Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Thaqi,Xhaviti,Azem S.Xhelajdin Gashi si me vra Xhafer Shatri

 :: politika

Aller en bas

Thaqi,Xhaviti,Azem S.Xhelajdin Gashi si me vra Xhafer Shatri Empty Thaqi,Xhaviti,Azem S.Xhelajdin Gashi si me vra Xhafer Shatri

Message  Perparimi Mer 26 Aoû - 19:19

Hashim Thaçi me shokë e kanë krye në Gjenevë
Hashim Thaçi dhe klani i tij, e koncentruar kryesisht në Shqipëri, në shtabin e Rognerit, qysh herët ia kanë filluar t’i përçajnë shqiptarët. Në fillim propagandën kryesore e kanë bërë kundër Ibrahim Rugovës dhe institucioneve të Kosovës. Ma vonë edhe kundër Adem Jasharit sa ishte gjallë, ndërsa kur u vra, sakrificën e tij legjendare e përdorën për me grumbullu fonde.
Kur flasim për fondet dihet se atëherë në qeverinë e Kosovës ka pasë përçamje shumë të mëdha, Bukoshi ka komuniku dhe u ka dhënë miliona marka Ibrahim Kelmendit dhe Xhavit Halitit, dhe këto pare kanë përfunduar në xhepat e tyre ndërsa Xhafer Shatri ka qenë për atë që të ndihmohen drejtpërdrejtë njësitë luftarake në Kosovë sidomos Adem Jashari në Drenicë dhe Ramush Haradinaj në Dukagjin.
Përçamjet kanë qenë të mëdha dhe gati publike po edhe propaganda e Shtabit të Rognerit ka qenë shumë më e ashpër kundër Shatrit sidomos pas një konflikti të drejtpërdrejt të tij me Thaçin dhe Azem Sylen.
Duke u frigu se Bukoshi do të detyrohet me ua ndalë fondet, Thaçi dhe shokët e tij kanë vendosur ta vrasin Xhafer Shatrin. Për këtë qëllim janë nda 150 mijë marka.
Përgatitjet i ka marrë përsipër Azem Syla. Ndersa për t’i gjetë atentatorët e kishin ngarkuar Xheladin Gashin, i njoftun si komandant Plaku. Gashi i angazhon dy dhënduret e tij, ta kryejnë atentatin. Njani prej tyne quhet Skënder Krasniqi, pronar i Kosovapressit dhe tash kryetar i afaristëve të Kosovës. Këta të dy, me maska në kokë, dhe me dy revole me silenciatorë, më 1 korrik 1998 kanë sulmuar Qendrën e Kosovës informim në Gjenevë. Mirëpo nëpunësi i Qendrës Nusret Berisha përleshet me ta në derë dhe arrinë t’i nxjerr jashtë. Në përleshje e sipër njëri prej tyre e plagos Berishen.
Atëherë të gjithë kanë menduar se atentatorët janë serbë, mirëpo pas çlirimit të Kosovës njëri prej personave që ishte në dijeni deri në detale për atentatin, në një tubim të ngushtë politik të LPK-së për shkak të kundërthënieve të ashpra ngritet dhe i thotë Hashim Thaçit para të gjithëve ; ti dhe njerezit si ti keni qu kriminel me vra shqiptar që tan jetën janë përpjeke për Kosovën dhe kanë bërë për UÇK-në ma shumë se ju të gjithë bashkë.
Aty ka ndodhë nji ndamje e madhe mes tyre....vazhdon
https://www.kosova-sot.info/lajme/356660/miftari-akuza-te-renda-ndaj-thacit-atentatin-e-pare-e-ka-bere-ne-gjeneve-jane-nda-150-mije-marka-per-vrasjen-e/?fbclid=IwAR2t9-j3s1NKn6pVKjje4NtAnYzva_QIZiDWgfXVOxNKy8tEnhQi--7zJR8
(Kosova Sot)

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17277
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Thaqi,Xhaviti,Azem S.Xhelajdin Gashi si me vra Xhafer Shatri Empty Re: Thaqi,Xhaviti,Azem S.Xhelajdin Gashi si me vra Xhafer Shatri

Message  Perparimi Mer 26 Aoû - 19:56


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17277
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Thaqi,Xhaviti,Azem S.Xhelajdin Gashi si me vra Xhafer Shatri Empty Re: Thaqi,Xhaviti,Azem S.Xhelajdin Gashi si me vra Xhafer Shatri

Message  Perparimi Mer 26 Aoû - 20:18

A eshte ky qafir Hakif Bajrami qe e beri pajtimin mes Fadil Hoxhes e Hysen >Terpezes permes Adem Demaq qajuries?A i tha Fadil Hoxha komandantave te uçk ;Bravo djelmosha aty ku une mbeta ju e vazhduat gjere ne vendin e caktuar luften.A e vorrosen qenin Fadil Hoxhen me nderime te uçk es?Dmth se uçk paska qen nen komanden e Fadil Hoxhes.Uçk po del e kujna.Po kalojm tek betimi i uçk,es,a e qoj ne vend betimin kjo uçk?Po flasim pa rrotulla a?A e çliruan Kosoven,Luginen e iliriden?Po a ja bashkuan ndonjeren nga keto troje te roberuara nanes shqiperi?A po del tradhetare kjo uçk?Po flasim realitet jo pordhavica te serbofilave te qelbur.Fakif Bajramit cili shtet ti thote a han mut po u thote kete e kam te inqizuar ,dhe ma bene po mem than amerika ha mut une ha mut.Qudi a!Ky matrapaz ka shkrue edhe per Xhelajdi Gashin,komandant plak dreqin kinse ka luftue per kosove.Ky zagar ka krye shkolla dhe ka pas mundesi ne regjimin titist me qen mesues profesor e drejtor i shkolles.Pse Hakif Bajrami nuk ka shkrue realitetin e Xhelajdin Gashit?Pse nuk ka shkrue qe Xhlajdin Gashi e ka vra mbrapa kerrit Zahir Pajazitin?Pse ky idiot nuk e ka shkrue realitetin qe ka organizue atentat me Thaqin,Xhavit Halitin,Azem Sylen dhe dy dhandurt e vete me vra Xhafer Shatrin ne gjeneve?Dhe ne vend qe ta vrasin Xhafer Shatrin ne klub e plagosin Nusret Berishan ne përleshje me ta në derë dhe arrinë t’i nxjerr jashtë. Në përleshje e sipër njëri prej tyre e plagos Berishen.Xhelajdin Gashi me prontot i kan durt e perlyera me gjak te shqiptareve jo te serbeve se nuk e kan luftue serin ,por i kan vrare atdhetaret.Sali Rexha,edhe Jakup pasaporta pa luftue me serb,perfitoj qe u vesh me tesha te serbeve.Kush e vrau Hoxhen e Bellances?Kush e vrau baben e luftarit te uçk es ne banje Bislim Shalen?Kush e dhunoj Sofije Tafen 14 vjeqare?Kush e vrau Ahmet Krasniqin?Ilir Konushecvin,Drinin,?Kush e dhunoj Mirjata Kapllanin nje vajze 14 vjeqare dhe komandanti i uçk es me shti per se gjalli ne furren e gelqeres per me humbe trag.Nuk kan faj komandantat,faj ka populli qe i ka perkrah e tani let tja shkerdh .... nanen popullit.Kush ja fali zhlebin e qakorrin malit te zi ? uçk apo baba im?Kush ja fali veriun e kosoves me komplet Mitrovicen?Gjere sa tutet ky pis milet me thene te verteten se shpejti ky popull dot debohet nga kjo bote..Nje popull qe i vret atdhetaret,ai popull ska ardhmeri.Nje popull qe ja vjedhe meritat e atdhetareve dhe atdhetaret i etiketon tradhetar çka pritet nga ky popull?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17277
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Thaqi,Xhaviti,Azem S.Xhelajdin Gashi si me vra Xhafer Shatri Empty Re: Thaqi,Xhaviti,Azem S.Xhelajdin Gashi si me vra Xhafer Shatri

Message  Perparimi Mer 26 Aoû - 20:18


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17277
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Thaqi,Xhaviti,Azem S.Xhelajdin Gashi si me vra Xhafer Shatri Empty Re: Thaqi,Xhaviti,Azem S.Xhelajdin Gashi si me vra Xhafer Shatri

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum