Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avni Rrustem Gashi suhareke shpiun i serbise

 :: sport

Aller en bas

Avni Rrustem Gashi suhareke shpiun i serbise Empty Avni Rrustem Gashi suhareke shpiun i serbise

Message  Perparimi Dim 29 Mar - 12:10

About your comment
E hënë, 2 Dhjetor 2019 në 11:19 MD
No one else can see your comment.
Avni Gashi o pallkaviq i poshter;Une Haxhi Kuçi,nuk kam qen ne gjimnaz ne suareke por kam qen ne normale,dhe kam qen nxenes shembullor,por kurr nuk me pranuan me punue ne arsim.As me Juridik nuk me parnuan ne gjyj.As me dilpol te tregetise nuk me morren ne shtepine e mallrave,as ne fabriken e ballkanit sa here kam qite lutje nuk me kan marr.Ne llotari jam punsue jo si Haxhi Kuç,por si Haxhi Sulaj.Une kam pas qel nje pilare por nuk me linin rahat policia e serbise dhe ja dhash Bekimit te Avdi Nebihut me punue se nuk kishin buke me hanger ,donin me vdek dhe ja bana kete te mire ku me paret e mija Bekimi ja ka nis me nxjerr pare.Bekimi eshte gjall nuk ka vdek.Une kurr ne jeten time me serb si familja juaj nuk jam shkerdhye.Ju o magar e keni rreh Mustafen e Sahitit te Kuqeve,dhe sherri juaj e leshoj suhareken e ja sherri im.Sepse o tradhetar dojshit me dhune me ja marr oborrin e me zgjanue fabriken e pijes.Mustafa eshte gjalle dhe une me Kajtaz Rrecen u patem marue haram ju qofte kurr drite mos paft familja e juaj o tradhtar.Nuk e di çfare te keqe ju kam sjell?A qe e pajtova djalin e Dervishit me ata te Sllapuzhanit sa pare me keni pague qe shkojsha prizren e Sllapuzhan o idiot?O qen ti e perkrah Avdi Ibrahimin sepse vellau i Avdi Ibrahimit e ka qiken e Azem Pallkes,apo motren e Shyqes.Per Antigonen e dijn krejt suhareka me polic serb qe ka shkue gjere nje dite pa u kyq ne uçk.Ti dhe velaznit e tu keni qen ne uçk.çka keni ba ne uçk?A e ke dhan Betimin ?A mos e ke harrue o hedepsez?A e keni tradhetue Kosoven o qen?A e keni tradhetue Luginen e Presheves o zgari i serbise?Cilin teritor e keni çlirue e qe ja keni bashkue nanes shqiperi?O zagari i Millan Shipkes a po don me ma ban ti them sa nuk me ka then .Ju kam durue qe 20 vjet o qena o qenefa.Avdi Gashavelli,une e kam shpetue Dervish Pallkin prej Helikopterit vete qe une ja kam thye xhamin e helikopterit Vete Dervish Gashin ,deshmitar Xhemajli Shala vella i Muhametit drejtor i Ballkanit.Haram ju qofshin keto te mira qe ua kam ba.Haram qe ua ka shpetue Kumaren Veli nga serbet e sopise o qent e serbise.Sa serb i ka vra ne sopi per Gjyshin tend o zagar i poshter.Kumara Veli ja ka lajmrue babes tim pushken ne polici e te veten e ka shpetue qesi muta jeni kan dhe keni mbete.Avdinuk e kam pas mendjen me shkrue per biografin e juaj.Let shkojn e le ti pyesin kush ka qen ne ate banken te poste e vjeter ,u tregojne sa mijera marka i keni qite ne banke per izbeglicat e bosnjes dhe te Kroacise.Avdi Gashi trego nga sa gajbe me pije freskuese ju keni que ne stacionin e policise ne suhareke serbeve te serbise .????Nuk e kisha besue qe koket kan kaq shume te unte kundra meje.çka ju kam borgj qe po hani mut kundra meje?Fol me fakte o zagari i serbise.Avdi Ibrahimin e njoh para se mu ba mik me juve o zagari serbise.Avdiun ma ka prue Arifi i Hamzise kusheriri im qe ju ja keni zan nsuen tezen e juaj.Avdi dy here me ka helmue ne buken e vete ne shtepine e vete.Ka fjet te une kam fjet te ai,por me paska pergjue qeni juaj. Vesel Kryeziu a ju kujtohet kur erdhe ne kohen e luftes kur tan suharekasit i kishin debue femit e tyre.Kur ja bana babes se juaj ,ma bani Muhamet Veliu ti kumar i pari po i largon femit e pas teje tan suhareke,?A ma bani baba juaj i past shpirti rahmet,Muhameti ma ka ba mua i qojm bashk femit ne Gjinovc e nuk me ka lajmrue Muhameti se kam ba mend qe me ban kete sherr .A Muhamet Veliu pallkaviqi nje muaj perpara neve i kishe que femit e familjen ne gjinovc po familje e nenqime kokan e si kam njohur.Por jam vete deshmitar qe kete me gajbe u lijshin policeve serb afer stacionit te policise. Vesel Kryeziu a je deshmitar me Dalush Gashin e me Ruzhdi Kuqin e me Malush Berishen qe kur deshta me hape kuzhinen e kryqit te kuq ne shtepine time,Qe ju kishte dergue Fehmi Agani thirrne Haxhi Laten te Jete Gashi,qe une me ju betue qe skam me hape gjelltoren e kryqit te kuq e se kryqi kuq bashkpunon me serbi.A ju betova qe skam me qel.A e qen keshtu fole burr?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum