Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Rraif Gashi,Gollopeni,bashkpuntor i Xhavit Halitit e Thaqit,

 :: politika

Aller en bas

Rraif Gashi,Gollopeni,bashkpuntor i Xhavit Halitit e Thaqit, Empty Rraif Gashi,Gollopeni,bashkpuntor i Xhavit Halitit e Thaqit,

Message  Perparimi Jeu 16 Mar - 11:32

.Enver Spahiu Haxhi Kuçime duhet ta beje nje permiqesim gabimi tendin . Raif Gollopeni --- Gashi eshte nga fshati ish Doberdelan ...-Suhareke . Mbiemrin e ka ndryshue ne Shqiperi nga Gollopeni ne Gashi . Raifi dhe Gafurri edhe sot bejne bisnise te perbashketa sipas asaj qe une jam i informuar . Gafurri eshte autori i perpilimit te librit te pare te botuar per UCK ne , RAIF GASHI ka qene ne kohen e luftes njeri nder me te besuarit me Xhavit Halitin , Hashim Thaqin etj si i besuar i nomenklatures se politike te LPK se dhe Drejtorise Politike te UCK s nga shteti shqiptar . Ne keohen une kur po flas ne vitet 1983 Raif Gollopeni alias Gashi ka dale nga nje rrethim i hekurt i policise se Suhrekes ne Recan ku ate nate kam qene edhe une bashke me te ne nje konak /shtepi / :kete baze e ka zbuluar vellau i Raifit ,Islami informator i Nexhat Fondes se Peqanit ish police ne Therand Une besoj se Nexhat Fonden e njofin krejte Theranda me rrethine Ne ora 20 ja kane mberri policia dhe na kane arestuar . Ne Prizren ne SPB Vesel Krasniqi Daut Morina dhe Astrit Koshi dinin edhe per pasulin qe e kishim ngrene per darke me buke te misrit ! Tani pyetja eshte ; cka eshte puna e Raifit ne kete mes dhe si ka dale nga ky rrethim ai dhe si ka kaluar kufirin Kosove Shqiperi ? Nje kohe te caktuar Raifi eshte strehuar ne Prishtine afer shtepise se Bajram Bytyqit ish drejtor i Ballkanit te Suharekes . Me vone ne ate shtepi ku eshte strehuar Raifi policia ka shkua per te bastisur ,. Per strehimin e Raifit ne Prishtine e kam pyetur edhe Avdullah Abdullah Prapashtica por edhe ky po hesht me arsyetimin se kjo "pune ka qene shume heret "dhe me nuk eshte interesante dhe aktuale !

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Rraif Gashi,Gollopeni,bashkpuntor i Xhavit Halitit e Thaqit, Empty Re: Rraif Gashi,Gollopeni,bashkpuntor i Xhavit Halitit e Thaqit,

Message  Perparimi Ven 17 Mar - 11:11

24/11/2016 14:50
Rraif Gashi,Gollopeni,bashkpuntor i Xhavit Halitit e Thaqit, 11201924_444274149079458_2048167729336139336_n
[ltr]
I dashuri Haxhi,
Kame keq ardhje shka Ju ka ndodhe SE Kjo asht nji padrejtesi e madhe Dhe asht nji vujtje qe e ndjek njeriun si hija tan jeten,por sado qe vun NUK duhesh me harru e ke ba per popullin tand,ATA NUK ta DIJN ,por asht dikush MBI Te Gjith ne qe din Dhe ka me I vlersu veprat e Mira a EDHE me I ndeshku veprat e keqija.
Sot heret me kohen ton e mora mesagjin e mbrama tndin Dhe e pash qe me paskeni shkru,por besom qesh ne shtator e DERI Te Hanen kame qene ne nji detyr me I vizitu besimtaret prej ores nand e deri ne Ora Tete Te mbramjes per cdo dite vet tuj I gra makines ku ne dit kame ba neper qytetit nga nji qind e deri nji qind e pesdhjet km. Ne dite. Tash kame hi, pak tek familja ku Jame ne Washington tuj pushu pak prej punes.
Ju pershendes Dhe bahi I fort!
[/ltr]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum