvizur për ta mësuar të vërtetën për birin e tyre.

Se pari, më duhet të them se familja Hoti, do duhej të drejtohej nga ti zoti ministër, dhe të kërkoi sqarim për tri gjëra:
1- Prej nga e di ti që Ukshin Hoti është i vrarë në burg?- për derisa një gjë të tillë e pohon ti vet në atë intervistë.
2- Ku e ka varrin Ukshini, ku e kanë vrarë, dhe cilat organe të kanë njoftuar ty për këtë?
3- Përse ti e ke mbajtur fshehur vrasjen e Ukshin Hotit, deri sot? Nga kush ke qenë porositur që ta mbash fshehur këtë rast- për derisa familja Hoti nuk ka lënë guri pa lëvizur për ta mësuar të vërtetën për birin e tyre.

Po të niseshim nga kjo logjikë naive e tepër cinike e ministrit të “kulturës”- (pasi që kjo qenka pjesë përbërëse e kulturës së tij, dhe ministrisë së tij, që të akuzoj e fyej bijtë e denjë të kombit), atëherë e sqarojmë ministrin, se ( për deri sa nuk i paska mbytur në burg Serbia të dënuarit shqiptarë, atëherë të gjithë ata paskan dalë si spiunë!- gjithnjë sipas konstatimeve tuaja). Të dënuarit që kanë vuajtur dënimin dhe kanë dalë gjallë nga burgu si: Adem Demaqi (tri herë i dënuar), Ali Aliu, Metush Krasniqi, Ahmet Haxhiu, Ukshin Hoti ( dy herë dënuar) , Halil Alidemajn, Afrim Zhitia, Fadil Vata, Ekrem Kryeziun, Hidajet Hysenin, Jakup Krasniqin, Besim Rama, Nait Hasani, Azem Syla etj. madje gjithnjë sipas Haraqisë- i bie që janë liruar edhe si “Spiunë ndërkombëtarë!”, për shembull si zoti Limaj me Isak Musliu- nga se edhe këta dy dolën të gjallë prej burgut të Schweningenit!!!
Ku t’i shpie mushka drutë o i çorodituri e vëthatori i Qeverisë, o medalja e turpit të Qeverisë e cila ka futur kokën mes këmbëve dhe nuk do të shoh e as të dëgjoi më përtej.

............
Nga burgjet e Serbisë, dhe nga duart e UDB- së nuk kanë dalë të gjallë dhjetëra veta si: Omer Muhaxheri, Fazli Grajqevci, Zija Shemsiu, Ibrahim Krasniqi, Abedin Bala, Ibrahim Kelmendi e dhjetëra tjerë. Në Ferrin e Dubravës nga gjakatari Serb janë
.......................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ekzekutuar 173 të dënuar politik shqiptarë, bijtë më të mirë të popullit tonë! Sipas “filozofisë” së ministrit të “kulturës” na del se Nait Hasani dhe Bajrush Gjemajli qenkan spiunë të Serbisë- për deri sa ata kanë shpëtuar të gjallë nga ekzekutimi!!! Ku
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
po t’i shpie mushka drutë o baba i mushkës!Adem Demaqin për hir të rezistencës së tij tri dekadash - kundër një pushtuesi lubi siç ishte Serbia- bota e laureoi me çmimin “Saharov”- e ministri Haraqia e laureon me çmimin SPIUN! Nuk e besoi të ketë dëgjuar kush diçka më të ultë e më të shëmtuar deri me sot në Kosovë, po as edhe më tej!.............

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17277
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum