Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Bisede me Shefqet A. Cakolli me burgosjet nga serbia

 :: politika

Aller en bas

  Bisede me Shefqet A. Cakolli me burgosjet nga serbia Empty Bisede me Shefqet A. Cakolli me burgosjet nga serbia

Message  Perparimi Dim 2 Mai - 7:43



  • oky kurtoviqi asht qenef i vlladimirit sheri. jamejapa kosova. ky asht fillimi

  • Qe besa as Blerim Shala, as Veton Surroi, nuk di qe i kanë pas nënar shkina, por dame kane ba majft sa per ate pune ne negociata e projekte te damëshme per ne.

    Haxhi Kuqi


  • Shefqet A. Cakolli
    Vetoni me kusht mirrem qe nuk del biri i Rankoviqit.E Shala Blerim e ka vella Voisllav Koshtunicen.Per çfare arsye Koshtunica e liroi Albinin nga burgu i Pozharevcit ?

  • Shefqet A. Cakolli
    Haxhi Kuqi
     mendoj se Albinin nuk e ka leshu Kushtunica, por nderkombetaret, sepse ata arriten ta gjirojn në intervisten e famëshme.
    Ne kemi deshir mu marr me konspiracione, tash pse Ukshin Hoti u zhduk dhe pse u liru nga burgu te dielen dhe ne kohe lufte?
    Ukshin Hoti ishte koka e shqipetarisë.

    Haxhi Kuqi

Shefqet A. Cakolli
 per bese sa per nderkombetar serbeve as Qe u kishte hanger leshi.Ukshin Hoti jeton midis beogradit.Bisedo me Halil Kuliqin,Avokati i FBI ja ka kerkue 25000 dollar per me lirue me prue ne kosove.Kemi kerkue finacuone qe dhjet vjet as Nji shqiptarit Kari si han per Ukshinin.Serbia i adhuron ma teper se na atdhetaret shqiptar.Shqiptaret jan shpirt qelbesira.Une kurr nuk ju Besoj atyre se thojne Rrofte shqiptaria,rroft Bashkimi,Rrofte flamuri.Te gjithe keta jan muta.Po foli nga pervoja,keta zagar mi vodhen veprat e mija atdhetare.Pa ba asgja keta muta nga veprat e mija fituan tituj e benificione,une leshin e sentit.Une per shqiptar e shqiptaret ne vend te serbeve kundra meje.I njoh me akademik me shqiptar te thjeshte nuk kan ere
 njeriu.Akademiku i prine popullit e jo popullin me nxite e vete ne rroten e mamas.


Shefqet A. Cakolli
Haxhi Kuqi
, a thu bre qe jeton Ukshin Hoti në Beograd??
Çka ju duhet serbeve ai, me i këshillu a pse.
Konspiracion shume interesant dhe asnje 1% i besuedhem.
Po te ishte ashtu ka here serbija e kishte leshu ne liri, prandaj kjo mesele per Ukshin Hotin eshte vetem sa per te fitu lek, si shume familjar qe ka pagu per të afermit e vete, por kurr nuk jane gjete njerzit.
Avokati nuk padka kerku shume sa per ate pune por kurr nuk besoj qe Ukshin Hoti jeton, edhe nese i ka ndodhe ashtu, ai noti kish be vetevrasje sa per ate pune, sepse e njof pak sa ishte profesor ne Prishtine, dhe ideali i tij nuk e lejon te jetoj ne Beigrad.

Haxhi Kuqi
Shefqet A. Cakolli gabim je shume,nuk ka lidhje konspiracioni,eshte ditur se Ukshinin serbet nuk e vrasin,sépse i vetmi ne europe eshte qe i din ligjet nderkombetare dhe politiken e saj.Jo Vetem serbise por edhe Russise i vyn Ukshini e neve shkiptareve nuk n'a vyn Ukshini,sépse jemi popull i pa gdhendur .I meqmi nuk na vyn.Nese nuk e keni dite Nji te vertete po ta tregoj ,se Putini ka qen student i Ukshinit.Njerezia ka nevoj per njerez qe kan ere njeriu.Ndersa ne shqiptaret i urrejme te meqmit,dhe atdhetaret.Serbija nuk te ka Burgos,pa ju betue qe nuk ke me Punue kundra serbise.A po ta rrok tani?

Shefqet A. Cakolli
Haxhi Kuqi
 shume interesant, atehere pse nuk je marr me dekonspirimin e tij si profesor tash edhe i Putinit, shume veshtir për të besua.
Serbija ka burgos mjaft shqipetar, bile edhe vete kam qene i burgosur, por Serbija nuk me ka afru kurr asgje, perpos tortures dhe poshtrimit.
E mbaj mend edhe Ukshin Hotit çka i paten bë, tani ju po thoni se Ukshin Hoti po punojka per Serbi!! Leji burre keto muhabete mos e njëllos figuren e tij se nuk na ka hije, dhe per te gjalle ai nuk punon dhe ska punu per Serbinë.
Haxhi Kuqi
Shefqet A. Cakolli
 neqoftese keni qen i burgosur politike a ban bre burr te n'a tregoni per çfare vepren penale ju denuan?Çka ke bere kundra serbise,tregona vepren atdhetare ? Ju Nji veper atdhetare,une dy kam me ti tregue.
Sa per Ukshinin,harroje,flasim pastaj.A ke bisedue me motren e Ukshinit?Pergjigjmu çka te bera pyetje ?
Shefqet A. Cakolli
Haxhi Kuqi
, jo nuk kam nevoj tani me tregu vepren, sepse ajo dihet si jane denu shqipetaret atehere.
Aktakuza ime ka qene armik i sistemi Jugosllav si nacionalist dhe irredentist, i zene me material propagandistik kunder sistemit.
Une nuk deshta me dite per ju pse jeni denu, nese jeni denu, mbajeni per vete, ashtu si une dhe shume të tjerë qe e kanë perjetu secili ne form dhe kohe te vete.
Tani motradhe fsmilja e Ukshin Hotit ku me dite qe sa vite mashtrohet dhe genjehet nga mafijat serbe lidhur me Ukshinin, sa qe edhe familja e saj eshte perqa nga politika mafijoze edhe e jona duke i llogarit opinionet e djalit dhe vajzes, e mos te flasim edhe te - ish bashkeshortes se Ukshin Hotit, zonjes Edi Shukriut nje arkeologe e njohur.
Ju nese dini diçka dhe nuk tregoni merrni kogja pergjegjesi te madhe ne zbardhjen e radtit te Ukshin Hotit, dhe po babitem si deri me tani nuk jeni kontaktu nga prokuroret per zbardhjen e fatit te tij.


Haxhi Kuqi
Shefqet A. Cakolli
 pse te gjithe ish te burgosur politik,kur dikush ju pyet tregona çfare vepre patriotike ke ba kundra serbise,thoni nuk ka nevoj me dite ti,ose i kam then serbise stope mjerimin shtypjen popullit tim.Prap po te them se pa i then serbeve kurr nuk kam me veprue kundra serbise harroje qe serbet te kan burgos.Per kete ske as dhe nje veper kundra serbise ,me pas ba kundra serbise ,ishe pergjegj si burrat.Per Ukshinin e madhe qe sa here po te them gjall eshte ti pom provokon.A ke fol me vajzen Erleten çka i kan tregue dy serb?Une e kam te inqizuar o burri dheut.Pse po kaloni te Ukshini kur ju kerkova te me pergjigjeni pse ishit ne burg?Kete pyetje ja kam pas parashtrue edhe Adem Demaqit dhe mbeti i dhire,iku te nesermen per ne amshim.Tregom çfare vepre atdhetare bane kundra serbise,?Sa vjete ta shqiptuan burgun?Ku ishe ne burg?A te amnestuan ndonje vite?.Te lutna me parashtroni edhe mua pyetje çka ta don shpirti,kam me tu pergjegj per secilen me fakte e deshmitar.Betohem.Per Ukshinin mundesh me fol me kete komandfant te uçk es dhe shok te burgut me Ukshinin.HalilKuliqi...[url=https://www.facebook.com/halilkuliqi/posts/1372705836431223?__cft__[0]=AZVcS_53enawPAEaAJn9YRe-

Shefqet A. Cakolli
Haxhi Kuqi
 nuk kam nevoj te ju sqarohem, as nuk po ju kerkoj te sqaroheni per veprat.
Andaj leje kete muhabet konspirativ, sepse Demaqi paska qene për ju i Serbisë?
Kështu që këtu mbaron muhabeti yne.
Unë personalisht jamë torturu për librin e tij "Gjarpijt e gjakut" vetëm pse i kanë mungu disa fleta te librit. Tani ti po e vë në pikëpyetje burgun e bacës Adem.
Nuk jeni pra kurrfar "patrioti" nëse po e dijshe për Ukshin Hotin e nuk paske grumbullu mjete për lirimin e tij, deri më tash.

Ti çenke torturue per librin e Adem Demaqit"Gjarprijt e gjakut"!Po me habisni tej mases!!!!!
Nese e paske nexue a ban me tri fjale te na pershkruani çfare permbajtje ka ky roman?
çka ka pas kundra serbise ma tregoni nje fjali dhe te kam borgj o euro o çka ke deshire?
Te betohem qe kam me tu pergjigj si burr.Kush bre ju ka stervitur kaq mire mi mashtrue shqiptaret?Po serbia pasha kete dite jo une.
Ty Demaqi nuk ta ka shkatrrue jeten permes zagareve te vete dhe policise se serbise e mua po.
E ka dergue Uke Thaqin ne uçk Demaqi bashk me Mishin dhe Millan Shipken qe uçk te me vrasi.
E pata postue bashk me Halil Kuliqin qe secili ti jep keto mjete as njeri nuk shprhu vullnetin ta japi nje euro per Ukshinin me lirue.
E luta Nait Haradinajn qe ta shesi nje pele ,ja nisi po ban shaka me mua.
Mi dergo ti pra 25000 dollar apo euro jo mua por Halil Kuqliqit dhe ky e sjell Ukshinin  ne Kosoven e lire.
Une i thash Halil Kuqliqit ,pasi nuk deshiroine me dhan nji lek per Ukshinin qe une po e shesi shtepine time dhe po ti dergoj kesh paret,
jo ma beri,se shqiptareve u dhambin syt me ardhe ne Kosove Ukshini,le te jeton ne serbi i shkreti.
Nuk eshte ne pyetje a eshte shpiun Ukshini i serbise apo i rusise se edhe amerikanet o jarani jem e ruajn Ukshinin .
 jo vetem ruset,po ti po don me qite qakllada kinse e adhurini ma teper se une Ukshinin
Ukshinin e merr secili shtet se nuk eshte puna e shpiunllakut,por ju jeni ne gjum .
A deshiron mi postue biseden time me Demaqin,dhe bindu?
Pyte Hasan Zenelin çfare bisede kemi pas une me Demaqin,apo nje dite e nderroi fecbukun nga Adem Demaqi ne Princi Bardhe.
Demaqi me pas qen kundra serbise serbia shtate piqkat e nanes ja kishte kajt.
Po te lajne serbet midis prishtines apo para bytheve te policise serbe me pas zyren politike te UçK es ,
dhe me autoperlant mi shajte serbet.E Fehmi Aganin guxuan me vra serbet dhe sja futen karin  nderkombetareve.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

  Bisede me Shefqet A. Cakolli me burgosjet nga serbia Empty Re: Bisede me Shefqet A. Cakolli me burgosjet nga serbia

Message  Perparimi Dim 2 Mai - 8:27

Ti çenke torturue per librin e Adem Demaqit"Gjarprijt e gjakut"!Po me habisni tej mases!!!!!
Nese e paske nexue a ban me tri fjale te na pershkruani çfare permbajtje ka ky roman?
çka ka pas kundra serbise ma tregoni nje fjali dhe te kam borgj çka ke deshire; euro o çka ke deshire?
Te betohem qe kam me tu pergjigj si burr.Kush bre ju ka stervitur kaq mire mi mashtrue shqiptaret?Po serbia pasha kete dite jo une.
Ty Demaqi nuk ta ka shkatrrue jeten permes zagareve te vete dhe policise se serbise e mua po.
E ka dergue Uke Thaqin ne uçk Demaqi bashk me Mishkin dhe Millan Shipken qe uçk te me vrasi.Per Ukshinin;
E pata postue bashk me Halil Kuliqin qe secili shqiptar ti jep keto mjete per me prue Ukshinin ne kosove;as njeri nuk shprhu vullnetin ta japi nje euro per Ukshinin .
E luta Nasim Haradinajn qe ta shesi nje pele ,ja nisi po ban shaka me mua.
Mi dergo ti pra 25000 dollar apo euro jo mua por Halil Kuqliqit dhe ky e sjell Ukshinin ne Kosoven e lire.
Une i thash Halil Kuqliqit ,pasi nuk deshiroine me dhan nji lek per Ukshinin kerkushi,qe une po e shesi shtepine time dhe po ti dergoj kesh paret,
jo ma beri,se shqiptareve u dhambin syt me ardhe ne Kosove Ukshini,le te jeton ne serbi i shkreti.
Nuk eshte ne pyetje a eshte shpiun Ukshini i serbise apo i rusise se edhe amerikanet o jarani jem e ruajn Ukshinin .
jo vetem ruset,po ti po don me qite qakllada kinse e adhurini ma teper se une Ukshinin
Ukshinin e merr secili shtet se nuk eshte puna e shpiunllakut,por ju jeni ne gjum .
A deshiron mi postue biseden time me Demaqin,dhe bindu?
Pyte Hasan Zenelin çfare bisede kemi pas une me Demaqin,apo nje dite e nderroi fecbukun nga Adem Demaqi ne Princi Bardhe.
Demaqi me pas qen kundra serbise serbia shtate piqkat e nanes ja kishte kajt.
Po te lajne serbet midis prishtines apo para bytheve te policise serbe me pas zyren politike te UçK es ,
dhe me autoperlant mi shajte serbet.E Fehmi Aganin guxuan me vra serbet dhe sja futen karin nderkombetareve.Ishim duke shetit me Avdi Ibrahimin dhe rruges u takuam me Haxhi Zyben nga Bukoshi.Pasi u pershendetem na tregoj qe po e shkruan nji roman per jeten ne burg.Avdiu ja bani mos harro me shkrue qe keni qen shpiuna,dhe qe keni fjet neper burgje kur ka pas nevoj me nxjerr fjal nga ata qe serbet nuk kan mujt edhe i tregoj si .Dhe ja bani shkruaj o dilingji sa here serbet neper hotele ju bishin kurva me ba qef.Ja nisi me kesh dhe iku si zagar Haxhi Zyba.Ka me na mallkue toka jone

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

  Bisede me Shefqet A. Cakolli me burgosjet nga serbia Empty Re: Bisede me Shefqet A. Cakolli me burgosjet nga serbia

Message  Perparimi Lun 3 Mai - 4:11

Haxhi Kuqi

Reshat Sahitaj
 Po pasha besen vete se ka shkrue e ka pas dikanin qe ja ka dhan nje shtytje.A tha vete Ademi ja pash hajrin serbise qe me burgosen dhe ju rash ne dore se mos te me kishin burgos sot isha ndoshta nje shkrimtar i vogel,apo rrugaq i rrugeve.Por une kete dostin ton qe me tha e kan burgos pse e ka pas ne dore librin e Ademit Gjarperit e gjakut;Une shqip i bera pyetje çfare dmth ka ky roman?Ky tha per me ndalue gjakderdhjen.Fare nuk ka te beje me kete .Nese ti e ke lexue

,hajde spjegoja Shefqetit?Ja une me pakes rreshta po ua tregoj permbajtjen e ketij Romanit sa ma kjart.Ishin tre shok duke kerkue fatin e tyre,dhe duke hec i zen nata dhe hasin ne nje shpell ku banonte nje plake dhe e lusin me fjet.Plaku i pranon,dhe kur te zgjohen plakut secili ja tregon endrren.Turkut i thote ty te paska tu paska mbeshtjellur per qafe gjarperi i verdhe i sefas,dhe te paska pickue ne ball qe ke me ba sefa sa ta jeta,ty ta ka çkrue zoti me ndejte kambekryq e me sundue dynjan.Rajes ja ban ty te paska pickue gjarperi i zi i vimit,ti ke me punue e me vye,ke mu zgjue kur kendoin kenojsit,e ke me fjet i fundit.Kurse shqiptarit i thote ti paske pare gjarperin e kuq,ti ke me vrare vellaun tend e vellau yt ty ka met vrare,dhe kurr gjaqet ndermjet shqiptareve ska mu ndal,Ju shqiptaret gjakun e njeri tjetrit keni me ua pi,dhe gjak keni me vjelle e me dhire.Keshtu perendija ua ka çkrue juve shqiptareve.Me nje aspekt romani vlen ne anen e kunderte,ai qe ke tru.Ne kete roman ka gishte si ndihmetar Fadil Hoxha,per me ja rrite karakterin e Demaqit.
nese ke deshire e postoj çka kam bisedue disa dite para se te vdesi Demaqi.Qe jo nuk e botoi.Me rrena nuk kemi nevoj ta perkrahim njeri tjetrin.Une sherrin ja kam pare Demaqit,per ju nuk e di

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

  Bisede me Shefqet A. Cakolli me burgosjet nga serbia Empty Re: Bisede me Shefqet A. Cakolli me burgosjet nga serbia

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum