Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Nazmije Alushani,se ka vra granata serbe vellaun por e uçk e

 :: sport

Aller en bas

Nazmije Alushani,se ka vra granata serbe vellaun por e uçk e Empty Nazmije Alushani,se ka vra granata serbe vellaun por e uçk e

Message  Perparimi Lun 13 Juil - 15:47

Haxhi Kuçi
13 korrik 2018 · 

Nazmije Alushani Kamerolli Ashtu është i nderuar Haxhi, ka shum gjëra që kam dëshirë të dalin në shesh. Babai ynë Muharremi 20 vite i dënuar me burgim të rëndë, të leqitur, pa të drejtë punsimi, e sot të lanun mbas dore. Sot dëshmorë jan bërë ata që kurrë as nji plumb nuk e shkrepen, e dezertortë jan bërë Veteran, gëzojnë vende pune, e të gjitha të mirat. Z. Haxhi, nuk e di so asht vra vllau im, por nuk besoj kurrë se at granatë e kan gjuajt shkiet.
Të falenderoj për kët shkrim, dhe të dëshiroj qdo të mirë.
Pergjigje
E nderuara Nazmije Alushani Kamerolli,baban e juaj pos qe e paskan denue 20 vjet,e paskan leqit,dhe nuk e paskan lejue mu punsue.Kurse tjeret ish te burgosur i punsoj serbia neper pune te larta,pse?Demaqi,punoj ku ka pas deshire,bilem perfaqesues politike i uçk es ,Midis prishtines i shante policet serb dhe nuk guxonin me vra.Qudi,apo po genjej,ndersa Fehmi Aganin te gjorin e masakruan,Cilit ja paskan pas friken ???Pastaj vellaun e juaj nuk besoj as une qe serbet e kan vra ne istikame,por e kan vra shoket,qe me u tregue serbeve ju neve mos na masakroni se na i vrasim ata qe dojn me luftue kundra juve.Ne piken e Reshtanit,Ku ishin ;Xij Shala,Sami Kuqi dhe 15 te tjere Uka me Limen i kan lan vete me qellim qe forcat serbe ti vrasin sepse keta kan vra serb.Kete e di shume mire.Xija dhe disa jan ende gjall dhe ja mveshin kinse Xija e ka vra Haxhi Perteshin,por tjetri e ka vra,qe djemt e atdhetareve ua mashtron i punson per me la mut me shurre.Xija dhe Samiu deshten me ja hek flamen Limes,kur djalit te Elmis ja bani te ka que ja Rugova ja serbet me shpiunue,njejt pakes perpara edhe mua.Ja drejtuan kushket e une ju dola perpara,ua bana pa me vra mua kete jo me vra.E din bre Fatmir Lima e e vraft pushka e shkaut.Haram i qofte qe e shpetova se kam pas njohur qenin.Sa here qe ju kam lajmrue ma bante nje here skemi arme,pastaj ty ste marrim ti je poet,shkruaj per luften tone ,qe po shkruaj vetem realitet.Pastaj jo ste marrim se ke ba shoqeri me Avdi Ibrahimin,shpiuni serb qe ka punue ne mbrojtjen popullore te jug.ne suhareke.Dhe pasi jam largue nga kosova me 16 janar 1999 kete qen qe e kishin percjell me traktor policia e serbise ne shqiperi,Lima e kishte ba zavendes kom. te policise se uçk es ne zonen e pashtrikut.Avdi qeni mbas luftes e kishte okopune nje sharre mbas stacionit policor ne Lubizhden e PZ dhe aty tan kjo garnitur kishin mbasjt mbledhje sekrete dhe ky qen ua kishjte ndare secilit sektoret kan me sundue e plaqkite.Tan tani keta dilingji po me thojn nuk njifemi me as njerin as me kete qen te serbise.Ky Avdiu ka shok Sabit Gecin,motren e Sabitit kudren e sheremetit Sanije Gecin,grua e Sandokanit.Ka shok Kamishin,e Rexhep Selimin.A me thojn nuk e njofim.
Sa per perfundim,atdhetaret nuk kishin buke ne trojet tona.
As populli si dojka atdhetaret.
Kush ua ka vra djemt e babat e atdhetareve po i adhurojn njerezit,Pse?Mesiguri droja e shkrete,qe u ka hyre ne palcen e kurrizit.Po dua me konkludue se shqiptareve ndihmoju,naq me qen armiku i tyre.Nese ke deshire met adhurue,dhunojau familjen,vriti si qej shqiptaret kan me tu perkul.Une keto nuk doja tua beja dhe mbeta kerkushi.Tana veprat atdhetare te mija mi vodhen,dhe mua me etiketuan udbash pa qen fare,e nga veprat e mija keta qelbesira shkruajten romane dhe perfituan.Popull ma te poshter nuk kam pa as mos pafsha.
Juve dhe familjen e juaj e bekoft Zoti




[size=11]
6Naser Islami, Ilmi Gashi dhe 4 të tjerë

2 komente1 ndarje
[/size]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Nazmije Alushani,se ka vra granata serbe vellaun por e uçk e Empty Re: Nazmije Alushani,se ka vra granata serbe vellaun por e uçk e

Message  Perparimi Lun 13 Juil - 15:48

[size=30]Tradhetin tradhetaret e mbrojne permes fundamentalizmit demonokratik.Shqiptaret po vuajn shkaku i heshtjes ndaj tradhetareve![/size]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum