Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Haxhi Kuçi

 :: politika

Aller en bas

Haxhi Kuçi Empty Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Sam 9 Aoû - 4:12


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17277
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Haxhi Kuçi Empty Re: Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Mar 6 Nov - 1:50

O po pirolla u kofte serbeve.Po vertete po e perkrahin patriotin e tyre me kete gjest.E mesojn ne burg e ruajn se u vyne nje dite.E shqiptaret e kishin vra per zotin.
Merrni mesime ketu o shqipoveca.Por ju nuk keni gjak arberi,se e keni ndryshue gjenin ne gjen dhelpre keni kalue,ne tradhetar..Historikisht qe 2300 vjete arberet jetuan e u udhehoqen nga spiunet e tradhetaret,dhe trojet tona ne çdo kohe u coptuan jo me deshiren e serbeve,pos me deshiren e tradhetareve qe po i perkrahim pa rezerve.


Krimineli ‘Pagi’ ndodhet në burg të Kralevës
Mitrovicë, (Kosovapress) 01 Nëntor 2012 07:58

Gjykata e lartë e qytetit të Kralevës në Serbi ka caktuar 30 ditë paraburgim për Sllavoljub Joviq të njohur me nofkën Pagi nga Mitrovica, i cili u arrestua dje në veri të Mitrovicës nga pjesëtarët e MUP-it serb.

Ai akuzohet për tentim vrasje të një ushtari të KFOR-it në qershor të këtij viti në fshatin Rudare.

Burime të Kosovapress-it bëjnë të ditur se Beogradi po ushtron trysni ndaj të gjitha mediave serbe në Kosovë për mos publikim të këtij rasti.

Sipas këtyre burimeve, një gjë e tillë ka ndodhur edhe me televizionin lokal ‘TV Most’ në Zveqan, e cila mbrëmë pak minuta para edicionit qendror të lajmeve është detyruar të tërheqë të gjitha lajmet rreth arrestimit të Joviqit nga ana e pjesëtarëve të MUP-it dhe g
jykimit të tij.


Dernière édition par Perparimi le Mer 7 Nov - 14:32, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17277
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Haxhi Kuçi Empty Re: Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Mar 6 Nov - 1:51

O po pirolla u kofte serbeve.A vertete po e perkrahin patriotin me kete gjest.E mesojn ne burg e ruajn se u vyne nje dite.E shqiptaret e kishin vra per zotin.
Merrni mesime ketu o shqipoveca.Por ju nuk keni gjak arberi,se e keni ndryshue gjenin ne gjen dhelpre keni kalue,ne tradhetar..Historikisht qe 2300 vjete arberet jetuan e u udhehoqen nga spiunet e tradhetaret,dhe trojet tina ne çdo kohe u coptuan jo me deshiren e serbeve,pos me deshiren e tradhetareve qe po i perkrahim pa rezerve.


Krimineli ‘Pagi’ ndodhet në burg të Kralevës
Mitrovicë, (Kosovapress) 01 Nëntor 2012 07:58

Gjykata e lartë e qytetit të Kralevës në Serbi ka caktuar 30 ditë paraburgim për Sllavoljub Joviq të njohur me nofkën Pagi nga Mitrovica, i cili u arrestua dje në veri të Mitrovicës nga pjesëtarët e MUP-it serb.

Ai akuzohet për tentim vrasje të një ushtari të KFOR-it në qershor të këtij viti në fshatin Rudare.

Burime të Kosovapress-it bëjnë të ditur se Beogradi po ushtron trysni ndaj të gjitha mediave serbe në Kosovë për mos publikim të këtij rasti.

Sipas këtyre burimeve, një gjë e tillë ka ndodhur edhe me televizionin lokal ‘TV Most’ në Zveqan, e cila mbrëmë pak minuta para edicionit qendror të lajmeve është detyruar të tërheqë të gjitha lajmet rreth arrestimit të Joviqit nga ana e pjesëtarëve të MUP-it dhe g
jykimit të tij.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17277
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Haxhi Kuçi Empty Re: Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Mar 6 Nov - 1:52


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17277
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Haxhi Kuçi Empty Sadik Blakaj ka qite ne prite Hysen Gegen dhe e kan denue ?A

Message  Perparimi Mar 6 Nov - 7:23

Sadik Blakaj ka shkuar në Paris i cili ma vonë e ka qitur në kuthë Hysen Gegen i cili u dënua me 13 vjet Burgë..http://www.zeriikosoves.org/index.php?option=com_content&view=article&id=557:udb-ashet-qe-vepruan-ne-kosove&catid=1:politike&Itemid=2Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17277
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Haxhi Kuçi Empty Re: Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Mar 6 Nov - 7:25


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17277
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Haxhi Kuçi Empty Re: Haxhi Kuçi

Message  Perparimi Jeu 8 Nov - 2:40

Sipas Schmitit ,skenderbeu nuk fliste shqip mire,por arberisht,serbisht,italisht,frengjisht,e arbaisht.Ky nuk ka luftue vetem kundra turqve,por edhe kundra atyre qe ishin musliman e edhe kundra italianeve.

Fan Noli dhe Athanas Gegaj duke sjellur deshmi te dores se pare, pohimin e vet se Skenderbeu ishte shqiptar, pasardhes i Epirioteve te lashte.
Pasi u zgjidh Ãeshtja e origjines etnike te Kastrioteve, filloi diskutimi mbi origjinen e tyre krahinore. Ne lidhje me kete teze pati mjaft sorollatje boshe, dhe rruga qe u zgjodh qe e gabuar, sepse shumica e historianeve renden pas degesh dhe jo pas rrenjesh. Te Ãudit fakti se si disa historiane shqiptare, se bashku me Iinstitutin e Historise u referohen tezave te disa historianeve te huaj per te gjetur vendlindjen e Kastrioteve ne Shqipri. Keshtu ato u sorollaten lart e poshte duke i marre me radhe rrethet e Veriut nga Mati, Shkodra, Puka, Mirdita dhe Hasi i Prizenit pa nxjerre gje ne drite.

humanisti italian Refael Voleterrano, ku ne vepren e tij me titull âKomentatoretâqe u botua ne fillim te shekullit 16-te, ai nuk e quan Gjonin te atin e Skenderbeut me mbiemrin Kastrioti, por Gjon Dibrani.

A e shihni se ma se pari as vendlindjen e sakt nuk e din as Noli as Barleta as serbet as greket as kroatet as turqit as anglezet.
Por po shkojm nga emertimi i tyre ne emra siq e thone keta historjan.
Pra emri e Skenderbeut Gjergj(Gjorgj)
Pse e vertetoj qe Skenderbeu ishte vazal i princit te Napolit Ferdinantit ?Sepse ky i shkoi ne ndihme qe ta mposhti princin e Torantos Antonion duke e sulmue nga shpina e vra gra e pleq e dhunue femrat italiane!Ke shenime ne italisht per kete kerko se gjeni.
Gjyshi Pavle emer sllavi
Nana e Skenderbeut Mamica emer sllave
Baba i tij Ivani emer sllavi,i martuar me nje serbe nga familja e Brankoviqeve me Voisllaven
Vellaznija e Skendebeut
Rapos emer sllavi
Stanisha emer shkau
Konstadini emer sllav
Motrat
Mara emer sllave
Maria emer sllave
Angjellka emer sllave
Jelena emer sllave !
Mara martohet me serbin Stefan Cernojeviqin.

.......
Atdhetar
atdhetar per ty kam nje pyetje ;Si quhet djali i Skenderbeut dhe me cilen vajze martohet
?..............
Nese e dini kete e vertetoj se e dini mire historin e Skenderbeut.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17277
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Haxhi Kuçi Empty Re: Haxhi Kuçi

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum