Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

A egziston nacionalizmi shqiptar?Jo.

 :: sport

Aller en bas

A egziston nacionalizmi shqiptar?Jo. Empty A egziston nacionalizmi shqiptar?Jo.

Message  Perparimi Lun 13 Juil - 16:32

Haxhi Kuçi Nese doni me ja thye qafen njeriut,lavderoje.Po te egzistonte nacionalizmi tek ne shqiptaret,nuk i kishim humbur tri beteja;Ne kosove,ne iliride,dhe ne luginen e presheves.Ata qe ishin nacionalist te vertete i vrati kjo qeveri,per ti humbur krimet e tyre.Tjeret i etiketojne si tradhetar,e disa i kane debue nga shoqeria si te kishin qen ndonje berllog.Tek greket egziston ultra nacionalizmi dhe tejet i rrezikshem per shqiptar.Tek sllavomaqedonet po ashtu,tek serbet po,e ku jo?Ne kemi fjale shume,une ja baje e ja kethej shkaut e tradhetareve,por gjere me tani kerkujt mutin nuk ja kemi hanger.Me vjen keq kete qe e thash,por eshte e vertete.Na tregoni se cili shqiptar e vrau historikishte nje tradhetar,apo nje kasap sllave gjere me tani?Dhe e pranoje nje gje te tille,e jo me thene ti nuk çenke shqiptar.Une per me rreh kam rreh si shpiuna e serb,sa kam mujt,por me vra ,nuk me lejoj Fatmir Lima,dhe pike.Kjo eshte e vertete..I nderuari Afrim Caka edhe une ne disa shkrime ju kam lavderue,por ne veper jemi shume large.Une per vete po them jam mundue me veper por e tregova rastin se kush nuk ma nderpreu turrin.Kam fakte me dhjeta shqiptar qe kane qen ne lufte,por emrat nuk po ua permendi se ja rrezikoj jeten e tyre.Nuk po them qe te vdesish per atdhe,se me vdekje nuk shejohet liria e as nuk mbrohet atdheu me te vdekurit,por te fitone e ta udheheqish atdheun.Por jo me marr pushtetin e me zavendesue serbin dhe me ja regje lekuren popullit.Te vdesish sot per patriotizem eshte budallaki,dhe sllogan i rilindaseve qe ishin te paguar nga qarqet antikombetare shqiptare.Keta rilindase e kane pasur per obligim qe rinin sa ma shume me nxite me hyre ne lufte me ra kundershtar,apo te vriten kinse per atdhe.Cili nga rilindaset vdiç ne fronte?

Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 17280
Registration date : 30/04/2006

https://diskutime-shqiptare.albanianforum.net

Revenir en haut Aller en bas

Revenir en haut

- Sujets similaires

 :: sport

 
Permission de ce forum:
Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum