Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Si e gjeta cimerin,deshmitarin e demostratave Bajrush Ahmeti

 :: sport

Aller en bas

Si e gjeta cimerin,deshmitarin e demostratave Bajrush Ahmeti Empty Si e gjeta cimerin,deshmitarin e demostratave Bajrush Ahmeti

Message  Perparimi Mer 30 Oct - 10:57

Haxhi Kuçi

Ven 29/11/2013 01:29



  • Zëri YT!







Deshmitarin e demostratave te 11 masit te vitit 1981 e gjeta plote mbas 33 viteve(Bajrush Ahmetin)


Te nderur,dua tju tregoj per aktivitetin tim qe e kam dhene per popullin shqiptar,por kerkush nuk deshiron qe e verteta ime te dali ne drite.Une jam ai student qe me 11 mars te vitit 1981 ne menzen e studenteve i pata nise demostratat.Por kujt nuk i intereson kjo e vertete.Pse,nuk mundem me kutue kete popull!Deshmitarin e kam gjete keto dite qe mbiemrin e tij e kisha ne harrese,.Sepse une mendojsh se eshte Bajrush Xhemaili,ai shoku im,por ish Bajrush Ahmeti ,ku e gjeta permes do shokeve dhe rash ne kontakte dhe ia parashtrova pyetjen se a eshte e vertete qe une i kam nis ato demostrata?Nese keni mundesi qe ta botoni biseden time me Bajrush Ahmetin,ua kisha dite per ndere.Qellimi im eshte qe e verteta te dali ne shesh.Ma ka dergue edhe nr. e telefonit qe jeton tani ne Zvicerr.




aiment ça.Bashkim Isufi 1 octobre 20:23
I nderuar z. Haxhi Kuçi, e kam gjetur se ku gjendet z. Bajrush Ahmeti, sipas te dhenave te tij ne fejsbuk ai tani gjendet me venqendrim ne shtetin Zvicrran ku dhe eshte duke punuar ne kompanin ALSTROM. Me posht po ua dergoj linkun e fejsbukut per te ber shok ne fejsbuk. https://m.facebook.com/bajrush.ahmeti.9?__user=100000400688951 .Besoj se kjo do t'ju mundesoj komunikimin tuaj me te. Faliminderit dhum per urimin e ju deshiroj shum suksese dhe ju ne jete.

Edituar për herë të fundit nga Perparimi në Mon 7 Oct 2013 - 1:14, edituar 2 herë gjithsej

Zotri Ganiu a ju kujtohen shoket e vitit 1976 ne barak qe keni banue?
Sokol Elshani ju,Arifi,a i dini te tjereve ju lutna nese mundeni te mi pershkruani.
Pershendetje te sinqerta
mercredi 20:02

Pershendetje te gjith me kujtohen te gjith i njoh ende dhe kam kontakte me ta .Marjan Demaj ka qen afer nesh dhe ka studijuar Matematiken dhe eshte doktorruar ne Matematika afat rekord. Ka qen prodekan ne Univerzitet.tani eshte ligjerus ne Fak. Teknik ne Pr.
mercredi 22:31

Gani Kukaj Nasim ju qka keni studijuar ne ate kohë kur ishim cimera
4 septembre, 20:11 · J’aime

Nasim Gashi Zotri Ganiu,ne ate kohe kam studjue edhe une matematiken,por kam qen ne dhomen afer jush.Zotri Ganiu po me intereson diçka per Bajrushin,a eshte ky Bajrush Xhemajli qe ka banue ne dhomen e juaj?Apo ndoshta gabim e kam.Te fala shume.
6 septembre, 23:10 · J’aime

Gani Kukaj Ka qen Bajrush ahmeti nga gjilANI,JO b.xHEMAJLI,
il y a 11 heures · J’aime

Nasim Gashi Ne ftyre dhe zanin si ai ,ky B.Xhemaili,bre Gani,apo me kan lan ment.Sidoqofte falemenderit shume Gani,kjo shume me ka interesue, a eshte gjalle se kam deshire me ndegjue mire,per ju e kete njeri.Te fala shumeeeee

Nasim Gashi Bajrush a je regjistrue ne ekonomik ne vitin 1976?A ke banue ne barake ne kete vit?Cimer a e ke pas;Sokol Elshanin,Gani Kuken,Haxhi Kuqin,Refki Berishen,Bajram Muqen ?Une kam qen ne dhomen tjeter,afer jush.
27 septembre, 22:45 · J’aime

Zeqir Ademi o bo sefa Bajrush shoqi
27 septembre, 23:11 · J’aime

Bajrush Ahmeti Po i nderuari Nasim esht e vertet qe kem banu ne at barake te nalt dhe te ftoft akull, kisha dasht me i pas dal flaka ateher se tash nuk eksiton. Me ke kthy shum vite prapa, por fort mir ke ber se me ke perkujtu ditet studenteske dhe shoket si Sokol (Coki) Elshanin, Gani Kuken e ky e ka pas nje vendas i cili e ka pas pak koken e madhe me mbiemer Hasi.....pastaj Refki Berishen te cilet i pershendes dhe ngrohtesisht i perqafoj nga Zürichu.
28 septembre, 12:29 · J’aime

Arif Hasi ti qenkeb. ahmeti nese te kujtohem une jam arif hasi
28 septembre, 15:09 · J’aime

Bajrush Ahmeti Po si nuk me kujtohesh o shoku i im i nderuar, e ty a po te kujtohet qe isha edhe musafir i yt ne konak. Me kujtohet edhe vellau i yt doktor Shabani nese nuk gaboj. Shok i ngusht me Gani Kukajn. Shum me ka marr malli me ndejt me ju dhe ju perqafoj perzemerisht shoku i im nga CH-Zürich.
28 septembre, 20:50 · J’aime

Haxhi Kuçi Bajrush cima pse nuk lajmrohesh e shok i ndruar dhe nuk e tregon te verteten se ju jeni ai qe mu keni afrue afer meje,e me ke thene; o cimo çka te paskan qite ne gjellen me hanger.O cimo ta paskan qite nje qime te kalit me hanger.E kam lexue kur Nasimi te ka pyetur a e njeh edhe Haxhi Kuqin?Ju u pergjigjet ne tjeret e ne mua as qe e permendet emrin.Refki Berisha ka fjete me mua ne nje krevet dhe as nje muaj ska pague krevetin e Haxhiut e dini te gjithe ju.Haxhiut ne maj 1977 i vdes baba dhe shkon ne shtepi ku ne kete vit shkon ne sherbim ushtarak.Ju keni qen ne pamje te babes tek une bashk me keta cimera Ganiun,Sokolin,Arifin.Bajrush sidoqoft edhe pse te kam kerkue qe tridhjet vjet, ne fund ju gjeta,kjo ka qen deshira e imja e kamotshme.Nje gabim e kam ba qe ne vend te juain ju kam rrok Bajrush Xhemailit kinse jeni ju ,sepse mbiemrin nuk ua dijsha.Dhe fotoja e dy Bajrusheve ju perngjan shume,bile edhe zerin e keni te njejte.Kete çdo njeri ka mundesi ta verifikoje.Ne fund ju deshiroj jete te gjate e lumturi ne jeten tuaj.Vetem nje luetje e kam tek ndergjegjeja e juaj ose pranone se Haxhiu eshte ai student qe i ka qellue qimja ne gjellen e tij dhe u ka meshue pjatave per toke,ose thuani se po genjen Haxhi Kuçi.
8 octobre, 18:23 · J’aime · 1

Bajrush Ahmeti Aspak nuk po genjen shoku i im i nderuar, por te gjitha jan te verteta. Haxhi vetem pak te shof ne kete foto dhe aspak nuk ke ndryshuar, bash je ai Haxhiu i atyre diteve studentore, te pergezoj per kete. Por nuk e di se a je ai Haxhiu i cili do te kishte ber rremuj ne tavolinen e kuzhines ne shtepi sikur qe e bere ne menzen e studenteve pa kurfar frige dhe plot krenari, kshtu qe gruaja e juaj duhet ta kete mendjen gjat pregaditjes se gjellrave se shoku i im(cimeri i pavilionit Haxhi Kuçi)nuk toleron dhe per nji qime ai e rrutullon e ter tavolinen dhe kahre ju bon. Me Bajrush Xhemajlin koxha perngjajm por nuk di se kah kan leviz baballaret ten ma shum, keshtu qe mir esht me pas vella asgja te keqe ketu nuk ka haha..pak hajgare. Haxhi kam deshir te dij ma shum per ty pas ketyre viteve, me shkruaj se te kam dost te mir. Kam deshir te dij per Sokol Elshanin...Cokin, si dhe per Refki Berishen se keta te tjeret jan gjet te gjith, si dhe te gjith jan komplet. Te perqafoj ngrohtesisht, dhe te deshiroj te gjitha te mirat ty dhe mbar familjes s`uaj.
il y a 14 heures · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Shoku im i dashur Bajrush Ahmeti une jam ne france duke jetue me familjen e ngusht.Por njeherit ju falenderoi shume per gjestin qe e treguat nje te vertete dhe jeni ai qe e thyet akullin e tradhetareve shqipfolesave.çka te them malli me ka marr te shoh ty dhe cimerat qe ishim ne ate barake te poshter.Sepse kan kalue tridhjet e sa vite e kurr ma nuk u pam.Sokol Elshanin vellau im e kishte pare dhe i kishte bere shume te fala per mua.Refki Berishen ka kohe qe se kam pare,ka qen ne Angil ,por mbas luftes nuk di ma shume.Refki Berishes serboqetniket dhe servilet e qetnikeve ua kan vrare gadi tere antaret e familjes me vellezer e femi te tyre.Ishalla edhe une ndegjoje te mira per kete dhe te gjithe shoket e barakes.Barush ne mesazhe private ja qoma nr e telefonit ,ja po ta qoj ,por nese ke fix e kam falas.Por sidoqofte une po ta dergoi e nese e ke falas me thire e nese nuk jam u thua qe une te lajmrona.
il y a 13 heures · J’aime · 2

Bajrush Ahmeti Ne cilin vend je ne France
il y a 13 heures · J’aime · 1

Bajrush Ahmeti Haxhi neve jem ne kontakt te perhershem tash e tutje, dhe do te ndihemi, por tash kam musafir e un te pershendes dhe te deshiroj nji vikend te qet dhe pushim te kendshem. Naten e mire
il y a 12 heures · J’aime · 1

Haxhi Kuçi Bajrush shoku shume faliminderit,dhe me erdhi shume mire qe pas 33 viteve prape u bashuam.Te fala shume juve me familje dhe shoqerise qe i keni musafir.Po ta qoj nr.e tel. ne mesazh privat.
il y a 10 heures · J’aime

Haxhi Kuçi kam dashur me shkrue u bashkuam,kerkoj ndjese per gabimin e bere.
il y a 10 heures · J’aime




Haxhi Latif Kuçi

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum