Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Leter Marin Memes

 :: sport

Aller en bas

Leter Marin Memes Empty Leter Marin Memes

Message  Perparimi Ven 19 Juil - 3:34

Pershendetje i nderuari gazetar Marin Memaj.Kam nje problem lidhur me demostratat e 11 marsit te vitit 1981,qe une jam ai student qe i kam ns ato demostrata ne menzen e studentave,si shkak i qimes qe me ka pas qellue ne gjellen time pire.Por ,kete veper timen ma vodhen servilet e serbise dhe mua me lan cullak.Nuk ka te beje fare me ndonje organizim siq e cekin shume pseodo patriota me bateria te serbise,sepse serbia ishte ajo qe i nxiti mi marr per siper kinse ata i kishin organizue,dhe per kete date nuk ka njeri ne kosove qe u denue.Per tu denue isha une e as nje njeri tjeter.Por fati qe kisha deshmi qimen dhe sot e asaj dite nuk me marren ne gjykim.Deshmitar te qimes e keni ish cimen tim nga Gjilani Bajrush Ahmetin,pastaj dy kusheri te mi qe me dy tjere erdhen ne konviktin nr kater dhe me treguan ne koridor qe kete dy tjere me kerkojne dhe qe me kishin lajmrue qe une i kam nis demostratat shkaku i qimes dhe neser ne oren shtet duhet mu lajmrue me keta dy ne zyren e drejtorit Shefki Stublla.Me te gjiythe ata qe kan shkrue romane nga kjo veper e imja kam bisedue ,as njerit si pret sopata ne nje vend.Ma bajn ;Pasi ti i ke nis pse nuk ke pas guxim mi marr per siper .Taman metoda enveriste.Para ketye demostratave ne vitin 1971 ne sutjeske e kam mbrjte flamurin kuq e zi nga mijera serb ke deshmitar mbi 50,mundem edhe emrat me ua dhene.Para kesaj ngjarjes ne vitin 1968 ne suhareke mbas Osman Geges,une e kam bartur flamurin Kuq e Zi si i ri i moshes 13 vjeqare.Po edhe ne vitin 1989 kur e suspenduan Kushtetuten e kosoves me zgjodhen delegat mi vizitue minatoret dhe me ua dergue ndihma,me disa suharekas,por tani çka te flasi kur kan vdek te gjithe.Me ka marr ne interviste Redaktori i Alba Radios permes Fb ,te nesermen e ka kercnue Reshat Badallaj nga zhuri nje bashkpuntor i serbise qe me lejen e serbise ne Hanover ka hapur nje shoqate atdhetare "Gryka e Lumes"Po kush ka guxue me hape keso shoqata ne kohen e jugosllavise,po sallate te kishin bere.Ka shkrue gazetari Reshat Sahitaj per vepren time.Mer pate premtue Refki Reshitaj qe do e bene nje dokumentar,por e kan kercnue,dhe nuk guxon me fole per mua.Ky Reshat Badallaj,me nje ish shok timin ishin kan pas njohur qysh para luftes dhe une se kam dite kete msheftesi te tyren.Motra e Reshatit ,Resmija e martuar me nje spiun Mehe Uken qe serbia e kishte lirue nga burgu per me pergjue grupin e Adem Jasharit.Ndersa motra e Reshatit ,Resmija emartume per Mehe Uken,kjo kishte qen ne shoqeri me Avdi Ibrahimin me njofken,apo pseodonimin "zjarri"..Guerata M.Bajra mu lute ne privat qe mos te shkruaj neper forume por me tha qe tju drejtohem juve ,qe ju ta pergaditni nje dokumentar me mua .Une jam vete Haxhi Latif Kuçi,


https://www.facebook.com/Marin-MEMA-398978473473902/

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum