Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Krimet e Fatmir Limes

 :: sport

Aller en bas

Krimet e Fatmir Limes Empty Krimet e Fatmir Limes

Message  Perparimi Ven 14 Sep - 17:27

[ltr]Fatmir Lima,kush e beri shef te policise rrugore ne prishtine Skender Krasniqin,ish policin e Milloshit qe rrehu te rinje shqiptar pse kerkonin dy germa KR.i cili Skender milici ua shtinte palicat femrave te reja ne vagina.Po ti o tradhetar e ke bere shef policie ne prishtine sa ishe milister.Fatmir LIma kush e dhunoj Mirjeta Kapllanin e pasi i shprazi koqet e shtini te gjalle ne furren e gelqeres?Fatmir Lima a ishe ti qe nuk me pranove ne uçk ne fsh.Deberdelan?Per çfare arsye kurr nuk e permendish qelikun e Deberdelanit,Xixa buba a!!!A ma bane nuk ju marri se ke ba shpqeri me shpiunin e serbise Avdi Ibrahimin?Fatmir Lima a ma bere nje tjeter here mua,ty ndoshta po te dergon Rugova,ose policia me marr informata.A ja bane edhe djalit te Elmi Sali Kuqit edhe ti po vjen me shpiunue?A ti drejtuan tytat met vra si qenin?Fole e haram te qofte qe te shpetova .A u pshurre ne pantollana.A te qita mbrapa shqpines o Fatmir Lima a ua qita gjyksin atyne,dhe a ua bera pa me vra mua kete jo ;se marre mu vra mes vedi.Fatmir Lima a e ndini veten fajtor?A keni hyr ne hak me mua?Pse pas une e leshova kosoven me 16 janar 1999 kete qen te serbise Avdi Ibrahimin e bere zvandes komandant te policise ne zonen e pashtrikut?Avdiu nje jave pa dal une nga Kosova ishte per dite ne shtepine time Avdiu bashk me Aziz Morinen.E ke kaseten qe e kam inqizue,Aziz Morinen lidhur per ty e Avdi idiotin.Fatmir Lima kush i shtini policin e uçk es te Malisheves qe ne mengjez pa lind dielli te me rrethojne,dhe te me kercnojne pse une kisha organizue me dy tjere me mbrojte popullaten nga serbet?Pse me ma shajte nanen dhe me mu kercnue ata dhjeta polic te uçk es pse une doja mi mbrojte shqiptaret mos mi masakrue serbia????Kjo ka qen me 20 korrik 1998 ne Marali tek miqet e tu.Bile babloku yt rakovicen me rimorkio ma kishte qit portave te medhaja ku ja sharrova ane e pertej.Fatmir Lima ne Hage ti je takue me Milloshin,dhe e ke pranue qe ske luftue vetem rastesishte ke gjuajt ne nje kamion dhe eshte kall.Ne Rahovec a deklarove vete ne Hage qe te kishte marr gjumi dhe policia e ushtria serbe te ka pa dhe ste kan zan as ste kan vra.çka i bjen kesaj punes????Fatmir Lima,Xij Shala ka luftue bashk me Sami Kuqin ti me tjeret keni pi soka.Kur e kryten nje sulm ne reqan ,kur erdhen u gezuat ,dhe tan ushtaret jo ne serb me shkue me luftue por gjuajshit qiellin zoti ju marroft.Fatmir Lima Agimi kur e lansoj nje propagand qe sonte do ti meshojm stacionit policor e pastaj serbet kan me masakrue suhareken ,e keni shti tan suhareken me ik naten .Kur erdhe te nesermen dhe ju tregova a e nxorre revolen ne mua dhe a ma bane po disinformoj kundra uçk es.A ta bani nje shok jo nuk eshte rrene por Agimi ka qen i pire dhe ka thene keto fjale.Fatmir Lima a me ke thene ty nuk pot marri shkruaj per luften qe po te shkruaj,nese nuk jan te verteta mi kundershto.A e ftova Bajram Bekteshin a ja bana Bajram Fatmiri po ma ban pse je shoqerue me Avdiun nuk te marri ne lufte me luftue kundra serbeve.A ja bana Bajram Bekteshit edhe ti ke fjet me Avdi Ibrahimin pse ty te ka marr Fatmir Lima e mua jo????Fol Fatmir LIma se ne te kunderten kam me ta qite kaseten ne you tybe per dhunimine Mirjeta Kapllanit e pastaj mirru vesh me deshmitar????Per tjeret spom intereson,kjo ka qen ndermjet meje teje dhe Avdi Ibrahimit e Bajram Bekteshit.A e din o Fatmir Lima se Skender qerni Krasniqi qe e ke ba shef rrugor ne pr. ma ka thye kioskun per te mi nxen fletushkat e pavaresise se kosoves.Edhe per kete e ke you tyben e Reshat Budalla,me Avdi Ibrahimin po i mashtrojn shqiptaret kinse une jam udbash pse e kam inqizue deshmitar nje polic qe e ka dite edhe ai qe Skenderi me Basriun e ferizait ma kishin thye kioskun e din kete edhe polici Gani Krasniqi,burri i Gjyllazit.[/ltr]
[ltr]Fatmir Lima a je ti qe e ke lirue Zoranin e Llazes se Veres qe i ka masakrue Berishte e suharekes,jo une se kam lirue,as me Arkanin sjam shoqerue,por ti me Avdi e Reshat qenin i keni shtri shavaret qe mu te mi qitni te zezat e juaja.Hej ke gishte ne masakren e Berisheve te suharekes o idiot me fakte qe Vera dhe zorani deklarojn qe i ke thene kesaj heres pot liroj e tjera here jo.Ka mjafttue me lirue mi krye ky qetnik masakrat.[/ltr]
[ltr]Fatmir Limaj...qka i ki punet me Ryve Kajtazin.e Djellzen?[/ltr]
[ltr]Po samuaj mbas luftes fjete me leonora Jakupin ne gjakove ne nje shtepi te nje magjupit,dhe tani ku gjindet ai magjupi???[/ltr]
[ltr]Fatmir Lima;uçk e paster,e u denu I.Bala,si mendon popull ?[/ltr]
[ltr] Fatmir Lima e ka shkatrrue pronen private[/ltr]
[ltr]Fatmir Lima ti ne Mushtisht ne poste i pate punsue te Bellanices???Me qfare qellimi me la mute me shurre ?A e dogjen Mushtishti posten,dhe a punon posta sot???Po deklaron se je i paq o tradhetar?[/ltr]
[ltr] Fatmir Limaj ,e Skender Hoti qe e percillte policia naten ne Kurshe prej burgut akuzoheni per vrasjen e Hoxhes se Bellanices.Si eshte e mundur qe skender hoti edhe ne burg te prizrenit edhe ne uçk tregoma kete mesele Fatmir Lima?[/ltr]
[ltr]Sipas Bërbatovcit, të dyshuarit kishin kërkuar që ai të dëshmonte rrejshëm për krime lufte ndaj një ish-polici me kombësi shqiptare dhe i kishin thënë se nëse nuk e bën këtë do ta vrisnin.[/ltr]
[ltr]kishte vendosur t’i drejtohej zv. ministrit të Mbrojtjes, Limaj.[/ltr]


[ltr]Sipas tij, Limaj në atë moment i kishte lëshuar një vërtetim, të protokolluar dhe të vulosur, vërtetim ky që ia ka shpëtuar jetën.[/ltr]




[ltr]Në vërtetimin e lëshuar më datën 5 nëntor 1999, me numër protokolli 219/99, me vulë të Ministrisë së Mbrojtjes të Qeverisë së Përkohshme të Kosovës si dhe me emrin, mbiemrin e nënshkrimin e Fatmir Limajt, thuhet se ky person nuk ka lidhje me akuzat, për të cilat është akuzuar.[/ltr]


[ltr]“Z. Banush Bërbatovci, nga Dobraja e Madhe, Komuna e Lipjanit është person, i cili i ka ndihmuar UÇK-së. Ky vërtetim i lëshohet si dëshmi se ky person nuk ka qenë i implikuar në gjërat, për të cilat akuzohet”, thuhet në këtë vërtetim.[/ltr]


[ltr]Sipas Bërbatovcit, tre net më vonë, disa persona me veturën e njëjtë, “Opell Omega”, kishin shkuar në shtëpinë e tij dhe e kishin kërkuar sërish atë.[/ltr]


[ltr]“Kur e qet shoqja letrën, e mori ai, kur afrohet te drita e kerrit thotë: E Fatmir, he car!”[/ltr]
[ltr]5.- Pretenduesi themelues i "UÇK-së" të SHIK-ut, Azem Syla, në intervistimin hetimor nga prokurori ndërkombëtar, për rastin Kleçka, thotë se "luftëtarët nga LDK-ja ishin fare pak, minoritet në luftë"(!), ndërkohë që Fatmir Limaj e pranon se "të gjithë ushtarët vinin nga LDK-ja".........[/ltr]
[ltr]http://www.kosovarimedia.com/index.php/albakos/kosova/8336-ata-qe-po-i-vret-pdk-ja-po-i-vajton-ldk-ja.html[/ltr]
[ltr]Fatmir Lima a i ke leshue edhe serbeve letra per mi shpetue nga uçk eja?[/ltr]
[ltr]fatmir Lima a e kishe tere kete pasuri para luftes?A per vete paske luftue jo per popull?[/ltr]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum