Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli

2 participants

 :: politika

Aller en bas

Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli Empty Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli

Message  Perparimi Dim 28 Oct - 2:34

Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli Ramios5

Gjashte muaj mbas demostratave te vitit 1981



http://www.diskutime.com/disk/thread.php?id=2426&faqe=13


Dernière édition par le Ven 28 Déc - 2:02, édité 2 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli Empty Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli

Message  Anna Mar 11 Déc - 18:05

as njihere kryetar behgjet pacolli nuk mund te zgjithet ne kosove ,ket kam bindje shum te medha ,dhe jam e bindur qe nga dal do ta shuj partin e vet jo shum large ,sa ti marrin njerzit ere mire se kush eshte .

Anna

Numri i postimeve : 10
Registration date : 11/12/2007

Revenir en haut Aller en bas

Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli Empty Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli

Message  Perparimi Jeu 13 Déc - 9:35

Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli Ape
Anaa
Nuk e di sa mendon se Behxhet Pacolli nuk ke shanca me u ba kryetar kur ky eshte njeri miliarder,dhe se dine qe ky eshte pasurue ,ga OKB me detyra te posaqme!!!!Nese OKB,po due me thene nese KS i obligon Kombet dhe i cakton njerzit e posaqem qe te kryenin detyra te caktuara,po e marrim shembulle;Per me pavaresue nje popull,per me que popullin ne lufte,apo ne protesta e protestat te shendrrohen ne lufte,apo ta nisin luften,nuk kemi mundsi ti ndalim keta njerez,sepse jan ne mbrojtjen e KS,dhe as serbija,as rusija,as amerika as arabija nuk guxon ti vraj,apo ti lendoi keta servila te KS!!I vrajn nese u dalin nga binaret dhe detyrat qe iu jan caktuar!!!!Carin e Rusise e vrajten vetem pse e tradhetoi OKB.Pastai Napolonin e zunen si miun ne zgaver dhe e derguan ne ishullin e shen elenes dhe e helmuan me arsenik!!!Anaa lirin nuk duhet pritur nga jashte,por duhet populli te kete unin e madhe.
Pershendetjet e mija


Dernière édition par le Dim 16 Déc - 5:02, édité 1 fois

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli Empty Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli

Message  Anna Jeu 13 Déc - 15:54

qe te behet kryetar i kosoves pacollin sja jep voten aj qe ka pak mend edhe nese ka miliona kosoves i duhen njerzit qe jan te devotshem jo te shitur ,edhe nese nuk kan milona ,behgjeti nuk ka senc poltik kush do ta ket sjell une mendoj se e suell rusi jo okb ne kosove per qellime te veta dhe me shum vota j nuk do te marr as ne zgjethjet e ardheshme ,qe do te vijn pas pamvarsisi se vendit ,por parashikomet e mija jan aj do ta shikoj veten dhe stafin e vet qe e ka nji staf po thuj debil ,shiko deputeten njimza emini qe ka ,dhe rita ajzerin ne do te jemi deshmitare kur te dalin ne qeveri nuk dijn dy plus dy sa bejn ,e le me te iniciojn ligje ose te vlersojn shikoja talin deputat makollin nji ibrahim gashi ka aty nga skenderaj vetem ne parti te tije ,kshilltari nuk vjen te vlej me te as por as te ulet me to ,keshtu e quej nji parti e cila ne te ardhem do te venitet nga dal ,nuk eshte afat gjate ,le ti ket miliardat edhe une mund ti bej ,ndoshta edhe me leht se jam femer po te shitem ,por une vdes dhe dinjitetin tim nuk e shes per lek as per dollora ,dhe nuk behem axhente e asnji poli ,rrij e varfer por me shiprt te pasur .

Anna

Numri i postimeve : 10
Registration date : 11/12/2007

Revenir en haut Aller en bas

Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli Empty Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli

Message  Perparimi Ven 14 Déc - 8:58

Anaa
Une per ju skam çka te kundershtoi por Pacollin ne vitin 2001 e kerkonte interpolli amerikan per do pune financiare qe kishte pasur me banken ruse me Jelcinin ,dhe kjo kerkese arresti e amerikaneve u ndale,pse as vete se di pse ?E per Mimozen qe thuash e vertet eshte.Per punen e Pacollit eshte thelle e di mire por zani nuk po me shkon!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli Empty Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli

Message  Anna Ven 14 Déc - 20:01

nuk mund te komentoj me shum ,mendimi jem eshte se duhet te ja lem kohes koha ti nxjerr te gjitha ,se kush eshte me cfar arsyje erdhi ky ne proses poltik kush e dergoj por kam nji parashikim siq kam shkrue me larte se duhet te jet i regrutem edhe pik nga kgb ruse me qellim percaktimi ka ardhun ky njeri se nuk i doli flaka se nuk u zhvillue kosova pse nuk beri fasbrika kur pati para mos ne kosove ne shqiperi kemi rivieren e bukur te shqiperis qe naj ka lancue perendija .

Anna

Numri i postimeve : 10
Registration date : 11/12/2007

Revenir en haut Aller en bas

Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli Empty Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli

Message  Perparimi Sam 15 Déc - 4:59

Anaa
Po e vertete eshte qe eshte i derguari Pacolli dhe i ftuar nga Matoshi e Surroi e Rugova dhe LDK e PDK tani skan qare pa bere aleance me kete njeri lindje perendimi!
Anaa
nje ta dine se as nje lufte ne bote nuk behet per qellime te pavaresise,dhe popujt e roberuar mbesin qe tja nisin ndonjehere luftra kinse çlirimtare a ne efekte lufterat nisen per tjera qellime!!!
Ky me desht edhe ma heret ja kishte nisur me ndertue diçka si ne shqiperi e ne kosove apo dhe vise tjera te banuara me shqipe.Por qellimi eshte qe kete bugjete qe e posedon e ka me qellime te caktuara.


Tjeter sa i perket luftes se kosoves:
NATO eshte dashur se pari te invadoi ushtrin ne serbi sepse serbija ka qen okupatore dhe qe ka bere gjenocid,por puna eshte ne tjeter kahje!Dhe gjygji i Hages duhet qe ta denoi serbin per deme te bera e jo NATO te invadoi trupat ne kosove dhe ta çarmatosi uçken e ta shendrroi ne TMK!Por fai eshte tek komandantet qe ndegjuan NATON ta beje nje gje te tille !Sepse OKB es i takon qe tu jep ultimatum qe te dorzohen te shendrrohen ne roberi dhe cila e ndale luften apo e nenshkruan diçka ne dem te popullit e pati puna e atij kombit dhe ne mundemi mi thyere dhembet OKBes sja ndin palla e kopalles son!Keto jan rregulla te OKBes ndaq pranoi apo kundershtoi behen te plotfuqishem a nese mendojna ta genjejna popullin eshte tjeter gje!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli Empty Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli

Message  Perparimi Dim 16 Déc - 12:44

Anna
Princesha dhe profete e jona si kaloni dhe çka mendon?A ndegjove ne RTK se fatmir Sejdiu po mirrka pjese ne mbledhjen e KS qe do mbahet me 19 dhjetor than se rusija pas kundershtimeve ja lejoje qe te marri pjese ne mbledhje por me dyere te mbyllura!!!!Dhe nese flete me dyere te mbyllura done me thene se ky nuk do te merr pjese apo vetem si nje maske me komoflue masen,!Sonte ne RTK Gjeraqina nga Brukseli deklaroi se e paska gjete nje dokument sekret ku thuhet se sipas rezulutes 1244 kosoves po iu lejojka shpallja e pavaresise!A dihet qe ne kete rezulute shkruhet se nje dite duhet te kethehen forcat serbe ne kosove!!!!pra vete pyka e shqiptareve po e shkatrron çeshtjen shqiptare!!!!Dhe pasi Gjeraqinka na qenka zbuluese e dokumentave sekrete te OKbes shqiptaret po dalin si JYIFET dhe po dojkan me qeverisur token si djely e zotit!!!!!!
Anaa mu kan kercnue nga jo shqiptaret qe ti nderpresi te gjitha thesh e thenjet pershendetje Anaa ,zoti e befte mire Anaa,por do pjelli diçka e keqe per shqiptar.shumeeeeeeeeYhaqi deri dje na premtonte se zgjidhja e statusit eshte qeshtje dite sot me 17 dhjetor thite se qeshtja e zgjidhjes se statusit eshte qeshtje javesh.
Agim Qeku genjeshtari si Bajram Kosumi e Rexhepi ku iku e nuk i nihet zani e ja la genjeshtren Thaqit dhe 10 et dhjetori 2007 iku ne rrote te sames dhe e harroi shpalljen e hamamit eh magjupt e kosoves jane

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli Empty Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli

Message  Perparimi Lun 17 Déc - 0:16


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli Empty Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli

Message  Perparimi Lun 17 Déc - 0:19

(Dokumenti kriminal bazë mbi spastrimin etnik të shqiptarëve)

Vaso Çubriloviç:

"DËBIMI I SHQIPTARËVE"

(Dr. Vaso Çubriloviç ka qenë këshilltar i regjimit monarkist gjatë Luftës së Dytë Botërore, pastaj ministër, akademik, drejtor i Institutit të Ballkanologjisë dhe anëtar i Lidhjes së Komunistëve të Jugosllavisë pas Luftës së Dytë Botërore.

Memorandumi i tij "Dëbimi i shqiptarëve" që iu paraqit qeverisë mbretërore të Stojadonoviç-it më 7 mars 1937, ka shërbyer dhe shërben edhe sot e kësaj dite si platforma kryesore për spastrimin etnik të shqiptarëve në Kosovë.)

Problemi i shqiptarëve në jetën tonë kombëtare dhe shtetërore nuk është ngritur dje. Ai ka luajtur një rol madhor në jetën tonë në Mesjetë, por rëndësia e tij bëhet edhe më vendimtare në fund të shkullit të XVII-të, në kohën kur masa të popullit serb u çvendosën në veri të territoreve të tyre stërgjyshore të Rashkës dhe u zëvendësuan nga malësorët shqiptarë. Këta të fundit gradualisht zbritën nga malet e tyre poshtë në fushat pjellore të Metohisë dhe Kosovës. Duke depërtuar në veri, ata u shpërndanë në drejtimin e Moravës së jugut dhe të perëndimit dhe, duke kaluar Malet e Sharrit, zbritën drejt Pologut dhe, që këtej, në drejtim të Vardarit. Në këtë mënyrë, aty nga shekulli i XIX-të, u formua një trekëndësh shqiptar, një pykë me bazën në boshtin Dibër-Rogozna që u fut thellë në territoret tona, duke arritur Nishin, dhe i ndau territoret tona të vjetra të Rashkës, Maqedonisë dhe Luginës së Vardarit.

Kjo pykë shqiptare e banuar nga elementët anarkistë shqiptarë pengonte çdo lidhje të fortë kulturore, arsimore dhe ekonomike midis territoreve tona veriore dhe jugore në shkullin e XIX-të. Kjo ka qenë arsyeja kryesore pse Serbia ka qenë e pastabilizuar, deri në vitin 1878, kur ajo mundi të vendoste dhe të mbante lidhje të vazhdueshme me Maqedoninë përmes Vranjës dhe Malit të Zi të Shkupit, të ushtronte influencën kulturore dhe politike në Luginën e Vardarit. Kjo gjë pritej të ndodhte për shkak të lidhjeve të favorshme gjeografike dhe rrugore dhe traditave historike në këto zona. Megjithëse bullgarët e kanë filluar jetën e tyre shtetërore më vonë se serbët, në fillim ata patën sukses më të madh. Kjo shpjegon përse ka ngulime të përhershme sllavësh të jugut nga Vidini në veri deri në Ohër në jug. Serbia filloi të këpuste copa të kësaj pyke shqiptare që gjatë rebelimit të parë, duke dëbuar banorët shqiptarët që ishin më në veri nga Jagodina.

Falë koncepteve të gjera shtetërore të Jovan Ristiçit, Serbia këputi një copë tjetër të kësaj pyke pas aneksimit të Toplicës dhe Kosanicës. Në këtë kohë, rajonet midis Jastrebacit dhe Moravës jugore qenë spastruar në mënyrë radikale nga të gjithë shqiptarët.

Nga viti 1918 e këtej ka qenë detyra e shtetit tonë të tanishëm të shkatërrojë mbeturinat e këtij trekëndëshi shqiptar. Ai nuk e bëri këtë gjë. Ka disa arsye për këtë, por ne do të përmendim vetëm më të rëndësishmet prej tyre:

1. Gabimi kryesor i autoriteteve në fuqi në atë kohë është se, duke harruar se ku ndodheshin, ata deshën t’i zgjidhnin të gjitha problemet madhore etnike të Ballkanit të turbulluar dhe të gjakosur me metodat Perëndimore. Turqia solli në Ballkan zakonet e Sheriatit, sipas të cilave, fitorja në luftë dhe pushtimi i një vendi të jep të drejtën e jetës dhe të pronës mbi subjektet që e banojnë. Bile edhe të krishterët e Ballkanit mësuan nga turqit se jo vetëm pushteti dhe sundimi shtetëror, por edhe shtëpijat e pronat janë të fituara apo të humbura si shpërblim. Koncepti i raporteve të pronësisë private mbi tokën në Ballkan u zbut në një farë shkalle nëpërmjet ligjeve, urdhëresave dhe marrëveshjeve të tjera ndërkombëtare të lëshuara nën presionin e Evropës, por ky koncept ka qenë në një farë shkalle leva kryesore e shtetit turk dhe e shteteve të Ballkanit deri në ditën e sotme. Nuk kemi nevojë t'i referohemi një të kaluare të largët. Ne do të përmendim vetëm disa raste të kohëve të fundit, shpërnguljen e grekëve nga Azia e Vogël në Greqi dhe të turqve nga Rumania në Turqi. Ndërsa të gjithë shtetet e Ballkanit që nga viti 1912 i zgjidhën ose janë në rrugën e zgjidhjes së problemeve të pakicave kombëtare me anë të shpërnguljeve masive, ne kemi mbetur në metodat e ngadalëshme dhe të ngathta të kolonizimit gradual. Rezultatet e kësaj kanë qenë negative. Që kjo është kështu e tregojnë më së miri statistikat nga 18 distriktet që përfshijnë trekëndëshin shqiptar. Nga këto shifra del se në këto krahina shtimi natyral i popullsisë shqiptare është më i madh se rritja totale e popullsisë sonë nga shtimi natyral plus banorët e rinj (nga 1921 deri më 1931 popullsia shqiptare u rrit 68.060, ndërsa ajo serbe tregon një rritje prej 58.745, një diferencë prej 9.315 vetësh në dobi të shqiptarëve). Duke marrë parasysh karakterin e vështirë të shqiptarëve, rritjen e theksuar të numrit të tyre dhe vështirësitë gjithnjë në rritje të kolonizimit me metodat e vjetra, me kalimin e kohës ky çpërpjestim do të bëhet edhe më i madh dhe eventualisht do t'i japë fund kolonizimit tonë që nga viti 1918 e këtej.

2. Bile edhe metoda e kolonizimit gradual nuk u aplikua si duhet. Akoma më keq, në një problem kaq të rëndësishëm, nuk ka pasur një plan të përcaktuar shtetëror, në të cilin do të aderonte dhe të cilin do ta aplikonte çdo qeveri dhe regjim. Puna është bërë me ndërprerje, me hope, çdo ministër i ri çbënte atë që kishte bërë parardhësi, ndërkohë që vetë nuk krijonte asgjë të qendrueshme. Qenë shpallur ligje dhe rregullore, por edhe ashtu të dobëta, siç ishin ato nuk zbatoheshin. Disa persona, sidomos deputetë nga krahina të tjera, kur nuk arrinin të siguronin mandatin në krahinën e tyre, shkonin në jug dhe merrnin me të mirë elementët jo nacionalë për të siguruar mandatin, duke sakrifikuar në këtë mënyrë interesat kombëtare dhe shtetërore. Aparati i kolonizimit ishte jashtëzakonisht i kushtueshëm, i fryrë dhe i ngarkuar me njerëz që ishin jo vetëm inkompetentë, por shpesh ishin pa skrupull, kështu që veprimtaria e tyre përbën vërtet një problem të veçantë. Më në fund, mjafton të mbledhim shumat e mëdha që ka investuar shteti për kolonizimin dhe ta pjesëtojmë rezultatin me numrin e familjeve të vendosura, për të provuar se sa e kushtueshme ka qenë vendosja e një familjeje të re që kur ka mbaruar lufta, pa marrë parasysh nëse këto shpenzime janë bërë nga kolonët vetë apo nga shteti. Po ashtu, do të jetë interesante të krahasojmë shumat e paguara për shpenzimet personale dhe ato për materialet e përdorura nga kolonizimi ynë. Serbia ndaj këtij problemi ka patur qëndrime krejt të ndryshme në të kaluarën. Karageorge gjatë kryengritjes së parë, sikundër Milloshi, Mihajllo dhe Jovan Ristiç nuk kanë patur një ministri të veçantë për reformën e tokës, inspektorë të përgjithshëm të tokës ose ndonjë aparat të kushtueshëm.

3. Madje edhe ato pak mijë familje që u vendosën pas luftës nuk u ngulën aty ku ishin vendosur. Ka patur më shumë sukses në Kosovë, sidomos në Luginën e Llapit, ku Toplicanët hynë nga veriu në jug. duke u marrë vesh vetë midis tyre. Ngulimet tona më të vjetra dhe më të qëndrueshme, me elementë nga krahinat tona të ndryshme, u vendosën pikërisht atje. Në Drenicë dhe Metohi ne nuk patëm sukses. Kolonizimi nuk duhej të ishte bërë kurrë vetëm me malazezët. Nuk mendojmë se ata janë të përshtatshëm si kolonë për shkak të plogështisë së tyre baritore. Kjo mund të thuhet vetëm për gjeneratën e parë. Gjenerata e dytë është krejt tjetër, më aktive dhe më praktike. Fshati Petrovo në Miroc, sipër Danubit, fshati më i avancuar në Krahinë, është i banuar pa përjashtim me malazez. Sot në Serbi ka mijëra biznese të përparuara, sidomos në Toplicë dhe Kosanicë, që kanë qenë krijuar nga malazezët, të cilët janë përzier me elementë më të përparuar. Kjo vlen sidomos për Metohinë, ku zakonet e vjetra, duke qenë të bazuara direkt në origjinën e tyre stërgjyshore, kanë mundur të mbijetojnë. Një vizitë në kafenetë e Pejës është e mjaftueshme për të bindur çdo njeri për këtë. Kjo është arsyeja përse kolonizimi ka patur kaq pak sukses në të gjithë Metohinë. Duhet pranuar, nga ana tjetër, se këto koloni ishin vendosur shumë keq, në një tokë jopjellore, të mbuluar me shkurre, dhe mbi të gjitha pa asnjë agregat të domosdoshëm bujqësor. Këtyre kolonive u duhej dhënë më shumë ndihmë se të tjerave për shkak se ishin të përbëra nga elementi më i varfër malazez.

4. Padyshim, shkaku kryesor që kolonizimi ynë pati pak sukses në këto rajone është fakti se tokat më të mira mbetën në duart e shqiptarëve. E vetmja rrugë e mundshme për kolonizimin tonë masiv të këtyre rajoneve është t'u marrim tokën shqiptarëve. Pas luftës, në kohën e rebelimit dhe të veprimtarisë së kryengritësve, kjo do të mund të arrihej lehtë duke dëbuar një pjesë të popullsisë shqiptare në Shqipëri, duke mos legalizuar uzurpimin e tyre dhe duke blerë kullotat e tyre. Këtu ne duhet të kthehemi përsëri tek gabimi i madh i konceptit tonë të pasluftës lidhur me të drejtën e posedimit të tokës. Në vend që të përfitonim nga koncepti i vetë shqiptarëve lidhur me pronësinë e tokës që ata kishin uzurpuar (vështirë që ndonjëri prej tyre të ketë pasur tapi të dhëna nga turqit, përveç për tokat e blera, për të keqen e shtetit dhe kombit tonë), ne jo vetëm i legalizuam të gjitha këto uzurpime, por ç'është më e keqja i mësuam shqiptarët me idetë evropiano-perëndimore lidhur me pronësinë private. Më përpara ata as që mund të kishin ide të tilla. Në këtë mënyrë, ne u dhamë vetë atyre një armë për të mbrojtur veten, për të mbajtur tokat më të mira për veten dhe për ta bërë të pamundshëm nacionalizimin e një prej rajoneve më të rëndësishme për ne .

Nga e gjithë kjo del se metodat e politikës sonë të kolonizimit në jug deri në ditën e sotme nuk kanë dhënë rezultatet që ne do të duhej të kishin arritur dhe të cilat po na imponohen vetiu si domosdoshmëria më e madhe shtetërore.

Kolonizimi i krahinave të jugut


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli Empty Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli

Message  Perparimi Lun 17 Déc - 16:16

Anna

Joined : 12 Dec 2007
Posts : 8

Subject: Re: si e ndjeni vehten te emigruare? Thu 13 Dec 2007 - 23:04
--------------------------------------------------------------------------------
jetoj ne mergim ,por veten e ndij ne vend te huje ,sa hap deren ,ballafaqohem me te huej ,por mendoj se derisa jetojm ne vend te huej duhet te integrohemi aty ku jemi ,pa harruer gjuhen dhe traditen ton ,tu lem femijve gjuhen ta flasin te paster si dhe ti mesojm femijet tan ta duen atdheun e vet edhe pse jan large te shikojm te punojm me ta mos te na martohen me te huej ,une flas per vete qe femija ime duhet te martohet me shqipatre dhe te krijoj familje shqipatre ,ne ket kontekste jam pak ca e ashper ,dhe mendoj cdo njeri duhet te mirret me femijet qe kemi ketu se nuk jan fajtore keta qe linden ose i sollem ne ne kurbet dhe kemi pergjegjesi te medha per ta qe ti edukojm ne tradit shqipatre .
...................................
Pergjigje
Anaa Edhe une jetoj ne perendim,dhe une nuk ika nga shkau por me detyruan disa komandant te uçkes ta leshoi kosoven e pse e kam shkrue kete me qindra here,dhe femit e mi çdo dite me thojn mire ta kan bere shqiptaret se ti je mundua per ta e shqiptaret ta kan kethyer me te zeza.Fole tani si te veproj spo di çka te beje!!!!!!!A jam une fajtor qe punova per shqiptar e kam punue sa kam mundur kundra serbeve per lirin e tate e te tere popullin shqiptar e per veten paskam gabue dhe nuk paskna lene pakes vend qe tu kushtoi femive te mi qe i morra ne qafe e din zemra ime se si po me hakmerren edhe ketu tani edhe nga gjaku i familjeve te mija.Se fundi po te them se te OKBes ne shtepin time me kan thene po te eshte populli shqiptar i dashtur e ti respektoi njerezit qe dhate per ta nuk do tju shemtojn dhe si tjua japim pavaresi ketij populli kur edhe shqiperija buk e meriton nje gje te tille.Nese deshiron ti japi edhe emrat e antareve te OKBes dhe nr. e telefonit dhe benju vete pyetje a jam ka te genjeje!!!!!!!!!!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli Empty Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli

Message  Anna Ven 21 Déc - 13:33

po leje zotri perparim pacolli se nuk vlen per kosoven ,dhe besoj se nji dit e kam shkrue do ta shkruej prap partija e tij do te venitet ,gradualishte shikoja mbrem ,ne interviste qe ishte tek miftiu ne xhami te madhe dy fjal nuk din me i lidhur bashke per poltik me i dobti ke ,le ti rrojn milonat ,ato nuk ta ushqejn trurin nese nuk din dhe ske senc kah do ta fitoj secnin poltik pacolli ne ket moshe nese do te ishte i ri do te besonim ndoshta se me kohen mesohet ,i ka ber do vjet aj dhe poltika nuk eshte pazr sa ben sa kushton ,ket din pacolli .

Anna

Numri i postimeve : 10
Registration date : 11/12/2007

Revenir en haut Aller en bas

Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli Empty Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli

Message  Perparimi Sam 22 Déc - 11:13

--------------------------------------------------------------------------------

Anaa
Te kuptoi plotesisht,ama Paraja ti qele dyert sepse kur ska populli me mbush barkun edhe budallas i beson,sidomos populli yne

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli Empty Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli

Message  Perparimi Jeu 27 Déc - 15:18

Anaa

Elsalvado

Gjini dhe ju inderuar kerkushi pse vlla nuk delni me fakte ka njerz qe jav mundesojn keto fakte ne ekran dhe te flisni hapur per padrejtesit nese ju ka ber dikush dhe nese ju kan anashkalue dhe ju kan qujtur spiun ndonjerin jemi ne demokraci ku gjerat duhet te thuhen si jan jo me i mvesh dikujt epitet qe nuk e ka por me argument thune te verteten mos hezitoni dhe pa emocione sepse e verteta eshte gjeja me e mira anese keni then kontribut per te zen vede ne qeveri dhe karrika eshte dicka tjetr secili shqiptare e ja kah borgj vendit te vet aq sa ka mundesi te jap kontributin e vet ne nji menyr nuk mund te jen te gjithe ne paralament dikush ka mbet jasht por prap po ju them organizoni tryeza ku ne mes mdjave eloktronike keni te drejten e juaj ta nxirrni te drejten dhe ta hudhni te shtremben .

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli Empty Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli

Message  Perparimi Jeu 27 Déc - 15:25

Anaa
Gashi
Une Haxhi L.Kuçi shume here jam mundue me shume forma qe ta zbardhi veprimtarin time,por qenet e poshter dine te mposhtin duke i nxitur edhe te afermit e mi qe te mi bejn punet bajate!Keshtu;Ti Haxhi duhet ti harron ato se çka ke kontribue per shqiptarei se ka kalue koha!!D.m.th.gjitheçka kam punue per shqiptar une duhet ti harroi vete dhe tjeret punet e mija ti pervetsojn qe kinse ata qena i kan bere!!!Eu o popull shqiptar kurr mos pafshit driten e diellit dhe qe tan shqiptaret jan tradhetar i madhe e i vogel sepse me kan perveluar tere jetes!!Po due me thene se une sa here kam punue per shqiptar ,shqiptaret kundra meje....Pse????????????????
E ti Z.Gashi neswe ke mundesi te ma gjen nje njeri qe mundet te mi zbardhi keto une te paguaj shumfish,por kujt ti them me thote nuk na intereson kjo!!!!!!!!!!!

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17279
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli Empty Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum