Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti

 :: politika

Aller en bas

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti Empty Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti

Message  Perparimi Jeu 3 Nov - 19:58

Hasan S Zeneli
[size=12]31 octobre, 15:30 · 

[size=14]Neser me 01 Nentor 2016, Kom. Zahir Pajaziti e ka ka DITELINDJEN. 
“Zahirin e vram sepse na e shau Azem Sylen ne TIRANE. Kete e di,vetem SEKTORI i vecant.
E vram sepse ishte tmerr per ne dhe per vllaznit ton sllavokomunist.Nuk eshte e vertet se Xhavit Haliti me perjashtoi mua, por une e perjashtova Xhavit Halitin. Une jam shefi i shefave ktu! 
Hiq s'marr vesh qka thot Llapi as Gallapi,e a's Harapi. Pyeteni, Nait Hasanin, a i e dine se si u rrefye ne polici rreth Zahirit dhe grupit te tij.
Faleminderr nga shoket e Zahirit qe shum pom rrespektojn.,bile me bejn edhe ftesa per akademi e ditlindje .Kurren e kurres mos ju qoft per nder Hasan Zenelit e Avni Ajetit te cilet vazhdimisht mi shkatrojn nerrvat me kto shkrimet e tyre. Kurr nuk i them faleminder as Ismet Avdullahit edhe pse ka ardh ne rradhet tona. 
Ju vertet nuk e dini .... Une vet e dergova Nait Hasanin ,nepermes Ismet Avdullahut te Zahiri. Ja dhash edhe pseudonimin tim Naitit. Kur e verrejta qe Zahiri s'po qajtet n'kraj e majtem nji mbledhje ne nje fshat te kerqoves dhe morem vendim qe ta qesim ne prijt. Ateher Azemi tha: Duhet me ja ba njani prej nesh nje telefon beligradit dhe leta kapin Naitin e Naiti ka per tju tregua se kush eshte Zahiri dhe shoket e tij. Kete qka po them une Ali Ahmeti, e dine edhe shoket e mi te cilet kane qene ne ate kuvend. Kete pune e dine edhe Fazli Veliu (UJAK),serbski dobrovolac iz zajaza R-Makedonia.
Kurse une Hasan Zeneli ne emer te shokeve te gueriles se Zahir Pajazitit, publikisht u them se kete pune do ta çojm deri ne fund, deri ne zbardhjen perfundimtare duke i zbuluar tradhtaret e vertete te cilet i kane bere priten Zahirit dhe shume djemave tjere deshmor te ketij kombi.



Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti Safe_image.php?d=AQAPflrPlUrMRqff&w=476&h=249&url=http%3A%2F%2Fina-online.net%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F05%2Fali


Ja pse e përjashtoi Xhavit Haliti Ali Ahmetin nga sektori special i UÇK-së? | Iliria News Agency
Fillimi Aktuale Ja pse e përjashtoi Xhavit Haliti Ali Ahmetin nga sektori special i... AktualeJa pse e përjashtoi Xhavit Haliti Ali Ahmetin nga sektori special i…
INA-ONLINE.NET|PAR INAONLINE




J’aimeAfficher plus de réactions
CommenterPartager
[/size]
Commentaires
Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 1779828_1384020948537010_597815861_n

Xhavit Vishaj BAC HASANI PATRIJOTA GJETHMON KAN DETLINDJE LAVDI I QOFT ZAHIRIT
J’aime · Répondre · 2 · 31 octobre, 16:04

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 13256118_127200837696385_6764638720833821611_n

Halim Leci per alin fare mos e hiq dyshimin edhe ne qoft se ke mendu naj her ndryshe se u dokt ne ilirid shka beri prej prizrenit tu e drejti luften gjith ky diqysh veq ne aut ka qen .Ete fundit e vertetoj me kumanoven ky klysh i serbis
J’aime · Répondre · 6 · 31 octobre, 16:56

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14355677_1588198614823442_6564582928463214826_n

Halil Çeku per alin un kam ni mesazh te veqant pse xhaviti e largoj ket legen sepse ky ishte dhe eshte klysh i shkaut per ata xhaviti ka bo mir se ky i kish qit naj prit te armiku po ky far legeni i serrbis dyhet shpall tradhtar bash me hashim hyren ne burij
J’aime · Répondre · 8 · 31 octobre, 17:52

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14064183_944432462352241_7617699036627822607_n

Zahir Pajaziti Ky tradhetar i ndyr,me vrau ne pabesi! Me qani o ju trima! Mos u frigoni nga bandat e tij kriminale. Luftoni per bashkimin e kombit ton.Nderim per te gjith ata qe me qajne!
J’aime · Répondre · 15 · 31 octobre, 21:27

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 12991053_10156737714785573_7762616357825867287_n

Faruk Ademi Hamza Zaim
J’aime · Répondre · 1 novembre, 10:34

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 13614979_297620157243599_4564413922526973274_n

S Adri A Demi Smbet Shqipëtar i mir mbi ket dhe ! Po deri kur me keto etiketime ,pse po mundoheni mei zbehur figurat e Heronjve se gjoja shoket i vran kur botrisht dihet ku e si u vran ,tuuurp te ken perqarsit e mae keqja kush ua jep t'drejten t'folin në emer t'Deshmorve ...kfjeeeelluni
J’aime · Répondre · 1 · 1 novembre, 13:43

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14492376_350318065319719_4730379322172077598_n

Ibrahim Kelmendi :
Një pjesë qenka trillim koti. Dhe kjo nuk të nderon, i respektuari Hasan Zeneli! 
Asnjëherë Ali Ahmeti nuk i ka fol këto fjalë dhe nuk i ka bërë ato veprime që i paske publikuar këtu. 
Mbledhja konsultative në Zajaz nuk ka ndonjë lidhmëri me Vrasjen e Zahirit, Hakifit e Edmondit. Janë gati të gjithë pjesëmarrësit dëshmitarë, që nuk ka pas aso diskutimesh aty.
Të lutëm, Hasan, mos u shpërdoro e viktimizo nga inatet e thash e thënat.
Na i publiko ato që i përmbajnë aktakuza dhe aktgjykimi për Ty dhe të tjerët që janë bashkë-gjykuar në të njëjtin proces gjyqësor, që të informohemi për variantin zyrtar serb, si dhe përse i bënë forcat pushtuese serbe ato vrasje dhe arrestime, kush duhet ti ketë dekonspiruar Zahiri me shokë dhe të tjera gjera që i ke në dosjen Tënde hetimore e gjyqësore.
E ndershme, shoqërore, njerëzore, kombëtare, është të informojmë për ngjarje e vendime konkrete, si pjesëmarrës, ndërsa trillet dhe insinuatat vetëm se na komprometojnë.
Të falënderoj për drejtkuptim e mirëkuptim.

- Lavdi Heroit Zahir dhe gjithë heronjve e dëshmorëve të UÇK-së!
J’aime · Répondre · 6 · 1 novembre, 16:43 · Modifié

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 13775383_963873310388539_7794212381369237790_n

Bujar Bexheti Muhammed
J’aime · Répondre · 2 · 1 novembre, 16:37

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14570259_190237524758391_7772650412229216876_n

Muhammed Ahmeti Ki o udba ma i madh shqiptar surat deri ka
J’aime · Répondre · 3 · 1 novembre, 16:42

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14479559_102247693574514_3345345877514252561_n

Hasan S Zeneli I nderiuemi yne"Plaku i maleve",Ibrahim Kelmendi. Me detyrove qe t'ju kthej pergjigjen , edhe pse ketu jan duke me pritur shoket per kafe ne F.Kosove. Se parit, un krenohem me KELMENDET e se dyti, kete qka e kam shkruar , ekam degjuar nga bashkpuntori i Ali Ahmetit.Po ashtu edhe nje analize e ber nga ne shoket e Zahirit, na qon ne perfundimin se: Kjo vrasje e trefisht dhe ky ":SKANDAL",eshte i qellimshem.Ali Ahmeti, mua personalisht s'me ka prer malin e as s'me ka shtyer gurin e mexhes.Ju kete e dini siguruisht. Sikur te ishte Aliu, trim burr,dote kishte mbledhur shoket dhe dote ishte ballafaquar me ne, ne nje ode private dhe dote kishim qene me te sqaruar rreth ketije skandali qe vrau ter piramiden e gueriles. Nen ) 1. Ju e dini se neper mes Ali Ahmetit, te ne ne guerile erdhi Nait Hasani dhe qka me e rendesishmje erdhi me nofken e Ali Ahmetit. 2). guerila as njefar nevoje nuk kishte per Nait Hasanin.Them kete , sepse 3 grupet egzistuese kishin komanduesit e vet dhe njiheshin ne mes vete.Zahiri njihej me Rexhep selimin.Jo vetem zahiri por njihesha edhe un. Zahiri njihej me Luan Gharadinajn dhe me Lahi ibrahimajn te dy keta te permendur ishin komanduesit e grupit te Dukagjinit. Sipas nesh, Nait Hasani(VICTIMS),erdhi ne mesin ton si nje BOMB e kurdisur dhe pik.Ju i nderuem e dini se Zahiri kerkoj te takohej me njerzit qe flisnin ne emer tonin ne diaspor.Zahiri,denoj keto sjellje te Azem Syles, Ali Ahmetit dhe Xhavit Halitit(Sektori i vecant)!Ne i nderuem , e dijme se Zahiri me Azem Sylen , u takua nepermes vellait tuaj Qerimit,ish Gueril dhe shok i yni.Paj ...per ju i nderuem kam edhe ket pytje:Pse nuk u vra Zahir Pajaziti ne gjitha ato aksione? Pse nuk u vra ne vitin 1993?Po pse nuk u vra ne vitin 1994-95-96? E din bota se u vra ne vitin 1997,ket e di edhe ti i nderuem. Pse bash ket vit? Pse pas takimit me Azemin me 14 Janar?Kete duhet ta dekonspirojsh i nderuem Ibrahim Kelmendi. Pse s'u kap nait Hasani ne vitin 1995-96 po bash pas fjalosjes se Azem Syles dhe Zahirit . A te ben te dyshojsh kjo pune?// Ju e dini i nderuem se un kam shum fakte rreth Nait Hasanit.Kete e dijne edhe Xhaviti e edhe Alia.E dijne edhe te gjith shoket e Gueriles. Por ne s'po e dijme se kush e dekonspiroi Naitin.Varriante .... Aliu e gjuan topin te Xhaviti...Xhaviti te Aliu...Disa te tjer te Qerimi...Te ju them te drejten:UN kam shum respekt per Kelmendet.por jo per shoket e tyre sic jan Ali Ahmeti---Xhavit Haliti dhe Azem Syla. A jan keta qe shume her te kan keq perdor ,z Ibrahim Kelmendi?Jam shum i mllefosur ne keta tre njerz. Perfubndimi i vjen: Vrite zahirin_Merr pushtetin.
J’aime · Répondre · 10 · 1 novembre, 21:06




Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14900449_206994973069157_9050996323116371084_n

Edena Edena Mali Mbyllne gojen ore te semure moral...!!! 
Si nuk po lodheni qe 2 dekada te ngritni egot tuaja te pista me etiketime...!?
Ju po e vrisni Zahirin me shokë , sa here qe i permendni emrat e Tyre. 
Heshtni qe mos te detyroheni te gelltitni fjalet etiketuese me uje te vale...!
Nuk Rivritet Heroi ma shpesh se te thuash per te gjera kuturu e duke deshmuar se e keni vella!
Nese Zahiri ju ngjaka juve, me vika keq per dashurine time te pakufishme per Te!
Pffff broçkulla..., etiketa..., thashetheme..., genjeshtra...
Hasan Zenel, lufta ka mar fund. Tani ne Liri jemi te lire te shkarravisim turlifare legjendash e insinuatash... 
Hasan, kam nje pyetje nga thashethemat e popullit per ty: Perse ju gjujezove gjykatesve ne Serbi?
Dhe, kure ju re ne gjunj, te liruan, tani ka lindur dyshimi, per çfar arsye ju liruan???!!!
J’aime · Répondre · 3 · 2 novembre, 02:49

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14492376_350318065319719_4730379322172077598_n

Ibrahim Kelmendi :
Për atë vrasje të trefishtë Lëvizja ka pas formuar komision hetimor, sepse Hashim Thaçi e pat akuzuar Aliun dhe disa anëtarë të kryesisë se atëhershme.
Dyshimet e komisionit ishin se burgosja e naitit e ka dekonspiruar Zahirin. Nuk i mbaj mend rezultatet hetimore të Komisionit, por di që Naiti ishte i dekonspiruar dhe atë ditë të kobshme Zahiri dhe Zogaj (ia harrova emrin), janë takuar në stacion të autobusave në Prishtinë. Duke dalë nga stacioni policia e ka arrestuar Zogajn dhe ju ka vardis lëvizjeve të Zahirit.
Krejt legjitime janë dyshimet, deri sa të ndriqohet vrasja, por edhe dyshimet duhet pak me përngja. E mua mu duk se nuk përngjante ajo çka kishe shkrua.
Tani është mirë ta dekonspirosh, cili bashkëpunëtor i Aliut të ka rrëfyer, meqë më nuk ka lezet pa emra, për gjera tejet serioze.
Pritën dhe vrasjen ua ka bërë Serbia, sepse disa orë para vrasjes e ka bllokuar lëvizjen e makinave në atë rrugë, për ta prit vetëm makinë e Zahirit.
Besoj, po merrem me dyshimet për variantet e mundshme të dekonspirimit të lëvizjeve të Zahirit ditën e kobshme, nuk po spekulojmë për pritë dhe vrasje, kush duhet ta ketë bërë, sepse dihet sa forca kishte angazhuar Serbia për atë pritë.
Po më vjen keq, kemi pas mundësi në privat ta debatonim, duke u përfshi edhe Naser Idrizi e Sejdi gega, të cilët ishin anëtarë të Komisionit për të hetuar rrethanat që quan të dekonspirimi, përcjellja, prita dhe vrasja.
Uroj të drejt-kuptohemi, sepse portalet mezi po pres me shpërdorua publikime kaq serioze e kaq akuzuese.
Mirë do të kishte qenë të komunikosh në privat me naser idrizin e Sejdi Gegën, sepse ata duhet ti kenë mbajt mend detajet, meqë ishin anëtarë të Komisionit hetues e pleqnues.
TUNG

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 1236315_1382808851950365_656120053_n

Kuçi Kuçi Haxhi Ibrahim Kelmendi,kush e qiti ne shqiperi Adem Jashrin e Rifat Jasharin?Ku ishte Luli i Adem Jasharit ne gjermani mbas masakres se familjes?Kush nuk donte pa pare me qite ne gjermani?Kush ishte Haxhi Berisha?Kush morren pjese ne zajaz ne vitin 1993?A ishte edhe Mehe Uka?Po ose Jo!!!!Ibrahim Kelmendi a ke qen udheheqes i grupit te Kumanoves,si "KOMANDANT: SHTEGTARI I LIRISË"Ibro a e njeh Monen?Monen e Gafes?Cilit e cilit i ka dhene euro ne grupin e kumanoves?Ibrahim Kelmendi ti nuk ke lidhje me vrasjen e Zahirit!Me dite i qesish emrat,jane ne kuvend si deputet te lartee njani ka cofe qe ja ka shkrepe bresherit mbrapa ne shpine Zahirit.Nese e din,kete raste na trego sa ishin ne kerr me Zahirin ,kush e kush?A jane vrare prej mbrapa,apo perpara.Nese jane vrare mbrapa e kane vra shoket ,e nese perpara i kan vrare serbet.Por nuk jane para te vrare se serbet kane qen ma large ketyre.Hasan S Zeneli,ju vetem ndegjoni.




Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14900449_206994973069157_9050996323116371084_n

Edena Edena Mali Kelmend, pash Zotin, edhe Ti je ne rangun e Hasan Zenelit?
Ikniiii moreee mos e hapni gojen duke etiketu shqiptar...! 
Keni harruar se n‘Kosove ishte Nje lufte ÇLIRIMTARE, dhe vini ketu me dyshime e akuza, duke imituar profetët...
Hije s po ju ka !!!

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14492376_350318065319719_4730379322172077598_n

Ibrahim Kelmendi :
Edena, nuk e di pse po të duket se u barazuam në debat me Hasanin, për të cilin unë kam respekt, sidomos për vuajtjet që ka përjetuar gjatë hetimeve?
Mua me erdhi keq për dyshimet që i kishte ngrit dhe për insinuatat tepër të drejtpërdrejta kundër Ali Ahmeti (tani, kur atje ka filluar fushata zgjedhore).
Këshillimi që Hasani të mos nxitohet me akuza kaq të rënda, nuk është barazim mes nesh, mendoj unë, sepse unë nuk akuzova askënd. Shfaqa dyshim ndaj pakujdesisë gjatë angazhimeve, që mund të kenë krijuar gjurmë për survejimin e lëvizjeve, siç ishte takimi në stacion të autobusëve në mesditë, i Zahirit me Zogajn...
Gjithsesi, të falënderoj për kritikën, edhe për mallkim, ndoshta jo krejtësisht të merituar.
TUNG

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14900449_206994973069157_9050996323116371084_n

Edena Edena Mali Heshtni, moreee, kur nuk dini të flisni…!!!
Ata qe kerkojnë hak per Gjakun e vellait (heroit), ata e heshtin fjalen; jeni bere BEZDISJE!
Te me etikonte mua dikush per vrasje te Heronjeve (nese nuk do isha), ua kisha shkule gjymtyret…

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14492376_350318065319719_4730379322172077598_n

Ibrahim Kelmendi Ok, Edene, po heshti, meqë po gjykon se nuk po di të flas, edhe pse nuk paske konkretizuar, çfarë shkrova dhe nuk të pelqejë. Fatkeqësisht mua me kanë akuzuar disa për vrasës, por meqë ishte luftë speciale e shërbimeve, kisha keqardhje edhe për viktimat e asaj lufte dhe gjykoja se nuk duhej tu hakmerresha, edhe kur hanin m... njësoj, si ata që paguheshin për të përhapur aso shpifjesh. Zatën, lufta speciale, diversioniste, atë synonte: të impononte vrasje mes atyre që merreshin 
[/size]

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti Empty Re: Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti

Message  Perparimi Jeu 3 Nov - 19:58

me veprimtari çlirimtare...

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14479559_102247693574514_3345345877514252561_n

Hasan S Zeneli Bac,Ibrahim Kelmendi.Isha jasht rrjetit te FB-se. Pasi lexova komentin tuaj, me duhet te ju pergjigjem,gjithesesi .Ju e dini mire se si erdhi deri te vrasja e Zahitit vet te tret.Bilem, te paten akuzuar per komplotdhe spiunazh , bash keta ishat tuaj.Un e dij se apsolutikisht nuk ke as nje fije floku faj ne kete skandal. Me shum se 705 e popullates ne Kosove ,jan te interesuar te dijne per kte vrasje .Ju e dini se qfar flitet per Aliun shokun tuaj.Te gjitha dolloveret rrjedhin prej tij dhe : Takozvani Sektori i vecant.Kete e dijme edjhe un e edhe ju. Paj me thuaj: Pse ai ish shoku juaj, nuk do te del ne preher te burrave? Burrat ja e prejn , ja e falin. Pse fshihet? ketu jemi edhe ne te dy.Per Nait Viktimen s'kemi qka te flasi me tutje e as per bislim qorrin qe si ka prit dy shuplaka prej udbes dhe ka tregu te gjitha qka ka dit e neve na shotet partiot, gjoja se ka nis mei dal kerrit perpara me ebo vdekje te parakohshme vetem mos me ra ne dor te UDB-se.Leti len bislimi atofar dalaveres , let ja shet gruas se vet ,bashk me Naitin..Per te dy keta, i kemi letrat ne dor. Po na trego se kur mundemi te i ftojme shoket dhe te takojme ne nje ode e te shohim se ku jemi me hesape.Eshte fjala per shokun ton Ali Ahmetin dhe z,Xhavit halitin e Azem sylen. Mendoj se dote ishte nje hap i drejte ky per ne.Ju pershendes plaku i maleve,me shum respekt nga Gollaku heroik

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14492376_350318065319719_4730379322172077598_n

Ibrahim Kelmendi Hasan, Lëvizja ka pas formuar Komision për të shqyrtuar rrethanat që kanë quar drejt dekonspirimeve, që të ndodhin prita e vrasjet e Zahirit me bashkëluftetarë. Ai Komision nuk ka mund të identifikon fajtorë për atë vrasje. Mënyrë tjetër e pleqërimit tradicional ose "shoqëror" nuk më duket praktike, pos nëse jemi të intersuar për ekzibcione teatrale dhe të shpërdorojmë për të prodhuar mjegullnajë. Tashmë vetëm hetuesia do të duhej ta hetonte atë vrasje dhe nëse gjenë prova, tu bëjë proces gjyqësorë fajtorëve. Por, dikush nga familjarët do të duhej të bënte padi, nëse kanë dyshime dhe prova konkrete. Kjo është këshilla ime.

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14479559_102247693574514_3345345877514252561_n

Hasan S Zeneli Pajjj, me trego i nderuem . Pse ai shoku yne qe u benem edhe monioton duke i a permendur emrin,pse nuk del perpara nesh? a s'ka vakt se eshte duke i ber drut per dimer. apo eshte duke shkuar per te bluar miserin ne njerin nga mulliret e MK-se?

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14492376_350318065319719_4730379322172077598_n

Ibrahim Kelmendi Hasan, para kujt me dalë tani Ali Ahmeti? Ndoshta nuk isha i qartë, atëherë kishim Organizatë që e kishte themeluar UÇK-në dhe që merrej me formimin e saj. Ajo Organizatë ka formuar Komision për ti shqyrtuar të gjitha dyshimet dhe akuzat rreth asaj vrasje. Tani nuk ka strukturë të organizuar që të rishqyrton dyshimet që mund ti kenë individët. Familjarët do të kishin të drejtë kanunore të kërkonin pleqërim, por duhet me pas dyshime konkrete. Por familjarët nuk kanë asnjë dyshim ndaj Ali ahmetit. Prandaj, varinati i vetëm, është që institucionet kompetente të merren me hetime. Bile, familjarët do të duhej moti të bënin padi në Prokurorinë Spoeciale kundër atyre që i kanë bërë ato vrasje. Dhe nuk kuadër të shqyritimit, do të trajtoheshin të gjitha dyshimet që do ti bashkangjiteshin padisë.

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14479559_102247693574514_3345345877514252561_n

Hasan S Zeneli Baci Brah.Me sa di un, familjaret e zahirit dhe Hakifit ,gjithnje jan ne kerkim te t'vertetes.Flas me shum pergjegjesi.Pse nuk pergjigjet Alia e as Xhaviti? A po ju dhemb ndojkah pahiri. sikur te ishte folur per mua keshtu,un dote isha pergjigjur shum drejt dhe shpejt.Paj edhe Magjupi tem kish kerku llogari. Po keta far shoket ton e , sikur dojne te pranojne fajin.Bac,Daj,daj ,kosin me pare e kemi.Dajarllekun e lemi te shtepia.Jan vrar 6 njerez dhe jan sakatosur 21 te tjer. Kjo eshte SKANDAL shum i madh per kombinn.Fundja, per Zahirin-Hakifin dhe Januzin e Sabitin, jam un familja.Jam un ai vet qe kam nisur kete proces.Ju i dashur vlla , e dini mire se un kam shume deshmi ne duart e mia rreth ketij skandali .E dijne esdhe shoket e mi te gueriles ,gadi te gjith.E din eddhe vellai i juaj Qerimi e Osmani . Pra, ne te permendurit, jemi Familja e ketyre heronjeve.Ne duhet ta zgjidhim ket nye.




Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 1236315_1382808851950365_656120053_n

Kuçi Kuçi Haxhi Xhavit Haliti me ka deklarue se me Nait Hasanin e kan krijue uçk en,Kurse miku i Mehe Ukes,Reshat Badallaj deklaron se ne iliride me Ali Ahmetin e kane krijue uçk en.Po pasha zotin nuk e kam dite qe edhe Qerim Kelmendi paska qen ne burgun e dubraves,ani edhe vellau i Fatmir Limes,Demir Lima.Po qysh ke e mundur me vra nje puntor te thjeshte ne dubrave p sh Kadri Morinen e keta shpetuan pa therr ne kembe.I paska dite serbia kush i paska themelue celulat e para te uçk es dhe i paska lirue prej burgut te gjalle.Vertete fati ne pafat.
Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14938213_1874225612808684_7753299544113154376_n

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 10354686_10150004552801856_220367501106153455_n

Liburn Tetova eh mor zotni nëse keni argumentekëta faqezi nuk i ka përbi toka shëtisin të lirë shum letë miret haku

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14492376_350318065319719_4730379322172077598_n

Ibrahim Kelmendi "Kuçi Kuçi", Qerim Kelmendi ka qenë në arrati, nuk kanë mund ta arrestojnë. Pra, nuk ka qenë në burg, siç ke sajuar Ti. Edhe në atë aktgjykim të Hasan Zenelit thuhet se Qerim Kelmendi është në arrati. Mundet edhe Hasani me të treguar. FLM për drejtkuptim.

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 1236315_1382808851950365_656120053_n

Kuçi Kuçi Haxhi Ku e kam shkrue ma kopjo e ma qoni,por tu paskan mbeshtjell Ibrahim kabllat,ne burg po e kam cekur,sepse ish ne radhet e te burgosurve lexoja vendimin e gjykates ne Pr.Ja po ti riperseriti dhe e ndali tek vellau juaj;1)Nait Hasani,2)Agron Tolaj,3)Arif Vokshi,4)Hasan Zeneli,5) Qerim Kelmendi,6Alban Neziri,numri i te akuzuarve vazhdon gjere ne 20.Ose ta dergoj ne origjinal.,nese e kerkoni.

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 1236315_1382808851950365_656120053_n

Kuçi Kuçi Haxhi
Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14947543_1874649032766342_8272005186794641894_n




Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14479559_102247693574514_3345345877514252561_n

Hasan S Zeneli Na qenka pak i informuar Kuqi.Mos e mer si te madhe kete baci Ibrahim Kelmendi. Qera ka qene ne arrati dhe eshte i denuar ne mungese nga gjykata okupatore ne Prishtine.Njeriu i 5 i akuzes eshte Qerim Kelmendi.

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14479559_102247693574514_3345345877514252561_n

Hasan S Zeneli Lart duart nga Kelmendet , ju lutemi. Ne kemi plot argumente ne duart tona.

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 1236315_1382808851950365_656120053_n

Kuçi Kuçi Haxhi Hasan S Zeneli,ju veta o burra a ka marr pjese ne ate mbledhje ne Zajaz Mehe Uka ne vitin 1993.Po ose jo.Edhe Ibrahim Kelmendin ja bana te njeten pyetje.A po i frigoheni?Kujt?Reshat Badalles hahaaa,ju shpalle pa nje udbasha.



Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14492376_350318065319719_4730379322172077598_n

Ibrahim Kelmendi Alia është takuar me dhjetëra herë me familjarët e Zahirit, Hakifit e Edmondit. Mos fol për ata, se mund të hidhërohen. Ata janë në gjendje të flasin vet. Sa herë i kam takuar, nuk kanë pas ndonjë dyshim konkret. TUNG

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14479559_102247693574514_3345345877514252561_n

Hasan S Zeneli Sa her i kam takuar, kan dyshuar drejt ketyre njerzve.Un nuk flas pollavra asnjiher.Un nuk flas pa argumente as nje he dhe nuk ndryshoj pisten e dyshimeve asnje her..ok juve kaloni mire i nderuiem.

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14492376_350318065319719_4730379322172077598_n

Ibrahim Kelmendi Nëse ta dëgjoj këshillën, luti të bëjnë padi në Prokurori Speciale.

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14479559_102247693574514_3345345877514252561_n

Hasan S Zeneli Kta te Hakifit, jan krejt me PDK-n.Merre me mend, baci sabit,kerkoj llogari per hakifin nga Nait Hasani,dhe Bislim Zogaj,djemt e vet e paraqiten si te qmendur, kete e bene duke menduar se doti bejne kryeministra. E per familjen e zahirit, dote ju percjell kete porosi.

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14492376_350318065319719_4730379322172077598_n

Ibrahim Kelmendi Unë të këshillova, Ti tu propozosh, por jo si mendim timin, sepse unë kam biseduar me ata dhe po pata mendim të ri, konkret, ua përcjelli vet. FLM për mirëkuptim.

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 1236315_1382808851950365_656120053_n

Kuçi Kuçi Haxhi Ibrahim Kelmendi ,pse bash te prokuroria speciale?Kan gjere me tani e denuan,?As Haga e as kosova nuk i denon njerezit ,sepse vete keta jane te perfshire ne nxitje te krimeve.Vraje e merr shperblim.Perpara thojshin,shko te posteri bane ankesa.Vete populli duhet mu qu e me ua dhan hakun ketyre bashkpuntoreve te serbise dhe servila te nderkombetareve.Ibra a ke qen komandant i grupit te Kumanoves?Ibro Mona a eshte ka e pergadite uçç ne Qameri?Sa miliona i ka marr prej- sh s a i-?Edhe ai enveristi kuq.......Mosni more per lek mos e mirrni kombin ne qafe.
J’aime · Répondre · 4 h

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 1236315_1382808851950365_656120053_n

Kuçi Kuçi Haxhi Hasan S Zeneli Vrasjen e Zahirit ,po dihet kush ja ka ba,por po tuten me tregue njeriun qe eshte ne parlament.Naiti ndoshta ka tregue diçka per dy grupet,por vrasjen e kane shfrytezue me ja fute Naitit.Por sidoqofte as ky nuk eshte hiq i paq,se perqitet me Reshat Badallen dhe Avdi Ibrahimin.Edhe neper darsma ftohen demek.Hasan,ata qe jane burgosur,pa ja dhane besen serbeve qe nuk kane me veprue kundra serbise,nuk i kane burgosur,kjo eshte nje mije e sigurte.Dhe,pa marr leje prej serbeve ,kush nuk ka guxue me qele qepallen me shite patriotizem.A ja kam qellue?

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14479559_102247693574514_3345345877514252561_n

Hasan S Zeneli Sipas jushz,Kuqi, te gjith ish te burgosurit paskan qen proserb. Un nuk mendoj ashtu.
J’aime · Répondre · 3 h

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 1236315_1382808851950365_656120053_n

Kuçi Kuçi Haxhi Hasan S Zeneli 95 % po,pse?Per me ja zbulue nje atdhetarit shoqerin.Atehere kur serbet skan mujt me metodat e tyre!!!!!!!Ateherit ja kane leshue keta qent e vete serbia duke fillue prej Demaq zezes.Jane shoqerue me keta duke u thene une jam i burgosur per qeshtjen shqiptare.Por çka me ba kush e ka hanger e ka hanger balten keq.

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 1236315_1382808851950365_656120053_n

Kuçi Kuçi Haxhi Hasan S Zeneli ,keta jane prej disave prej Demaqit e gjere tek Mehe Uka.Ibrahimit ja parashtrova pytjen a ka qen ne mbledhje Meha ne Zajaz as ju as ai nuk po pergjigjeni.Qelsi i te gjitheve si udheheqes jane miqt e Mehes ja kane frigen ne palce heeeee.
Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14906852_1874660652765180_1067376228568595658_n

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14479559_102247693574514_3345345877514252561_n

Hasan S Zeneli Mendoj se : Nje njeri qe nuk eshte autor i ngjarjes per te cilen debatohet, nuk eshte as i frytshem per debat. Un me Ibren , jemi shum shok. kemi nje emrues te perbashket dhe ,dua ti degjoj efjalet e tij me shum sesa te gjith te tjerve.Mos se keshtu nuk eshte e ndershme ,qe pala e tret te hyn ne mes dhe te qorjentoj biseden. Flm per mirkuptim te gjithve .Respekt.

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 1236315_1382808851950365_656120053_n

Kuçi Kuçi Haxhi Hasan S Zeneli Shume me vend e keni;Pra po ja lejojm fjalen Ibrahim Kelmendit qe mos ti iku se vertetes.Le ti qet kriminelat dhe ta ka perkrahjen e shqiptareve.

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 14479559_102247693574514_3345345877514252561_n

Hasan S Zeneli Sipas teje , Ibrahim Kelmendi na e paska kafazin e kriminelave .Veq kur te don Ibra , i leshon me kullot. Mos mor haxhi. Nuk eshte ashtu. Me fal por nuk i kam ne qef komentet e tilla. Flm per mirkuptim .

Dialog,Hasan S Zeneli,Ibrahim KelmendiEdena,une,ali ahmeti 1236315_1382808851950365_656120053_n

Kuçi Kuçi Haxhi Hasan S Zeneli ,ka pare mjafte Ibra me Qerimin.Kon dojn e shtijne ne gjuze,e kane dojne e nxjerrin permes Simonit njeri i madhe ne bote.......

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: politika

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum