Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Kush u pranonte ne UçK

 :: sport

Aller en bas

Kush u pranonte ne UçK Empty Kush u pranonte ne UçK

Message  Perparimi Jeu 26 Juin - 9:27

Drini99

Albania

Pershendetje!

Cerku, edhe disa pseudonime tjera qe po i perdor por gjithmone te njejtin shkrim e ke. Cka e ke kape kaq keq me UCK-ne bre burre, leji njerezit secilin ne punen e vet.

UCK-ja nuk e ka pushtetin ne Kosove as njerezit qe e kane udhehequr UCK-ne, ajo as nuk ka qene e krijuar prej Titisteve e as shpijunave. Mendo pak me koke, cfare arsye do te kishin titistat e shpijunat me kriju UCK-ne, mos ju paten merzite fotelet e buta aa, shkinat aa, shkijet aa, serbija aa... e shume shume tjera ???

Keto shkrimet e tua jane propagande antishqiptare.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush u pranonte ne UçK Empty Re: Kush u pranonte ne UçK

Message  Perparimi Jeu 26 Juin - 9:28

Trojani

Norway

O Cerku ti je vetem nje revulocionar kunder revulucionit!!! ti kerkon qohuni burra ta qlirojm vendin e ta lem uck-etj, etj Kur uck deshi ta ngriti popullin ne kemb menxi e bani nje ushtri prej rreth 20-30 mij vete nga nje popull prej 7 milun brenda e 3 milun jasht dmth 10 miljon gjithsej. edhe ajo ushtri e ndane ne dy divizjone ne UCK dhe FARC
qe shumica i ukishin veshen UCK se. ku ishin te tjeret??? nga 10 miljon duhej te behej nje ushtri prej 300.000
frymve mas se paku!!! Ku ishin te gjth ata te menqurit qe nuk ju bashkangjiten UCK -se mos vall ner fistanat e grave te veta.apo neper qajtore e kafiqa. Ti thua se gjoja se Titista paskan qen krejt ata qe e udhehoqen uck-en!!!!????

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush u pranonte ne UçK Empty Re: Kush u pranonte ne UçK

Message  Perparimi Jeu 26 Juin - 9:30

Cerku _Haxhi Latif Krasniqi(kuçi)

Albania

Trojan(x)
....................................
Une jam antirevolucionar kunder revolucioneve te spiunave.
UçK ja,nuk ka pranue shqiptar te njemendet,per kete ska mujte mi grumbullue mbas vedit ma teper,sepse e kan pasur ne plane sa duhet te jene ne ate kasaphane,se tek e fundit nuk ju kan nevoitur njerezit trima dhe te dijshem qe e kuptoin esencen e luftes ?:!!!!Vetevendosjen nuk e perkrah shumica sepse shumica jeni antikombetar me preardhje serbo arianitesh!!.
Tani ska uçk,por Ushtria e vetevendosjes se shqiptareve ,ne emer te perendise,dhe nje milion ke mi pare duke u kacafyt jo me shkije por me keta shoket e tu qe po i perkrahesh,me TITISTAT lufte kemi apo si ti quaj komunistat e rugoves e te fadilit,dhe marksistave!!!!!
Popullit spo i lini vrime askund qe ta filloi i gjori luften e vetevendosjes,por po i dilni perpara dhe po ja nxini frymen,e lene FAJIN serbit
Une skrraje po,por ti i ish bir komunsti,ska uçk,por ushtri e vetevendosjes shqiptare ne emer te perendise.
Ti vete po nxihesh dhe thuash a me udhehequr ata qe nuk kan qen te shkolluar ne kohen e RANKOVIQIT(titosit)Ti vete po tregon se spiunat shqiptar me shkolle ma dreqen e ma me pervoje se si me ua ripertri roberin dhe mos mi kuoptue populli!!!U

Une kur sja kam dhier buken e TITOS,por e kam mbajte me forcat e mija familjen,e ti ua pafshe hajrin ne nje varr spiunave shqiptar.
Une jam ule ne bankat e shkolles ne kohen e titos,por une i kam shkekerdhue mesuasat serb,dhe mesuasat shqiptar u hakmerreshin ne mua sikur shkau( demoni)mu keta qe prape i ke ne arsim.
Ata shqiptar qe jane ne AMERIKE kan ik prej qeveritareve shqiptar te kohes se Titos(Fadil Hoxhes,e Rugovaseve),dhe u takon qe te kethehen nga amerika dhe tua shprishin qerdhat e ketyre pisave qe ua mbrone bithuqin.
Pakes ka shqiptar qe ja dojn te miren ketije kombi,por kan vlere me qindra miliona...Sllovenin mos e krahaso me shqiptar kuzicasha,sllovenija u que i madhe e i vogel,nuk e shkelin popullin e vete siq po na shkelen keta si ne kohen e titos,ne kohen e rugoves,ne kohen e luftes na udhehoqen dhe tani spiuna te nderkombetareve bitha dreqte.

Nga kush iku: Ismail Qemajli?Noli,Fishta,Une,??A fole=
Vetem qeta qeveritar te kohes se titos shqiptaroviqat edhe sot jane duke e krijue nje mini jugosllavi a mos je qorrue,apo je i paguar si polic i sigurimi kosovar qe ti pergjon njerezit qe dojne me que amanetin e te pareve ne vend qe kombi yn shqiptar te bashkohet?
Ti thuash qe spake krye shkolle as ne kohen e titos dhe as te sodit qe ta udheheqesh popullin ne lufte per tu çliruar,a demon qe qenke,dhe po dike me fole e me dhene verejtje per gabimet qe po i bajkna ne shkrime;mos je nga qosoviqat mi mesue se si me vdek tjeret e ti mu meshef ne biren .
Une nuk jam trillues i askujt por helem per spiunat qe disave ua kam dhene ate çka e kan merituar dhe ne rts.
Po eshte e saket:Kur mua FatmirLima me quajti spiun,dhe po keshtu edhe serbet(Millan Shipka )kur me nxuren me thane a i ke fole keto fjale ne komanden e uçk)kush me shpionoi?Baba jem qe me ka vdekur?Dhe po ky Fatmiri yt mi qoi policin e uçk dhe deshten te me çarmatosin qe nga ta e bleve 1600dm dhe mu kercnuan qe nese baje e organizoi ndonje mbrojtje te popullates kam me pas pune me ta,ketu jane te perzier edhe te mit e di mire,sepse ai qe i ka bajtur arme fatmirit tend,disa muaj perpara ne bashkpunim me shkije ishin ne pergaditje me me vra shkijet,?Baj bythen more spiun i komunistit
Per qe thuash se Fatmiri paska aftesi,shitja keto pordha shokeve dhe tucave shqipetar,dhe qe thuash se botes mund ti qesish fakte nga fatmiri,mos u mundo me marue petulla me shurre,se bota nuk e hane siq po mendoni se e morret kete popull ne qafe e zoti u vrafte.Kujt po i maron fena rrena qe botes do ti thuash se ketu jam une baba dem superior,vritni vellezer shqiptar e thuani ne e çliruam popullin kujt i bane sehire ?Vetes bani qe te ka kaplue dreqi shejtani dhe lutju perendise qe te qlirohesh nga Kofri yt shqiptaro mongol.
Qka i tregoj botes qe luftoi lima?Ne gjygj ai nuk u denue,e shoku,ushtari tije,...Lima perfitoi nga populli pare nga ndihmat qe ia detikuan ne gjirollogari dhe u ba padron.Dhe e di une e dine lima sa ka luftue,ti keto pordhat e tua mundesh shqiptareve te tu tua shesesh rrenat,e botes nuk ke shance mi shite ,po te kishte luftue limaqi,si kishim mbi koke treqind shtete .

Per çfare race autoktone flet more ,ti je ne thonjeza nacionakist ,nxites i poshter qe meshifesh mbrapa perdeve dhe prete momente qe si te perfundoi diq te kyqesh , skam çka e lodhi gojen.Si thuash?Po kush more e ka zgjedhur kete qeveri titiste qe te tane kane qen spiuna,qe te gjithe cili eshte ne pushtet te kosoves e gjere te ai qe fshin qenefat:Rrofte ushtria e vetevendosjes shqiptare e profetit Albin Kurti?,a po di tani me te shkrue kjarte?
Per kritere qe kan te dobeta e dine ti mire a?Po shkollat e ketyre qeveritareve eshte per mua me fshier bythen ne WC,e shkollen e kan ne shpirte me punue kundra shqiptareve e ne gjepat e vete.
O krye laker,si thuash se Azemi ,Kaqusha,Shukria,Pula,Rugova,Blerimat jane ma te mire se Fadilat,po keta jane pjelle e tije,keta na denuan dhe po na denojne!
Marre te kofte,ti thuash se Hashimi ,Fatmiri jane ma te mire se Rugova?Si mendon qe dolen ne male dhe i zbatuan rregullat e rugoves,ti a e dine qe te dyte kane qen ne LDK,dhe me 1991 ne Skenderaj ky Thaqi ka dashte me dhune me u ba kryetar,sa ishte ne Tirane ky fare Ademaj!!
O sakat truri ti thuash tani do te dele nje ma i mire se Hashimi ,Fatmiri Surroi me emer Albini!Dhe mbas ketije Albinit do te vjen nje tjeter me emrin XXXXXXX e mbase XXXX cili XXXX ?Ti o kokelaker çenke ma i keq se une ti nuk paske shpresa per çlirimin e popullit shqiptar fare!Ti qenke ma i poshter se une kundra spiunave!!!

Ti qenke une e une qenkna ti

Nuk kam tjeter çka shtoi

profili
Postime: 106 2007-02-21

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush u pranonte ne UçK Empty Re: Kush u pranonte ne UçK

Message  Perparimi Dim 29 Juin - 15:45

Serbet nuk po ikin ka kan ardhe ne trojet arberore,por po okupoin kosoven veriore siq e krijuan komunen e Mitrovices,!Ata nuk po nguten as nuk po lehin si qent ne por po na hekin ka nje cope trolli e ne duke leh po i lena shtepit pa na sulmue shkau!Bravo serbo ne vetem fjale si qenet e merdhir e juve zoti u prift se jeni te bashkuar dhe po zoptoni trojet e nje popullit marroq.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush u pranonte ne UçK Empty Re: Kush u pranonte ne UçK

Message  Perparimi Dim 29 Juin - 17:09

printo
by Lumi @ 18:47, 24.05.2008
O haxhi faqeziu Adem Jashari ka qenë komandant dhe i tillë do të mbetet ne kujtesën kombëtare. Nese ty pavaresia ste pëlqen ateher gjej nje atdhe tjeter ose qohu ne lufte dhe ne sill nje pavaresi me te mire.by Haxhi L.Kuçi @ 05:35, 19.05.2008
(Auori eshte Kryeredaktor i Gazetes Start www.gazetastart.com)

....................
..........Ky djalosh po na qenka genjyer gjere ne fyt,se nese pavaresia e pare nuk eshte kry ashtu siq duhet peshurrne te dyten e te treten siq jeni mesue ju ore ogurezinje duke mashtrue kete popull te mjeruar!!!!
Tjeter Ademi si eshte e mundur te jete komandant e komandanti te vritet pa mbrojtjen e ushtareve hahaaaaha!!!Dhe ne vend qe agjakut te kulles ti del tymi,kinse eshte Ademi aty ,tani ne ogjak te kulles valvit flamuri!!!Haaahaaaha
aa!Po une kur para duzet viteve kur e mbrojta kete flamur keta qe e mbrojn ishin kundra flamurit kuq e zi,e tani e mbrojn e dojn aq shume sa qe e fshijn mbrapanicen!!E zoti ate nane o qena o qenefa se 99 perqind te shqiptareve kan bere dafranga me shkjan dhe me e keqja orgji!!!!!!!!!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush u pranonte ne UçK Empty Re: Kush u pranonte ne UçK

Message  Perparimi Mer 9 Juil - 15:33


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Kush u pranonte ne UçK Empty Re: Kush u pranonte ne UçK

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum