Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Silvi mbes e adem jasharit

 :: sport

Aller en bas

Silvi     mbes e adem jasharit Empty Silvi mbes e adem jasharit

Message  Perparimi Lun 11 Aoû - 9:16

Silvi
Albania

11/08/2008

CERKU ti me se pari nuk paske respekt per askend ..ti me ket fjalor e ul veten tende se mua ne fakt asgje nuk me ben po te ishe ti aq ndimtar qe thu .se besoj qe do e perdorje ket fjalor un jam nga kosova dhe shum mir e di per vendin ti se kush ka kontribuar
edhe ni gjo po ta tregoj qe un jam mbes e adem jasharit se nuk deshta ta ceku po ju me nxitet prandaj njerz si ju mete vertet nuk i duhen kombit hiq fare. ti se pari nuk ke fjalor me fol me mua .me dhimbse fami...e juaj qe kan rrit ni hiq...po ty pot pengoj te gjith ne forum .ku ke hallin ti mo ti tash me binde qe mete vertet ke qen ushtar i shkaut ti me siguri edhe ke dhunuar motrat tona....ty te mungon kultura ni njeri qe ka dhen kontribut sado pak per vendin e ti nuk do levdata ..prandaj mendo per ni moment te lutem .mos mendo qe do bie ne nivelin tend un se duke shajt nuk arrit askund as njeri un kam respekt per qdo njeri po ti pyte veten a e meriton ..po qdo njeri e tregon kulturen familjare .e un nuk jam rrit ne ni frym ku mbizotron sharja prandaj te kesh me shum respekt .....ku mendon ti te arrish me ket kultur ..ti me sa kuptova un qenke nga kosova ne qdo shoqeri je i prejashtuar me ket fjalor o cerku
..................................................
Silvi po te pergjigjem drejte;;;;
......................................
Mbasi na qenke mbesa a Ademit,a me tregon se kur e vran Adem Jasharin cila moter e tij ka qen e smute ne spitalin e Prishtines,dhe _çka i  pate thene  mases ?
une jam ai qe jugosllavis ja luajta rrenjet !
ju drenica jeni mesue mi majt kasetat e shkinave neper gjepa!Dhe vete djalin e Ademit kush deshti me mbyte ne Danub,dhe emrin e tje e kam pare neper burgjet e Sllovakise qe vete ka shkrue kur gjate luftes ishte nisur per gjermani ??? ?Po te tregoi Ali Vllasi vellau i Azemit!!!!!!!
Une nuk ja nisi me kerkan i pari me shajte apo etiketue,kete vete e kerkove!!!A e dine oj bushter qe pa u kan me shkavellin kurr nuk ka mundur shqiptari  me hype ne fotele  e as mu ba komandant i uçkes edhe  per sot e kam oj taravolqe !

E qfare njerezi i nevoiten shqiptareve  sipas teje?Asi qe jav kan shkerdhyer nanen,asi qe ju masakruan,qe ju debuan,qe sju mbrojten ne lufte,qe ju kallen kesi njerez ti perkrah apo jo ?!Une ushtar i shkaut nuk kam qen ,por mire e ke se po te kisha qen ushtar i shkaut isha kan komandant si Adem Jashari e Fatmir Lima e Malokat,por nuk pranova me shkaun me bashkpunue si tut dhe mbeta jetim i vetem a bushter e din ku e kam por a po te djeg tani bytha ????Ata qe kinse luftuan ua qiten motrat shqiptare shkive ?Une nuk kam dhunue as shqiptare as gabelica por kam mbrojtur dhe do ta mbroi qeshtjen shqiptare e jo shqiptaroviqave servilave  te shkavellave!
Sipas teje ai njeri qe ka kontribue per shqiptari nuk duhet mi dhene lavdata ??a rrospi e keqe qe me je  §§§§!!!!!

Une jam vertete i prijashtuar nga çdo shoqeri sepse nuk jam ne shoqerin e qenave qe ju mashtroi,ty a h medet dhe shoqerin tende ,,!!!!Bane pyetje ne SUHAREKE per mua dhe pyeti te madh e te vocerr se a kam punue kundra shqiptareve apo per shqiptari e haram ju koft dhe sa te mira ua kam bere aq  sherre iu shendrrofshin!!!Ju vetem kete fjalor e kuptoni ore qena komunista te leshit ore gjakpiresa ore hajduta,e genjeshtar
Une jam Haxhi Latif Kuçi


Dernière édition par Perparimi le Mer 31 Juil - 13:53, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Silvi     mbes e adem jasharit Empty Re: Silvi mbes e adem jasharit

Message  Perparimi Sam 16 Aoû - 15:04

Silvi

Albania

16/08/2008

SE pari un nuk jam e udhhequr nga asnjeri qe te diskutoj me ty un thjesh ka hy ketu nga deshira ime personale ..Un kam mendu se ti je nga shqiperia mua nuk me ka pelqyer thjesh pergjigjja qe ti ke be per UQK..po ti ke filluar me sharj un ty e asnjeri nuk shaj mundohem te jem korekte me njerz.ni sharje te till un kurr ne jeten time nuk kam marr per zote.po mir let jet ne ndegjegjjen tende.un te fal ...po kush je ti mor zotri ku punon .qfar ke punuar po pse tan ky mllef me UQK.ti duhet tju drejtohesh atyre e jo mu .Me sharje as serbi nuk kamund te na mund .ti duhet me vepra e me dialog te diskutosh ..per mete kuptu njerzia..neqoft se je njeri qe ka ba per popullin tand kurr mos mendo se kamet humb aj mund .se ka aso njerz qe ne fund do din ta dallojn te miren nga e keqja po ti mos u ngut po te flas si nje mike edhe pse me ke lendu .po gabimet nuk duhet te perseriten .un nuk kam ndegju per ty se kush je as nuk e di se qka ke be per ket popull .per mendimin tim tjert duhet te na vlersojn .Tashi esht vota e lir ti duhet te shkosh te njerz qe te kan lendu .te diskutosh me ta...e jo me qytetar te rendomt.se ti fiton vetem ni bindje jo te mir nga ne meni sjellj te till .
Nga un mos prit asgj te keqe se un nuk mendoj per popllin tim ti lendoj ne asni menyr sado te ulet te jen .boll kemi jek me shkaun boll nuk duam me armiqsi ne mesin ton ...njeriun e mir sadodo mendoj qe ka humbur ne humner aj heret a von dote dal ne drit .Prandoj ti mus u ngut se me sharje e piskam asgje nuk ke me mujt me zgjith .armikun e mundim vetem me urtesi e drejtesi ...respekt...
..................................................................


Selvije
Une nuk te kam thene si ti mua qe ke qen e veshur ne formacionet serbe dhe ke dhunue femra shqiptare,nuk e di sa je ne gjendje ta kupton kete etiketim ?Per serb kur nuk ma ka ndie ndaq me dite dhe e din luga çka ka ne vorber çka u kam bere serbeve as uçkeja as shqiptar ska mundur me ua shkulur themelet,!Por mua perhere mu kan versulur shqiptaret qe ta qe i le ne qeverisje te kosoves!
Per qe eshte tue ma dite populli shqiptar po shihet dhe jo qe nuk doin me ma dite ate qe ua bera si shperblim por me etiketuan si ti.A nuk eshte sharje e perbuzje kur dikujt i thua qe je sherbetor i shkaut ?Po te kisha punue ku,dra shqiptareve ska per te me ardhur rende fare!
Mundi im mu trete sikur shurra e pules e edhe e disave qe i kam njohur:!!!
Me ka lendue 95 perqind i mases se shqiptareve,kupto sa te pasterte ka ne mesin
tone ?A i ke ndegjue biseden me kryetazrin e prizreni qe kam bere dhe ndegjoje me mend se çka me thote per aktivitetin tim se kur do te shkruhet historija ime ?
Nese se ke ndegjue ja po ta dergoi dhe ndegjo se kush jam une Haxhi Kuçi

https://www.dailymotion.com/related/x5xsam_haxhi-kuci-ne-bised-me-shefki-stubl_news/video/x63ixj_haxhi-kuci-ne-bised-me_news

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum