Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Sabri Novosela i kan than Ahmet krasniqit vrai dy femi,grun

 :: politika

Aller en bas

Sabri Novosela i kan than Ahmet krasniqit vrai dy femi,grun Empty Sabri Novosela i kan than Ahmet krasniqit vrai dy femi,grun

Message  Perparimi Mar 1 Oct - 17:14

3 sur 58

  • Sabri Novosela i kan than Ahmet krasniqit vrai dy femi,grun 62177191_1057557054455574_3114864828867411968_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQlNlq4n0MwB2PcnIPjvSImrDzKwrNc_F0PV_nAX7H1GINtpGC6FXXx20DU_saK0jH4&_nc_ht=scontent-frx5-1
    Sabri Maxhuni Aziz Zhilivoda, unë dhe Shefqet Jashari kemi qenë bashk me Ahmet Krasniqin vazhdimisht deri deri 2 ditë pa u vra Ahmeti.
    Ahmeti ka punuar vazhdimisht për unifikimin e forcave ushtarake.
    Para meje dhe Shefqetit i kan thënë:
    Vraje gruan dhe 2 fëmit, bisedojmë për bashkim.


    • Aziz Zhilivoda Sabri Maxhuni thuaje kush ?
    • Afrim Mirena Sabri Maxhuni masi ket me Ahmeti pse elat mejav vra
      Masquer ou signaler c

    • Afrim Mirena Nberzit it e mir zbon mej leju bu mej vra sigurija duhet funsksinoj ne gjdo rrethana perpos ne front osht vdekja tjeter
      Masquer ou signaler ceci

    • Sabri Maxhuni Aziz Zhilivoda , e kom thënë ku është dasht.
      Masquer ou signaler ceci

    • Sabri Maxhuni Ne kemi qenë veprimtarë të LNÇKVSH QË NGA THEMELIMI I LËVIZJES.
      Ahetin e ka organizuar Metush Krasniqi.
      Tri ditë para së të vritej Ahmeti i kam thënë:
      Natën kurrë mos dil.
      Vetëm kurrë mos dilë.
      Se kan me të vra.
      Kemi qenë unë, Ahmet Krasniqin dhe Shefqet Jasharit.
      Të gjitha i keni në librin tim:


      • Belli Berbatovci Sabri Maxhuni po trego kush i ka than dhe kush jan ata kriminel qe i kan than
        Masquer ou signaler ceci

      • Sabri Maxhuni Bali Berbatovci.
        Nuk jan këto muhabete për FB.
        Mua Organizata SYRI I POPULLIT më ka denuar me vdekje.
        E ke pa gjykimin e tyre në TV.

      • Sabri Maxhuni Aziz. Mos bënë shakara.
        Unë nuk jam nga ata krejt...
        Në Shtëpin timë Metush Krasniqit, Unë, Shefqet Jashari kemi marë vendim me que Ahmet Krasniqin në shkollën ushtarake.
        Metushi punojke në shkollën teknike në Prishtinë. Kërkoheshin disa nxënë të shkëqyeshëm për shkollim ushtaraka. Metushi si intelektual me shumë autoritet që ishte e gjeti një lidhje me que Ahmetin në atë shkollë.
        LNÇKVSH nuk është marë me pallavra si OMLK, por jemi pregaditë për Luftën Çlirimtare të Kosovës.
        Është dashtë ta lexojsh Statutprogramin e LNÇKVSH.
        E kie edhe në librin e Prof Dr Ethem Qekut.

      • Sabri Maxhuni Afrim Mirena, Shefqet Jashari-Strofci është Hero i gjallë që u burgos në vitin 1964 me Adem Demaçin dhe e kalum një pjesë të rinis në burgjet e Golo Otokut.
        Njeri nga udhëheqësit e LNÇKVSH dhe shok i ngushtë i Heroit Ahmet Krasniqit.
        Prap u burgos me Hysen Gërvallën etj në vitin 1979 dhe u denua 12 vjet burg të rëndë.
        Pasi doli nga burgu vazhdoj aktivitetin dhe deri në vrasjen e Ahmet Krasniqit kan qenë të pa ndarë.
        Tani është autorë i disa librave me vlerë të lartë historike dhe dokumentare.


      • https://www.facebook.com/?stype=lo&jlou=Afci3pss9wDm5g4j0vi59mcuJEQypbvAZLxldFJUf6q0gKYtnpvifKKMXZZFeATSu6ZOHiDrwyr7yOuGSdgn0FwUdwfY_ubwNj8NsSlrq3b6ug&smuh=15408&lh=Ac8Xs9eB-YvFEYQ9






Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum