Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Pajtim te gjakut,Avdi Ibrahimi ,se permend Bajram Kurtin

 :: politika

Aller en bas

Pajtim te gjakut,Avdi Ibrahimi ,se permend Bajram Kurtin Empty Pajtim te gjakut,Avdi Ibrahimi ,se permend Bajram Kurtin

Message  Perparimi Ven 10 Fév - 15:11

Avdi Ibrahimi
25 mars · Modifié · 


Më 12-13 Maj 1997 në ora 1,10 në fshatin Greikoc të Suharekës me vetëiniciativën e Këshillit të Pajtimit të përbërë nga Salaudin Braha vëllai i dëshmorëve Meriman e Lihe Braha, Skënder Berisha vëllai i dëshmorit Xhemjali Berisha, si dhe veprimtarët Riza Vata e Avdi Ibrahimi pas një angazhimi dhe përpjekejeve të parreshtura arrihet që të shtrihet dora e pajtimit në mes familjes Zeqir I. Selimaj i cili ia fali plagën familjes Zeqir M. Neziraj. Kjo familje po nëpërmjet këtij Këshilli Pajtues ia falë plagën Adem Selimajt po nga ky fshat.

Më 15 Maj 1997 e botoi "Koha Ditore".

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Pajtim te gjakut,Avdi Ibrahimi ,se permend Bajram Kurtin Empty Pajtimin e gjaqit Avdi Ibrahimi Bajram Kurtin se permend

Message  Perparimi Ven 10 Fév - 15:12

Avdi Ibrahimi
25 mars · Modifié ·


Më 12-13 Maj 1997 në ora 1,10 në fshatin Greikoc të Suharekës me vetëiniciativën e Këshillit të Pajtimit të përbërë nga Salaudin Braha vëllai i dëshmorëve Meriman e Lihe Braha, Skënder Berisha vëllai i dëshmorit Xhemjali Berisha, si dhe veprimtarët Riza Vata e Avdi Ibrahimi pas një angazhimi dhe përpjekejeve të parreshtura arrihet që të shtrihet dora e pajtimit në mes familjes Zeqir I. Selimaj i cili ia fali plagën familjes Zeqir M. Neziraj. Kjo familje po nëpërmjet këtij Këshilli Pajtues ia falë plagën Adem Selimajt po nga ky fshat.

Më 15 Maj 1997 e botoi "Koha Ditore".



Nje pergjigje te shkurter ndaj Avdi Ibrahimit;
Disa dite ma  para kesaj dates se 12 qershorit te vitit 1997 me erdhi ne shtepine time Avdi Ibrahimi e mu lute qe tja beje nje te mire,qe ti pajtojm dy familje qe jane ne hasmeri,njeri nga Gilanci e kishte plagosur nje mesues te Grejkovcit.Mu lute qe ma pâre te shkojme ne Sallagrazhd me marr Riza Vaten e pastaj edhe prof Bajram Kurtin,ne Prizren.Dhe u nisem me kerrin tim ku i morra te dyte Rizen ne Sallagrazhde e prof Bajramin ne prizren,dhe shkuam ne oden e ketyre te grejkovcit.Na qiten edhe buke,ishin familje e bujare e arsimuar,dhe hatri Bajram Kurtit rane te pajtimit me ja fale ate veper.U qum ma vone dhe prape une Rizen e kam que ne Sallagrazhde e Bajram Kurtin e kam marr te une bashk me Avdi Pishpirikun.Te nesermen pasi kemi hanger buke,bashk me Avdi qenin e kami que profin ne prizren ne banesen e tij,Avdiu ma bani a ke nja 50 marka me ja dhene se buke nuk ka ?Po more qysh mos me ja dhene,ashtu ashtu  sa here kishte nevoj i kam dhene.Kemi pi nga nje kafe dhe jemi kethye per ne suhereke.
Po genjen Avdi Ibrahimi se pajtimi nuk ka te beje me te njejtin fshat,por Grejkovci me Gilancin.Po mshtjellan i poshter eshte.




Me daten e 12 
Pra po dua me thene se kur ne kerr e pash Liman Gashin ,jam terhequr dhe e kam ftue Bajram Kurtin te hyne ne shtepine time qe mos ti bashkangjitet ketsaj marrines.Ja bana a e njeh Limanin?Pse Avdi ja bane kete Bajram Kurtit e zoti ftyren ta marrofte.Heshte o Haxhi e kam marr me qellim qe le te mendojne hallki qe jemi me kete,dhe policia nuk na nguce.Bajram Kurtin nuk e leshuan i dhane kerrit dhe shkuan a ne Grejkovc apo e kishin marr pajtimin e me ja que ne Gilnace nuk me kujtohet.
Djali i Bajram Kuritit me pate thene;Baca Haxhi baba na vdiç pa pasur asgje.Pse Avdi Ibrahimi nuk e cek qe kete pajtim e ka krye vete Bajram Kurti ?Pse Avdi pishpiriku nuk e cek se me kerrin e Liman Gashit kane shkue me ba pajtimin?
Por per me humb gjurmet e veta ky idiot i ka shti te uçkes me likvidue Liman Gashin ,Bajram Kurtin ,Ilaz Vranovcin,,gjere tek vrasja e Naim Hajer Berisha.Ky dine me te vra dhe me ta kushtue nje kenge patriotike.Naimi mik e ka Riza Vaten,Motren e ka per vellaun e Rizes rahmetlin.Riza duhet me hulumtue,ose edhe ky ka gishte ne keto likvidime sekrete  !
Per kete  qen siq me ka shkrue ne mesazhe privat Ruzhdi Saramati,ne uçk eshte kyq me 12 qershor 1999,pra pas perfundimit te luftes.Ky qen pas perfundimit te luftes mbledhje u ka mbajte tane kesaj qeveries ne sharren e tij qe e ka kindapue ne Lubizhden e Prizrenit,mbrapa ish stacionit te policise?Pse?Diçka sekrete ka ketue,po lidhet diçka me ate policin qe e vrau Besim Ndrecaj .Ne mbledhje i ka pas keta;Rexhep Selimin,Kamishin,Thaqin,Xhavit Halitin,Kadri Veselin,Qopen nga Kukesi,Olllurin me shtepi ka rruga e reqanit te suharekes,Fatmir Limen,Sabit Gaci me Sanijen .Ndersa tjeret i dine qeni ma se miri dhe keta qe ua permenda emrat.Ky i ka dhene urdhera kane me likvidue,kujt me ua urzuprue pranat,,dhe ja ka ndare pushtetin secilit se cilen pjese te kosoves me shfrytezue.Dikujt popmpat e benzines,dikujt fabrikat,dikujt tokat shoqerore,dikujt rruget,dikujt ministrit,Ky punon tinza,e Reshat Badallaj ja zbaton çka e rekomandon ky qen.As grat e ketyre pa urdherin e Avdiut nuk guxojne me fjete me keta.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum