Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Milaim Zeka,i kam organizue demostratat,burgosur me 16prill

 :: politika

Aller en bas

Milaim Zeka,i kam organizue demostratat,burgosur me 16prill Empty Milaim Zeka,i kam organizue demostratat,burgosur me 16prill

Message  Perparimi Dim 18 Aoû - 14:50

Milaim Zeka;Une jam organizator dhe udheheqes e demostratave te Glligovcit me 2 priil 1981. Bashke me Enver Dugollin[/ltr]
[ltr]Me 16 prill jam burgos[/ltr]
[ltr]Klm
a me pate thene se ti i ke organizue demostratat ne Drenas,dhe ma bere pyte Enver Dugollin ai te tregon,
Ja pergjigjeja e Enver Dugollit ;
Enver Dugolli
Atashe Ushtarak në Ambasadën e Kosovës në Tiranë, à Ministria për Forcën e Sigurisë së Kosovës - FSK
Études : Sociologjinë à Universiteti i Prishtinës-Fakulteti Filozofik
Vetëm një sqarim, unë kam qenë përgjegjësi kryesor dhe organizatori i demistratav në Gllogovc! Me Milaimin kam pas bashkëpunim por nga koha që ka dalë jashtë, nuk kam pas ndonjë kontakt dhe nuk e di si është sjellë! Flas për kohen sa ishte në Kosovë, për mua ka qenë një djalë i zgjuar dhe patriot! Për më vonë nuk kam dijeni! Tek e fundit çdo kush jep përgjegjësi për vete!
Haxhi Kuçi,
O Milaim zeza a po e sheh qe ti kam zan genjeshtrat e tua,shume mshtjellafq i poshter je,taman si enveristetMilaim je shok i Avdi Ibrahim qenit dhe Pederit Reshat Badallajt,tinzaka qe hani ne prapanice
E pergaditi Haxhi Kuçi

E Milaim Zeka a ke deklarue se ta kan shpall denimin por ke ik para se met denue?Pastaj ke ik nga burgu,ciles rrene tende ti besojna.?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Milaim Zeka,i kam organizue demostratat,burgosur me 16prill Empty Re: Milaim Zeka,i kam organizue demostratat,burgosur me 16prill

Message  Perparimi Ven 27 Sep - 3:32

Milaim Zeka;Une jam organizator dhe udheheqes e demostratave te Glligovcit me 2 priil 1981. Bashke me Enver Dugollin
[Me 16 prill jam burgos


Pergjigje nga;
Enver Dugolli;Vetëm një sqarim, unë kam qenë përgjegjësi kryesor dhe organizatori i demistratav në Gllogovc! Me Milaimin kam pas bashkëpunim por nga koha që ka dalë jashtë, nuk kam pas ndonjë kontakt dhe nuk e di si është sjellë! Flas për kohen sa ishte në Kosovë, për mua ka qenë një djalë i zgjuar dhe patriot! Për më vonë nuk kam dijeni! Tek e fundit çdo kush jep përgjegjësi për vete!


Pergjigje dyve
Halil Kuliqi;As Enver Dugolli as Milaim Zeka nuk i kan organizue demostratat ne Gllogovce e Drenas,une i kam shkrue parollat,e keta dy i kan lexue.Kan qen atdhetar,nuk ua mohoj.Milaimi ka thye fotografin e titos e xhama,por ne fund u ban rrenca.


XX
Milaim Zeken ndoshta e kan shti ne burg,por dajen e vete e ka pas udbash te madhe,Zejnullah Haziri nga Kopiliqi,ne Llaush Milaim Zeka me Llutfi Haziri djal te halles.Keta e kan lirue nga burgu dhe e kan dergue ne Ljublan me shpiunue.As qe e kan prek me rreh,Patriot ne emer te djave.UDBASHAT ne diaspore jan perbirue  dhe i kan mashtrue mergimtaret,duke i mjel ma zi se delet.eh more vella nuk kishim na moral,popull i poshter qe ta han buken e ta permbys pjaten.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Milaim Zeka,i kam organizue demostratat,burgosur me 16prill Empty Re: Milaim Zeka,i kam organizue demostratat,burgosur me 16prill

Message  Perparimi Ven 27 Sep - 13:26

Господин председник Александар Вучић;

молим те;
Caда имате прилику да направите хумани гест кроз телевизијски екран.
да обавестите становнике Косова; да је вaш херој Укшин Хоти жив.
нека УН знају да смо ми или нисмо људи који знају вредности патриота.
сада cy изаб
ри нека изабeрy aлбaнЦи cвoг хероја.
нека свет види да ли смо захвални нашим родољубима?
Ако учините овај гест, знајте да ће се и свет, окренути према вама.

користи овај случај !
искрено
Haxhi Kuçi

[ltr]Господин председник Александар Вучић;[/ltr]

[ltr]молим те;[/ltr]

[ltr]Caда имате прилику да направите хумани гест кроз телевизијски екран.[/ltr]

[ltr]да обавестите становнике Косова; да је вaш херој Укшин Хоти жив.[/ltr]

[ltr]нека УН знају да смо ми или нисмо људи који знају вредности патриота.[/ltr]

[ltr]сада cy изабри нека изабeрy aлбaнЦи cвoг хероја Укшин Хотиa.[/ltr]

[ltr]нека свет види да ли смо захвални нашим родољубима?[/ltr]

[ltr]Ако учините овај гест, знајте да ће се и свет, окренути према вама.[/ltr]

[ltr]користи овај случај молим те![/ltr]

[ltr]искрено[/ltr]

[ltr]Haxhi Kuçi[/ltr]





Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Milaim Zeka,i kam organizue demostratat,burgosur me 16prill Empty Re: Milaim Zeka,i kam organizue demostratat,burgosur me 16prill

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum