Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Puna e tradhetise dhe e hajnave

 :: politika

Aller en bas

Puna e tradhetise dhe e hajnave Empty Puna e tradhetise dhe e hajnave

Message  Perparimi Mar 10 Nov - 12:37

Studenti Haxhi Kuçinje kosovar i nisi demostratat ne menzen e studentave.
Pas meje ja nisen me demostrue edhe shume studenta
As njeri nuk ja permenke emrin e Haxhi Kuçit qe ky i ka nis demostratat,por secili ne te veten shkruante une i kam nis demostratat i pari,tjetri une i kam nis demostratat dhe populli i duartrokiste duke mendue se vertete keta i kishin nisur demostratat gjithepopullore dhe i lavderojshin duke u then lavdi ju qoft o atdhetar te shquar.
Nje dite prej disa viteve kur e pa Haxhi Kuçi qe nuk kan te ndalur duke thene secili une i kam nis demostratat ,ja nisi me then te gjithe jeni genjeshtar,se demostratat une i kam nis e ju pas meje.
Te gjithe ja nisen e po ja bejne ti je shpiun,e tradhetar.
Qe nga 11 marsi i vitit 1981 e kendej tradhetaret po na vjedhin veprat atdhetare neve atdhetareve dhe po i pervetsoin per vete e ne qe i kemi nise demostratat per te miren e shqiptareve mbetem te etiketuar si tradhetar.Tradhetaret po lulezoin ,populli u duartroket.Pepos qe i levderon tradhetaret ky popull,edhe perqesh u jep e veten e len pa buke.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Një puntor kosovar e mori rrogën dhe hipi në autobusin
e mbushur me njerëz për në shtëpinë e tij. Ishte një hajdut në autobus që i vodhi puntorit paratë e tij nga rroga që kishte marrë. Kur kondukteri i kërkoi biletën, puntori i vjedhur nuk kishte asgjë në xhep për të paguar biletën e tij. Fytyra ju kishte skuqur dhe gjuha i ishte lidhur as që mund të fliste.
Kondukteri e talli: Turp për ty e konsideron veten puntor të respektueshëm dhe nuk ke pare në xhep për biletë. Hajdutit pranë tyre i erdhë keq dhe i tha kondukterit që tallej me punonjësin e vjedhur: Vëlla çmimi i biletës së puntorit është në llogarinë time. Puntori tani i nderuar buzëqeshi dhe i tha hajdutit: Zoti ju bekoftë dhe dhashtë zoti të ketë më shumë si ju, zotëri. Disa nga udhëtarët filluan të lavdëronin hajdutin dhe moralin e tij të lartë. U luten për të me fjalët; Zoti të bekojë dhe shumëzojë të ngjashmit si ti...?! Që nga ajo kohë, numri i hajdutëve në Kosovë është rritur. Ata madje arritën gradat më të larta deri në qeveri. Dhe ata akoma marrin falënderime dhe vlerësime. Mund ti shohësh kudo. Të gjorët ende vuajnë nga ata që i vjedhin. Ne jemi akoma në autobus. Hajdutët na plaçkisin dhe ne i falënderojmë!!!??? Kështu jemi në të dy shtete Shqipëri dhe Kosovë. Hajdutët të shpërblyer, të falenderuar dhe respektuar kudo....
(Ahmet Dermala)

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum