Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avokati eIzet Haxhisë,serbia ka krijue qeten k. uçk (shpifje

 :: politika

Aller en bas

Avokati eIzet Haxhisë,serbia ka krijue qeten k. uçk (shpifje Empty Avokati eIzet Haxhisë,serbia ka krijue qeten k. uçk (shpifje

Message  Perparimi Ven 20 Nov - 13:31

[size=39]Avokati i Izet Haxhisë: Kam fakte që tregojnë se kush është një nga agjentët më potentë të Serbisë. Ka krijuar “çetën” e rrezikshme me shqiptarë, kundër UÇK-sot Serbia, në territoret ku ndodhet ajo, kanë qenë troje shqiptare dhe të populluara me shqiptar. Me krime makabër, me luftëra gjakatare, me djegie, me gjenocid masiv, me veprime antinjerëzore, Serbia dhe serbët kanë bërë spastrim etnik në trojet shqiptare dhe fillimisht u ngulën deri në Nish, e më pas erdhën deri në… Kukës.erdhën në trojet shqiptare.qysh nga Shekulli i 6-të dhe deri më sot, kanë patur “çetat” e tyre me tradhtarë dhe të shitur shqiptar si në Kosovë, në Shqipëri, në Malin e Zi, në Maqedoni dhe në Diasporë.“Çeta” më e rrezikshme me shqiptarë, të cilët janë paguar dhe i shërbejnë me devotshmëri Serbisë, të cilët i kanë shkaktuar dëme fatale kombit shqiptar, popullit të tij, reputacionit ndërkombëtar të Shqipërisë, shfarosjes dhe shpërnguljeve masive të shqiptarëve nga trojet e veta, ka qenë dhe ka mbetur “Çeta” me shqiptarë e krijuar pas Luftës së Dytë Botërore.[/size]
Kjo “Çetë”, për shkak të natyrës së regjimit komunist, si regjim hermetikisht i mbyllur, për shkak të mos ekzistencës së fjalës dhe mendimit të lirë, të cilat konsideroheshin “agjitacion dhe propagandë kundër pushtetit popullor”, bënë dëme të pallogaritshme në të gjitha hapësirat shqiptare, por edhe nuk u zbuluan dhe nuk morën dënimin që meritonin për tradhti të rëndë kombëtare, krim i cili ndëshkohet edhe sot, si dje dhe kurdoherë, në çdo shtet ligjor dhe demokratik të botës, si krimi më i rëndë penal dhe moral.njëri ndër agjentët më potent të Serbisë, ishte Sali Berisha, kjo jo se nuk dihej qysh nga koha e viteve të komunizmit në Shqipëri, prej shqiptarëve, por atëherë askush nuk guxonte të thoshte të vërtetën. Shqiptarët e viteve të komunizmit, krahas të tjerave, dinin, sepse e shihnin me sytë e tyre që Milica, vjehrra e Sali Berishës, punonte në Ambasadën e ish-Jugosllavisë (Serbisë), në Tiranë. Shqiptarët e dinin që Liri Berisha, gruaja me të cilën e lidhën në martesë Saliun, quhej “Sllobodankë”. Por shqiptarët shihnin edhe që Sali Berisha u bë edhe mjeku i jashtëm i Hysni Kapos në Bllok!Sali Berisha, si kryetar i “Çetës” sërbe në Shqipëri, së bashku me pjesëtarët e “çetës” së vet, burgosi në Shqipëri të gjithë udhëheqësit më të lartë atdhetarë të Kosovës, të cilët krijuan dhe udhëhoqën UÇK, formacionin që solli lirinë dhe pavarësinë e Kosovës nga Serbia. Ai burgosi Adem Jasharin, Zait Pajazitin, Mentor Kaçin, Ismet Kryeziun, masakroi dhe vrau Remzi Hoxhën… Sali Berisha ishte i pari që, sapo doli në skenën ndërkombëtare UÇK, e konsideroi atë “Organizatë terroriste”, “pjellë të Beogradit” etj dhe nuk la denoncim pa bërë me gjithë “çetën” e tij për “trafik armësh”, duke mos lejuar furnizimin e UÇK me armë nga Shqipëria.Te gjitha keto jan shpifje ndaj Sali Berishes sepse kete qete e ka krijue vete Fatos Nanosi me pioneret e vet ne krye me Ludusi Lamon.,gjeneralin Limaj Kosharja e trimave (lepurave sherbetoreeve serb)
.Shikoni çfarë ndodhi me këtë “çetë” pasi e kryen këtë “mision” pro Serbisë dhe kundër UÇK! Të gjithë morën “shpërblimin” duke marr poste të rëndësishme kryeministrore dhe ministrore në Shqipëri, duke udhëhequr opozitën e Shqipërisë sot!
[size=13]20/11/2020
neKryesorePolitike







[/size]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum