Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Shukri Mbiemri: Sylejmani

 :: sport

Aller en bas

Shukri Mbiemri: 	 Sylejmani Empty Shukri Mbiemri: Sylejmani

Message  Perparimi Mer 5 Aoû - 1:26

http://www.google.fr/search?hl=fr&ei=JS15SrXbEMqrjAfxyYCoBg&sa=X&oi=spell&resnum=1&ct=result&cd=1&q=shukri+sylejmani&spell=1

Buli2005

2007-09-09 14:07:20

Besoj se bashkeatdhetaret e anamoraves se gjilanit mire e njohin is Companine "MEN"
pastaj radiotelevizionin privat-lokal "MEN"
dhe Klubin e futbollit "gjilani"

Drejtor i te gjitha ketyre ishte nje bisnesmen me emrin shume te njohur

Shukri Sylejmani nga Konquli me vendbanim ne Gjilan

i cili njeherit ishte dhe eshte edhe sot deputet i KK Gjilan perfaqesues i ish LDK,

ky njeri-bisnismen humbi te gjitha bisneset, bankrotoi me te gjitha duke u futur borgj deri ne fyt, kjo eshte deshmi se "dy llubonica" (per Shuken 4) nuk mbahen ne nje dore, prandaj perfundimisht ka ngelur ne njerin nga krahet e LDK dhe asgja me teper!!!

Ko eshte rruga jo e sinqerte si e bisnesit (hajnise) dhe e poletikes (lavires).[b]teksti[/


Buli2005
2007-09-18 04:48:31

ok, falemnderoj Kingx-in per repliken dhe pershendetjen e tij qe ne menyre miqesore e pranova per t'u rikthyer ne teme , me sa po e sho une, titulli i temes eshte:

BIZNESI DHE POLITIKA NE KOSOVE

Po pikerisht i nderuari Kingx ajo qe figuron me larte lidhet kryekeputur ne temen e perzgjedhur meqe aty mire jane dhane disa shembuk te bisnesit dhe politikes ku jane paraqitur disa shembuj shume te mire dhe bindes qe politika dhe bisnesi qe te dyja kur gershetohen te shpiejne ne tmerr dhe rruge pa koke.

Per skiarim prap e marre ne goje emrin e Shukri Sylejmanit i cili hapi nje PISNES kishe me thane Biznes ne Gjilan para luftes ne Kosove me companine e tij "MEN" me seli ne Gjilan por qe emrin e tij dhe nofken "SHUKA" te rralle jane biznesmenet kosovare qe nuk e njohin meqe kishte bere emer edhe ne aspekt pozitiv edhe negativ.
Te gjitha keto i arriti me rrena dhe dredhia, me vjedhje dhe korrupcion meqe ishte edhe timoni i LDK permes televizionit te tij lokal "MEN", deputet i KK te Gjilanit, fitonte tenderat sikur te ishin pako me cigare dhe nga Gjilani ka fitu edhe tendere ne tere territorin e Kosoves (rugen Bill Klinton ne PR.) por politika e tij e lidhur me bisnesin e solli ne at gjendje sa qe as telefonin sguxon me e hapur nga borgjelinjet qe e kanosin dhee mbrojne nga ndonje likuidim meqe ka shitur te gjitha qa i pati e vetmi burim financiar i ka mbet deri ne zgjedhje paga e deputetit dhe asgja tjeter por afer vetes ka nje borg qe ia tejkalon milionit (euro).

Kjo dukuri e nje politikani dhe njekohesisht edhe pisnismeni deshmon kjarte se sa jane te lidhura biznesi dhe politika ne kosove, besoj se tani te ka mjaftuar edhe ty Kingx edh ete tjereve meqe u mundova te jam sa me konkret meqe rrefimi per rrugen e ketij pis..men... kerkon vite per t'u skiaruar, dhashte zoti kurr ma Kosova te mos dirigjohet nga pronare te ndyte te agjencioneve turistike, permes bisnismeneve qe korruptohen dhe qe korruptojne e infektojne udheheqesit nder me te lartit "TU KOSOVES".

shnet nga Bujari(Buli) CH


Buli2005
2007-09-20 14:26:46

"Letër publike e Shefqet Rizës, babait të ndjerit Triumf Riza, dërguar Behgjet Pacollit, si akuzë për lidhjet e tij me Sekiraqën...

Atë ditë kur ishit me stafin e partisë suaj për të na ngushëlluar për vrasjen e kurdisur pas shpine të djalit tonë Triumf Riza, ju na e lat edhe një pliko me 500 euro. Meqë ishit në shtëpinë time, ku ishin edhe shumë njerëz të tjerë që kishin ardhur për të m’i shprehur dhembjet, e përmbajta veten dhe nuk veprova në kundërshtim me shpirtin dhe dinjitetin shqiptar. E kisha të qartë dhe e kontrolloja veten se nuk bën të bie në nivelin e ulët, madje në nivelin tënd. Falë disa të tjerëve nga kryesia e AKR-së dhe moralit e zakoneve tona kam arritur ta përmbaj veten në çastet më të vështira. Unë si baba dhe tërë familja ime gjithë jetën jemi përpjekur të jetojmë me nderë me djersën tonë. Hipokrizinë dhe moralin e dyfishtë kurrë s’kam mund t’i duroj. Ti zotëri Behgjet Pacolli në njërën anë bën allëshverëshe me kriminelin ordiner Enver Sekiraqa, e në anën tjetër vjen e më ngushëllon e më përqafon, është hipokrizi e turp nacional.
Familja ime ka njohuri të mjaftueshme se ti me Rrahim e Selim Pacollin keni lidhje të drejtpërdrejtë me kriminelët me mbiemrin sllav Sekiraqa, përkatësisht me krimin e organizuar. Gazeta jote “Lajm” e ka mbrojtur dhe po vazhdon t’i mbrojë kriminelët. Kjo u pa edhe me mosraportimin dhe fyerjen e rëndë që i bëtë birit tim të ndjerë, i cili ra pre e kriminelëve që i financon kompania jote. Ky është “morali” juaj!
Mjafton të lexohet letra e dy gazetarëve Faton Osmani e Altin Ahmeti në “Koha ditore” për të parë se deri në ç’shkallë bie raca juaj. Po fitoi partia jote me politikën e sadakasë mashtruese tënden, mjerë shqiptaria dhe mjerë demokracia. Paratë tua të pista janë zjarr për mua e familjen tonë. Kemi dhimbje të madhe dhe na le të qetë. Paratë e pista t’i kam lënë në SHPK, prandaj shko dhe merri.


Prishtinë, 17 shtator 2007
Shefqet Riza,
babai i të ndjerit Triumf Riza
b]

Emri:
Shukri
Mbiemri:
Sylejmani
Mosha:
3 nëntor 1978
(30 vjeqarë(e))
Gjinia:
Mashkull
Qyteti:
Pejë
Shteti:
Kosova


Table 2.2: Municipal Assembly Committees
Committee Chairperson / Affiliation Vice-chairperson / Affiliation
Policy and Finance Committee Mr. Lutfi Haziri - LDK Mr. Xhemajl Hyseni – LDK
Mediation Committee Mr. Jonuz Jonuzi Goroljub Pavic
Community Committee Kemal Shahin, Turk minority Mladen Mitrovic, SNC
Planning & Natural Resources Mr. Shukri Sylejmani - LDK Mr. Rushit Avdiu – LDK
Personnel & Recruitment Mrs. Dritë Idrizi - LDK Mr. Musli Ukshini – PDK
Health & Social Welfare Mr. Shaban Rexhepi – AAK/PQLK Mr. Nazim Hajdari – LDK
Security Mr. Lutfi Haziri - LDK Mr. Xhemajl Hyseni – LDK
Education Mr. Ismajl Kurteshi - PDK Mr. Fehmi Mahmuti – LDK
Culture, Youth & Sport Mr. Lutfi Haziri - LDK Mr. Fadil Hajdari – PDK, outside of MA
Urbanism & Environment Mr. Azem Mujku - PDK Mr. Remzi Ahmeti – LDK
Economy Mr. Zijadin Maliqi - LDK Mr. Sabri Tahiri – PDK
Reconstruction & Housing Mr. Vehbi Salihu - LDK Mr. Sami Hoxha – PDK

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Shukri Mbiemri: 	 Sylejmani Empty Re: Shukri Mbiemri: Sylejmani

Message  Perparimi Mer 5 Aoû - 1:27

Bujari(Buli) CH

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum