Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Thaqi e Ramo me vellaun Erdogan,perqeshin

 :: sport

Aller en bas

 Thaqi e Ramo me vellaun Erdogan,perqeshin Empty Thaqi e Ramo me vellaun Erdogan,perqeshin

Message  Perparimi Sam 26 Oct - 11:03

Neqoftese Thaqi dhe Rama e kan quajtur vella  kryeministrin e Turqise Erdogan,edhe une i bashkohem ketyre dy trimave,dhe nuk paskan gabue fare.Rrofte Turqia sa te jetofte kjo Toke e bekume.Ma mire me TURQIN se sa me serbine.Por turqia ska mbete me marr kosoven se ne kemi nevoje per ndihme nga turqia e jo turqia per ne.Kjo Turqi ju ka ringjall ne  luften e fundit e din Thaqi, Rama dhe une jam deshmitari kyq ne ato qaste ma te veshtira.Kjo fjale e Rames dhe e Thaqit i mundon ata qe dje ishin me udben e serbise.Thaqi,kam respekt  ndaje teje shume e ma shume.EDhe kesaj heres ja ke rras  kosoves edhe nje mandat perhajer te kofte e pastaj,leshoja  nje mandate Sami Lushtakut.Por te gjitha keto fjale ndaj ktyeministrit Erdogan jan dhe paskan qen qesharake dhe hajgare ndaje Kryeministriit turk.


Në pyetjen e gazetarit të Kohës për Thaçin se kryeministrin e Shqipërisë e quajti mik ndërsa kryeministrin turk Erdogan e quajti vëlla, u përgjigj vetë Rama duke thënë se Thaçin e ka mik e vëlla, prandaj edhe vëllai i Thaçit (Erdogani) është edhe vëlla i im, tha duke u qeshur Edi Rama .

Thaçi i bishtnoi përgjigjes në këtë pyetje duke folur për miqësinë e hershme ndërmjet tij e Ramës dhe duke mos quajtur atë miqësi ideologjike por miqësi bashkëpunimi për shqiptarët...
Në vazhdim Thaçi theksoi se ka besim të plotë se Qeveria Rama, do të luaj rol të veçantë në arritjen e njohjeve për shtetin e Kosovës.
Nuk e di çka me tregue,por shqiptaret perhere kan luftue nen flamurin e turqise.Sa per Skenderbeun kerkush nuk ka fakte se me çfare flamuri ka luftue.Alfabeti i pare i gjhes shqipe ka lindur ne Stambolle.Ndersa pavaresine e shqiperise e shpalli kryeparlamentari i Turqise Ismail Qemaili.Ateherit  bejme pyetje vetes,si eshte e mundur Ismail Qemaili qe ta shpalle pavaresine e shqiperise pa dijenin e portes se turqise ?Ndoshta edhe keto qe i shkruaj nuk jane reale per pseopatriotet,serbofilet,por nje te vertete mundem me thene se perfaqesuesit e OSCES te Turqise e lajmruan NATOn naten e 15 janarit te vitit 1999 per masakren e Raqakut,dhe fale ketij djaloshit Ihsan Aksay sot shqiptaret u kethyen gjalle ne Kosove.Ndryshe po them haptas se plani" Hanri Kisingjer"Ka qen qe te gjithe shqiptaret te dergohen per ne Qad,ku ky plan ka qen i pergaditur me nje shume prej 46miliarde dollar.Shpetitmtari nuk duhet te perbuzet,por duhet me ja marr temenan.Sa per luften e uçk sot te gjithe ishim ne qad,por a do ishim ne jete eshte pyetja.?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

 Thaqi e Ramo me vellaun Erdogan,perqeshin Empty Re: Thaqi e Ramo me vellaun Erdogan,perqeshin

Message  Perparimi Sam 26 Oct - 20:05

Arnavut(shqipe)
Iki Başbakanı Arnavutluk,Türk Başbakan Erdoğan ile espriler yaptık

Në pyetjen e gazetarit të Kohës për Thaçin se kryeministrin e Shqipërisë e quajti mik ndërsa kryeministrin turk Erdogan e quajti vëlla, u përgjigj vetë Rama duke thënë se Thaçin e ka mik e vëlla, prandaj edhe vëllai i Thaçit (Erdogani) është edhe vëlla i im, tha duke u qeshur Edi Rama .
http://www.gazetatribuna.com/?FaqeID=2&LajmID=23222&mesazhi=1
Thaçi i bishtnoi përgjigjes në këtë pyetje duke folur për miqësinë e hershme ndërmjet tij e Ramës dhe duke mos quajtur atë miqësi ideologjike por miqësi bashkëpunimi për shqiptarët...
Në vazhdim Thaçi theksoi se ka besim të plotë se Qeveria Rama, do të luaj rol të veçantë në arritjen e njohjeve për shtetin e Kosovës.
..Rama i shqiperise me juve ka lozur dhe nuk e keni marr vesh fare.
Ashtu edhe kryeministri i kosoves  paskan qeshur ne fjalimet qe pasket mbajte ne parlamentin e shqiperise dhe te kosoves.
Jo vetem keta dy kryeministra shqiptar,por edhe gazetat shkruajn dhe bejne shaka me juve,zotri kryeminister i Turqise.Ju mesiguri kete shaka nuk e keni kuptuar nga keta dy.Shqiptaret vertete jan artista dhe komedijan ,bejene hajgare me njerezin dhe njerezia nuk i kupton,pos serbise !!!!!!.
Nuk ka faje populli shqiptar,keni ju,dhe une qe e nxita perfaqesuesin e Juaj qe te intervenon NATON me 15 janar te vitit 1998 ,per rastin e masakres se Raqakut duke u thene KS te OKB es se serbet po masakroin civil shqiptar.
Ky perfaqesues turk quhet Ihsan Aksay,dhe Mehmeti qe mbiemri nuk me kujtohet.Por keta dy e kan pase ne mbikqyrje Shtimen e sidomos zonen e Nerodimes.Fale  deklarates se ketyre perfaqesueseve tuaj NATO e bombardoi serbin,dhe shpetoi nga ma e keqja populli i kosoves.Por  as populli as qeveria nuk jane ka ua dijne kete te mire,siq ma kan bere edhe mua me qindra here.Shqiptareve shpetojau jeten qindra here,ne fund te thone ta dhefsha te miren.Kur tju vjen veza prape te bytha,te hyne ne bythe dhe te kerkojne ndihme prape.Dhe prape si te shpetojne ,thone ja rrasa karin.

Shqipetaret, ndihmoi,nese deshiron me te perqesh.Shqiptarit shpetoja jeten ,ndaq me ta vrare.Une Haxhi Kuçi(Krasniqi),kur ua pata mbrojtur flamurin e shqiptareve nga serbet me 1971,jo serbet,por shqiptaret ne vend te serbeve mu versulen pse e mbrojta nje pelen.Une i kam nisur demostratat ne menzen e studenteve me 11 mars te vitit 1981 dhe mi vodhen  meritat e mija mu kjo qeveri qe edhe me ju po bane shaka.Ne lufte nuk me moren,e dine keta perfaqesues te juaj pse?Dhe me thojshin ti edhe nga serbet edhe nga uçk je ne rrezik.
..........................................................................................................................
İki Arnavut ana Arnavut akademisyenler ile birlikte, Türk Başbakan Erdoğan hor

Sevgili efendim Türk Başbakan Erdoğan,
Arnavutluk ve Kosova'ya ziyaret becuase
Arnavutluk'un Rama sizinle oynadı ve hiç bilmiyorum .
Başbakan Kosova Bakanı ve sözde parlamento Arnavutluk ve Kosova'da muhafaza komik konuşmalar suçluyor .
Bu iki Arnavut başbakan , ama gazeteler yazmak ve size alay Sadece .
Hiçbir suçluluk Arnavut halkı , sahip , ve NATO'nunSırpların katlettiği siviller olduğunu söylendi katliam Raqakut vesilesiyle Ocak 1998'de 15 müdahale için bana temsilcisi istenir ediyor .
Bu İhsan Türk Aksay denir ve kujtohet.Por ile Mehmet soyadı özellikle Shtime gözetim bölgesi Nerodimes.Fale bu temsilcilerin NATO Sırp bombaladı ve kötü insanlar kosoves.Por beni kaydettiğiniz ifadenizi bu iki pase sahip değildir insanlar ne de hükümet ne de onlar benim için daha yapmış , bu bilmek olmamıştır .
Kartal, ndihmoju, bu perqeshin.Shqiptarit hayat kurtarır, onları ndaq öldürdü
Bir Pele koruma olsa. O Sırpların değil, Sırpların Arnavutların bayrağı koruyan Hacı ben Kuki (Krasniqi), Sırplar Arnavut yerine sadece koştu.

Ben Mart 1981 11 menzen öğrenci gösterileri sol ve ayrı şaka olduğunu benim şaplak bu hükümet ile, benim yararları çaldı ettik.

O kadar çok hayatını kurtarmak zaman kartal benden nefret.
Insan hissetmeden bir halktır

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum