Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

I nderuati zotri Kryeminister Sali Berisha

 :: sport

Aller en bas

I nderuati zotri Kryeminister Sali Berisha Empty I nderuati zotri Kryeminister Sali Berisha

Message  Perparimi Jeu 5 Juil - 14:35

Haxhi L.Kuçi thotë:
5 Korrik 2007 @ 10:30 pm
I nderuati zotri Kryeminister Sali Berisha

Tu kisha lutur qe mos ngre koken edhe aq larte?Pse sepse ju jeni presidenti i pare ne trojet shqiptare qe ke lindur nga dora e popullit,dhe:Te kisha lutur qe djalin e Spiro Mojsiut mos e nenqmoni,as ju por as Nano,sepse Spiron e vrau Mugosha ,Temoja,e Milladini!JU lutna ju rrini si kryeminister,apo si kryetar i partise sate,e Nanoja le ta pranoi postin e kryetarit te partise se vete,.Kurse Edi Rama le ti kapet kenges!!!E per kryetar le te rizgjidhet ky qe eshte,sepse nuk meritojne tjeret,pos edhe nje; djali i te ndjerit Azem Hajdarit,sepse i ndjeri luftoi per qeshtjen shqiptare jo me qenjen njerezore,por me mbinatyren!!!!!!!

Nese keto lutjet e mija nuk i mirrni me seriozitet nuk do shihni realitetin se çka do e prete kombin ne teresi???

Shkrova sepse kam te drejten time,sepse edhe une jam malltretue per ju,per Nanon e per tane shqiptarin….Dhe tani une jetoi si nje njeri i humbur,i humbur,por shpresoi se shqiperia do e marri rrugen e njerezise,si tere shtetet e tjera.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

I nderuati zotri Kryeminister Sali Berisha Empty Re: I nderuati zotri Kryeminister Sali Berisha

Message  Perparimi Jeu 5 Juil - 14:37


Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

I nderuati zotri Kryeminister Sali Berisha Empty Re: I nderuati zotri Kryeminister Sali Berisha

Message  Perparimi Dim 8 Juil - 0:50

Djali i Azemit, shmangen dëshmitë e 39 policëve
6 Korrik 2007 @ 11:05 am · në Shtypi

A. Bogdani
Shekulli
06-07-2007

TIRANË- Dhunues me uniformë apo viktimë e një denoncimi?! Në kohën që oficeri Oltion Bistri numëron orët në izolim, janë të shumtë kolegët e tij që mendojnë se ai u bë “kokë turku” i një aksioni rutinë, për të cilin është dëgjuar vetëm pretendimi i familjarëve të Azem Hajdarit. E ndërsa analiza e ngjarjes, ku Kirjol Hajdari përfundoi me krah të thyer në spitalin ushtarak i është lënë në dorë ekspertëve të kriminalistikës dhe Prokurorisë Ushtarake, duket se dëshmitë e 39 punonjësve të policisë, të pranishëm në vendngjarje nuk janë parë fort me rëndësi për hetimin. Burime nga komisariati numër 2 bëjnë me dije se mëngjesin e incidentit, në zonën e ish-bllokut kanë mbërritur fillimisht 5 makina të repartit “Shqiponjat” e më pas dy furgonët e komisariatit. Asokohe, grupi prej 12 të rinjsh ishte duke u përleshur me punonjësit e pubit dhe ndërhyrja e policisë i ka nxehur më keq gjakrat e ndezur deri në atë kohë nga alkooli.

Mes dy versionesh të kundërta të së njëjtës ngjarje ndodhen 38 punonjësit e tjerë të policisë, që ndërhynë për të shuar konfliktin në pub. I pari që ka dëshmuar për oficerët e Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm ka qenë një polic i repartit të “Shqiponjave”, ndër të parët që mbërriti në vendngjarje. “Kur mbërritëm atje, dy grupet po rriheshin me njëri-tjetrin. Ndërkohë, një djalë ishte i shtrirë përtokë dhe ankohej se i dhimbte krahu. Kolegët më thanë se ishte djali i Azem Hajdarit. U detyruam të shoqërojmë klientët e pubit, por ata filluan të kundërshtonin.”,-ka pohuar polici i repartit të Shqiponjave, duke shtuar se furgonët e komisariatit numër 2 kanë mbërritur më pas në vendngjarje. Por as dëshmia e tij dhe as e kolegëve të tjerë të Oltion Bistrit nuk është parë me vlerë nga oficerët e SHKB-së, të cilët me pyetjet e tyre ngulmonin të gjenin mes policëve përgjegjësin që i theu krahun të birit të Azem Hajdarit.

Ende pa gdhirë 3 korriku, janë hedhur në letër dy kallëzime penale. I pari është shkruar prej oficerit të policisë kriminale, Oltion Bistri. Ky i fundit ka kryer procedurat e shoqërimit të grupit të të rinjve, e më pas ka shënuar në raport se njëri prej tyre kishte thyer xhamin e furgonit të policisë.

Ai ka raportuar se Kirjol Hajdarin e kishte gjetur të shtrirë përtokë duke rënkuar e kur kishte tentuar ta fuste në furgonin ku ndodheshin shokët e tij, një djalë kishte tentuar ta merrte me makinë. “Vendosëm t’i shoqëronim të gjithë në komisariat, për t’i dhënë fund përleshjes në pub”,-ka shkruar në raport Bistri, i cili më pas ka shkuar në shtëpi pas një nate të gjatë shërbimi.Ndoshta në të njëjtën kohë me të, nëna e Kirjol Hajdarit ka firmosur një tjetër kallëzim, me anën e së cilit e akuzonte Bistrin për keqtrajtimin e të birit. Në dëshminë e tij para Prokurorisë Ushtarake, Oltion Bistri ka pretenduar se 22-vjeçari Hajdari e kishte thyer krahun gjatë përleshjes në pub, para se të mbërrinte policia, ndërsa nëna e Kirjolit, gjyqtarja Fatmira Hajdari, ka pohuar për organet hetimore se policia i kishte thyer krahun të birit, gjatë shoqërimit.a.bogdani

Kirjoli: Polici më theu krahun dhe më goditi me këpucë

TIRANË- Kirjol Hajdari ka akuzuar oficerin e policisë kriminale se i kishte thyer krahun pa asnjë shkak. Në një reagim për mediat, djali i madh i Azem Hajdarit ka pohuar se ishin duke u përshëndetur me punonjësit e pubit, në kohën që aty kishte mbërritur disa makina policie.

“Mbaj mend që ishte një person i veshur me bluzë, ose këmishë të bardhë që erdhi nga pas më kapi krahun dhe ma përdrodhi. Në pjesën e pasme të gjurit më goditi me këpucë dhe më pas më vuri këpucënnë shpinë. Kur bëra të ngrihesha kuptova që nuk e komandoja dot dorën. Kuptova që duhej ta kisha thyer, por në fakt nuk kisha dhimbje sepse isha i nxehtë. Më pas më futën në një makinë të vogël policie. Ata vepronin në mënyrë të dhunshme”,-ka pohuar Kirjoli për mediat. Ai ka shtuar se u kishte thënë policëve se ishte i biri i Azem Hajdarit, por ata nuk e kanë ndalur dhunën. Ai ka shtuar se fillimisht e kanë dërguar në polici, ku i kanë shënuar emrin e më pas ka shkuar në spital.

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

I nderuati zotri Kryeminister Sali Berisha Empty Re: I nderuati zotri Kryeminister Sali Berisha

Message  Perparimi Dim 8 Juil - 0:52

A do te ishin te besueshme deshmite e ketyre 38 policeve kur dihet se ata, ndoshta do te tentonin te merrnin ne mbrojtje kolegun e tyre duke pasur parasysh se keshtu do te merrnin edhe veten e tyre ne mbrojtje per te ardhmen. Askujt nuk mendoj se duhet ti mohohet e drejta te deshmoje dhe te jape versionin e tij lidhur me nje krim ose sic quhet ndryshe veper penale, por kur behet fjale per dhenie te drejtesise dhe denim te autoreve, duhet pasur kujdes, kerkohen prova te forta, deshmitare te paanshem dhe pa konflikt interesi
http://www.peshkupauje.com/djali-i-azemit-shmangen-deshmite-e-39-policeve/2007/07/06/

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

I nderuati zotri Kryeminister Sali Berisha Empty Re: I nderuati zotri Kryeminister Sali Berisha

Message  Contenu sponsorisé


Contenu sponsorisé


Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum