Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Avdi Ibrahimi si baba Sheh,e mashtron popullin mbas hordhave

 :: sport

Aller en bas

Avdi Ibrahimi si baba Sheh,e mashtron popullin mbas hordhave Empty Avdi Ibrahimi si baba Sheh,e mashtron popullin mbas hordhave

Message  Perparimi Mar 8 Sep - 8:07

Avdi Ibrahimi a ajouté 2 nouvelles photos.
5 h · Modifié · 

Më 7 Shtator 2015 në Shtëpinë e Kulturës "XHEMALI BERISHA" në Prizren nga komandanti i Brigadës 28-128 të UÇK-së Ruzhdi Saramati u ndanë Çertifikatat për veteranët, pjestarët dhe pjesëmarrësit e UÇK-së.
Për këso atdheu nuk luftuam ne. - Edhe pas më shumë se një dekade e gjysmë nga përfundimi i luftës në Kosovë pjesëtarët e gjallë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe familjarët e atyre që më nuk janë në mesin e të gjallëve po ballafaqohen me dukurinë e shëmtuar të mohimit të kontributit të tyre, ende edhe pas 16 vitesh të përfundimit të luftës ata nuk marrin kurrfarë benificionesh nga shteti, e disa nga këto kategori të dalura nga lufta i kanë dhënë fund jetës,vetëm pse nuk kanë patur një punë për të jetuar dinjitetshëm, por ofendimi më i rëndë për veteranët e merituar është futja në lista, dhe marrja e statuseve të UÇK-së, të njerëzve që askush nuk dinë se ndonjëherë ishin rreshtuar përkrah atyre që luftuan për çlirimin e këtij vendi...
Ja kjo është fatkeqësia njerëzore, në ato ditë lufte dikush shkonte drejt luftës e vritej për Kosovë, tjetri bënte karshillëk plazheve bregdetare, ose ruante pasurin e tijë në shtëpi… e morën këtë status pa merita, me anë të manipulimeve kurrë për jetë mos e gëzofshin...
Të gjithë atyre që e merituan statusin e UÇK-së i urojë thellë nga zemra që ta gëzojnë përjetësishtë!
Foto më 07 shtator 2015 në Prizren, komandanti i brigadës 28-128 të UÇKsë, Ruzhdi SAramati, duke i dorëzuar çertifikatën e Veterean Luftëtar i UÇK-së, zv. komandantit, Avdi Ibrahimi.

Pse po genjen o Avdi Ibrahimi?Po ti ma se pari ne lufte nuk ke qen!

Ku e sheh ti o Avdi Ibrahimi Kosoven e çlirume sipas ketyre sllaganeve tua magjepse(szehirebaz i madhe qe m'je.
Po edhe Ruzhdi Saramati po lypka nje dru shpines,se vete me ka thene se Avdi Ibrahimi eshte kyq ne lufte pasi ka perfundue,dhe pse me ta leshue vertetimin e luftarit?
Ti ne lufte o magar je kyq me 12 qershor 1999,sipas deklarates se Ruzhdi Saramatit.
Ti Avdi Ibrahimi je ai qe ke organizue krimet ne uçk dhe pastaj pas luftes ke organizue edhe krime ma te shemtuara......Rrasja gugjen shqiptareve se dini ju me mashtrue me cucell kete populll.
Dine me vra e mi helmue shoket e diten me u shkue ne ngushllime


Avdi Ibrahimi si baba Sheh,e mashtron popullin mbas hordhave 11181723_869404546469614_2759198134459489773_n



Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum