Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Kush eshte Abdullah Prapashtica

 :: politika

Aller en bas

Kush eshte Abdullah Prapashtica Empty Kush eshte Abdullah Prapashtica

Message  Perparimi Jeu 16 Mar - 11:21

Kujtim Kurti Abdullah Prapashtica qe je agjent i SHIK dhe AKI kjo dihet publikisht.

Ne cilin vite ka punuar Abdullah Prapashtica per sigurimin e Serbise ?
Abdullah Prapashtica,ti kurrë ne jeten tende nuk ke qene ne LPK,asnje antare dikurshem i LPK nuk e deshmon pranin tende aty.







Kadar Naftal Qehaja Abdullah prapashticate thash nuk do te jep pergjigjie, sepse nuk ka, ai terhiqet se eshte dikush, nuk ka, prit prit por kurr nuk do te flas sepse nuk ka cl´ka te thote, ai del shan edhe ike, ka fitu shum me kete qendrim ne pune ne Prishtine, sepse njerzit e merrnin se ai din dicka ose eshte dikush

Kujtim Kurti Haxhi Kuçi kyçu ne debat te lutem,ti besoje ke hulumtuar me shume per UDB-shin Raif Gashi...!!

Enver Spahiu Ketu pergjegjesia shkon deri ne shtetin shqiptar dhe profiterat e Luftes ngase Raifi ka qene i rendesishem me Xhavit Halitin , Hashim Thaqin ,Azem Sylen etj dhe kompanin e tyre njerez te besuar gjate luftes . !!!!!!! KJo eshte vertete e quditshme apo jo ?


Enver Spahiu KUJTIM levizja ilegale e ka per detyre dhe obligim te i sqaroj edhe shume detale dhe pjese te i sqaroj te cilat per mendimin tim jane akoma te dyshimta . Per pyetjen ne fjale nuk mundem me te thene asgje ngase une Avdullahun nuk e njof personalisht dhe kurre skam pas lidhje me te . Nuk e dij rolin e tij . Eshte teme dhe pyetje te ciles nuk kam te drejte te i theme asgje Mirepo nje kam te drejte edhe publikisht ta theme ;grupi apo shoket e tyre e kane per detyre ta spjegojne rolin e Raif Gashit ! Sipas asaj qe une jam informuar Raif Gashi ka qendruar ne Prishtine,tek shokete e Avdullahut si dhe ne rethine te Prizrenit dhe me vone ka kaluar ne Shqiperi . Familja e Raifit ka qene ne bashkepunim me Supin e Therandes dhe te Prizrenit . Per disa shoke eshte akoma enigmatike se si e ka kaluar kufrin Raif Gashi ne ate kohe dhe si ka dale nga ai rethimi ate nate ku edhe une kam qene aty prezent !Ne jemi burgos dhe torturuar deri ne masen e lakuriq veten ne breke ! Kesaj pyetje : Raifi disa here ika ike kesaj pyetje te cilen ja kane bere ata qe i dine dhe i kane perjetuar keto gjera ! Habia eshte pse po heshtin edhe te tjeret per kete pune ?
Kujtim Kurti Si kuadro të zgjedhur dhe me perspektivë të propozuar nga SDB-ja e
Kosovës, ishin Abdullah Prapashtica dhe Sefer Seferaj. Që të dy kryen kurse
speciale për punë në Shërbimin e Sigurimit Sekret Diplomatik dhe vepronin
ne analet e zbulimit dhe kundërzbulimit në qarqet e emigracionit shqiptar
dhe ndaj CIA-s në nivelin e SDB-së Federative Jugosllave. Sefer Seferaj
ndërkohë u emërua diplomat në Amerikë, ndërsa Prapashtica mbeti në
Beograd, që më vonë të “ikë” në Perëndim. Teksa qëndronte në Amerikë,
Seferaj kaloi në Kanada, ku kërkoi azil politik me motivacionin, se është
“oficer i Sigurimit Shqiptar”!.
Me kësi farë stili propozoheshin, përkatësisht manipulohej me kuadrot
shqiptarë, siç ishte shembulli i viteve 1970-‘71, kur nga SDB-ja ishim të
propozuar unë, Nafi Çegrani, Neset Emini nga “Flaka e Vëllazërimit” dhe
Menduh Ajdini nga TV Shkup, si oficer rezervë i përkrahur edhe nga KOS-i
Njëri prej nesh duhej të shkonte si atashe për Shtypin, në ambasadën
jugosllave në Tiranë, mirëpo, sipas formacionit të Shërbimit Sekret dhe
Diplomatik Jugosllav, arriti direktiva nga Fadil Hoxha dhe Mehmet Shoshi,
të cilët për atashe shtypi ne Tiranë kishin caktuar një shqiptar tjetër nga
Kosova, gjegjësisht Shaban Hisenin.



Toni Gojani Dushan Mugoshën e ka vra kusheriri im.Atë qe i ka pëgllatë shqiptarët sa ishte ne sherbimin operacional te OZN/s.Te tjerët ja kan qu gratë ne shtrat.

13 h · Modifié · J’aime · 1
..
Abdullah Prapashtica Ketu po zhvillohet propaganda e porositur serbe kunder bojkotimeve te prodhimeve serbe qe i ka organizua LVV!!

Kujtim Kurti Burhan Klaiqi Pajazitti

Abdullah Prapashtica....

Intervisten e Albinit nga burgu i Pozharevcit e ka organizuar gruja e UDB-shit Rrahman Morina,pra Buba Morina-agjente e Sokolloviqit-ministrit te sigurimit te Serbis.

Rrahman Morina ishte bashkpuntor i ngushte me baben e Fisnik Ismailit,pra Muharrem Ismailin,qe bashke kan shitur nderrmarrjen prodhuse Kosovodrvo me vlere 420.000 DM,dhe disa prej ketyre mjeteve ja kan ndertuar villen e Adem Demaqit ne Sarand.

Intervista e Albinit ishte e organizuar nga UDB-ja,me qellim te mashtrimit te opinionit kosovare,per ta paraqitur Albinin si hero....
Buba Morina ka punuar per kryqin e kuq ne Beograd,dhe ka vizituar 8 here Albinin ne burgun e Pozheravcit.

Kujtim Kurti Abdullah Prapashtica

Edhe njehere kerkoj publikishte te sqaohet rasti i Raif Gashi! ! Ne te njeten kohe mundesishte te na informoj Avdullahu per Raifin dhe qendrimi i tij ne Prishtine tek Skenderi ne Breg te Diellit /shoke I Avdullah Prapashtices/ dhe tek Arif Hoxha ne Randobrav te Prizrenit . Dyshimi im eshte ;ne cilen menyre dhe si e ka kaluar kufirin Kosove Shqiperi RaifI ne ate kohe ? Ilegalisht apo ne percjellje te dikujt tjeter ? Dyshimet jane te medha ,duke filluar nga fvellau i tij i lidhur me dy SPB e te e asak kohe njera ne Therand dhe tjetra ne Prizren ! Siq kam thene edhe me larte Raifi vete kurre nuk ka shprehe gatishmeeri te i sqaroj keto detalje te vetat . Sipas disa bisedave te cilat une e i kam pas tanime koheve te fundit nje pjese te shokeve te cilet kane vepruar ne ate kohe e thone te njeten gje ,ai ju ike ballafaqimeve dhe takimeve me te gjithe Me duhet ta them ,te njeten gje e ka bere edhe me mua ne Tirane ! Me tha te therase pasdite ne telefon ! Sot e asaj dite nuk e kam takuar me Raif Gashin !

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut


 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum