Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Haxhi Kuçi

 :: kulture

Aller en bas

Haxhi Kuçi Empty Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Jeu 7 Aoû - 10:40


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17277
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Haxhi Kuçi Empty Re: Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Jeu 7 Aoû - 10:40

Komentet:

Emri: , shkurt 1, 2008, Haxhik@hotmail.com

Tadiq thotë se Serbia nuk do t’i dërgojë më ushtarët e saj në luftëra të pakuptimtaGjatë qëndrimit në bazën e ushtrisë serbe, Maxhare, në afërsi të Preshevës, presidenti i Serbisë, Boris Tadiq ka deklaruar se ushtarët e Serbisë kurrë më nuk do te dërgohen në luftëra të pakuptimta. Ka shumë njerëz që dëshirojnë që Serbia sërish të futet në luftë, në dhunë të re, e cila për pasojë do të kishte humbjen e Kosovës dhe viktima të shumta njerëzore. Këtë nuk do ta lejojë pushteti i ri, përkatësisht demokracia e re në Serbi, ka thënë Tadiq.

Presidenti Tadiq iu tha dje gazetarëve se se ushtria do të veprojë vetëm në bazë të ligjit të brendshëm dhe ndërkombëtar. Ai shtoi se ekstremistët do të donin ta shihnin Serbinë në një luftë tjetër në Kosovë. Ai tha se një luftë e tillë do të sillte si rezultat vetëm humbjen e Kosovës dhe jetës së njerëzve dhe do ta izolonte Serbinë nga pjesa tjetër e botës.

Per Kushtetuten e kosoves se vocerr

Emri: , shkurt 3, 2008, Haxhik@hotmail.com

Jeta mos ja nxirr fundin e kazanit!Une kam shkrue edhe tjera shkrime ne bisedat e asaj mbremje per kushtetuten e kosoves! Dhe ju me botoni tjera shkrime se a don Tadiqi ta sulmoi kosoven apo jo! Une thash me para: Se Hajredin Kuqi tha gjate bisedave se kushtetuta i vyn keti dhe femive te tij e per popull futja sikurse ish komunistat shqiptar qe dhe tani e qeverisin shqipen e mjeruar! Dhe ky Ruari O’Connell – Zëvendësshef i Zyrës Britanike në Kosovë ne pergjigje tha se ne nderkombetaret nuk kemi ardhur ne kosove qe tua shpallim pavaresin ^por qeveria e kosoves duhet ta behe nje gje te tille!!

Nersa Bekim Salihu – Gazetar i të përditshmes “Kosova Sot, tha se botimin e kushtetutes e kishte bere nga presionet qe iu kishin kercnue!!

Sipas te gjitha tezave qe kam bere,po dele se serbija nuk eshte pengesa e shpalljes se pavaresisie se kosoves.

Dërgoni komentin: Emri/emaili:
Titulli:
Komenti:
Shkruani kodin e shfaqur: captcha image

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17277
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Haxhi Kuçi Empty Re: Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Dim 17 Aoû - 4:54

Kreun e par te ikjes e kalova ne vagonin e trenit te klasit te trete!
Ky udhetim ishte per ne Maribor Stavbar
Ruga ishte perplote me mundime sepse me vete nuk kisha as aq te holla dhe blejsha buke dhe nje domate dhe pakes kryp ,dhe uje e mbushesha nje shishe qe kisha marr nga shtepija.,neper perone nuk kishte aq guzhem dhe kush kishte para kishte mundesi te blente ndonje gazete.Njerezit ishin te pasqaruar permes shtypit dhe fejerave sepse mu nepermjet fes zhvillohej politika e qeverise edhe pse kinse fen shteti e kishte larguar nga shteti!.e e nekosove skishn qen pastai çdo shtepi apo nivid ja nisen te ken ? .Partia nacionalsocialiste e hitlerit ka konfiskue shtepit e pasanikave.e sa here mbeta pa baze jetese edhe ketu me vjen fati si ne kosove qe ta humbi pasurin nga qeveria nacionalsocialiste!!çdo gje qe fitova po shkon drejte rroposjes ku tjeret ta pergadisin kur ti je ne kerkim te jetes se metejshme,pos kujtimet i shpetova ne thesarin qe po e shkruai ne internet.Dhe perjashta je i nderuar sikur i smut nga kolera dhe te punosh e te behesh i ndegjuar gjere ne piken e fundit ndaq te mbesesh ne jete Dhe miku te fton qe te shkon ne qytetin e tije qe te punesohesh tek do shqipofolesa e firmen qe e ke tani e qesesh ne bianrete qe ti bejn me hec siq deshiroin miset e zymte.. ?.Shtypi kur nis te behet pa diktature,filloin partit te ngrihen ato nacionalsocialistet por ne fillim pa organizator te mirefillte!!!
Kunra fituesit te ri ,eshte qeverija e humbur !Qqeverit e reja vijne ne pushtet kur u premtoin pune,bujqesin ke me e ngritur dhe hiq ma shume!,dhe me referendum te zgjidhesh prane mases dhe te behesh komandant suprem qe ushtria te betohet ty,dhe tu behesh balli i kombit!Kundershtar te behen forcat e vjetra qe paraqesin parti te reja se kan bugjet dhe behen ma te rezikshmit kundra teje !Duhet te krijosh ndonje garde me tesha te qe eshte ngjyre trishtuese.
Neqofte se ke para dhe shtepi te bukure nuk d.m.th je i kulturuar !
Ta bashkon kombin eshte krijimi i zotit

Te harruar ne eufori
................................
krijimi imiteve ndere shqiptar eshte propaganda ditore dhe fotografit neper qytete dhe nxenja e kundershtareve(liridasheseve) dhe liqimi i tyre nga jeta politike
Shqiptaret komuniste dijne mire ti pergadisin njerezit ne mite qe ai te punoi per ata ? !!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17277
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Haxhi Kuçi Empty Re: Haxhi Kuçi

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: kulture

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum