Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Fehmi Lladrovci luftoi per Kroaci e keta a na ndihmuan ?

 :: kulture

Aller en bas

Fehmi Lladrovci luftoi per Kroaci e keta a na ndihmuan ? Empty Fehmi Lladrovci luftoi per Kroaci e keta a na ndihmuan ?

Message  Perparimi Dim 20 Juil - 9:51

A e shiti Enver Hoxha Kosovën?! - faqe 121 - DForum22 avr 2008 ... Populli ashete deshimetar per cdo kend per cdo ngjarje e per cdo kohe. ..... Edhe FEHMI LLADROVCI LUFTOJË PËR kROACIN! ...
forum.kosova.de/forum/showthread.php?p=621187 - 88k - En cache - Pages similaires

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Fehmi Lladrovci luftoi per Kroaci e keta a na ndihmuan ? Empty Re: Fehmi Lladrovci luftoi per Kroaci e keta a na ndihmuan ?

Message  Perparimi Dim 20 Juil - 10:05

FEHMI LLADROVCI LUFTOJË PËR KROACIN,e ne kosove nuk mundi te beje gje pos u vra nga dora e tradhetareve qe ska ne bote keso ndytesira.
Bekim Berisha _ Abea luftoj për Kroacin!

Kush nga kroatët erdhi për të mbrojtë Kosovën ?Shqiptar budallenje,apo bejne lojna me shite belege e trimeri ndai shqiptarit se me shkaun sillen mire.Edhe shume shqiptar kan luftue per çlirimin e trojeve tjera e vndine dhe popullin e tij e plaqkite duke e masakrue e debue me shkan,,
Para se të lexojmë letrat që Rilindasi ynë i nderuar Fan Noli, i dërgonte Enver Hoxhës më lejoni që t'i shkruaj dy a tre fjalë,,,

Dhe ne vitet e 1924 kur kombet mbvajten mbledhje mi meshue Rusise e me fshi rusin nga dheu,NOLI ngritet kundra keti vendimit dhe sot rusia jetone e lire e shqiptaria neper terr te zi dhe rusia kundra neve !Pse o zot keshtu rusia ?Ne e mbrojtem rusin e kjo kundra shqiptareve !Qudi §§§§!!!
Në politikë në shumicën e rastëve ka demagogji, afri të rrejshme dhe më së paku dashuri dhe respektë!
Kur vdiq Ibrahim Rugova( po e marrë si shembull ngaqë është më " taze") serbia dhe tadiqi dërguan letër ngushllimi me fjalët më të mira për Rugovën? Çka mendoni për këtë gjë? Ishte politikë apo e kërkonte nevoja?
Ibrahim Rugova qeshet në beograd me Millosheviqin ( edhe bakalli, Nushi, Agani e Surroi herën e parë) përqafen dhe bëjnë foto? Çka mendoni ato përqafime a kanë qenë të nevojshme apo kanë shprehë një dashuri në mes Rugoves dhe Millosheviqit?Një dashuri të sinçertë?
Sulmet e NATOs dhe thirrjet e Rugoves nga Beogradi për ndërprerjen e tyre sikurse akuzat për NATO-n si agresore!
Çfarë mendoni si ishin ato thirrje të sinçerta apo të domosdoshme?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: kulture

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum