Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Hazshim Thaqi ,RExhep Selimi e ka nenshkrue met vra,e perkra

 :: politika

Aller en bas

Hazshim Thaqi ,RExhep Selimi e ka nenshkrue met vra,e perkra Empty Hazshim Thaqi ,RExhep Selimi e ka nenshkrue met vra,e perkra

Message  Perparimi Dim 8 Déc - 11:53

[size=38]Gani Geci: Hashim Thaçi m’ka thënë se Rexhep Selimi e ka shkruar Komunikatën nr. 59
NGA: N.SH MË: 5 DHJETOR 2019 NË ORA: 21:5 / 5 DHJETOR 2019

Gani Geci: Hashim Thaçi m’ka thënë se Rexhep Selimi e ka shkruar Komunikatën nr. 59

Gani Geci ka thënë se Hashim Thaçi i ka thënë në vesh personalisht kur janë takuar në Llaushë...

[/size]




[size]
Gani Geci ka thënë se Hashim Thaçi i ka thënë në vesh personalisht kur janë takuar në Llaushë së Rexhep Selimi e ka nënshkruar komunikatën numër 59.
Geci duke folur për këtë Komunikatë, ka falënderuar Thaçin që ka kërkuar falje për atë Komunikatë, por tregon se ishte personalisht Thaçi që i ka thënë se Rexhep Selimi e ka shkruar Komunikatën me numër 59.
“Kur të thotë dikush në vesh, po të shtin për dikon tjetër. Por Thaçi nuk e ka thënë asnjëherë publikisht që Rexhep Selimi e ka shkruar Komunikatën me numër 59. Thaçi mua në vesh ma ka thënë në Llaushë këtë”, ka thën Geci në një emision televiziv.
"Unë me Rexhepin nuk kam pasur raporte të mira pas lufte pas zjarrit që është hedhur midis neve nga persona të tjerë. Ata kanë dashur që të më prishin edhe me Sami Lushtakun. Por nëse nuk është e vërtet, Thaçi duhet të bëjë padi ndaj Selimit. Unë me Selimin kemi bërë së bashku aksione gjatë luftës. Gjykata Speciale do e thërras Selimin për këtë deklaratë që e ka bërë në publik, nëse nuk e ka pyetur deri më tani. Unë këtë punë tani ia kam lënë gjykatës e nuk merrem më me të”, tha Geci.Ndryshe ditë më par ish-komandati UÇK-së njeherësh, ish-ministër i Punëve të Brendshme në qeverinë e përkohshme, ka folur mbi luftën e UÇK-së.
Selimi ka folur edhe për komunikatën 59 , ku ka theksuar se këtë komunikatë e ka shkruar Hashim Thaçi.“Komunikatën 59 e ka shkruar Hashim Thaçi. Hashim Thaçi e ka shkruar këtë komunikatë. Kaq mund te them sonte” ka thënë Selimi.
Kujtojmë se kjo komunikatë, e lëshuar kundër Gani Gecit, personit më të afërt të ish presidentit Rugova, jo që ishte vetëm linçim për të dhe familjen e tij, por ishte edhe kundër institucioneve të Republikës së Kosovës, me president të parë Dr. Ibrahim Rugova.
Komunikata me numër 59 e lëshuar nga ish – Shtabi i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjatë kohës së luftës në Kosovë ishte me pasoja fatale.Dy kishin mbetur të vrarë dhe dy të tjerë ishin të plagosur pas luftës, përshkak të kësaj komunikate të lëshuar në atë kohë nga kreret e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.
Besim Dajaku ishte përcjellës i presidentit Ibrahim Rugova, kurse Bekim Kastrati gazetar në “Bota sot”, medium ky që dha shumë për të vërtetën duke e paguar edhe me jetën e gazetarëve.
Çka thuhet në Komunikatën Nr. 59?
Në këtë komunikatë të Shtabit të Përgjithshëm më numër 59 thuhet se, “Abedin Rexha u vra nga kolaboracionisti me damkë Gani Geci, i lindur në Llaushë, i cili edhe më herët e edhe gjatë ofensivës së fundit serbe, është parë i maskuar duke i prirë policisë serbe në masakrat që u kryen mbi popullin civil të Drenicës”.[/size]
Hazshim Thaqi ,RExhep Selimi e ka nenshkrue met vra,e perkra 850x636_sabbbsasbbsabsa1574963110AKTUALE / 28 NËNTOR 2019

Pyetja për Rexhep Selimin: Bëhu trim, por jo si Ramushi, trego kush i vrau shumë shqiptarë


Pas deklaratës së Rexhep Selimi i cili tha se Hashim Thaçi ka shkruar komunikatën numër 59 kundër Gani Gecit, edhe...

Hazshim Thaqi ,RExhep Selimi e ka nenshkrue met vra,e perkra 850x636_Bislim-Zyrapi-730x440-600x3601574961183AKTUALE / 28 NËNTOR 2019

Bislim Zyrapi: Hashim Thaçi nuk e ka shkruar komunikatën numër 59, ja kush duhet të pyetet për të

Rexhep Selimi, deputet i zgjedhur në mandatin e katërt nga Lëvizja Vetëvendosje ka deklaruar dje se komunikatat





Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Hazshim Thaqi ,RExhep Selimi e ka nenshkrue met vra,e perkra Empty Re: Hazshim Thaqi ,RExhep Selimi e ka nenshkrue met vra,e perkra

Message  Perparimi Dim 8 Déc - 12:35

https://www.botasot.info/aktuale-lajme/1197795/gani-geci-hashim-thaci-mka-thene-se-rexhep-selimi-e-ka-shkruar-komunikaten-nr-59/
[size=38]Pyetja për Rexhep Selimin: Bëhu trim, por jo si Ramushi, trego kush i vrau shumë shqiptarë[/size]



Pas deklaratës së Rexhep Selimi i cili tha se Hashim Thaçi ka shkruar komunikatën numër 59 kundër Gani Gecit, edhe Naim Miftari një ish epror i UÇK-së deklaroi pothuajse njëjtë, madje ai e akuzoi edhe për vrasjen e Bahejdin Allaqit.

E pas kësaj, prof. Dr. Binak Maxharraj i ka bë ftesë Rexhep Selimi që të tregon se nga kush u vranë shqiptarët e sidomos aktivistët e LDK-së.

Maxharraj thotë se komandantët e luftës i dinë të palarat për njëri tjetrin dhe të bëmat e tyre për gjatë luftës.

Maxharraj gjithashtu ka këshillua Rexhep Selimi që mos të përgjigjet njëjtë sikurse Ramush Haradinaj se shqiptarët u vranë nga serbët, ku shton se pas luftës nuk ka pas serbë që kanë guxuar të lëvizin lirshëm

Postimi i plotë:

DIÇKA KA NISË TË LËVIZË MIDIS KOMANDANTËVE...?!

Nuk do mend së Komandantët e Luftës kanë nisë të dalin hapur kundër njeri tjetrit,sepse ia dinë të palarat njëri tjetrit të bamë gjatë luftës, por edhe pas.

Njëri prej tyre Komandant Rexhep Selimi këto ditë doli haptas dhe tha së:

"Hashim Thaçi është përpiluesi dhe nënshkruesi i Komunikatës fatkeqe nr. 59".

Kjo komunikate patë krijuar huti dhe mjegulli për autorin e sajë,dhe se sipas kësaj komunikate kanë pësuar njerëz të pafajshëm.

Nga ana tjetër sot i del në ndihmë edhe komandanti tjetër, eprori i UÇK Naim Miftari, kur haptas deklaron se Hashim Thaçi jo vetëm qe ka dhënë urdhra për vrasje,por ai haptas deklaroi së:

" Hashim Thaçi më dorën e vetë e ka vra më revole Behajdin Allaqin".

Për në fund e kamë një sugjerim, një si pyetje:

Hajt, bre komandant Rexhep Selimi pasi ia nise kësaj pune banu bre burr por edhe trim siç je, dhe pasiqe ishte Ministër i brendshëm në Qeverinë kukull të përkohshme të Hashim Thaçit fill pas luftës(viti 2000) dhe thuaj këtij populli se si dhe nga kush u vranë shumë qytetar e sidomos aktivist të LDK?.

Veç mos thuaj ashtu siç tha Ramush Haradinaj së i vrau Serbia,por kjo nuk qëndron sepse në vitin e mbrapshtë në Kosovë, në vitin 2000 nuk ka pas bir serbi që lëvizke lirshëm nëpër Kosovë.

https://www.botasot.info/aktuale-lajme/1194264/pyetja-per-rexhep-selimin-behu-trim-por-jo-si-ramushi-trego-kush-i-vrau-shume-shqiptare/

NGA: N.SH MË: 28 NËNTOR 2019 NË ORA: 18:45






Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum