Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avdi Ibrahimi e din diagnozen e Bajram Kurtit prej çka ka vd

 :: politika

Aller en bas

Avdi Ibrahimi e din diagnozen e Bajram Kurtit prej çka ka vd Empty Avdi Ibrahimi e din diagnozen e Bajram Kurtit prej çka ka vd

Message  Perparimi Jeu 10 Oct - 17:10

Hë! Haxhi Kuçi mos pafsh kurrë diell me sy!

Kujtimi në komentin e tij që ka apostrofuar Nait Hasanin dhe Avdi Ibrahimin e Ramadan Mujën, si “kriminelë” që para disa vitesh kinse e paskemi “helmuar” prof. Bajaram Kurtin. Kjo shpifje ilozioniste e tij më bëri që më 7 korrik 2014 mbas dite të shkojmë bashkë me Azix Morinën, shokun tim të idealeve të përbashkëta kombëtare të bisedojmë në shtëpi te prindi i Kujtimit, Ali Kurti. Ai, mua personalisht më njeh, afërsisht që 30 vite, me të jam njohur nëpërmjet veprimtarit të madh të çështjes kombëtare shqiptare prof. Bajram Kurtin i cili para disa vitesh ka ndërruar jetë, me të cilin ishim bashkë në vitet më të vështira që kalonte kombi ynë shqiptar nga gjenocidistja jugosllavo–serbe, për mua dhe shoqërinë time bacë Bajrami ka qenë udhërrëfyesi e filozofi në rrugën e lirisë për bashkimin e trojeve shqiptare me shtetin amë SHQIPËRINË! Për këtë edhe e kam mbështetur fuqishëm në çdo kohë shpirtërisht e materialisht Bacë Bajramin kur ka patur ai nevojë, këtë mbase e din më së miri familja dhe vëllezërit e Bacë Bajramit të madh, por habitem si nuk paska njohuri për këto Kujtimi?! Bacë Aliu dhe nëna e Kujtimit na bënë mikpritje të mire, pas pak çastesh unë e hapa debatin duke i treguar se çfarë ka shkruar në koment në murin e tij në facebook.
Kujtimi, duke na quajtur Naitin, prof.dr. Mujën dhe mua “kriminelë” pa as një mbulesë argumentuese, kinse e paskemi “helmuar ne” prof Bajramin. Kur dëgjoi bacë Aliu këtë gati u çmend, po kjo është një iluzion dhe vetë njollosje ndaj meje si prind dhe ndaj Bajramit të ndjerë si axhë i Kujtimit, këto janë vetëm sajesa të shërbimeve sekrete antishqiptare ruso-serbe, e për këtë kur të duash ju ofroj raportin mjekësor dhe u jap edhe një deklaratë me shkrim, se vëllai im Bajrami ka ndërruar jetë nga një sulm kardiak që ka pasur në zemër.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum