Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze

 :: sport

Aller en bas

Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze Empty Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze

Message  Perparimi Sam 14 Déc - 6:03

shoku rama, asht e vertet, se kom than se nuk dot komentoj ma per jet, se per kerkon nuk pom kerset, por disa qena me ofenduen edhe nuk mujta me i durue, se me bonen shpihun te serbis a une qe prej 1962 jam i smur nga vesht nga udboja e jugosllavis, edhe me njohin ter vushtrrija edhe ku kam punue kush kam qen edhe kush jame e kta pisat mem ofendue, edhe per qata komentova, se nuk dot komentoj se nuk po mundem me durue turli qeni, edhe turli tradhtari, etj,

hajrulla zeqiri @ 15/11/2013 21:57

http://www.botasot.info/lajme/251723/zeka-me-25-nentor-ne-gjykate/#faqe3


Ne kohen kur esht vara Zahiri e ne kohen kur esht vra Ademi , Milaimi ka bashkpunu me JATin 100% e vertet

Nacionalist @ 17/11/2013 16:06



Milaimi hapi nje axhensi udhetimi Kopenhagen Prishtine para dhjete vitesh .Une isha nje nder udhetaret e shumt qe me mashtroi zoteriu ne fjale.Udhetuam ne prishtine por diten qe duhej te ktheheshim pas skishte aeroplan ngase parat e udhetimit i kishte marre Milaimi dhe ne u dashte te paguanim bileta tjera kethyese per here te dyte.Cdo kujt mund te i besoje por jo MIílaim Zekes.Ky qe ne mes te dites te mashtron naten te vret dhe behet patriot shqiptare.

Rexhep Lataj @ 17/11/2013 14:55


me milajim zeken kam jetu 20 vite ne suedi e njof shum mir milaim zeka ka 2 ftyra a han me tri lug ne suedi koaov e serbi veq po thom qe milaimi din shum qe besa per kosov e serbi kush e njef e din se kush asht zeka

faceri @ 16/11/2013 11:37

Pyete Milaim perkthyesin se a ka shit aktvedime te Serbise per azilanta shiptar ne Suedi dhe Norvegji perte fitu lejeqendrim. Me mija...

Liku @ 16/11/2013 05:33


Eshte per te ardhur keqe kur i lexoim keto komente te tilla nga njerez te ndryshem. Milaim Zeka po e nxjerre fytyren e vertet te EULEXIT sundues. EULEXI eshte vete dora e serbis ne Kosove. Hapni syte e shikoni veprat e tyre.

Gjakova-Australi @ 16/11/2013 01:22

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze Empty Re: Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze

Message  Perparimi Sam 14 Déc - 6:07

Milaim zeka nuk ka vlera nje kriminel i vertet qe din shume sene njeri me gjuh te pist neri qe nuk tregon rrespekt as per femra qka tjeter. Sami lushtaku njeri nuk ka vlera fare shikoni se sithot avokati i sami lushtaku samija eshte komondont prej shkurtit 99 e merr aqe perspektiv ne drenas si njeri i vatanit nuk di se qka te them tmerr kjo me ben te mendoj se ushtri vetem per fotografi edhe ku kapas civil kan shku me dal ne foto me tasha te uck se sen tjeter nuk kapas po rrejn se nuk kan luftu fre UCK nuk kapas fare vetem hajna te pulave qe ne fund jan ber nje bande kriminele ju garantoj.

dernicaku-uck @ 15/11/2013 22:00

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze Empty Re: Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze

Message  Perparimi Sam 14 Déc - 6:09

@hajrulla zeqiri(me nofken) me te vertet idiot ishe a pluher syve po na qet a, sa nofka i kie o idiot, a luft mrdiatie po bona edhe po dishe me shkrue ne protale e shpiunin e nanes.. se e dim ku banon.Nuk eshte koha e serbosllavise.

Rama @ 15/11/2013 20:18
@hajrulla zeqiri e po hajvani e idioti qe je a po mendon se nuk e di ku banon oj lop. Shum shpejt kam me te gjet.

Petriti @ 15/11/2013 20:11

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze Empty Re: Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze

Message  Perparimi Sam 14 Déc - 6:14

Milaim qeni ne një takim me bashkatdhetarët në Germersheim të Gjermanisë,flet diqka një i afërm i kolonel Ahmet Krasniqit, me emrin Isa Kastrati,e pa hezituuar Milaimi i kërcnohët Ises mbylle ti gojën atje se për besë ta bejmë me zi si Ahmetit në Tiranë.Ketu kanë qenë mbi njeqind shqiptarë. Hej Eulexi e ka berë punen me të mirë tani i vjen rradha Xhavit Halitit

Sokol Merturi @ 15/11/2013 19:39

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze Empty Re: Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze

Message  Perparimi Sam 14 Déc - 6:18

Milaim Zeka ka shok te ngushte Avdi Ibrahimin dhe Reshat Badallen.Me Avdi Ibrahimin per here te pare mbas perfundimit te luftes e pergaditi Milaim zeza me Avdiun AKSH,me maska.Avdi Ibrahimin une e zbulova ne mesin e maskave.Dhe Gafurr Adili me pate shkrue se te gjitha te zezat na ka bere Avdi Ibrahimi.Ndihmes i Avdiut eshte Reshat Badallaj qe me shpefet mua me gjera qe kurr nuk i kam pase.Ja dhendrri i Reshatit dhe ky kush kan qen?Me fakte e jo shpifje te fabrikume. https://2img.net/h/oi38.tinypic.com/2v835l1.jpg

Haxhi Kuçi @ 15/11/2013 17:40

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze Empty Re: Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze

Message  Perparimi Sam 14 Déc - 6:20

Ky gazetar i shkalles te ult ka punu ne radion suedeze lajmet shqip 15 minuta ne jave ky dajm bojke propagand ndaj shqiptarve kur nje Mitrovicalie i humben femijt ku deklarohet se ai i ka mshef femijt per mi mar letrat dhe bindi policin e suedin ta nderpres te kerkuarit e kur u shkri bora u gjeten femija te vdekur. Po ka shum raste qe vet jam kon prezent ne nje shoqri ku thojke Titon e Enverin i kam dasht mashum se none e baben tem. Dhe thojke kur Enver Hoxha i mbushi 75 vjet ja kam dergu 75 karanfila nga suedia ky rast eshe i dokumentum ne lajmet e shqipris. Dhe u krenojke me ato vepra.

tim @ 15/11/2013 17:17

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze Empty Re: Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze

Message  Perparimi Sam 14 Déc - 6:39


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze Empty Ibrahim Kelmendi e din vrasjen e Ahmet Krasniqit

Message  Perparimi Sam 14 Déc - 10:29

http://www.telegrafi.com/lajme/vrasja-e-kolonel-ahmet-krasniqit-flet-kusheriri-i-pare-2-30399.html
Cili është ushtari i dytë, i gjallë?

Krasniqi: Ne familja e Ahmetit nuk e dimë. Ndoshta e di Ibrahim Kelmendi, pasi sipas Milaim Zekës, ai e paska bërë edhe një intervistë me atë ushtar dhe figuruaka në një nga librat e tij.

. Pra në vitin 1991, siç dihet tashmë botërisht, ai kishte dezertuar, në fakt ishte burgosur në Rjekë të Kroacisë dhe ishte dërguar në burg në Beograd. Kur serbët e kishin dërguar në front në Kroaci, ai kishte dezertuar dhe ishte kthyer në Kosovë, pastaj ilegalisht në Shqipëri te axha i vet, apo gjyshi im, Aziz Zhilivoda në Elbasan. Derisa Gardës Kroate i kishte bërë shumë shërbime, nuk iu kishte bashkuar kurrë, sepse siç thashë, APJ e kishte burgosur; pikërisht gjenerali Çad, me kombësi sllovene, që kishte luftuar për ruajtjen e Jugosllavisë. Të gjithë e dinë se Ahmet Krasniqi ishte kundër kyçjes së ushtarëve dhe oficerëve shqiptarë në Gardën Kroate gjatë luftës. Me këdo që më ka rastisur të bisedoj, ai i kishte këshilluar ushtarët shqiptarë të dezertonin dhe të ruheshin për çlirimin e Kosovës.

pergjigje

PO gazetar ,nuk po shkruan mire,sepse e permend burgun,pastaj si ke e mundur nga burgu ne lufte ne kroaci dhe iku nga kroacia ne kosove ,e pastaj ne shqiperi.Shume e dyshimt kjo deklarate.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze Empty Re: Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze

Message  Perparimi Sam 14 Déc - 17:23

Pershendetje zotri Xhevat Kryeziu nga Haxhi Lata.Ndihmoi popullit ,se kan nevoje ma teper se ne kohen e luftes.Tregoi popullit per punen time.A te dekuruan per luften çlirimtare ?Ja kemi borgj atdheut me luftue per te,por duhet edhe nderin me ua ba atyre qe kontribuan.Sa per Cenen shume jam i zhgenjyer ne kohen e luftes,qe se kam pritur nga ai.Zotri Xhevati nese beson ne ZOT;Une e ti ne Malisheve kur ke qen i veshur me petkat e uçk es qe pritshe ne furre me u que ushtareve samuna.Nuk besoj qe ti nuk ke qen i njoftuem kur mbas masakres se Rahovecit a ka qen 19 apo 20 korriku i vitit 1998.Dikush mi ka que te me rrethojne te policise se uçk es.Dhe kete ma banen ne mengjez ne oden e sternipit te babes Hazir Dalip Olluri ne fshatin Marali.Me kishin pas rrrethue sikurse vertete te kisha qen shkavell i serbise.Mu kercnuan se kinse une po flasi kundra uçk!Kur u kerkova bjermna ate njeri e te me thote ndere sy?U shukaten,jo nuk ke fole keq per uçk,por po e keqperdorish armen!Kur e kam keqperdorue armen?Jo se ke keqperdorue,por dorzoje armen se po na vyne mi meshue prape Rahovecit!Jo armen kurr kerkujna sja dorezoi u thash,e dorezoi kur e çlirojna Kosoven ,a per qe doni mi meshue Rahovecit vij edhe une me juve.Ti ske nevoje me ardhe me neve me luftue!Ma tutje ma banen;Kush mutin je ti qe po organizon me do te rinje qe nese vijne forcat serbe ketupari e me mbrojte popullaten e grumbulluar?Me ba ti me gjuajte ne serbe ta kajm nanen dhe te vrasim!Dhe mbasi ti me thane po done me mbrojte popullin çenke me serbi!!Qysh bre ua bana me mbrojte popullin qenkam me serbi?A jeni ne vete?Fshataret ja nisen e po na afrohen se bertitsha aq shume se e pash qe diçka nuk eshte ne rregulle,dhe ju thash juve u paska shtie Haziri me ma ba kete dhe me ma dhie ftyren,sepse qe 40 vjete kam punue per shqiptar,por mosni keshtu,dhe ju luta qe te me leshoin e te shkoje te Uke Bytyqi qe ti bashkohem me dhune.Disa fshatar na pyeten çka eshte puna?U tregova se po me kercnohen se po bana e ju mbroje nga serbet kan mem vra dhe po me thone je me serb.Kam shkue te Uka i zi,por edhe pse nje ushtar i tij me tha se vjen ma vone ai nuk me pranoi sepse ne vitin 1980 kur pata konkurue ne OBI,Uka ishte sekretar i partise Komuniste dhe ne pergjigje me ka pas shkrue;Haxhi Latif Kuçi nuk i plotson kushtet moralo politike per kete vend te punes.Nuk po e zgjasi ma teper se ndoshta lodhesh ti lexoni.Por te isha une ne vendin e juaj di te rrezikoja edhe ma teper per juve dhe do ja tregoja te verteten se kush mi qoi dhe pse?Per çfare arsye?Ishalla je ne rrugen e te MADHIT ALLAH e nuk frigohesh,Por nese e sheh se eshte rrezik leje dhe harroje krejte e zotit po ja leje.Por jo mu kacafyte ,por bani pyetje ma se pari vellaut te Hazirit,Tahir Ollurit,pastaj Hazirin,Cenen nese e sheh se diçka ka edhe ky!!!!!Thuaju;pse ja qove policin e uçk? kush te shtini?Une mendoje se ai Shukriu nga Osterzubi bashk me kete qe ja prisha planin qe te vriten ata qe i pajtuam me dhune.Por nje te betohem Hoxhe Xhevat i nderuar se pare nga asnjera pale skam marr.Pos me kerrin tim dhe hargjimet e mija e pa buke qe edhe ju keni qen,bile Bajram Kurtit i kam dhen marka qe te blen ushqime.Bajramin e ndjere me vite e kam mbatur.Jo vetem kete,por sot disa ne qytete i ke edhe kryetara dhe as qe u shkone ndermend qe te ma permendin bile as qe u hane palla.Ani prape zotit ja la.Nesqoftese kam hyre ne hak me ndonje shqiptar ne jeten time,kurr drite mos pafsha.E nese populli shqiptar ka hyre ne hak ne mua kurr hallalle nuk kam me ja ba,pos mallkimi kurr mos e leshofte.Ndoshta keni qen edhe ne dieni se ndihmat e kryqit te kuq une ne Malisheve i pata ftue qe ti bijne,ku u vra mjeku Shpetim Robaj.Kete kryqin e ndihmave e kam ftue nga pompa e paqarizajve bashk me Tahir Ollurin .Allahu ishalla e shtine ne rrugen e drejte popullin shqiptar.Ju pershendesi juve dhe tere familjen e juaj te ngushte.Qe ke mundesi me hec,hec qe jo vetem me thuaj Haxhi kerkoje falje se nuk me intereson kjo.Kaq burr.
Sinqerishte
Haxhi Latif Kuçi

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze Empty Re: Milaim Zeka me tri ftyra,serbe shqiptare e suedeze

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum