Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Besnik Lajçi: Unë dëshmoj kundër Xhabir Zharkut

 :: sport

Aller en bas

 Besnik Lajçi: Unë dëshmoj kundër Xhabir Zharkut Empty Besnik Lajçi: Unë dëshmoj kundër Xhabir Zharkut

Message  Perparimi Dim 5 Jan - 16:47

http://www.zemrashqiptare.net/news/23599/besnik-lajci-te-gjitha-veprimet-e-kunderligjshme-te-xhabir-zharkut.html
Komente
Besnik Lajçi: Të gjitha veprimet e kundërligjshme të Xhabir Zharkut
E diele, 07.08.2011, 06:21 PM


Besnik Lajçi: Unë dëshmoj kundër Xhabir Zharkut (1)

Të gjitha veprimet e kundërligjshme të Xhabir Zharkut

Nga Besnik Lajçi

Një dosje për veprimet e Xhabir Zharkut, kryetar i komunës së Kaçanikut, është dërguar në Prokurorinë Speciale të EUELX-it. Kjo dosje është shkruar dhe dërguar nga Besnik Lajçi, një ish mik shtëpie i Xhabir Zharkut. Besnik Lajçi, i-sh dhëndër i Zharkut (i martuar me motrën e Zharkut por i ndarë më vitin 2007) ka dërguar një dosje “të trashë” në EULEX, pjesë të së cilës i ka dërguar edhe redaksisë së gazetës tonë.

Kryetari i Kaçanikut, Zhabir Zharku është shpallur fajtor të enjten nga Gjykata e Qarkut në Prishtinë për veprën penale të detyrimit. Për këtë vepër penale ai është dënuar me tre vjet burgim, ndërsa është gjobitur edhe me 1500 euro për armëmbajtje pa leje.



Akuzat ndaj Zharkut



Besnik Lajçi, shqiptar nga Peja me vendbanim në Danimarkë ka përgatitur këtë dëshmi të cilën e ka dorëzuar në Prokurorinë Speciale të EULEX-it e në të cilën nxjerr në pah disa veprime që bien ndesh me ligjin nga ana e Xhabir Zharku, kryetar i komunës së Kaçanikut. Sipas Besnik Lajçit me veprimet e tij Xhabir Zharku ka kryer ”Vepra penale kundër të drejtës ndërkombëtare; Krime kundër njerëzimit, sipas nenit (117) dhe (128) të KPK, Përgjegjësia e komandës, neni (129) KPK, Terrorizëm, neni (129), Vepra penale kundër sigurisë së përgjithshme të njerëzve dhe të pasurisë; Vepra penale kundër martesës dhe familjes.

Duke u bazuar në veprat penale të lartcekura e të kryera nga ana e ish komandantit të brigadës (162) "Agim Bajrami", zona e Nerodimes, Xhabir Zharkut, unë Besnik Lajqi në cilësinë e dëshmitarit okular ju ofroj informata të më poshtme dhe po ashtu jam në gjendje të informoj, të ju ndihmoj, t'ju ofroj edhe prova materiale që dëshmojnë mbi përgjegjësinë penale të tij, në çdo kohë dhe në çdo moment kur ju e kërkoni nga unë, vetëm e vetëm që personat e tillë të dalë para drejtësisë dhe të marrin dënimin e merituar .



Biografia ime prej dëshmitari, Besnik Lajçi



Quhem Besnik Bajram Lajçi, i lindur më 11 09 1965, në Pejë.

Nga prindit baba Bajrami, nëna Shake prejardhjen nga Rugova e Pejës, fshati Malaj. I larguar nga Kosova nga viti 1981, me vendbanim në Danimarkë. Baba i 3 fëmijëve; Flamurit lindur ne 1988, Korabi 1991 dhe Fisniku 1993. I ndarë nga nga bashkëshortja më 2007. Kam jetuar me 3 djemtë deri para pak muajve. Flamuri jeton tani i pavarur. Korabi jeton me mua. Fisniku nga shtatori i vitit 2008 banon tek nëna e vet. Pronar i një lokali tip restoranti pizerie.

Me ketë letër ju drejtohna prokurorisë të EUELX- it Kosovë, ne lidhje me Xhabir Nezir Zharkun nga Kaçaniku, i lindur ne Shkup, tash kryetar i komunës të Kaçanikut,. Xhabir Zharku ishte vëllai i ish-bashkëshortes time.

Që nga viti 1998 e kam përcjell aktivitetin e Xhabir Zharkut ku jemi ra shumë herë në kundërshtime me idetë dhe planet e tij.

Xhabir Zharku ka lindur në Shkup, në vitin 1963, në lagjen Dizhonska. Shtetas suedez, kurse tash shtetas i Kosovës me banim në Kaçanik. Qëndrimit i tij në Suedi dhe në SHBA e përbën një histori të zezë për vetë Zharkun. Këtë më së miri e dinë institucionet suedeze, komuniteti shqiptar në Suedi dhe në SHBA. Dhe, herët a vonë do të informohen edhe vetë qytetarët kosovarë për veprat e tij të paligjshme që ka bërë në këto dy vende. Kurse unë po prezantoj disa nga këto vepra që ka bërë në Kosovë dhe Shqipëri gjatë kohës se luftës dhe pas luftës.



Takimi në Tiranë me Xhabir Zharkun



Gjatë luftës në muajin shkurt vitin 1999, më ra rasti ta takoj tek miku im R.Sh. në Tiranë. Xhabiri kishte marrë titullin komandat “Qorri” për zonën e Kaçanikut. Tek R. Sh kam banuar disa herë nga viti 1989. Ramadani kishte telefon në shtëpi dhe nga telefoni i tij folshim me familje. Në shkurt të vitit 1999 isha duke ndejtur te Ramadani kur thërret dikush ne telefon dhe lypë të bisedojë me komandant “Qorrin”- Xhabir Zharkun, thotë se jemi nga shtabi i UÇK-ës nga Kaçaniku. Pas disa minutave erdh Xhabiri me kushërini e tij, Xhafer Zharkun. Pas disa minutave ata thirrën prapë dhe nisi biseda. Ata që thirrën thanë se popullata ka nis me ikë dhe si te veprojmë. Ky ju thotë se duhet me e ndalue ikjen e tyre për në Maqedoni. Xhabiri ju thotë ata që nuk ju binden urdhrave duhet me i arrestua. Të nesërmen ata thirrën prapë kur thanë se kemi arrestua 10 vetë që janë njerëz që nuk ju binden urdhrave e janë njerëz të dyshuar që kanë bë biznese të ndryshme para lufte. Ky i lypi emrat e tyre dhe i shkroi ne një letër dhe ju tha të thirrini pas një ore se më duhet te bisedoj me shefin tim. Në atë bisedë ishte edhe kushërini i tij Xhafer Zharku ku ky i shikoi këta emra. Xhaferi i njihte këta njerëz, sepse ishte nga ajo pjesë. Xhabiri nuk i njihte sepse ky ishte lindur e rritur ne Shkup dhe nuk i njihte njerëzit nga ajo anë. Duke e shkrua emrat e tyre, mua me ra në vesh një mbiemër Kiki. Unë kisha një shok timin të mirë në Danimarkë me këtë mbiemër. Xhabiri dhe Xhaferi dolën ne qytet dhe pas disa orëve u kthyen. Ata nga shtabi i Kaçanikut kishin thirrur prapë, sipas orarit që aje jua kishte dhanë. Xhabiri ju tha “filanin e fistekun” t’i lëshoni. Kurse “filanin e filanin” ku në atë bisedë u përmend edhe ai personi me mbiemër “Kiki”, t’i afroni afër pozicioneve serbe dhe t’i vrani. Kur tha kështu, unë u habita dhe i them Xhaferit të keni kujdes se çka bëni!?!

Xhaferi tha unë nuk di se çka bën ky është puna e tij se ky është komandant. Pas bisedës që beri Xhabiri, unë e kundërshtova rreptësisht, duke thëne se po e bëni një gabim shumë të madh. I thashë se ti nuk i njeh njerëzit dhe mos bën aso gabime me fatet e njerëzve. Ky m’u përgjigj: “Ky është problemi im, ti je dhëndër dhe mos u përziej në punët e mia”. Në ato momente shkova deri poshtë te një kafe dhe i tregova R.Sh. për këtë bisedë që e dëgjova nga Xhabiri në telefon. R.Sh.i erdh keq shumë dhe e takoi Xhabirin dhe ia tërhoqi vërejtjen se po bën gjëra se nuk janë të mira për situatën që është popullata në Kosovë. R. i tha se nuk kam dëshirë që të përdoret telefoni im për këso gjerave. Pas dy ditëve dikush tregoi se babën e Xhaferit dhe vëllanë ia kishin vrarë serbët. Pas disa ditëve dëgjova se janë vrarë edhe disa persona nga ata që ky u kishte dhënë urdhër dhe një kishte shpejtua nga ata. E pashë se e kishte kapë një shqetësim Xhabirin.

Eksploziv në Malmo të Suedisë kundër R.N, personit që ishte kundër fondit “Vendlindja thërret!”

Gjatë dimrit te viti 1999, Xhabiri erdhi këtu ne Danimarkë me 2 persona tjerë. Njëri nga ata ishte nga Suedia me prejardhje nga Kaçaniku. kurse i tjetri nga Maqedonia. Ky i fundit banonte ne Danimarkë. Këtë nuk e kam pa asnjëherë nga ajo kohë. Xhabiri kishte qenë në Suedi dhe aty kishte bërë një provë me eksplozive me telekomandë në një park neë Malmo. Këtë bisedë me tregoi ish gruaja dhe motra e tij që banonte në Kanada. Vëllai i ti Zylfiu e kishte kundërshtua atë vepër qe e kishte bërë Xhabiri në atë park. Xhabiri erdh me një makinë volvo të bardh qe ia kishte marre vëllait të vet Skënderit. Duke pa unë se diçka nuk është puna ne rregull, e marr Xhabirin dhe i them se diçka nuk është puna në rregull dhe e lus të më tregojë se çfarë problemi kishte. Xhabiri më tha se “kësaj pune ke me ja dëgjuar krismën”. Unë i them duhesh me më tregua sepse këtu plane po i bën ne shtëpi time dhe në lokal timin. Mua me dënon ligji dhe mirë është me dite. Ky tha se jemi ardhur me e vra një person qe po na pengon shume për mbledhjen e parave për “Vendlindja Thërret”.

Pas një presioni tim e detyroi të më tregojë.

Thotë jemi ardhur me vra “R.N.”. Unë ju thashë se po gaboni shumë, sepse nuk vrahet njeriu që ju kundërshton sepse është bindja e tij politike. Ju thashë se ju nuk guxoni të bëni një vepër të tille sepse unë hy e dal familjarisht me personin R.N.. Nëse ju bëni ketë vepër unë do ju lajmëroj në polici. Pas kësaj Xhabiri u kthye në Shqipëri pa u përshëndetur fare me mua.



Besnik Lajçi: Unë dëshmoj kundër Xhabir Zharkut

Cilat uzurpime i ka kryer Xhabir Zhakru pas lufte në Kosovë? Si përgatiti atentatin ndaj vetvetes më vitin 2011? Si ia vuri eksplozivin kushëririt të tij, Lutfi Zharkut, në shtëpinë e tij një ditë para se të vizitonte Kaçanikun presidenti Ibrahim Rugova?

Pas luftës kam dëgjua se janë arrestuar disa persona për këto vrasje.

1. Zharku pas luftës ka uzurpuar prona të ndryshme në Komunën e Kaçanikut dhe të Ferizajt. Ka uzurpuar të vetmen pompë karburanti që ishte në Kaçanik, duke vjelë prej saj shuma të majme parash. Uzurpoi një ndërtesë në qendër të Kaçanikut, duke u dhënë me qira, sipas dëshirës shumë qytetarëve. Aty një kohë ka banuar edhe vetë. Në katin e lartë të ndërtesës hapi një radio, ndërsa në banesën ku jetoi, kur doli prej saj, i vuri zjarrin.

2. Në vitin 2001, Zharkut i ndodhi një fatkeqësi, gjoja dikush ia futi një masë shpërthyese nën makinën e tij, parkuar në oborrin e shtëpisë së vet. Por, e vërteta është tjetër. Ky e përgatiti vetë këtë “atentat”. Kishte këto qëllimi: Të behej i njohur dhe të fitojë një armë me leje nga KFOR-i. Policia e UNMIK-ut nuk kishte gjetur gjurmë se “atentati: kundër Zharkut ishte montuar. Por, faktin më së miri e dinë vetë KFOR-i dhe polica e UNMIK-ut dhe SHPK-së.

Komente:


Jo more sahanlepirësa mos e mbroni krimonelin, hajnin që po e shkatërron Kosovën dhe komumën e Kaçanikut. Besniku po e tregon të vërtetën dhe ky duhet të mbrohet e jo hajnat si ky Zharku. Të gjithë ju që po e mbroni këtë hajn, jeni këlyshët e tij dhe lëpiheni me ta; se mjerëzit e vertetë të UÇK-së as që e njohin për komandant këtë zhark. Se, fundi fumdit, as nuk ka komandue kë as që ka luftue kund. Por vetëm ata këlyshët që sot po mbrojnë, ju ka dhanë ndoj urdhër për me vra ndonjë shiptarë. Se ky ishte vetëm komandant i vetequajtur se askush nuk e ka njoftë për komandant. E mos keni dert se nëse eulex merr seriozisht këtë punë, e shehni edhe sa vetë kanë me dalë pas këtij.

Ish-uçk

Tung Besnik jarani, mendoj se je gabim SHUMË gabim, ti ish dashtë m’u ulë me XHabir Qorrin e mej sqarue këto probleme se jini konë edhe shokë edhe miq, në mes veti si shokë e jo kshtu se s’ju ka hije! Kurse kur mendon që ke fakte për ndonjë gjë, duhesh te kesh tamam fakte? Besnik, ke qenë i nderum nga R-SH dhe e ke nderue ti atë shumë, por mos e përzij atë me të tjerët se nuk ka pas inskenim në grabitjen qe ka ndodh në Kamëz ke ura e tapizes; jam unë ai viktima që kam qenë me makinën time dhe XHAJA ka qenë në makinë me dy nipat tjerë, kur ka ndodh grabitja XHABIRI nuk ka pas as njohuri për ngjarjen që na ka ndodh neve e lene më të kemi inskenu një gjë te tillë siç thue ti në komentin tënd pak shumë fantazi...! E-SH: ahhahahahahah po të bona si zhabir zharku nuk më duhet tjetër ahhahahahha edi ti mirë kush jamë unë; ty po të drejtohem, ti po do me thanë se këto që po i shkruhan Besnik Lajçi nuk janë të vërteta apo, o majmun, ti je i familjes Zharku që mundohesh me mbrojtë këtë kriminel, po Besnik Lajçin e njeh tërë kopenhaga se çfarë personi ashtë, pika e djalit ashtë e keni lanë pa familje vetëm e vetëm për interesash tuaja personale, o kriminel Zharku do me thanë ti qe besniku ashte i sëmure psikik a o ti zoti ta marroftë ftyrën që e mbronë këtë kriminel zharku, këtë hajne pis e narkoman.


drejtësia kopenhagë o zhark


Ruedi ti koke me të vërtetë një lopar pa asnjë ndjenjë shqiptare, po si më doket mua ti koke njësoj mangup idiot si xhabir xharku me shumë shokë të tjerë hajna se emri Besnik dëshmon vetvetiu se ëshetë 100% shqiptar poashtu deshmon se Besniku eshte edhe besnik s’ia tremb syrin askush nga hajnat, kurse sa i përket mbiemrit Lajçi poashtu ky mbiemer është100% shqiptar, e ti s’paske fare lidhje se kush mund të jetë shqiptar se sa më duket mua, ti koke ma i zi se shkjau he qyfar tu thaftë rraja ty me shumë shokë.

Vendosi të ndahet, sepse ja dhunoi trurin njëzet vite dhe ishte në gjendje të i përballoje gjithçkaje edhe pse edhe gjatë këtyre viteve kishte tentua të bënte vetvrasje nga ky psikopat dhe për këte egzistojnë zhurnalet në spitalet e danimarkës, por sido që të jetë, kush e shkatrroi këtë manjak me vllezërit, me nipat, me motrat, kush; por unë mendoj se edhe më të sëmurë se ky janë disa njerzë që mundohen të dijnë shumë dhe përzihen në problemet familjare dhe këtë i ban vetëm një njeri shum i lig , po ani mor shkruni se me budallën luan gjithkush, pa pas këso lope çka kishim ba na që jena badihavxhi veç grhani se krejt punët i kena qitë në terezi edhe qëkjo na ka mbetë me ja majt dikujt qirin, apo ma mirë me thanë, ha bukën tande e baja gajlen dikujt tjetër. Shyqyr që se ka lanë ZOTI me pa atë si duket se edhe atij ja kishm gjet ndonjë behane ose e kishim korruptu, po mblidhni ment e këqyrni familjet e juja se qysh a ba krizë të lajnë me gishta ngojë, se ky far psikopati u paka se s’paska qetër punë...


E DI TI SHUMË MIRË KUSH JAM UNË


ju kisha lutë që t’i qitni komentet të gjitha se nuk kemi kohë me shkrua e në fund mos me na i qitë komentet

O besnik shko jeto ma afër xhabirit mbasi nuk po mund rrin pa ta ahahahahhahaha ke pare ma m’i dhanë se po i duhen me pagu për armmbajtje...

luli 08.05

Edhe hashimi ka kenë në Zvicër por i keni thënë komandant... s’ka lazem ku je, vetëm me kanë argate i shkive ata edhe në korrespodencë të bëjnë gjenerale, e komandat e çka të duesh... vetem e vetëm me punu për shkie si po punojnë këta të pydykysë që të gjithë kanë kenë komandantë të serbisë në luftën e kosovës... do bindeni shumë shpejt... xhvit haliti ka dallim nga këta se ai i ka shërby rusisë... ai edhe sot është ushter i stalinit, dhe kopil i milloshit...

Gaz i Botës...

bravo edhe unë të them se këtu ne lypin me ja kajtë nanën se këta janë mbushur haram, nuk duhet m’u fliqë me këta pisa se këta moti ju kanë sill mullarit e tash po ngulen.

Xhabir zharku eshte një kriminel i llojit më të egër narko-mafioz dhe atë do ta dënojë vetë ndergjergja dhe populli, kur tl flet historia e të bëmave antikombëtare, se ky njeri nuk ka të përbashkët asgjë, as me kombin as me fenë dhe as me lëvizjet për liri... thënë me një fjalë kemi të bëjmë me një kuazipatriot i mbështjellur me lëkurë dyfëtyrëshi që me mish e me shpirt e ka dashur kosovën dhe kaçanikun edhe më pak se komunistët, pasi ky është idealist dhe vrasës i lirisë dhe pavarësisë se saj... është profiter lufte dhe njeriu që më së paku ka luftuar që të bëhet Kçaniku i mirë dhe i lirë, por më së shumti i angazhuar t’i mbushë trastat me të holla dhe të mira materiale...

Komente:

Unë zotëri bacë nuk mbroj askë e më së paku ata që kanl bërë krime kundër popullit shiptar, por pritja kaq e gjatë e këtij farë patrioti me bateria, më len shumë për të dyshuar në vërtetësinë e deklaratave të tij për krimet që i paska bërë kinse komandatqorri, atëherë në rast se ai zotëri ka pasur aq shumë informacione për këto krime të kryera nga ky farë komandant qorri, pse zotëria e tij nuk e dënocoi rastin menjëherë mbas përfundimit të lufës por u desh të pritet 11 vite me radhë që kriminelët ta vazhdojnë punën e tyre të fliqur, të papengar nga askush dhe nga kjo pikëpamje unë personalisht nuk i përkrahi këto deklarime, jo të matura dhe tendencioze të ketij zotriu, se dihet botërisht se ku duhet të akuzohen kriminelët e jo të bëhet propagandë përmes mjeteve të shkruara elektronike, sepse në këtë mënyrë më së paku i ndihmojmë drejtësisë për arrestimin e njerëzeve të cilët kanë bërë krime në luftë dhe pas lutës.

rudi 08.05

brravo besnik, mirë ja paske ba ketij hajni tregoji edhe pak zylfise vellait tij qe xhabiri ashte hajn dhe kriminell i kaqanikut te gjitha tregoja e more shqiptare mos me qene te verteta ky nuk di aq shume per te por se te xhitha jane te verteta keto te cilet e mrojne kete kriminell vete jane kriminella sikur xhabir zharku tere kaqaniku e njef kete hajn dhe narkoman ky ka ndertue hotel ne durres hajde tregonumni ju qe e broheni se kryetari me 700 euro paska mundesi me bere kete hotel plus shtepine me tri hyrje por ju qe e mbroheni jeni krejt lope ose jeni klani i tj

luli 08.05

Zoti na rujt prej sahatit keq... e prej njerzve si zotnia qe e kemi kryetar..!

Alban 08.05

o shiptar besoni qeti dhanrrit xhabir zharkit se ki njeri nuk kishte treguhe po ja ka gjek barkin jaka prvluhe jeten se maspari asht dahe me gruhen e vet per qillimet e xhabirit zharkit gjaja se xhabir zharkin me ni koh e paten marr hajnat ne bullgari e asht dasht mi pagujt 300000 eur ne bugari e ki dhanrri i vet i paska dhan 80000 eur per me pshtuhe xhabirin prej hanave kur mas ni kohe del se xhabir zharki paska rren se per bisnis i kishte meledh te hollat e prej asaj dite kur merr vesh ki dhanrri vet kana jedhnuhe dhe motren e paska lshuhe te xhabir zharkit se gjeja e paska hetuhe dhanrri vet etashti asht fjala e verte e keti dhanrrit se kaplas harami dhe hajnia ne mesveti e tashti tregojn budalliket e veta qka kan bahe keto hajna qe pi thojn vetit jem patrijota me vra shiptar po e verteta do te dale ne shesh po pak von po ishalla nuk e vret dhanrrin xhabir zharku e deshmon te verteten ne gjygj se marum me keto kretar te komunave qe kan denime dhe rrine pushtet me dhune jo vot

hannover 08.05

Po de po kan than ujku don mjegull edhe kta e kan shfrytzu situaten, Ne qdo vend policia e pushteti lufton kunder krimineleve kurse te ne e kunderta kriminelet ne pushtet edhe +++nuk i lajn popullin me jetu jeten e vet te qet po veq ti plaqkit sikur kan ba gjithmon po ishalla bahet mir se ky me bashkpuntort e vet nuk kan luftu per liri por thjesht kan ba disa aksione eee sa njeri u vra prej njerzve si ky shum vrasje te komandanteve e shum ftyra te njohura jan vra prej dores se fsheht shkau nuk i ka vra me dor te fsheht por shqiptari komandant lleshi ne preshev u vra mas shpine dhe thojshin snaiperi po nuk eshte e vertet e shum e shum te tjer qe ne nuk i dim po prap se prap ma mir qe jan vra e nuk po shohin qka poshohum na

ferizaji 08.05

O Besnik Lajqi, o Pejani i nderuar. Ti pak po me shqeteson se edhe ti do te psosh si ata tjeret.As ty nuk po te shkoika gjat. O VLLEZER E MOTRA LEXONE MIR NJER QKA KA BA KY I VET QUAJTUR KOMANDANTI,E KA QIT NJERIN PARA FRONTIT SERB QE TA VRASIN. qfar luftetari esht ky?? qka meriton ky pos denimit me vdekje?Esht zor te ecim per paran. qka asht ma e keqja e kam ni ne TV duke u lavderuar se si ka luftu (((luftu)) kundetr popullit te vet per interesa private e per biznise. I mallkuar qofsh o njeri.nese keto deshmi jan te verteta.

Arbri 08.05

Zakonisht nukmerrem me polemike por dua qe te i pergjigjem UKEs.Eshte e vertete se Nato-ja ishte ajo qe idha grushtin perfundimtare Millosheviqit dhe tradhetareve shqipfoles,Por ka qene puna jone shyme vjecare ne SHBA,DEMONSTRATAT e njepasnjeshme,LOBIMI,kurre disa jane meshefur nen fustanin e grave,ne kemi qene ato te cilet kemi punuar nga 12 ore e me shume e nga puna kemi shkuar te i perkrahim minatoret e levdishem te TREPCES kurre disa \'\'ANTIENVERISTA\'\' lexo PATRIOTE TE LUGES E SAHINT OSE SAHANELEPIRSA kane be propaganden e shkijeve se JUGOSLLAVIA e shenjte e TITES NUK ka gja qe e shkatron.Vellezer filloni te mendoni me mendje te shendoshe duani te juajin me shume se shkaun dhe zoti do te ju bekoje perndryshe historia do te perseritet dhe SERBI do tju behet PATRONe .perseri

shkkupjani 08.05

Kjo qka ban ky zotria asht vetem probleme familjare po don nepermejt thashe themeve me ba publike dhe ta poshtroi luftetaret e lirise !! Shokut nuk ke mujt me majt graun tande tash mundohesh me shti popullin ne kundershti nepermjet veti gabim e kie nese je ashtu trimi deshmitar PSE nuk shkon personalisht mu perball me Xhabirin ne Gjykate po ban keshtu neper gazeta !!! EDHE UNE PERSONALISHT MENDOJ SE JU JENI NGA RAZHAJA ME MBIEMRIN LAJQI OSE LJAJQI SI KENI JU NGA ROZHAJA JENI GJYMSEM BASHNJAK ME SA E DI UN KESHTU QE MOS MUNDOHENI MU SHIT FORT PATRIOT !!!

Bashkimi V. 08.05

Kerkoj falje per te gjith ata shqiptar qe jan te paster nga ndergjegjija,e per ata qe me te vertet sakrifikuan e tani del nje laper si ky far zotnija qe merret e osht marr me piza e tash nuk po i hec puna mir po kqyr me fitue diku tjeter para.Po ju more mergimtar pse nuk po na e leni punt e problemet neve qe po jetojm e jetuam gjithmon ne kosov.Po ne i dime me mir punt e tona se ju qe mundohi me i treguar.Po maro piza ti se i dim ne ma mir faktet e deshmit.Per punet e juaja ne diaspor merreni ju vet e neve na leni me qeto te mira shka i kemi fituar me luft.E ti me u pas kon burr kishe me e pas ren ne familje ,e po kqyr me i rekomandue te tjeret.Po merri hapat e vazhdoje jeten tonde me piza se per tjeter gjo nuk je.

luto fukaraja 08.05

Bravo Besnik qe po e tregon te vertetat e bera prej kti manjaku te shikut qe vrane njerz per interesa te veta personale e jo per qlirimin e kosoves kta tradhtar e shkatrruan kosoven dhe jemi aty ku jemi tash marre me i thane dikujt qe jemi shqiptar.Po kpmandant Bardhin e vrane qe pastaj ki qorri te vjen komandant. Se ndryshe nuk munte te vinte ne at post. Lavdi Bardhit E posht kta tradhtart tinzar.

Uck-ja 08.05

ky pe meritojka per ta vjerrur ne litar me thaqoviqat tjer..YNDYRAT SERBO SLAVE QETNIKE

KOBRA 08.05

O BESNIK LAJCI TREGO SE SI XHABIR ZHARKU ME RAMIZ ZENUNIN E KAN VRA QAMIL ILAZIN KOMANDANT BARDHIN VETEM SE ISHTE ISHKOLLUAR. SOT KETA HAJNA KRIMINEL JETOJNE SI BOSA ME PALLATE E ME VETURA LUKSOZE ME PARET E GJAKUT TE DESHMOREVE. TË LUMTË O BESNIK LAJCI PËR GUXIMIN QË KE MARRË DHE KE PËRKRAHJEN E POPULLIT TË NDERSHËM . MË MIRË VONË SE KURRË.

KAQANIKU 08.05

Neve Diaspores pikerisht keta Pissssa na e rrenun imazhin si dhe kontributin ton te shenjt! Shkun posht kinse per me e qliru vendin e perkundrazi vran Trima shqiptar vodhen e sen nuk lan pa vepru vetem me vetem me u pasunu e me ba emen.Shum mire eshte me i tregu te gjitha keto qe i dime per keta tradhtar \"Azilanta\" e Hjna si xhavit haliti thaqi e shum tradhtar te tjer qe ishin ne diaspor qe me ndjersen ton u pasunun e vran njerz te pa fajshem. Te lumt o Trim Lajqi

Posht Hajnat 08.05

Per nofken ,,Rudi´´ : Ty zoteri nuk po ta merr mendja se Besnik Lajci nuk qenka Shqiptar, kurse ne baze te emrit mbiemrit dhe te shkruarit ai e verteton se eshte Shqiptar. Emri Besnik eshte vetem Shqiptar dhe nuk e gjen tek asnje komb tjeter, kurse mbiemri Lajci gjithashtu. E, sa i perket emrit tend dhe emrit e mbiemrit te atij qe ti po e mbrone, aty ka dyshime te medha, por edhe veprat qe i ka bere ky Pis Zharku ndaj kombit Shqiptar te bejne me dyshu se ai dhe ti i takoni kombit Shqiptar .

Bac, na zune tu vjedhe. 08.05

Po sa i perket krimeve une skam njohori ,por nje e di se ky njeri eshte njeri nder njerzit ma te poshter qe ka pase nje komune e kosoves sepse vjedhjet ,kercnimet ,qe i ka bere jane te medha por edhe hajnit qe e bien deri te nje pasuri e cila sdo ti shkoje gjat qe nje dite do ta mere nje lule ne balle sepse e meriton sepse facen e ka si me qene zoge i shkaut,e ju qe e mbroni mereni e qone ne shtepi se ndoshta ju ndihmon ,po ky as PDK sdon ta shohe me te lire ore papaka se e din mir se qka do te dele nga ai,por edhe nese e lirojne ata vete do te ja hekin flamen sepse eshte i zhytur ne krime e hajni qe ka bere me komandantet e bllaces ,dhe une e kisha qujtur me mire ,,komandant Pleshti,,sepse si morr facen e ka

mergimtari 08.05

SHKUPJANIT- A ja paske nis me msu gjuhen shqipe ti a?Deri dje ke fol maqedonisht e tash mshitesh ktu shqiptar.Per pula e per shpi e dim na. po na edhe e dim sa fondet i keni ba ju e sa paren e keni marr kur njerzt kan vdek per buk, kur njerzt skan pas arm me luftu e ju thoni qe keni mledh pare e keni pru nKosov.Nese se ke perjetu edhe nuk je tu e perjetu ather mos fol per ta.Z.Lajqi rrespektin me te madh per ty o burr,ke fillu me naj hap syt.

agim 08.05

Ky far lajqi me siguri duhet te jete shka se hiq sma merr mendja qe eshte shiptare se me pas qen shiptare menjiher mbas lufte eshte ken dashte me i lajmru organet e drejtesis nderkombetare per keto krime qe pretendon se i ka bere ai far zharku.

rudi 08.05

brravo besnik se ashtu ashte krejt te verteta jane keto qe po i tregon mirpo nuk ke kuna sepse dalin tashe hajnat e xhabirit dhe e perkrahin kete bandt por ky spaska qene ne lufte por ne danimark dhe suedi qfare komandanti more kur ky paska qene ne danimark dhe suedi poa lufta ka qene ne skandinavi apo ne kosove kjo ashte qesharaka komandant qorri apo komandant skandinavie ne burg kete sepse paska qene i korroptum pershendetje bota sot jeni ma te miret

prishtinalia 08.05

Vertete ketyne kriminelve si ky xhabirri hashimi xhaviti,etj duhet si ne Rumeni mi pushkatu...Kush i jepe edhe at 5% te votave ketyne kriminelve ju thafshin duert...

FARK.GL 07.05

Besnik me duket harrove ti cekish edhe dy patriot tjer Nasim Haradinajn e Milaim Zeken ,edh kta me nji bagazh te rend kriminaliteti e imoraliteti,durt deri ne brryla ne gjak et shqiptarve,tash mbajn tituj gjeneralash e komandantash .

z.vitaku 07.05

Ja kush udheheq me Komunat e Kosoves.Nuk është ky i vetmi kriminel qe udhëheq me vota të vjedhura. Fatëkeqsisht edhe ne pushtetin qendror kemi kriminel te rangut të lartë që janë të inkuandruar në strukturat e Shtetit. Këto janë merita te Thaqit dhe Xh. Halitit me banden e tyre, sepse kjo u shkon pershtati atyre. Kjo është mënyra qe ata sa ma gjatë te jenë ne pushtet.

Sharraehekurit 07.05

Shkupjan, na tregon perralla lpk-istash ketu?!Dhe ate naj tregon nga Amerika!O Shkupjan si ha me keto pallavera enveristash kerkush perpos disave qe ju ka shpela truni dhe sjau kape fare.Krimi ne Kosove e Ylliride e ka nje emen, Enveristat te ndihemua nga mbeturina e makineris vrasetare ishe sigurimit enverist, klosito-nanoist i prin krimit per fitime politike. N ekete banede bejen pjese edhe Ali Ahmeti, bardhyl Mahmuti, Fazli Veliu e disa tjere enverist... Shkupjan NATO e cliroj kosoven nga shkiet, shqyptaret duhet te clirohen vete nga mbeturina kriminele titisto-enveriste. Zharku ashete nje nder banditet e Xhavit Halitit, Aem Syles, Ibrahim kelmendit, Kadri veselit e tjere kriminel vrases shqyptaresh.

Uka L. 07.05

eshte dicka qe ose nuk kam informata ose jam duke jetuar ne nje univerz paralel ku mendojme e veprojme krejt ndryshe nga kosovaret e pas luftes ,si duket shume nga ju ju ka kapur semundja e PARKINSONIT keni harru se cfare peripetrishe kaluat gjate luftes ,JU perzuan nga shtepite me gjithe pulat qe i kishit.Veprimet e Z XHabir ZHARAKU jane te vetmet te mundshme ne kohen e luftes,kurr nje njeri pengon fondin VENDLINDJA THERET \' Ai nuk eshte qe ka bindje tjeter politike por eshte TRADHETAR,vendlindja theret ka patur vetem dhe vetem nje POLITIKE clirimin e trojeve te pushtuara nga ARMIQTE shekullor.Per veprimet pas lufte nuk do te komentoje se nuk kam ide por para lufte XHABIRI ka vepru si e ka kerkuar koha .Respektoj te gjithe shqiptaret perveq TRADHETAREVE, pershendetje SHKUPJANI nga AMERIKA

SHKUPJANI 07.05

o zhark po duhet me qen shka ti me prejardhje se edhe keta xh.haliti e rrugaqi thaqi , k.veseli etj keta jan shkije po ore kosovare a po ja bejem si ne egjipt apo si ne rumani .



Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

 Besnik Lajçi: Unë dëshmoj kundër Xhabir Zharkut Empty Re: Besnik Lajçi: Unë dëshmoj kundër Xhabir Zharkut

Message  Perparimi Dim 5 Jan - 16:47

shefqeti bruksel 07.05

te lumt besnik lajqi se keto gjera jan me se te verteta per qka ju deshmoni kunder kti morrit xhabir \"!trimit\".se ju jeni nje burr qe ke trimeri dhe jeni shum njeri i drejt.pra allahu te ndihmoft ty dhe djemve te tu.

tllaci 07.05

Kesi lloje hajnashe si Xhabiri kemi mjafte ne radhet e PDK dhe AAK te cileve duhet tju konfiskohet pasurija te cilen e kane bere njilloje si ky harku qe nga viti 1999 deri me sot.

QUNI 07.05

Xh. Zharku, A.Syla, Xh. Haliti, S. Veseli, H. Thaqi e shumë bandit të tjerë , me urdhërin e Xh. Halitit dhe H. Thaqit , përveq shumë figurave të shquara shqiptare i vranë edhe vëllëzerit Nikqi(Brahim Nikqi me vëllëzrit e tij) në hyrje të Kukësit pasi që forcat e Kforit hynë në Kosovë.Vrasja ndodhi për ti fshehur gjurmët e parave të plaqkitura nga\" fondi vendlindja thërrët \" nga kriminelet e lartpërmendur. Brahim Nikqin e vranë sepse ai u kerkonte llogari të miliona markav gjermane që të lart përmendurit i plaqkitën nga fondi pa gjurmë.

Dimri_ipanjohur 07.05

e falenderoj nga zemra besnik lajqin per keto deshmi te sakta qe i paska dhene permes gazetes bota sot per ket kriminel e qe nuk eshte i vetem sepse kosova ka edhe shum e shum kriminel si ky por te gjithve ka me ju ardhe radha

brahimi 07.05

Te lumte z Lajqi kesi njerez guximtar i duhen Kosoves, ka ardhur koha tju ndalim hovin ketyre korbave te zi si lan shum femi pa prinde . Keto qelbesira si na vrane para lufte ne lufte dhe mbas lufte eshte koha te ju japim denimin e meritur , posht vrasesit hajnat vagabandat, I nderuari Z Lajqi te deshiroj te gjitha te mirat ne jet ty dhe femijeve tu pershendetje ...

Shabani.CH 07.05

ZOTRI LAJQI TE LUMTE QE IA QITE TE ZEZAT E KETI KOMANDANTI KRIMINEL. pO ME E MIRA ESHTE SE NUK PASKE ME ASGJE ME TA.

LYRA 07.05

Ka aredhe koha qe shqyptaret te mos iu tuten kriminelve te llojit Xhabir Zharku, Bardhyl Mahmuti e tjere, ne krye me kryebanditet si xhavit haliti e azem syla. Banda enveriste me duar te pergjakuna em gjak shqyptari duhet te jap llogari.

Uka L. 07.05

T LUMT BESNIK EDHE UN BESOJ QE BESNIKU PE FLET T VERTETEN E PER KET MININ MULLACAK XHABIRIN MARRE I KOFT SE JA KA FLLIQ EMRIN UQKse E BESNIKU MIR QE I KA DHON FAKTETEDHE PSE U DASHT MA HERET E JO ME PRIT KAQ SHUM TUNG

billi ger pr 07.05

XHabir ZHarku dhe Nasim Haradinaj kan mledh lek ne skandinavi per vendlindja thrret,Zharku ku i ka lan leket ish dasht te merret nji prokuror,dhe me ja konfiskue te gjitha te hollat keti krimineli, qe ka vra shqiptar,ka lan nana pa djal, ka lan femi jetima,ky bashkpuntor i serrbis-rankoviq-milosheviq.

suedi 07.05

Po me vjen vertet mire qe njerezit kan fillu te flasin per te kqijat dhe te padrejtat qe iu jane bere popullit gjate dhe pas luftes. Une nuk i njoh asnjerin, por jam shume e bindur qe ky njeri flet me fakte, sepse ka deshire te fleje me ndergjegje te qete. Ju lumte Besnik Lajqi.

îsh policja 07.05

keti i paska djeg qe ja ka nal motren xhabiri e tash qet prralla po rri urt se po te shkon kryt si leper

sakica 07.05

ka shume burra Kosova qe nuk iakan pas friken as Batalioneve serbe e lere me ndonje individi,prandaj jam i bindur se kesi lloj njerzish dote dalin perdite e me shume qe dote tregojn te verteten,se thone \"gjaku nuk humbet\" e verteta dote del heret a vone ne sheshe po mjer ato familje qe i kane humbe mete dashurit e tyre e kjo mas se keqi te vrare nga dora e shqiptarit!!!!!

xheki 07.05

me te vertet shume e quditshme se nji njeri i ban te gjitha kto vepra e denohet 3 vjet absurde une nuk e njoh as te akuzuerin as ket deshmitarin por asht per gjdo rrespekt guximi i tij nese asht e tera e vertet nji guxim i pa par apo pa ndegjueshem deri sod nese ka shum kesi guximtaresh dhe folin te vertetat per qa din gjdo gja do te shkonte ma let per gjygjsorin kosovar por do i them keti deshmitari le te ruhet pak se e paska shti veten kogja ngusht e dhe nji her po them nese asht e vertet ishalla zoti e ruen ket deshmitarin

ramiz 07.05



Xhabir Zharku i vuri eksploziv kushëririt të tij një ditë para se të vinte Rugova në Kaçanik



Besnik Lajçi: Unë dëshmoj kundër Xhabir Zharkut (2)



Pas luftës kam dëgjua se janë arrestua disa persona për këto vrasje.

1. Zharku pas luftës ka uzurpuar prona të ndryshme në Komunën e Kaçanikut dhe të Ferizajt. Ka uzurpuar të vetmen pompë karburanti që ishte në Kaçanik, duke vjelë prej saj shuma të majme parash. Uzurpoi një ndërtesë në qendër të Kaçanikut, duke u dhënë me qira, sipas dëshirës shumë qytetarëve, Aty një kohë ka banuar edhe vetë. Në katin e lartë të ndërtesës hapi një radio, ndërsa në banesën ku jetoi, kur doli prej saj, i vuri zjarrin.

2. Në vitin 2001, Zharkut i ndodhi një fatkeqësi, gjoja dikush ia futi masë shpërthyese nën makinën e tij, parkuar në oborrin e shtëpisë së vet. Por, e vërteta është tjetër. Ky e përgatiti vetë këtë “atentat”. Kishte këto qëllimi: Të behej i njohur dhe të fitojë një armë me leje nga KFOR-i. Policia e UNMIK-ut nuk kishte gjetur gjurmë se “atentati: kundër Zharkut ishte montuar. Por, faktin më së miri e dinë vetë KFOR-i dhe polica e UNMIK-ut dhe SHPK-së.

Eksploziv në shtëpinë e kushëririt Lutfi Zharku e të policit

3. Gjatë vizitës të dr.I. Rugovës në Kaçanik, kur ishin zgjedhjet e para në Kosovën e pasluftës, një kushëri i Xh, Zh,Lutfi Zharku që ishte simpatizant i LDK-së, shkoi ta pretë Rugovën në qytet. Zharku, ashtu si gjithmonë faqezi, shkoi dhe i vuri eksploziv në shtyllat e shtëpisë dhe ia shkatërroi të tërën. Kjo vepër ishte mburrje për Zharkun dhe me shumë tehe.

4. Zharku me mençurinë e vet te poshtër bleu një makine të tipit “Opel”, me ngjyrë të bardhë, të njëjtë si të një si një polici kaçanikas,(Ahmet Bella) i cili po i hetonte veprat e Zharkut gjatë luftës dhe pas luftës. Zharku montoi eksploziv ne makinën e këtij hetuesi dhe pas eksplodimit, e tërë makina u shkatërrua. Kjo vepër ishte një paralajmërim për hetuesin që ai të mos vazhdojë më tutje hetuesinë kundër tij, se përndryshe e pret e njëjta fatkeqësi si e makinës së tij. Të nesërmen, Zharku lajmëroi policinë se gjoja ata persona që kanë vënë eksplozivin, kanë menduar se ishte makina e tij e jo e policit që e hetonte. Dhe këtë karrem e hëngrën KFOR-i dhe policia e SHPK-së. KFOR-i dërgoi forca sigurie rreth shtëpisë së tij. Maj i sigurt se me kohë institucionet tona të mirëfillta demokratike dhe shtetërore do të thonë të vërtetën e njëjtë si unë.

Ne vitin 2002 unë me familje u ktheva për të jetuar në Kosovë. Një ditë me vjen Xhabir Zharku dhe me thotë se dëshiron të blejë material për fabrikë por nuk i ka paret me veti dhe kërkoi t’ia huazoja 2500 euro. Unë ia dhashë dhe me tha që t`i jap numrin e kartelës së bankës qe t’i deponoj paratë në bankë nga Ferizaj qe të mos humb kohë. Unë a dhashë numrin e kartelës qe i kisha në bankën Banka Kreditore e Prishtinës Zharku kishte gjetur lidhjen në bankë dhe më kishte kontrollua kartelën time se sa para i kam në bankë. Ato 2500 euro nuk m’i ktheu kurrë më.

Një dite me vjen në shtëpi dhe me thotë që të bëhem bashkëpronar i një punishte kemikale që prodhon ngjyra dhe fasada. Unë i thashë se nuk është profesioni ime dhe nuk ka fitim nga ajo pune sepse e ka aty afër një fabrikë që quhet RENOFIX. Xhabiri me thotë se nuk është fitimi tek ngjyrat por fitimi është diçka tjetër. Thotë se po i pres këto dite makinat nga Bullgaria qe te me vinë. Aty do të prodhojë eksploziv, lëndë plasëse dhe mundemi me e dhanë me qira njerëzve qe ju duhet për laborator. E kishte fjalën për lëndë narkotike. I thashë se unë nuk bëj asgjë çka është jashtë ligjit dhe ne demin te njerëzimit.



Xh.Zharku: Ky popull do me ia kajt nanën se ia ka dhënë votat Rugovës!



Ne vëren e viti 2002 isha duke ndejtur me disa mysafirë qe janë policë të SHPK ës në banesën qe e kisha në lagjen Arbëri ish-Dragodan në Prishtinë. Ishte pasdite para se të binte terri. Duke biseduar me mysafirë u dëgjua një eksplodim i madh ku na dridhi edhe neve. Mysafiret shkuan te vendi i ngjarjes sepse ata ishin policë të Kosovës. Pas disa minutave erdhi Xhabiri me babën e nënën e vet me një xhip te madh Mitsubishi me targa të Shqipërisë.. Zbres poshtë e them: Çka po bëhet kështu? Ku ka ndodh ky shpërthim? Xhabiri më përgjigjet: ”Q... nanën bre dhëndër, qashtu e lyp ky popull. Ky popull duhet zhduk se ja ka dhanë votat prapë Rugovës dhe ma bëri me sy. Kjo bisedë e tij me shqetësoi shumë mua. Shpërthimi kishte ndodhur aty afër sheshit Klinton.

Padyshim bazuar në drejtësinë e institucioneve te Kosovës dhe miqve tanë do të hetohen te gjitha rastet qe kanë të bëjnë me eksplozivin në Kosovë, të gjitha rastet nga Merdara e deri ne Prizren.



Dallavere me makina në Durrës



Ne vitin 2002 isha ne Durrës për pushime me familje kur e shoh Xhabirin në plazh. Me tregon se mbrëmë i kanë dal maskat dhe ja kanë marr makinën Opel të bardhë në rrugën Fushë Kruje - Tiranë.Makinën e kishte gjet pas disa orëve te pa dëmtuar. Rastin e kishte lajmërua në Polici të Shqipërisë. Policisë i kishte thënë se “...nuk dua me e bo ketë rast të madh sepse frikohen me ardhur kosovarët në pushime në Shqipëri”. Por kishte lyp një letër nga ata për atë ndodhi qe i kishte ndodh. Pas dy ditëve dëgjova në pazh nga disa njerëz që po të njëjtin vend një shokut të tij i kishin dalë maskat dhe ia kishin grabit makinën. Por pas disa orëve e kishte gjet disa qindra metra me larg të pa dëmtuar. Kur dëgjova kështu, unë nisa ta hetoj ketë rast. Gjeta një lidhje në policinë e Fushë Krujës dhe pashë në libër se kush ishte aji person. Me çuditi shume kjo ndodhi se si ka mundësi qe dy shokëve me ju ndodh po te njëjtin vend grabitja e makinave. Makina e shokut të tij ishte me targa gjermane. Zharku qëndro disa dite ne Durrës deri sa ai shoku e lajmëroj se ka mbërri mirë në Gjermani, duke kërkuar ndihmë nga një shok i imi i cili kishte eksperiencë ne kriminalistik. Pas një hetimi që bëmë dhe një bisede të gjatë, e zbuluam ketë lloj dallavere të Zharkut me ketë grabitje te makinave. Ketë e kishte bërë me qëllim. Ne makinën e shokut ka shti lëndë narkotike ose eksplozive. Nëse e nxënë policia kufitare Italiane ose Gjermane rrugës me pas një argument se makinën ma kanë grabit ne Shqipëri dhe aty ma kanë fsheh ketë material te ndaluar. Nëse policia e huaj pyet, polica e Shqipërisë do ju jepte fakte që në të njëjtën rrugë janë grabitur dy makina. Kështu do te shpëtonte nga dënimi shoku i tij.



Prishja dhe “rregullimi” i makinave në shtëpinë e Zhabirit



Musafirëve të tij qe kanë ardhur nga jashtë disa herë u janë prishur makinat dhe ky u ka dërguar në Shkup për t’i rregulluar. Ish baxhanakut tim nga Suedia iu ka prish makina tek Xhabiri dhe ia kanë dërguar ne Shkup që t’ia rregullojë. Unë mendoj se Xhabiri vet me qëllim ua ka prishur makinat sepse gjatë rregullimit te tyre u ka fshehur atyre në makinë gjëra të ndaluara si p.sh.:droge dhe eksploziv.

Njëherë me kujtohet se vëllai i tij i vogli Skënderi ka shkuar me e rregullua makinën ne Bullgari se nuk i bejke ftohja. Sa herë ka shkuar vëllai tij në Kaçanik nga Suedia ky i ka ndërruar makinat. Nuk ka ardhur 2 herë kurrë me një makinë d.m.th. se diçka ky ka bartur nga Kosova për në Suedi. Edhe mua me ka ndodh dy herë qe të me prishet makina tek Xhabiri por nuk e kam lejuar qe të ma dërgojë makinën askund e kam rregullua tek mekaniku qe i kam ndej te koka. Ato makina qe mu kanë prish janë kanë MITSIBISHI SHUGON dhe DIATSUNG ROCKY.

Gjatë qëndrimit në Kosovë me familje vendosem qe te adaptojmë një fëmije nga jetimorja unë dhe ish gruaja ime, që është motra e Xhabirit. Pasi që i rregulluam të gjitha letrat Xhabiri dhe Zylfiu vëllezër të ish gruas, i kishin bërë ish gruas time presion që të mos ta adaptojmë atë fëmijë që ishte vajzë. “Nëse e adaptoni ju këtë fëmijë e keni të ndaluar që të vini me atë fëmijë tek ne” i kishin thënë ish-gruas time vëllezërit e Xhabirit. Pas bisedës qe pata me qendrën e Socialit në Prishtinë ata më thanë: “Na vjen keq por nuk bën me e adaptua fëmijën nëse keni probleme me gruan”. Kjo dëshirë e imja shumëvjeçare që ta rris një jetim nuk u realizua. Ishte kjo një goditje e madhe për mua shpirtërisht nga ana e Zharkut. Pash se nuk isha i qetë nga Zharku dhe nga rrethi i tij. Vendosa që të kthemi në Danimarkë prapë. Fëmijët dhe ish gruan i ktheva para meje në Danimarkë. Unë qëndrova edhe 2 muaj qe t’i rregulloj disa gjera dhe t’i shes banesat. Një dite me vjen kushërini i Xhabirit Xhafer Zharku të cilin e nderoja shumë. Më thotë a ki mundësi me m’i dhanë 30.000 euro (tridhjetëmijë) se po me duhet të blej nafte. Pas 3 muajve t’i kthej. Shkuam në bankë ku i kisha paratë dhe ia dhashë nga banka. Unë u ktheva ne Danimarkë ka muaji mars i viti 2003. Nisa të punoj në lokal të cilin e kish më parë.


Kthehu | 08.05.2011
qorri na qerroj edhe popullin apo populli don vet mi than qorr tu pas plot kryetar mat mir shkoj ja dhojn voten hajnit ncncn marre valla po ishalla mushni men najher

une vetvetiu 09.05

hajte besnik te lumte se kush nuk i do familjen zharku ne suedi dhe ne kaqanik te gjithe i njof dhe tash edhe emrin do ta shenoj o more zylfi matrapazi por ti je la...e vellaut tende ti ske shkolle baco prandaj vellau i yt luhan me ty sikur maca me miun shikoji more ti familjen tende ne stefanstorp se ti nuk ke krona me pague shtepijen e ti del dhe thua qe ti ja ke ble djalit xhabirit makinen me qka me lesh leri more pallavrat shko pastro se besniku e di se kush jeni ju ja keni prish familjen vetem e vetem per pare ti edi se kush jam une zylfi ne resengord kojshi kemi qene te njof mire se kush jeni ti dhe vellau yt komandant skandinavie hahahha por ky kurr ska luftue te pershendes ages zylfi je mire tash ne stefanstorp



ti edi kush jam nga rosengordi 09.05



Unë e kuptoj këtë psikopat që shkruan terrë e zi sepse psikopatija e tijë dhe shizofrenija nuk ja lejon që truri i tijë të punojë ma mirë por nuk i kuptoj disa manjak që e përkrahin këtë psikopat,vetëm sa për njoftim se se e njofin disa prej tyre xhabirin,diku ma lart shkruhet se u kidnapua në vitin 2001 apo 2002 jo zotri në mars të vitit 2003 mor cop e mishit sepse nuk gjej dot fjalë më të përshtatshme për ty .Pyeteni besnikun ku e paska foton e NANËS mos vall ja paska gjuajtur në mbetyrina sikurse kishte thënë diku me një ndeje se po të kishte mundësi do të mirte një bullduzher dhe do ta nxirte NANËN nga vorri dhe do ta hudhte në mbeturina ky pra është ky manjak shifjani sjelljet në foto njeriu në këtë moshë del në këtë mënyrë vetëm kur të luan nga mendja ,pyeteni ku e ka familjen,pyeteni si e zuri gruaja me pelë për dore, për sa lekë një një NANË lenë tre fëmijë dhe ate tre djem dhe njëzet vite jetë me një njeri mesiguri se nuk është lehtë por ajo më në fund vendosi......vazhdon

E DIN TI MIR KUSH JAM UNË 09.05

hiq mos ta nin besnik gra ka sa te dush boll ja paske majt motren ma shum ste duhet i paske tre fmi jeten e paske te mir e xhabiri tashti le ta run at motren e vet ne shpi se sja merr kush ma

bela 09.05

mos u merrni me fjalet e besnikut, a pe kuptoni se ky qenka tu hakmirr se xhabiri ja paska ndal motren. Besniku duhet me u denu pse nuk ka tregu me heret kjo eshte mshehje e vepres penale per besnikun

pllumbi 09.05

brravo besnik te lumt je shum patriot dhe guximtar qe ke marr ket rrug jemi mas teje te gjith do ta qojmi deri ne fund ket mastraf edhe nese asht puna me luj gishtin kemi me lujt se smun me sundue ky qenn nje kaqanik

bela 09.05

KOM- XHABIR ZHARKU te pershendesim ish ushtart e rapartit ushtarak te labinot mal te ELBASANIT dhe me me respekt pet te madh per ty si veprimtar qe ne para pregaditje te UQK NE VITIN 1993 TE NJOHA si patrijot i kombit edhe ne luft si komandan mai sukseshmi ashtu edhe ne udheqje te liris me udheqjen ekomunes se kaqanikut edeshmove veten se je njeriu ma meritor i popullit tan me respekt ish ushtart nga ishte knaqesi qe te patem komandant te lum te urojm suksese te ma tutjeshme KOM- XHABIR ZHARKU ANDAJ NU KA VEND PER FJAL KOMPRININTUSE PER XHAIR ZHARKU

MUSA BERIHSA 08.05

o besnik po kujt poj fol kur ky milet as nuk ka sy as mend, keto gjera dihen ka aty vrasje e shum gjera tjera ma te dhimshme ,por besnik kosova ka shum qorra ,? qaty o problemi por lopa kur msohet me mjel lete ban pra ,faj o ne mas po aka naj pun te mar qe esht kryr ne kosov gjer sod ,pom dhimben shokt eran ne luft qe me gjakun e tyre ikan pasuruar hajnat e matrapazat e politikes te sodit ,shiqo parlamentin vetem disa deputet meritojn me kan aty ,por lopa kerkon me mjel e shtag kres qat mos tanin se mir o

naimi ish pjestar i shikut 08.05

KËTO JAN VETËM DISA NGA TË ZEZAT QË I KA BA XHABIR KRIMINELI. XHABIR ZHARKU ME RAMIZ ZENUNIN TE VETMIN PLUMB GJAT LUFTES QE E KAN SHKREP KA QEN PLUMBI NDAJ QAMIL ILAZIT KOMANDANT BARDHIT.SE KETA SKAN MARR PJES NE LUFTE KURRE KETA NE LUFTE KAN SHKU NE MAJ TE VITIT 1999 DHE PAS LUFTES JAN MARR ME DALLAVERE VRASJE ETJ.ME PARET E GJAKUT TE DESHMOREVE SOT RAMIZ ZENUNI KA BLE SHPIJA DHE KERRE LUKSOZE NE ZVICËRR SI DHE XHABIR KRIMINELI QE KA BA PALLATE NE DURRES KAQANIK FERIZAJ E SUEDI. PO JU ZOTI LAJQI JU LUMTE PER GUXIMIN QE KE MARR SE KETA KRIMINELA FRIK KE MI PA NE BURG POPULLI MA NUK DURON.

ME.DU 08.05

Marre per Kacanikun, tu e dit qi ky njeri esht kriminel me ja dhan vota me bo kryetar.Qytetar te Kacanikut mendoni pak ma shum, mos u koritni me jau dhan votat hajnave e kriminelave

Sadik 08.05

do te flasin nje dite do te flasin se e verteta nuk mund te fshihet pergjithmone, do te tregohet se per qfare historie jane angazhuar trimat e njohur te jutbines se kaqanikut...do te demaskohet fytyra e tyre prej krimineli dhe antikombetari...uroj se do te d;gjohen zera te shumte e do te shpalosen dreqenite e shume xhabirave nekete kosove...pa u zbardhur veprimet e tyre antokosovare, asnje hap Kosova nuk do ta bej perpara...sepse ata xhabiret dhe lushtaket jane penguesit me te medhenj te demokracise kosovare...do te flasin madje nese rrezikohen jeta por veetem kosova mos te mbetet peng e perhershme e banadve kriminele..keta dhe shume organizatore te SHIKU, qe ishin dore e zeze do te keputen ne koken e tyre dhe do tu harrohet ermi...

raif 08.05

Ju lumte z.Besnik. pak njerez guxojne te tergojne per kete kriminel i cili ja ka shti friken n\'palce krejt Kacanikut dhe i rrijne mas e za sguxojne me baNashta e tregoni edhe rastin kur ky e pat trilluar kishe rrembimin e tij ne Shkup aty kah viti 2001-2002. Atehere, kur dul fjala se u rremby Qorri, militantet e tij me yrysh filluan ti shantazhojne dhe reketojne, bizneset dhe individet per me marre mbi 200 mij euro \"per lirimin e Xh.Zharkut\". Pasi i moren parate militantet e tij, kishe menja Qorri, \"u gjet me sy mbyllur ne nje mal afer Vitise\". Kjo vetem ishte propagande e grupit te tij, se shume shpejt pasi i moren keto pare, qorri e hapi fabriken e vet.

has kacaniklija 08.05

valla turp per neve shqiptareve se si e lejojne nje person te till me e udheheq nje komune si ashte kaqaniku nrast se jene vetem 1o perqind te verteta keto qka po i lexoj turp per kaqanikun se si e lejojne qe ky te kete rolin e kryetarit o kaqanikli a nuk keni ma te mire kryetar apo keni deshire me pas kriminella sikur zharku ky qenka hajn dhe drogirash turp per thaqin se si e le ne kaqanik si kryetar apo ndoshta bashkepunojne se bashku tung bota sot ju jeni ma te mirit

bajra 08.05

E pergezoj Boten, kryeradaktorin Bajrush Morina por me se shumti autorin e keti shkrimi, Besnik Lajcin. E di se nuk kam gabuar qe Boten e kam zgjedh si gazeten me te besueshme dhe me te guximshme. Menxi po pres qe te zgjohem ne mengjes e ta lexoj shkrimin, ne vazhdime te Besnikut. Meqe jetoj ne Suedi, i njoh edhe Xhabirin (por kurr s`kam ndejtur me te) edhe Xhaferin, dhenderrin e Xahbirit, baxhanakun e Besnikut. Shume nga keto qe po i thot Besniku, ne Suedi dhe Danimarke, shume shqiptare i kane dijtur dhe eshte per te ardhur keq qe ne emer te "luftes" kane ndodh shume te keqija. Se jane keqperdor fondet, sidomos ai i Vendlindjes dhe jane bere presione e kercnime ndaj te tjereve.... edhe kjo dihet por qe kjo eshte bere dhe po behet edhe sot, nga Xhabirat dhe udheqja e PDK-es edhe kjo eshte e vertete. Me vjen keq prej Besnikut qe edhe familjen e ka shkatrrua.......

Sami Krasniqi 08.05

Xhabir Zharku më tha: Ti dhëndër mundesh me krye një punë, me vra Ibrahim Rugovën!

Dëshmoi Besnik Lajçi Kopenhagen-Danimarkë



Besnik Lajçi: Unë dëshmoj kundër Xhabir Zharkut (3)



Në mars 2003, Xh. Zharku lajmëroi familjen e vet se ishte kidnapuar nga mafia bullgare në Kosovë dhe ishte dërguar në Bullgari. Ka kërkuar 300 mijë euro që po ia kërkonte mafia për ta liruar. Familja ishte tmerruar. Vëllai i Zharkut, Z. Zh., me telefonon mua dhe më thotë se Xhabirin e kanë kidnapuar mafia bullgare dhe gjendet në Bullgari. Nuk ma tha se për çfarë motive e kishin kidnapuar. Por më tha se i kanë kërkuar 300 mijë euro për ta shpëtuar kokën dhe paratë duhet t’ia dërgojmë Brenda 48 orëve. Unë i thashë se duhet të lajmërosh policinë në Suedi dhe në Kosovë, pasi ai është qytetar i këtyre vendeve. Pas një kohe, Xhabri nga Bullgaria telefonon vëllai që paratë të bëhen sa më parë. Por, Xhabiri nuk ka pranuar që të lajmërohet as policia, as KFOR-i, në mënyrë që në një sekret të plotë të mblidhen paratë dhe t’i dërgohen. Dhe, i vëllai i tij e dëgjon. Vendos të mbledhë paratë në rrethin familjar pa e ditur sigurimi. Motra e tij, që është ish-gruaja ime, u shqetësua pa masë.

Për gjoja kidnapimin Xhabirit u mblodhën 300 mijë euro

Ishte rasti i parë i një lajmi për kidnapimi në Kosovë. Gjithë sa patën dhanë. Dikush shiti makinën, dikush hyri borxh deri sa edhe floririn e grave e shiten që ta grumbullojnë shumën ë parave që Zharku po kërkonte për të shpëtuar. Edhe unë hyra borxh dhe i dhashë një shumë parash .Kështu, vëllai Xhabirit mblodhi 300 mijë euro për Xhabirin “e kidnapuar”. Ai u ka kthyer paratë të gjithëve, pos meje. Me ka mbet dhe borxhe 32.500 euro (tridhet e dymijë e pesëqind) 2500 euro qe mi ka marre gjatë as kohe ne Kosovë kur isha dhe 30.000 euro qe mi kishte borxhe kushërini i ti Xhafer Zharku. Gjatë kidnapimit këta e dijshin se mi ka kushërini i tyre 30.000 euro borxhe dhe kanë shkuar ja kanë marr parat Xhaferit me pëlqimin tim. Zharku u lirua. Pas një kohe ia kërkova paratë e mia, ndërsa më ka kërcënuar, duke më thënë se nuk të kam gjë borxh dhe mos më shqetëso më tutje. E thirra prapë dhe më thotë: A e din ti se e ki te ndalume me hy ne kosove se je i denum me vdekje. Zharku pas një takimi me motrën e tij, pra me gruan time, e kërcënon me revole në fyt, duke i thënë: Boni presion burrit qe mos ti lyp parat ose une ta vras burrin ose ndaju nga ai. Shoqja erdhi duke u dridhur dhe tregoi ndodhinë që i kishte ndodhur me të vëllai. Nga ia moment, ajo ka qenë e izoluar nga familja e saj dhe ka rënë në një gjendje të keqe psikike. Pas 20 vjetësh martesë, për shkak të Xh. Zhakut, ne u ndamë. Nuk është hera e parë që ky njeri ka shkatërruar familje. Rasti i një vajze të kushërirës së tij është një shembull tjetër. Vajza martohet me një djalë dhe lind një fëmijë. Familja e dhëndrit ishte i një partie tjetër. Ky hyn mes tyre dhe i ndanë, duke lënë jetim fëmijën, pse babai i tij ishte i një partie tjetër.

Të gjitha shpërthimet e pasluftës në Kaçanik

Te ndalemi pak te gjitha këto eksplodime ne Kaçanik që unë i kam përcjellë deri diku me mundësit e mia. Mundet te ketë te tjera ne Kaçanik , Ferizaj, Kosove dhe Maqedoni P.sh ne Kaçanik janë disa raste që unë i di dhe qe janë edhe ne gazeta te ndryshme .Shohim ne artikullin me larte kur janë demolua makinat e komunës nga eksplozivi. Vetura zyrtare e kryeshefit të ekzekutivit të Kaçanikut, Agron Shurdhani (AAK). Ku Zharkut nuk i konvenonte qe te shef ketë me ketë makinë .

Si ka mundësi qe te harrohet kjo ngjarje shume me rendësi e cila rrezikoj jetën e njerëzve dhe dëmtoj pasurin shoqërore. Si ka mundësi që Zharkut ti ndodhin disa eksplozive ndaj tij. Kjo me çudite qe askush nuk është marr qe ti heton këto raste. Si ka mundësi qe ne komunën e Kaçanikut te ketë aq shume raste te këtyre ekspozimesh qe te mos dihet keqbërësi.

Unë i shqetësuar nga këto vepra ti Zharkut te shëmtuar kontaktova dy policë të SHPK-së. Ishte një kontakt ndërmjet disa njerëzve qe i njisha. Këta i kam kontaktua me ane telefoni dhe interneti, kemi pas një bashkëpunim te mirë se bashku. Mundësia e tyre qe te shkojnë me shume ne hetime ishte shume e kufizuar sepse nuk kishin aq buxhet te madh qe te përcjellin dhe ti hetojnë këto raste. Sipas tyre ishte pune qe duhet kohe dhe pune me rrezik. Këta dy policë ishin shumë të shqetësuar për këto vepra te Zharkut.

Unë isha shume i shqetësuar vendosa te kontaktoj me ambasadën Amerikane ne Danimarkë. Ne telefon ju tregova shqetësimin tim. Këta me caktuan një kohe që të shkoj ne Ambasadë. Ne muajin prill 2008 kam shkuar. Aty ju tregova për Zhakun shqetësimin tim qe kisha. Ju tregova për fabrikën e cila prodhonte edhe eksplozive ku ishte disa kilometra larg bazës amerikane Bondstill. Unë ju thash se shqetësimi im është ky. Xhabir Zharku ka prodhua eksplozive ka bo disa prova .Shqetësimi ime është ; Mos vallë Zharku i ka shite apo i shet ndonjë organizate terroriste eksploziv. Apo mundet ta përdor për qëllimet e veta ne Kosovë. Biseda zgjati mbi një orë. Me falënderuan për informacion.

Këtu ne Danimarkë kam disa klientë me prejardhje nga Izraeli ku kam respekt për ketë popullatë. Një dite bisedova me njërin nga këta. Ja tregova shqetësimin tim qe kisha ndaj Zharkut. Ky me tha se do te kontaktoj me një person nga ambasada e Britanisë te Madhe Anglisë.

Pas disa ditëve me thërret një person i quajtur John. Thotë se jam nga ambasada Angleze dhe ka kontaktua një koleg i juaji me ne për shqetësimin e juaj. Unë i tregova te gjithat çka i kam cek edhe ne ambasadën Amerikane. Pas një bisede te gjatë. Ky me lypi person numrin tim personal te cilin ja dhashë. Me falënderoj për bisedë. Tha do ta bisedoj me shefin tim.

Unë gjatë asaj kohe bisedojsha me disa shoke nga vende te ndryshe te Kosovës dhe te Kaçanikut. Qëllimi im ishte ta kem nen përcjellje qe te mos bën diçka te keqe. Me datën 29 tetor 2008 me thërret një shok i imi telefon me thotë: Zharku do te del jashtë shtetit por ka problem nipi i tije Bedri Elezi për vizë. Po me datën 30 tetor 2008 Bedri Elezi shkon ne Ambasadën gjermane për vizë. Këta i thonë eja nesër. Te nesërmen ditën e premte 31 tetor 2008 Bedri Elezi dhe Xhabir Zharku shkojnë ne Ambasadën gjermane dhe e marrin vizën. Te nesërmen udhëton për ne Shqipëri nga aty ne Itali Gjermani. Ditën e marte data 4 nëntor 2008 policia e UNMIK-ut dhe SHPK-ja ia kontrollojnë shtëpinë ne Kaçanik ku gjejnë një arsenal armatimi dhe ekspozimi. Ketë lajm e mora nga një shok i Kaçanikut. Pastaj edhe nga lajmet e ndryshme. Zharku nga Gjermania ku ishte shkoj ne Suedi tek një koleg i veti qe te strehohet ne qytetin e quajtur Gislaved. Një gazetar i Kosovë qe e njisha me thirri dhe me tha ku muj ta gjej Zharkun. Unë i tregova se ku gjinden. Gazetari pas disa orëve me thirr nga Suedia me datën 07 nëntor 2008 dhe me thotë se e gjeta ku është dhe po shkoj ta marr ne intervistë dhe pas intervistës do te takoj ty. Ky e kishte taku Zharkun dhe i kishte ber intervistë. Te nesërmen erdh tek unë me datën 09 nëntor 2008 dhe tregoj se Zharku u nis për ne Kosovë.

Duhet te hetohet vrasja e konel Ahmet Krasniqit

Ne fillim te shtatorit te vitit 1998 me ra rasti te takoj ketë njeri tek një mik i imi ne Durrës. Duke ja tregu ndodhitë e luftës në Kosovë Ahmet Krasniqi me thotë se si mundesh te me kontaktosh me disa njerëz qe i njeh nga organizimi i juaj. Unë i dërgoj fjale Zharkut se duhet te vjen në Tirane që të kontakton një person. Pas 2 ditëve erdh nga Tropoja Zharku. Takimin e lam tek një banës aty pas Piramidës ne Tirane ku e kishte me qira Ahmet Krasniqi. Aty u takuan disa njerëz te cilët nëse vjen momenti do i tregoj. Unë nuk pranova qe te jam ne atë takim. Pas ati takimi takova Zharkun dhe me tha se është një takim i mirë për neve. Ky tha se Ahmet Krasniqi dha shumë informacione dhe ne fund ia nguli vetit me një bisedë shumë të rëndësishme. Ahmeti u paska thënë se nëse nuk m’i plotëson kushtet që më ka premtuaar Bukoshi për furnizim të armatimit ai do të dal në gazetë e në TV dhe do te tregoj për shume gjera te këqija qe i ka ber Bukoshi. Kjo bisedë i kishte gëzuar shumë këta. Zharku tha: Edhe me vra dikush tash Ahmet Kransiqin faji i mbetet Bukoshit sepse Ahmeti do t`ja qet dallaveret ne shesh. Pas disa ditëve dëgjova ne lajme se është vra Kolonel Ahmet Krasniqi me erdh shume keq për ketë njeri sepse kishte mendime serioze për organizimin e luftës ne Kosovë.



Duhen bërë hetime



Duhet te hetohet vrasja para 3 viteve ne rrethin e Kaçanikut tek ura e 2 te rinjve. Këta kanë pas konflikt me Zharkun para vrasjes te tyre. Duhet te hetohet rrahja para 3 viteve te arsimtarit te djalit te Zharkut po ne mesin e qytetit para kafes Çapi ne Kaçanik rrahet para qytetarëve nga Xhabir Zharku.. Mësuesi Driton Gashi e denoncon ne polici por nën presion e hekë denoncimin. Duhet te hetohet edhe rasti ime. Duhet te hetohet rasti ne Danimarkë qe mi ka montua kabllot nga bateria ne rezervar te benzinës ne natën e vitit te ri. Duhet hetuar rasti i ish gruas time se kush e shtini qe ajo te me qet tableta ne ushqim te me dëmton psikikishte dhe fizikisht. Pastaj humbja e një kompjuterit dhe shkatërrimin e një BOKSIT ku ishin te gjitha argumentet e mia për vëllanë e saj Xhabir Zharkun.



Duhet te hetohet Bedri Elezi nip i Zharkut



Ky ka qenë aty kur është kidnapua Zharku. Bedrin e kanë leshu Zharkun e kanë quar ne Bullgari. Duhet te hetohet pse u kidnapua Zharku. Ky është dora e djathtë e Zharkut.

Ne dimër te vitit 2007 jam kanë ne Kosovë dhe kam shkua ta shoh fabrikën e Zharkut. Jam shkuar ditën dhe natën. Ditën punonin punëtoret. Natën ishin dritat ndezur dhe aty gjithmonë ishte një makinë e bardh e policisë aty para fabrikës. Makina e policisë gjithmonë ishte roje ter natën aty. Kam shkuar edhe ne korrik te viti 2007 .Me ka interesua se çka po ndodh ne atë fabrikë. Prapë ishte makina e policisë para fabrikës si lloj roje. Jam ndale dhe i kam pyet se ku i bien rruga për Elez Han. Sipas informacioneve qe i kam mbledh. Zharku kishte shoqëri te madhe me kryepolicin e Kaçanikut Mehmet Tali Hajdini. Sipas meje ajo fabrikë ditën punonte normal. Natën aty punon diçka jashtë ligjit. Droge ose eksploziv. Ata punonin rehat sepse aty e kishin policin ter natën .Policia bënte kontrollin e rrugës Kaçanik, Shterpc dhe Tetove. Sipas një personi qe me tregoj. Ky me tha se polici Selatin Kamishi është i kërcënuar nga Zharku.

Këto ishin disa gjera te pa hijshme kriminale te Xhabir Zharkut. Jam ne gjendje dhe pa as një përfitim timin personal apo diçka të tille që të dëshmoj para çdo drejtësia re gjitha institucioneve te Kosovës dhe të EULEX-it



Komente | 09.05.2011

me pas prokuror te mir e te vendosur kto pun shum mir i qesin ne drit nese vetun ni pjes e ksaj qe ka shkru dhomdri i xhabir zharkut kjo esht ma shum se tronditse e sidomos dyshimi per vrasjen e muhamet krasniqit po mu duk qe pak naive muhameti qaq shpejt mi besu ni njeri te pa njoftur po hetimi te gjitha i qet ne shesh ty dhander te uroj qdo te mir se paske qen mjaft i durushem dhe mir ke bo se durimi esht mbret i botes dhe jam shum i bindur qe nese kta te hujt e marrin qashtjen do te merr denimin e meritur, dhe ti shum bukur e paske pershkru ngjarjen dhe vetum guxim dhe drejtsi,shendet dhe sukses si esht ma mire,

ballisti nga karadaku i gjilanit 09.05

dihet qi kta terorista zharku me zharkat t,jer i kan vra 950 shqiptar t,pafajshem.e faliminderoj zotri besnik lajcin per ket tregim, ngjarje e dhimshme dhe e randsishme.zotri lajci ti je tregue burr i menqun edhe trim.i lutim te gjith ata qe dine keso raste te shkrujn, ose te lajmrojn policin e euleksit, ose naj ambasad amerikane angleze a gjermane.pse po tham me lajmru t,hujt, se policia jon nuk do ose nuk guxo me i burgos kta t,pdk,s, me kon t,ldk,s i burgosin meniher.

lybeteni 09.05

Suedi, ajo kaneg kenohet mbasi ti mbarojem punet jo keshtu si veprojem na te ashtuquajtun demokrata! na kem shum llafe e pake vepra kete e din kuqaloshet qe nag vitet 1940- e kan kupetua. Pranedaj edhe veprojen shelireshem, shpifin,vrasin pastaj perseri shpifin dhe shpallin trathetar! Sa per hajnit qe i kan be, ndoshta ata jau han kryet njeni tjeterit, kur vjen puna te ndarja e sihariqit, kuqaloshet kur skan me vra han kryet e njeni tjeterit. Vllezer shqyptar, mos iu frigoni llomit envero-titist, shtypjauni kryet gjarpeijeve te gjakut, te bijeve miladino-mugosho, titisto, enveriste. Soji zharkut nen udheheqejen e Xh. Halitit, I.Kelmendit, Azem Syles,e tjere horra qe i krijoi ppsh=istja staliniste e tiranes, nen edukimin e sigurimit klosisto kriminel, nai vran me te miret! Nai vran me te miret ne vitet 1940-ta nai vran me te miret edhe sot! jan e njeta mbeturin e koheve miladino-mugosho-enevero-fadilo-titiste.

Uka L. 09.05

Kaqanik,gryka e kaqanikut paska maru ,po ky popull ne cilen gjendje paska shku,se kush krytarllakun (xh-zh) e paska uzorpue,o trimat e IDRIZ SEFERIT mos harroni at tradit kaqaniku asht heroik (se ka lind nji tradhtar xh-zh po meritojka plumb ne ball)koha paska ardh me e zhduk at tradhtar,paska vra shum shqiptar,paska lan nana pa djal,paska lan shum femij jetima.Harami ju ka rrit se shum lek ne skandinavi ai i ka grabit.

suedi 09.05

Burim te kisha lutur ne vorrin e baces Sali mos hyn ne ujna te turbullta. Vetem nje gje mos harro dhe dije se djali i bacit Jenuz Bajres. Saliu ka qen eshte ikona e shqiptarise Burim. Burim Duhesh te jesh krenar qe je djali i baces Jen ai kurr nuk ka ditur te futet ne ujna te turbullta dhe ti mo te lutem. Nusret Kyqyku nuk te njof as nuk te dij por mos harro kurr se je gjaku i Prof Bedri Kyqykut mos te lutem.

Malsori 09.05

o besni lajqi mire ja paske bere qe po ja qete qorrit kluqkat ne shesh por se shoqene ke pas shume te mire jeta vazhdon mos u merzit qe je nda une ta gjej nje gruje ma te mire tfala nga malmo stefanstorp o besnik lajqi tere suedia e njef kete hajne e paske harrue me shkrujt kur e ka kall banesen e vete ne arlov per mi marr paret e sigurimit nr 2 paske harrue me shkrujt kur ka shite pula ne tirane ne vitin 1992 veres e tash del neper internet dhe genjen popullin kaqanikas se gjeja e ka mbarue fakulltetin ne tirane qesharake shume por ky ka shite pula ne tirane ne vitin 1992 ky fare nuk ka studijue ky eka shkollen fillore ne shkup dhe asgje tjeter edi zylfia keta mamir

besi@ 09.05

a edi zylfia keto qe po i shkruhan basniku apo behet i shurdher se gjeja besniku ashte i semure jo besa besniku tash po del burr dhe po i tregon gjerat e zeza te kriminellit famkeq te kryetarit te kaqanikut o more zulf ku je qe ti vazhdimishte e mbrojshe kete vella e tash fol ku do ta bane vojen xhabiri tash sepse boll i ka zgjate ketij mangupi shkupjani sepse ky fare nuk ashte kaqanikli por shkupjan i dizhanskes te shkupit luje mac kryhet e bullit hajt se tash dalin te gjitha ne shesh edhe kush e ka vra qamil ilazin komandant bardhin trego o besnik lajqi vetem evetem se ka qene i ldk-se

dem baba dem kaqanikli 09.05

kjo vellazeri qka njeriu lexon ashte per tu habitur se si nje kryetar komune ka bere keshtu keq dhe ashte i lire ne kaqanik turp per neve ani policija e kaqanikut paska frike prej kuj prej ketij banditi more mos keni frike prej tij por burgosne sa ma shpejt kete jam ka befasohem se si keto ngjarje ndodhin ne kosove dhe askush nuk merr masa per te turp kaqnik zgjohuni nga gjumi o kaqanikli se ftyren ja paska marr ky kryetari i juaj pershendetje besnik dhe bota sot

kenani 09.05

o ky be vlla qenka mafi ky zharku pse more keto policet tone nuk shkojne me burgos sa ma shpejte por ky qenka kriminell i kaqanikut ma i madhi po ti me emrin besnik mamir te kishte konvenue me ja jek flamen njehere e pergjithmon se sa po mirresh me kete kriminell paguje burr do te shqiperise per 5 euro flamen ja jekin e mos u mirr me ta se shume keq t a paska bere edhe pse nuk po ju njof asnjerin besnk tash duhesh te kesh kujdes sepse tash ky mundet me te likfidue ne mynure tinzake ke kujdes zoteri sepse ky qenke mafi por ti ruhaju nga ky famkeq sepse ky ste vret jo por se i paguhan argatet te vete psh burim bajren bedri elezin zylfi zharkun nesret kyqykun e shume e shume te tjere, keshtu qe keni kujdes besnik.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum