Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Kimete Berisha ja therr Shukri Bujes titistit

 :: politika

Aller en bas

Kimete Berisha ja therr Shukri Bujes titistit Empty Kimete Berisha ja therr Shukri Bujes titistit

Message  Perparimi Jeu 7 Mai - 14:39

=68.ARANNu5wCK3soy8NjmKLgb_-dBM3lcnw1pUcS5PZncEyPvCdUXWfz7ak99yuc6l52IqhszPWHb0mWyQYoE4EZjagdjdVaLPm1ayK6WvDz0fSQvpeg_DB4me7AX5oo_GohIURLmFgG-se23i9dO-nEQ4xQP5WUelmDzk85cz0YOf3aNsL3k44CmGeC-qngiSlwsKYNjMERj_4JBAF0XmYsiRPq4bTQMgAk2UQ5Tm5REHlFxDoI64_eZdCrrPVovfImhBlQfX9goQBU9gJjUz5KWyuDxMK1tsWABkn9gv4fEvAJNiEQOHX6N1gYnq2nD7E3DS12QLG4-dc_DVt-Nk]Kimete Berisha
=68.ARANNu5wCK3soy8NjmKLgb_-dBM3lcnw1pUcS5PZncEyPvCdUXWfz7ak99yuc6l52IqhszPWHb0mWyQYoE4EZjagdjdVaLPm1ayK6WvDz0fSQvpeg_DB4me7AX5oo_GohIURLmFgG-se23i9dO-nEQ4xQP5WUelmDzk85cz0YOf3aNsL3k44CmGeC-qngiSlwsKYNjMERj_4JBAF0XmYsiRPq4bTQMgAk2UQ5Tm5REHlFxDoI64_eZdCrrPVovfImhBlQfX9goQBU9gJjUz5KWyuDxMK1tsWABkn9gv4fEvAJNiEQOHX6N1gYnq2nD7E3DS12QLG4-dc_DVt-Nk&__tn__=-R]7 August 2013 · 

Trashëgimtari i Judës
I biri i kryetarit të Lipjanit Shukri Buja, Valoni, është duke kaluar fazën e James Deen-it, aktorit që voziti shpejt-jetoi shpejt.
Për të qenë James Deen duhet të keshë veturë të shtrenjtë që shkon shpejt, bën edhe BMW, prandaj Valoni i plotëson të gjitha kushtet që t'ia shkel 120 kilometra në orë për t'u futur në "Valoni Petrol".
Kur Valoni, e pa pompën e benzinës "Valoni Petroll" duke kaluar në Veternik, iu duk që edhe ajo është pronë e vetja, prandaj hyri ashtu siç hyn Valoni në pronën e tij - Lipjanin.
Deen-ët e Lipjanit i kanë do momente kur i japin gaz, si atëherë Shukri Buja në Gjykatën e Hagës kur dëshmoi kundër UÇK-së së Fatmir Limajt.
Komandant “Gazetari” i UÇK-së,përgjegjësinë edhe për civilët e arrestuar në në zonën ku ai po komandonte, ia hedh Komandant “Çelikut”.
“...dhe kur ka ndodhë me një arrestim... dhe kur jam pyetur se ‘çka’ të bëjë, thjesht kam thënë ‘nise për Kleçkë’”, ka thënë Buja para dhe arsyetohet se nga Fatmir Limaj i ka marrë urdhërat në atë kohë.
Spiuni i UÇK-së në përgjithësi, dhe i Fatmir Limajt në veçanti, Shukri Buja, i ka thënë më 28 prill 2003 batalionit finlandez të KFOR-it në Kosovë se ai personalisht i ka përcjellë njerëzit duke dal nga burgu i Lapushnikut.
Spiuni i spiunëve të SHIK-ut, Shukri Buja, kurrë nuk e ka pranuar se vetë ka arrestuar njerëz, por e ka pranuar se marrë pjesë në konfiskimin e armëve të të arrestuarve.
Dhe, në dëshminë e tij shkruan se për arrestimet ishin në dijeni inteligjenca e UÇK-së.
Por, bartësit e inteligjencës së UÇK-së ende e gëzojnë lirinë që ua ka sjell UÇK-ja ushtarake.
Në dëshminë e tij kundër Limajt, Buja ka thënë se ka pasur edhe arrestime edhe për hakmarrje individuale.
Bujat ta ftohin jetën!
Të mashtrojnë, as nuk i heton, për shkak se duken fytyrë-rrumbullakët si Çarli-damat e viteve të njëzeta që janë dukur, të buta, syhapura, frikacake dhe të pafajshme.
Dëshminë për përgjegjësinë e komandës në Kleçkë, Shukri Buja e ka bërë një pjesën e fundit të rrëfimit të tij para prokurorëve të Hagës në çështjen kundër Limajt.
Në vend të mirënjohjes për kontribuitin e tij kundër njërës UÇK, UÇK-ja tjetër e ka lejuar Shukriun (Shukri nga arabishtja do të thotë Mirënjohje), që sa herë që të dojë ta udhëheq Lipjanin e të bëjë me komunën çfarëdo që ti bie në mend

Kimete Berisha ja therr Shukri Bujes titistit 18404204_1376581262379777_7614695455856246692_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=QUXh6UOLIaYAX-0tai-&_nc_ht=scontent-mrs2-1

Kimete Berisha ja therr Shukri Bujes titistit Microphone-karaoke_filled_12_fds-spectrum-blue-gray[size=10]Autori


Kimete Berisha Dritan Jusufi mos shaj me nane se nuk di qe je gjalle...prandaj, rrudhe gojen, ose po ta bi nanen time plake te shpija jote e shaje nder sy.

Kimete Berisha ja therr Shukri Bujes titistit 18404204_1376581262379777_7614695455856246692_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=1eb0c7&_nc_ohc=QUXh6UOLIaYAX-0tai-&_nc_ht=scontent-mrs2-1


Kimete Berisha ja therr Shukri Bujes titistit Microphone-karaoke_filled_12_fds-spectrum-blue-grayAutori

Kimete Berisha Ifke Ademaj, i nderuar, une e kam pasur nje MESUES i cili me ka mesuar qe te kem MBAMENDJE HISTORIKE. Me ka mesuar ta refuzoj MASHTRUESIN dhe TRADHTARIN, me ka mesuar vargun "Tregojini nanes sime se kam vdekur per atdhe". E ketille jam une. Nese s'te pelqej, s'kam çka me ba..Ama, tani per mua eshte vone. E mbeshtetiur te Zoti, Amanetin e MESUESIT tim te SHENJTE do ta çoj ne fund, e gjalle apo e vdekur. Edhe,e vdekur do te çohesha nga varri....Pra, une i mbaj mend emrat dhe mbiemrat e atyre qe e shkelen dhe e dhunuan Kosoven...! Nuk jam ketu per te harruar....Kaq.
[/size]


https://www.facebook.com/kimete.berisha/posts/557416557629589/

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum